Černošský seržant Roger Murtaugh (Danny Glover), který má pár týdnů do důchodu, dostane za parťáka bílého seržanta Martina Rigse (Mel Gibson), jenž chtěl po smrti manželky spáchat sebevraždu. Z počátku si nepadnou do oka, společně však budou muset vyřešit případ nebezpečného gangu pašeráků drog. Úspěch filmu zaručil další tři pokračování. (Magic Box)

Mike.mk1

Nejlepší filmová dvojce a nejlepší série svého žánru. Tolik hlášek v jednom filmu se jen tak nevidí, k tomu povedené akce a skvělá zábava je na světě. ()

hitcher

Magor Riggs a (skoro)důchodce Murtaugh střílí, hláškujou, demolujou auta, domy a všecko co jim příjde pod ruku. Naprosto miluju všechny díly téhle série. Dvojka má sice víc humoru a africké nácky, ale jednička byla první a navíc je tady pan Joshua. ()

Hapretor

Díky tomu, že je to první film ze zpackané série, působí svěže, neokoukaně, vtipně a dobře zahraně. Mělo to tak zůstat! ()

mourinho

Klasický akční snímek 80-tých let, který snad viděli všichni a který si svým úspěchem vynutil další tři pokračování. Bohužel moje hodnocení zřejmě ovlivnil fakt, že jsem si na film našel čas až nedávno. Scény, u kterých bych tehdy ani nedýchal, se dají dneska považovat za rutinní a mě zkrátka k žádnému bezbřehému nadšení nepřiváděly. Ale honiček, stříleček, rvaček, rozbitých aut, explozí, ale i vtipných hlášek, kterými je děj odlehčen, je tady dostatek, takže ode mě doporučení a respekt. ()

GOREGASM

Bezchybně obsazená ústřední dvojice, Donner v životní formě a pro daný žánr nezbytný nosný pilíř alias vtipnými hláškami a napínavým dějem napumpovaný scénář. Gibson a Glover jsou skutečně k sežrání a povyšují vzájemný kontrast svých postav vysoko nad rámec scénáře. Když jde ale do tuhého, tak jsou to ti praví parťáci, kteří nakopou zadek nejednomu křivákovi, v tomto případě "zaneprázdněnému" Jakeovi. Donner si navíc nedělá starosti s jakoukoliv uhlazeností, či korektností a nedělá tak z ostřílených poldů loutky hovořící striktně impotentní angličtinou. Opravdová klasika a špičkový otevírák nejlepší krimikomediální série ever. 100% ()

Akana

Divácky vděčné, zábavné, nenáročné a přitom ne hloupé. Zkrátka tak jak to Richard Donner umí. Čas se na tom sice trochu podepsal, ale hlavně díky ústřední herecké dvojici, která se perfektně doplňuje, je to pořád příjemné pokoukání. ()

helloween93

Jedna z mála sérii (mimo Terminátora a Back to the Future), kde je druhý díl lepší než první. Duo Rigs & Murtaugh dokáže skvěle okomentovat téměr všecko a chrlí hlášky jednu za druhou. Akčních komedií o dvou poldech jsou dnes mraky, ale tanhle je minimálně o třídu výš. Donner ve své nejlepší formě. ()

rekkky

Svým způsobem velice zábavná podívaná s akčními scénami a zajímavým scénářem. Herecká dvojice se doplňuje perfektně. ()

Nerd4Dreaming

už od prvního setkání je jasný, že tahounem filmu bude ostrej kontrast mezi Gibsonem a Gloverem. Jejich postupný slaďování se line celým filmem, od sebevražedný coury až k vrtulníkům a heroinu. Každopádně Gibson jako totální cvok je suprovej, hlavně ze začátku fakt nemá chybu! ()

Fujara777

Výborná akcia a úžasná zábava. U mňa o čosi viac komédia ako akčňák. Klasika žánru s nezameniteľnou džezovou hudbou. ()

MickeyStuma

Černošský seržant Roger Murtaugh mající pár týdnů do důchodu a bílý seržant Martin Rigs se sebevražednými sklony. Tak tihle dva dohromady by skutečně mohli vytvořit coby parťáci smrtonosnou zbraň proti všem zlotřilcům. Akční komedie z druhé poloviny 80. let byla opravdovou trefou do černého. Stylem se velmi přibližuje snímku stejného ražení 'Policajt z Beverly Hills', ale svým způsobem jde přeci jen o trošičku dál. Děj nesleduje jen daný případ spojeného z různými humornými situacemi, ale i soukromého života každého z nich. A tím vznikla podívaná, kde víme o hlavních postavách už opravdu téměř vše. Děj se hlavně trefuje do diplomatického problému lehce zneužitelného a tak se vlastně jedná i o upozornění na danou věc a jistou kritiku. Snímek je svěží, zábavný a patřičně akční, jehož vrcholem je dynamická finálová rvačka Martina Rigse s padouchem Joshuem. Ohromný potenciál oslovit i současné diváky nemůže nechat na pochybách. ()

Colleague

Film jsem měl rozdělený na 2 půlky. První mi přišla skvělá, to jsem si říkal, že po dlouhé době zase koukám na kultovní film, jak jsem tam ale pustil druhou, šlo to zu grunt. Tam už je zase typická americká akce, kdy hlavní zlej přežije všechno spolu s hlavníma hrdinama aby mohl být na konci filmu spektakulárně zlikvidován, samozřejmě, že nejdřív bude mít navrch, ale potom na poslední chvíli se vše v dobré obrátí, jak to bývá u amerických filmů zvykem. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner