Na hraně temnoty

Na hrane temnoty

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Stárnoucí Mel Gibson zazářil v povedeném thrilleru. Od samého začátku jsem byl napjatý a vtažen do děje. Neuvěřitelně napjatá atmosféra. Zápletka byla perfektně vymyšlená a neuvěřitelně se to vymotalo k dost dobrému konci co mě zvedl z gauče. Ve filmu byli celkem tři takové události, kdy ve mě hrklo až mě polilo horko. Když to shrnu, tak Mel Gibson dal snímku 3 hvězdy. Zápletka a děj za jedna hvězda. A ta poslední, za perfektní scény, které mě potěšili. K hodnocení 63% se raději vyjadřovat nebudu, pač mi to hlava nebere. z mého hlediska to mělo silný náboj. Více než z 90% mě film potěšil.(18.1.2011)

Solidne natocenej, ale jinak bohuzel celkem tuctovej thriller. Campbell jako by se nemoh rozhodnout, co chce tocit, jestli klasickou kriminalku s vysetrovanim a patranim a nebo film o pomste nasranyho fotrika. Takle to je neco mezi, pricemz to nevynika ani v jednom. O co jde mi bylo jasny uz nekdy po pulhodine, do deje neustale pribejvaj dalsi a dalsi zbytecny postavy, to jen z toho duvodu, aby to vypadalo komplikovanejs nez to je. Hlavni tahak je tu ale samozrejme Mel, kterej sice viditelne zestarnul, ale hrat nezapomnel a jeho charisma tahne celej film. Plusem je, ze je film obcas docela brutalni a sem tam se povede i nejaka ta lekacka. Proste slusne natoceny i zahrany, ale pribehove tuctovy a to vic nez tri hvezdicky neda.(19.2.2010)

Původní seriál neznám, ale je mi jasné že režisér Campbell má ke svému dítěti silný vztah, to se také promítlo do tohoto celovečerního filmu. Mé největší obavy, jak bude vypadat po letech Mel Gibson, se naštěstí ukázaly jako liché. Stejně jako má tendence kdy jsem se bránil film jakkoli srovnávat s Odplatou, protože i zde Gibsonova postava přece jen postupuje v určitém stupni hierarchie a odkrývá jednu figurku za druhou. Na hraně temnoty je velice slušně natočený thriller, který není tolik akční jak se podle ukázek zdálo, přesto si své fanoušky jistě najde. Film jde více do hloubky, než většina letošních výkvětů a to se mi líbí. Protože takto ve vaší mysli film zůstane i na druhý den. PS: Velice jsem si vychutnával společné okamžiky Gibson/Winstone. 70%(13.7.2010)

Dnes už se nedá věřit ničemu. Tak například dnes, vstoupím do dveří s cedulkou "Ženy" a tam je jen záchod… Já vím, je to starý a nudný vtip, jenže bohužel to je taky charakteristika tohoto snímku. A jakže jsem k tomu došel? Jednoduše… Člověk si řekne "Hele, nový film od Campbella, kde hlavní roli hraje Gibson! To bude nářez!", jenže při sledování filmu člověku dojde, že tohle je vcelku nuda. Nic, co bychom už neviděli (napadá mě, že tohle je vlastně takový průměrný mix Spiknutí, Odplaty a 96 hodin). Během snímku jsem málem usnul a přísahám, kdyby tam nebyl Mel a kdyby to nemělo tak fajn závěr, jdu na dvě hvězdy. Takhle jsou to horší tři. P. S. A ještě jedno srovnání mě napadlo - co byli Náhradníci pro rok 2009, to je Na hraně temnoty pro rok 2010. Tedy promarněný potenciál (i film) se skvělým hercem v hlavní roli.(19.5.2010)

Pomsta radioaktivního muže.. Ve srovnání s podobnou Odplatou boduje tento konspirační thriller o zlých mužích v černých autech lidským rozměrem, strhaná násoska Gibson podává i vzhledem k pobytu na hraně temnoty v osobním životě poměrně přesvědčivý výkon a hlavně Campbell se ukázal jako mnohem zručnější režisér, než dobrý pisálek / pochybný director Helgeland. Můžete si myslet, že jsem vypil litry mléka z vemen trojokých krav pasoucích se v okolí jaderné elektrárny Montyho Burnse, ale Edge of Darkness se mi jeví jako neprávem zatracovaný film..(14.10.2010)

• - Natáčení začalo 18. srpna 2008. (Chatterer)

• - Za první víkend promítání v amerických kinech vydělal film 17 214 384 dolarů. (Chatterer)

• - Náklady na výrobu: 60 mil. dolarů. (CrypzzXD)