Motel smrti 2

Vacancy 2: The First Cut

Horor

USA, 2008, 82 min

• tron

„Čo to robíš?“ – „Poriadok.“ Únavný, ťarbavý, nízkorozpočtový a rozťahaný video prequel, pôsobiaci dvojhodinovým dojmom, ktorý by si zaslúžil skôr 20%, ale keďže som videl stovky ešte oveľa nudnejších a hlúpejších hororov, dávam až 40%. Originál Nimróda Antala sa mi páčil (80%), pripadal mi pôsobivý od hercov cez atmosféru po napätie a snuff, ale toto je „klasická dvojka“. Dočerta, prequel.(18.1.2011)

Kupodivu nikterak špatný prequel. Podařilo se poměrně dobře převzít největší přednost prvního dílu, tedy příjemně béčkovou atmosféru a logické jednání postav obětí. I scenárista odvedl vzhledem k okolnostem a žánru celkem slušnou práci - tím chci říct, že ačkoli se jedná o prequel, není zas až tak jisté, jak to skončí. Celkově nabízí Vacancy 2 ucházející zábavu, a ty, kterým se líbil první díl, by neměl výrazně zklamat. Je to v podstatě to samé.(1.1.2009)

Studio nízkorozpočtových snímků se rozhodlo natočit dvojku vcelku povedeného kinofilmu. Ale jak to udělat, aby se neopakovali. Ono realizačního prostoru tady moc není. Nakonec přišli s nápadem natočit praquel. A tak máme možnost se dozvědět, jak to vlastně všechno celé začalo. Atmosféra se jeví robustně. Soundtrack úspěšně přispívá na celkové hrůze. Jen je škoda, že to dost často zaskřípe v dialozích. Scénárista byl při psaní asi v tu chvíli nějak mimo. Celkovým vyzněním je snímek zcela jiný, což lze v podstatě pochopit. Videofilm bude vždycky odlišný než kinofilm. Přesto se nedá úplně říci, že by byl snímek nějak špatný. Svou brutalitou rozhodně nenechá napochybách a tak hororoví příznivci si určitě příjdou na své.(20.7.2014)

Tak velmi by som to nepovažoval za odpad aj keď jednotka bola za 4 hviezdičky, dvojka je na takej istej úrovni len o niečo slabšie 3 hviezdičky. Atmosféra je tu priemerná, herci tu sú v pohode hlavne to dievča, máme tu 3 zabijakoch najhorší z nich je ten ktorý zabije hneď na začiatku jedno dievča a potom sa pripojí ktým dvom a bude im vypomáhať s obeťmi. Nuda tu vôbec neprekypuje čo je len dobré a je to skvelý nástupca po vydarenej jednotke i keď o niečo slabší.(1.1.2009)

Jsem potěšen. Není to takový kopírák jak jsem se obával. Dvojka se soustředí na víc z vrahů a zákulisí jejich týmové hry, je to spíš příběh vrahů než obětí samotných a právě to se mi nejvíc líbilo. První třetina je tak výborně rozjetá, ale poté to spadne do průměru. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, pořád ale slušný. If you need anything, don't hesitate to scream.(23.8.2009)