Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

onevoice

Veľmi solídne natočené. So skvelými hereckými výkonmi Fostera a Quaida jeden z najlepších scifi horrorov roka. Nechýba to mu poriadny adrenalin. Temnou atmosférou mi to dosť pripomína Votrelca 3. Kanibali vyzerajú skutočne ohavne až mi behá mráz po chrbte. Nečakajte žiadne komediálne scény. Pripravte sa na poriadnu dávku krvi. ()

qantip

Pro mě jednoznačně příjemné překvapení. Zejména úvodní část do setkání s mutanty má skvělou atmosféru. Pak už je to trochu moc, bývalá (sexy) doktorka v přiléhavém tričku ovládajíc bojová umění a bojovník-zemědělec. Tahle část mi až tak nesedla. Celkově je na Pandoru vidět, že se v mnohém inspirovarovalo jinde, a mě to vlastně ani nevadí. Když to funguje tak proč ne. ()

Freakyy

Sice je scénář poněkuď klasickej, ale tady u toho filmu mně to ani tak nepřišlo a nevadilo. Nebylo to nudný, naopak tam dali spoustu zajímavejch věcí který to alespoň trošku oživili. (př. pandorum a jak ten jeden chlap vypustil těch 5000 lidí do vesmíru apod.). Možná by šlo vymyslet něco lepšího, než let za novou planetou kterej komlikují zmutovaní lidi, ale i tak si myslim že film ukazuje víc než dost. ()

susilson

průměrný sci-fi rádoby horror, které ničím nepřekvapí, ale naštěstí ani neurazí. Po druhém shlédnutí bych ale z hodnocení spíš ubral, než přidal. Dávám 50% ()

kulitschka

Když mi přítel pustil Sunshine, který mě hodil to takové decentně depresivní nálady, komentovala jsem "Až se budu chtít jednou zabít, pusť mi něco podobného." Kvitoval větou "Není problém, mám." A měl pravdu. Pandorum je temné, docela ošklivé, hysterické a syrové, ale chytré řešení celého příběhu na konci mě docela překvapilo. Normálně mám ve zvyku říkat, kdo právě umře a v tomhle filmu jsem se prakticky netrefila. Mezilidská láska v tomhle filmu mi nemálo připomíná District 9. Je fakt, jak říká kOCOUR, roštěnka s otřesným dialektem v obepnutém dílku, pomoc. Měla umřít. :) ()

Lazy87

Pěkné plakáty a překvapila mě ta čeština na startu. Jinak dostal jsem se k tomu přes vetřelce, respektive přes Promethea, ani s jedním se to nedá srovnávat, což může i tak málokteré sci-fi. Pěkná baba, pár oblud, nějaká akce, solidní atmosféra a je tu lehce nadprůměrné cfi-fi. ()

Zoliis

Alvart: Si vzal podle me hodne velke sousto a nema jeste na to...A podle toho taky vypada ten film.Me ten film proste vubec nic nerikal...od zacatku jsem se nudil,Sklamalo me to a to me mrzi..cekal jsem o hodne víc :( ()

kurioko

Film, který mě upoutal od začátku do konce a nešla jsem si ani pro kávu. Proto také 5 hvězdiček. Sci-fi, ale v kontextu s objevením planety srovnatelné se Zemí, to zase až tak velký nesmysl není. Herecké výkony nehodnotím, mně přišly adekvátní očekávání. ()

BlackJoker

Podle hodnocení jsem teda čekal mnohem víc, začátek byl dobrý a zajímavý ale pak už jenom strašně nepřehledná a zmatená nuda (pár mutantů požírající lidi), už řekl bych dost ohraný, navíc celkem špatně natočeno a sestříháno, jediné další plus byly některé dobré herecké výkony, celkově tak 55% ()

Infurius

plagát a názov ma veľmi odradzoval k pozretiu a bolo to celkom dobrý scifi. Akurát tie príšery vyzerali jak z detskej školky, mohli tie príšery dať z poriadnej 3D animácies roznymi efektmi. Koniec filmu bol pre mňa absolutne nečakaný. ()

chlumecky

Byl večer a koukal jsem na tento film sám, možná i proto ve mne zanechal tolik strachu a napětí. Bavilo mne to od první minuty - bravůrní film, který si na nic nehraje a vrhne se na vás hned po otevření prvních dveří. Záhadné zvuky a šelest za nimi totiž nutí odjistit bezpečnostní systém a prozkoumat loď. ()

there

Čím bych začal, smůla tohoto filmu byla že přišel do kin v době Avatara takže dětičky bez poznání kvalitní sci-fi si zašli na fantasy Avatara a toto jim uniklo. Když jsem těnto film zahlédl dovoluji si prohlásit že to je nejlepší natočené sci-fi od roku 2000-2009. Ještě stále se mě nenapadá kvalitnější sci-fi. Uplně mi to připomělo Henlainovy "Sirotky oblohy" či Philuv K. Dickuv "Non-Stop". Až na tak vysoké úrovni kvality je děj, prostě na úrovni klasických fenomenálních sci-fi bez poloblbostí. Samozřejmě nejedná se o mega-finanční projekt takže přesto kvalita odpovídá rozhodně vyšší třídě. Nicméně to nemění nic na to že to považuji kvalitou na jednu z nejvyšších úrovní sci-fi tohoto tisíciletí. ()

pekos

Ročne sa dostane do kín a na DVD veľmi veľa sci-fi titulov, čo je niekedy na škodu, pretože lepšie je vidieť menej fimov, zato kvalitných. Pandorum však ako sci-fi film nesklamal, pretože to miestami bol horor (kvalitu hororu Horizontu udalostí to však nepredčilo), no najmä to bol sci-fi film o "záchrane ľudstva" letom na inú planétu podobnej Zemi. Odohráva sa síce len v stiesnených priestoroch vesmírnej lode, ale pre vývoj deja je to dostatočne veľký priestor. Film postupne graduje a z pohľadu fanúšika sci-fi viem pochopiť scenáristu a jeho predstavu o "friendly" závere filmu a jeho rozuzlenia. Ak sa dokážete zmieriť s roztrasenou kamerou a drobnými prešľapmi v logike deja, potom si tento film vychutnajte. ()

Sandai

Sci-Fi filmy mám rád a zas tak moc jich není. Takže nebudu hledat nějaké menší chyby, ale užiju si dobrou akci i atmosféru. ()

resp8533

Chvílemi se ztrácíte, chvílemi se divíte, ale pořád civíte, co bude dál... Nic nového pod sluncem, což může nudit, každopádně ten konec přeci jenom chcete vědět/vidět. ()

Digi_cz

Jestli by režisér zůstal mírně u skromnosti, tak vytěží víc. Ty vyplněná hluchá místa přednáškou toho sráče co vaří nějakou vitaminovou bombu pro přeživší a těch dvou zápasníku o to, kdo je zrovna v "Pandorum stavu" plus nějaké ty další nesmysly jako klišé, špatný střih, s dějovou linií, tak si vždycky řeknu: á zase...Nebýt toho konce, kde nám je mírně poodkrytý Tanis, tak jdu níž jo a toho holicího strojku. ()

hanzikk

Ten střih je opravdu na nervy jdoucí. Určitě nejsem zastáncem, že bych se měl dívat na film na nejdivočejší atrakci v lunaparku, to opravdu ne. Jinak celkem zajímavé téma ikdyž někdy jsem se v tom celkem ztrácel. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...