Motel smrti 2

Vacancy 2: The First Cut

Horor

USA, 2008, 82 min

„Ježíš by ty dva pustil.“ „Protože ví, že kdyby ho podřízli, tak za tři dny vstane!“ Sílu prvního Motelu to nemá, navíc to má trochu blbej, nelogickej a při troše zamyšlení i dost nepochopitelnej (s ohledem na první Motel, který na toto navazuje) konec, ale dá se to, je tu pár dobrých scén, nějaké to napětí, krev, humor. Nic extra, ale vůbec nijak to neurazí.(23.12.2009)

• Tuax

Jednička se mi docela líbila, měla o dost jinou atmosféru i styl, ale dvojka je přiliš tuctová, klasická, bez něčeho navíc. Navíc mě ani nebavila, zvláště když jsem si řekl jak kdo umře před tém než tak daná postava umřela, to je pak o ničem. Rozhodně mi to něpřišlo jako by to mohlo předcházet prvnímu dílu ač se to snažilo, byla to úplně jiná liga. Navíc klasika v podání teenage postav na porážku, je fakt už trochu moc, první pár vypadal v tomto směru o dost atraktivněji. Zbytek už nijak nezaujal ani herecky, ani tím co měli ve scénáři.3/10(2.11.2011)

• Jericho666

Prequel, který mi přijde již zbytečný, ale chápu že si Eric Bross chtěl po 4 TV filmech natočit aspoň nějaký video film. Prequel, který sice narozdíl od jedničky jde hned do akce a divák se nemusí 20 minut nudit, ale zato děj je hrozně natahován. Kluci ušatí totiž zjistili, že natáčení snuffů (reálného mučení a vražd) bude výdělečnější než samotná erotika a tak jdou do akce. Bohužel pro ně v tom jsou ještě nováčci, i když jeden z nich se spíš tváří jak Terminátor, a tak jim to moc nejde. Respektivě ty potvory jim totiž pořád utíkaj. A když dopadnou jednoho, tak ostatní zase utečou a tak dokola. Posledních 20min je toho jasným příkladem. Najdou, uteče jim, najdou, brání se, bouchne je a zas jim uteče a tak dál. Krásná ukázka toho, když jsou vrazi blbější než oběti. Člověk si už pak hraje s kocourem, stříhá si nehty a vlastně o nic extra nepřijde. Aspoň ta atmosféra to trochu zlepšuje, jelikož je podobná té v prvním dílu. Konec už nikoho nepřekvapí a na úplný závěr divákům Eric Bross připravil kamerové tornádo, jehož význam mi zůstává skryt.(15.4.2013)

Pokračování, fakticky však prequel, je trochu jiným filmem než jeho předchůdce a dává vyšší vklad na samotné vrahy. V mnoha ohledech se jedná o čtyřhvězdičkový horor, hned první vražda je dosti šokující a ani další masakr není žádný čajíček. Několik klišé vrací film do vod blízkým průměru, ale celkově velmi koukatelné a znepokojující.(23.6.2013)

Jednička mě tenkrát moc nenadchla, ale tohle už bylo fajn, až mě to lehce překvapilo. Zápletka je skoro stejná, jen s rozdílem, že nahlížíme víc do soukromí psychopatů/majitelů onoho motelu. Díky časovému posunu o několik let dopředu tak pronikneme do doby, kdy začala série vražd maniakálního Smithe. S ním a duem jeho pomocníků se bude muset tentokrát vypořádat trojice mladistvých, kteří však uvažují (!) a v nezáviděníhodné situaci prokážou odvahu a důvtip. A to jak černoch, který má nakoukáno poměrně dost hororů (ví totiž, že šerif bude pravděpodobně patřit k vrahům), tak ženská hrdinka, co v závěru přebírá iniciativu a chytře likviduje nepřátele. Takže nakonec fajn pokračování, u něhož jsem tu zábavnost vůbec nečekal. "Proboha, proč je bereš dovnitř?!" - "Ježíš by to tak udělal." - "Jenže ten věděl, že kdyby ho podřízli, za tři dny by zase vstal!"(23.5.2012)