Na hraně temnoty

Na hrane temnoty

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Ach, ta proklatá národní bezpečnost. Ta už má na svědomí filmů... Tenhle si říká o body navíc už jen kvůli tomu, že jsme opět mohli vidět Mela. Sice vypadal jako ztrhaný pes a jeho mimika byla bohatá asi jako polední menu na chlapeckém vysokoškolském privátu, ale ber to jako motivaci, Mele. Dostal jsi trestuhodně málo prostoru pro akční vybláznění, však útěchou budiž ti, že když už si ve scénáři nalistoval pasáž o tvrdých pěstích, zlých pohledech a drsných hláškách, za tchána bych tě v tu chvíli věru mít nechtěl. Jinak asi jo, začíná z tebe být takový roztomilý prošedivělý strejda...(13.11.2011)

Gibson je opět tady, hýří charismatem a zabíjí už jen pohledem! Ale scenaristé to dosti nedotáhli... *Spoilers* V hlavě určitě utkví scéna s dveřmi auta, zklame ta s politky na konci (chybí pořádná hláška z úst Winstona) a zamrzí ten pseudospirituální Cravenův odchod. Naprostá absence jakéhokoliv pokusu řešit šokující zjištění o zbraních společnosti je pro mě zcela nepochopitelná, protože věc je to tak zásadní, že tohle by se nezametlo pod koberec ani v USA. /// A Pomo pozdním příchodem propásl dobrou úvodní scénu, stejně jako kolega Crawler-D :P A děkuju nějakému paku, které přišlo do sálu s tuberkulózou pokročilého stupně a furt chrchlalo... 65%. „Everything's illegal in Massachusetts.“(10.2.2010)

Konečne sa vrátil Gibson ale nie v takom štýle v akom som čakal.Detektívka alebo Thriller potrebujú nejakú tu atmosféru a tu som niečo také nevidel.Až na pár častí.Začiatok bol velice dobrý ,fakt slušný rozbeh ,ale potom sa tam len motalo a bola s toho nuda.Aspoň ,že ten Gibson to uhral.Je to fakt dobrý herec ,bez neho by išlo moje hodnotenie dolu. 55% - 3*(11.7.2010)

Prednosťou filmu je herecký výkon Mela Gibsona v hlavnej úlohe. Zaujímavý námet aj kvalitné spracovanie. Z filmu mám ale rozporuplný zážitok. Nie je ani vynikajúci, ale ani zlý. Vkusne natočený s nevkusnými scénami. Dráma s hororovými efektmi. Dobrý aj zlý koniec. Film o ktorom budete uvažovať, až pôjdete spať. Možno hľadať, čo tým chcel autor povedať .. Niečo o zásadách, charaktere, o tom čo je správne? Možno .. Pokojne na neho bežte pozrieť. Nudiť sa nebudete, budete napnutí a možno aj chvíľami vydesení.(8.2.2015)

• Fr

Táto, proboha....musím k doktorovi! Musím ti to říct...měla jsem ti to říct..... Když zabijete M.Gibsonovi dceru, to je jako ohrožovat rodinu B.Willise v mrakodrapu. Teda...za mlada tomu tak bylo. Chápu – nejdřív je potřeba rozprášit popel, ale pak, pak už by se mělo jít na věc! Teda, alespoň za mlada to tak bylo. Bejvávalo. Dneska Melovi zapnout houkačku trvá kurevsky dlouho! Snad je to tím, že je obklopen nezajímavými lidmi, za dceru má atomový reaktor a všechno co se tu děje je tajný. Korporace sem, korporace tam a jelikož se jedná o film podle TV seriálu (scénaristovi Troy Kennedy Martinovi je film věnován) mám strach, aby příště Gibson nehrál hlavní roli třeba v Esmeraldě. Třeba by to nebyla taková stupidita jako tohle! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám doma trezory plné dokumentů týkajících se národní bezpečnosti. 2.) Připravuji se vyhlásit válku ČEZu. 3.) Esmeralda je moje ,,nej“ série všech dob. 4.) Chci vidět umřít slavného herce a neupustit kroupu. 5.) Letos jsem ještě neviděl trapnej film. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(1.5.2010)