Na hraně temnoty

• Nizozemsko

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Velmi podařený kriminální thriller ! Mel Gibson je zpět ! Není to kdovíjaký trhák,ale na návrat až moc slušný. Tenhle film není jen o střílení,kopání a tak dále. Je to příběh policisty co ztratil dceru a postupem času se dovídá,že terčem nebyl on,ale jeho dcera. Gibson nelítostně a tvrdě pátrá po pravdě. Sice se to nedá moc srovnat,ale tenhle film bych trochu přiřadil k filmu Výkupné,který byl opravdu prvotřídní. Takový stín odhodlaného samotáře vrhá Gibson a to se mi na něm líbí! Tudíž je to skoro pět hvězd , ale přeci to není úplně bez chyby - tudíž 87% = ****(11.12.2010)

• tron

„V Massachusetts je verejné pitie alkoholu zakázané.“ – „V Massachusetts je zakázané všetko.“ Toto bol snáď prvý film, v ktorom mi Gibson pripadal nesústredený, miestami až v rozpakoch (dokonca aj v SMRTONOSNEJ ZBRANI 4 bol lepší). Ani zvyšok filmu na tom nie je dobre. Čudný žánrový mix sa postaral o zážitok iba v negatívnom zmysle. Nie je to revenge movie, nie je to triler, kriminálka, ani špionážna sci-fi dráma. Je to všetko dokopy a v konečnom efekte nič. Akcie minimum, Gibson robiaci si srandu z vraždy vlastnej dcéry (!), nečakaných zvratov minimum (ak tu vôbec aspoň jeden niekde je), nemá to tempo, stagnuje to, niekedy sa to na 10 sekúnd parádne rozbehne, no následne to na 30 minút nemilosrdne zaškrtí drastický strih (Gibsona omráčia, leží v miestnosti, zbije dvoch vedcov v skafandroch a zrazu je doma). Danny Huston a Ray Winstone nemajú šancu. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/spionaz/388-na-hrane-temnoty-4o-(5.10.2010)

Mám rada presvedčivého Gibsona, podobné roličky mu sedia výborne, herecky je stále vo forme...a tu končia chvály..po tom, čo sa divák ponorí do sveta zložinu a vrážd a vychutná si úvodnú akciu, pochopí, že tomu chýba forma a v skutočnosti sa pozerá na pekne naservírované skôr veľmi dobré béčko bez originálnejšej invencie na čele s výborným Gibsonom.(4.5.2010)

Co si budeme namlouvat, Campbell není kdovíjaký režisér. Když mu navíc pod nohy hážou klacky oba scénáristé, tak jako zde, nic extra z toho být nemůže. Edge of Darkness ovšem není filmem nudným, jen velmi (!) tuctový (kromě Toma Cravena tam není jiná výrazná postava). Jediné opravdu velké pozitivum tak vidím v comebacku Mela Gibsona, který je zde ve vypjatějších scénách opravdu cool, jak za starých časů. Budu si muset posvítit na původní sérii.(26.2.2010)

• Boogeyman

Gibsonův comeback se nekoná. Nudný a předvídatelný film zachraňuje postava Wolfa a několik povedených akčních pidiscén. Gibson sice předvádí svůj standard, jeho postava je ovšem nepříjemně vyměklá a až na to, že celkem nemilosrdně mstí svou dceru je to vlastně takový Mirek Dušín, už zbyvalo jen aby se po každé mrtvole pomodlil.(10.8.2010)