poster

Na hraně temnoty

 • USA

  Edge of Darkness

 • Velká Británie

  Edge of Darkness

 • Slovensko

  Na hrane temnoty

 • Austrálie

  Edge of Darkness

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  **

  Na krizi středního, či spíše pozdního věku se má začít pořádně chlastat nebo rybařit! A ne si narazit dvacetiletou nymfomanku, která z vás pomocí vakuové pumpy vysaje zbytky toho úžasného machistického šarmu, kvůli kterému vás lidi žrali jako Litviněnko polónium. Žalostné ostatky starého Mela s výrazem kastrovaného šarpeje vyšetřují vraždu dcery. A vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují..., sem tam si přehrajou v hlavě nějakou tu VHSku, když jí byly čtyři, sem tam narazí na záporáka (pan Burns), který nakonec překvapivě!!! záporákem je, a vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují... No kobra by spala, než by krotitel vytáh píšťalu. Mé pocity asi nejlépe vyjádří dadaistická protestní báseň, kterou jsem složil ku příležitosti svého třiatřicátého komentáře: "Mele! Mele! Mele! Mele! Tak s tímhle jdi (a dál to znáte...)."(19.2.2010)

 • castor
  ***

  Uspokojující průměr.. Oproti některým okolním názorům mě vracející se herecký pardál Gibson ani zdaleka nevadil, ba naopak jsem mu jeho kroky pomsty věřil. Trošku naivní scénář nicméně chtě nechtě bere body, naopak úderně syrová akce (zejména brilantní autonehoda) vrací Campbella a spol. do rozpětí divákova zájmu.(21.4.2011)

 • POMO
  ***

  Prekvapivo nevýrazaný a málo záživný thriller. Martin Campbell je "iba" profesionálny akčný rutinér a tento námet si žiadal špecifickejšie poňatie smutného, depresívneho a naliehavého varovania pred mocnými kruhmi. Film navyše takmer neobsahuje akciu a súčasne ani neponúka strhujúce rozuzlovanie detektívnej zápletky - tá je viac neprehľadná než zaujímavá. Danny Huston a Ray Winstone dobre vybraní, ale Winstonova postava pohriechu nedopovedaná (pričom je evidentné že tu mala zohrať druhú najvýznamnejšiu rolu). Gibson dobrý, ale v Paybacku to bolo iné kafe. Ostatne ako i film samotný.(10.2.2010)

 • Malarkey
  ***

  Těšil jsem se, Mel nezklamal, ale příběh byla šílená otrava. Trošičku mi to přípomínalo Maxe Paynea. Ta počáteční přestřelka, pak motherfucker face a la Mel Gibson jak kráva, pak kopa keců, samý srágory, nic podstatnýho a na závěr parádní akce. Jenže takhle kvalitní film nevypadá. To by mě celým prostředkem...cca 80 minut....nesměl nudit.(1.4.2010)

 • 3DD!3
  ****

  Dead Man Walking. Gibson skvělý, Winstone skvělý, Campbell je pořád ve formě. Pár scén je sice těžce WTF (závěr), ale nevadilo mi to natolik abych si neužil ten zbytek. Akce je prvotřídní až je škoda, že je jí tak málo a závěrečné zúčtování bylo pro mě balzámem na duši, tohle je přesně moje krevní skupina. Mám dokonce chuť podívat se i na tu původní minisérii.(21.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace