Na hraně temnoty

Na hrane temnoty

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Stárnoucí Mel Gibson zazářil v povedeném thrilleru. Od samého začátku jsem byl napjatý a vtažen do děje. Neuvěřitelně napjatá atmosféra. Zápletka byla perfektně vymyšlená a neuvěřitelně se to vymotalo k dost dobrému konci co mě zvedl z gauče. Ve filmu byli celkem tři takové události, kdy ve mě hrklo až mě polilo horko. Když to shrnu, tak Mel Gibson dal snímku 3 hvězdy. Zápletka a děj za jedna hvězda. A ta poslední, za perfektní scény, které mě potěšili. K hodnocení 63% se raději vyjadřovat nebudu, pač mi to hlava nebere. z mého hlediska to mělo silný náboj. Více než z 90% mě film potěšil.(18.1.2011)

Mel Gibsom si pre svoj comeback po dlhých ôsmich rokoch nevybral zrovna ohurujúci scenár, takže nová Odplata z druhej strany barikády sa nekoná. Ako konšpiračný thriller to tak isto kvalít Conspiracy Theory nedosahuje. Je to proste neakčná vykecávačka, kde sa Melovi každú chvíľu rušivo zjavuje jeho mŕtva dcéra a nie a nie za ňou dosmútiť na začiatku. Ale na nedeľné neskoré popoludne taktiež dobre.(25.4.2010)

Co si budeme namlouvat, Campbell není kdovíjaký režisér. Když mu navíc pod nohy hážou klacky oba scénáristé, tak jako zde, nic extra z toho být nemůže. Edge of Darkness ovšem není filmem nudným, jen velmi (!) tuctový (kromě Toma Cravena tam není jiná výrazná postava). Jediné opravdu velké pozitivum tak vidím v comebacku Mela Gibsona, který je zde ve vypjatějších scénách opravdu cool, jak za starých časů. Budu si muset posvítit na původní sérii.(26.2.2010)

Mel Džibson opět skvělý !! Jedná se o fajn Revenge film, kdy Melovi hned ze startu odprásknou Dceru.. a celý film po nich pátrá ! Některé věci vykradené z filmu 96 Hodin ... Nevadilo mi to ! Na film se dobře kouká, Mel hraje Dobře.. Dvakrát jsem se LEKL! Co střela do Průstřel do Hlavy !! Revenge filmy mám rád.. tak proč ne ! :)(21.12.2012)

Dopis Melu Gibsonovi:__Víš, Mele, chci se ti omluvit. Neudělal jsem sice nic tak hrozného, jako ti šmejdi, kteří ti zabili dceru, ale stejně. Když jsem byl na tomhle tvém filmu v kině, zklamal mě. Ne kvůli tobě, ale kvůli překombinovanému ději, velkému množství postav a tak. V Na hraně temnoty se zkrátka nedalo orientovat... Znáš to, vždyť jsi v tom (skvěle od začátku do konce) hrál. Jenže teď jsem si tě přinesl domů z trafiky a pustil v telce... Dost možná to pro tebe bude chabá útěcha, protože spousta lidí tady si dál bude myslet něco jiného, ale dávám ti čtvrtou hvězdu. Na hraně temnoty je totiž třeba vidět víckrát, aby se člověk do děje víc ponořil a aby stačil vnímat všechny ty informace, kterých je přece jenom dost. Jo a Mele, jestli ho někdy uvidíš, vyřid Martinu Campbellovi, že je pašák. Parádně tě natočil - skvěle a přehledně zvládnul bitku v bytě, výborně udělal scénu s rozstřílením auta (jo, ty víš, kterou myslím) a povedl se mu vyloženě lahůdkový konec. No a rukou potřes i Rayi Winstonovi. Mohl dostat víc prostoru, ale i tak byl skvělý, co ty na to? Takže vítej zpátky a brzy se nám zase v nějakém tom filmu ukaž.(6.7.2010)

• - Založeno na velmi populární britské minisérii Edge of Darkness (1986), kterou režíroval rovněž Martin Campbell. (CliffLee)

• - Robert De Niro byl původně obsazen do role agenta CIA Dariuse Jedburgha, avšak odešel kvůli tvůrčím neshodám po několika dnech. (CliffLee)

• - Točilo se také v Bostonu a Merrimacu v Massachusetts. (Chatterer)