Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

anaad

Ach jo, obsah zněl tak zajímavě, ztráta paměti, to mohlo být slibné. Čekala jsem pomalu budované napětí... jenže po prvních dobrých minutách vše začalo připomínat spíš béčkový horor a já horory nerada. Takže zklamání. ()

Bohulib

Ke konci se trochu vytrácí logika a není jasné, o co dvěma hlavním mužským postavám vlastně jde, ale jinak dost dobré. ()

HororSamael

Tak tu máme volné pokračování Vetřelce. Super krasavci se super blbama. Kurňa, komu byl ten prcek držkou blíže? Mamce, nebo taťkovi? ()

Kreveta.punk

Jeden z nejlepších filmů kategorie Sci-Fi hororů...když nepočítam filmy o vetřelcích. Škoda že podobných filmů je tak málo. ()

MartinSTFC odpad!

Tak to bylo totálně o ničem. Absolutní ztráta času a vysoké hodnocení zde na ČSFD opět dokazuje, že zdejší hodnocení se skutečně nadají brát vážně. Protože jestli tato nelogická slátanina má 70%, drtivá většina hodnotících na ČSFD musí být parta dvanáctiletých dětí, kteří se ve volném čase honí po zahradě s vodními pistolkami. Absolutně neodpovídající hodnocení k filmu, který nemá děj, je neuvěřitelně chaotický, bez nápadu a bez logiky. ()

KiJi odpad!

NA POČÁTKU BYLO NAPĚTÍ, ZBYTEK PŘEHLÍDKA TRAPNOSTI. Film měl dobrý nástup – hrdina se po letech probudí neznámo kde, neví kdo je, co tam má dělat. Tmu probleskuje světlo…postupně probudí ze spánku další osobu, nadřízeného. Divák s nimi odhaluje všechny záhady vesmírné lodě…Co se stalo s posádkou? Jaký je jejich úkol? A pak najednou, tam začnou běhat mutanti, magoři, úchylové…. další vývoj spadne na bod mrazu, akce je děsivá, a film začíná otravovat. A závěr není už vůbec šokující, když divák s hrdiny zjistí, že už nejsou vlastně ve vesmíru… ()

neon13hc

Ano, inspiraci v Event Horizont nelze popřít. Ale je to šmrncnutý atmoškou v prvního vetřelce a konec zase lehce navozuje planetu opic. Já se nenudil, vybrat z několika dobrých filmů tu něco onde tamto - bejvává většinou průser nebo průměr a tenhle počin i tak svou laťku docela přeskočil, nebývale dobře. Příjemný překvápko. ()

Richie4422

Čo si najviac cením na tomto filme je to, že i napriek miernej akčnosti, si vie veľmi dobre držať tesnú atmosféru a to na oboch koncoch "lode." Finálna zápletka mi pripadala trochu pritiahnutá za vlasy, ale neťahala za ne až tak, aby mi to pokazilo celkový dojem. ()

Smashed

Jakože sci-fi vážně nemusím, tak jsem ani neočekávala, že by mě to bavilo, ale bylo to tak poutavě a zajímavě natočený, že jsem to prostě musela dokoukat až do konce a dát vysoký hodnocení. ()

Paulie2

Vypadalo to zajímavě, ale přišlo mi, že nevyužili potenciál, který takový typ filmu i s příběhem má. Ani mi to nepřišlo jako horor. I když jsem se trošku nudil, dalo se na to dívat. ()

kotrlak

Je sci-fi a je fantasmagorie. Tenhle flick je ta druhá kategorie. Takový "s čerty nejsou žerty" odehrávající se v kotelně kosmickýho korábu. ()

fricek12

Napjatá atmosféra na vesmírné lodi se zajímavou zápletkou. Super zvuk a efekty. Škoda jen občas ty zrychlené pohyby, které jsou spíše ke škodě než užitku. ()

FiVe

Tak jsem si tak trochu připomněl kouli :) Výborné sci-fi. Je to tak trochu na B úrovni, ale když se nenudím a jsem v tenzi, tak je to správně. Doporučuji. ()

Frenk

Tohle bylo zajímavé. Celý film jsem si říkal, že to bude jen tupé mlácení se lidí s mutanty s nějakým kýčovitým závěrem(vypadalo to jak Descent). Ale čím víc se divák o tom jejich symptomu dozvídá, tím to začíná dávat větší smysl a zároveň je všechno zamotanější. Konec filmu totálně předčil moje očekávalní a celé to vystřelil na vrchol. Samé dobré zvraty a překvapení v úplném finále z toho dělají neobyčejný film. Mutanti tam nakonec byli jen na okrasu, za což jsem rád. *usmívající se smajlík z planety podobné Zemi* ()

uMča

napinajicí atmosféra až z toho běží mráz po zádech :) co vic dodat další psycho trhák roku 2009 :) ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...