Motel smrti 2

Vacancy 2: The First Cut

Horor

USA, 2008, 82 min

Tak velmi by som to nepovažoval za odpad aj keď jednotka bola za 4 hviezdičky, dvojka je na takej istej úrovni len o niečo slabšie 3 hviezdičky. Atmosféra je tu priemerná, herci tu sú v pohode hlavne to dievča, máme tu 3 zabijakoch najhorší z nich je ten ktorý zabije hneď na začiatku jedno dievča a potom sa pripojí ktým dvom a bude im vypomáhať s obeťmi. Nuda tu vôbec neprekypuje čo je len dobré a je to skvelý nástupca po vydarenej jednotke i keď o niečo slabší.(1.1.2009)

• Kosmik 1

Tohle nemá s hororem naprosto nic společného. Od video filmu jsem moc nečekal, ale že to dopadne až tak hrozně...místo toho abych se bál, jsem se spíš dost nasmál. I to je třeba ohodnotit, tak aspoň jednu hvězdu za pobavení. :-) Ne teď ale vážně, pokud chcete solidně využít skoro hodinu a půl, tak bych volil jinou možnost než Motel smrti 2. Takových braků jako je tento už bylo natočeno dost. A abych 3/4 filmu musel poslouchat uječenou ženskou, to chce taky notnou dávku odvahy a člověk na to musí být předem připraven. Takže děkuji, ale tohle opravdu ne. Doufám, že něco podobného dlouho nebudu muset vidět a těch 82min opravdu lituji.(28.2.2011)

• Jericho666

Prequel, který mi přijde již zbytečný, ale chápu že si Eric Bross chtěl po 4 TV filmech natočit aspoň nějaký video film. Prequel, který sice narozdíl od jedničky jde hned do akce a divák se nemusí 20 minut nudit, ale zato děj je hrozně natahován. Kluci ušatí totiž zjistili, že natáčení snuffů (reálného mučení a vražd) bude výdělečnější než samotná erotika a tak jdou do akce. Bohužel pro ně v tom jsou ještě nováčci, i když jeden z nich se spíš tváří jak Terminátor, a tak jim to moc nejde. Respektivě ty potvory jim totiž pořád utíkaj. A když dopadnou jednoho, tak ostatní zase utečou a tak dokola. Posledních 20min je toho jasným příkladem. Najdou, uteče jim, najdou, brání se, bouchne je a zas jim uteče a tak dál. Krásná ukázka toho, když jsou vrazi blbější než oběti. Člověk si už pak hraje s kocourem, stříhá si nehty a vlastně o nic extra nepřijde. Aspoň ta atmosféra to trochu zlepšuje, jelikož je podobná té v prvním dílu. Konec už nikoho nepřekvapí a na úplný závěr divákům Eric Bross připravil kamerové tornádo, jehož význam mi zůstává skryt.(15.4.2013)

Síce dej kvalitný spolu s mierne famóznym koncom, ale verdikt filmu taký nie je. Partia amatérov sa nechá ešte viac zamaterizovať amatérskym vrahom a spolu sa rozhodnú vraždiť ľudí a natáčať ich umučenie k smrti pre veľký biznis. Spočiatku sa im darí, atmosféra hustá, ale skutočný vrah sa vykľuje iba z nevinného človeka, ktorý bojuje o holý život. Záporáci nesympatickí a tupí, vrah celkom obstojný, ale tiež nevyzeral nejako úchvatne a aby dokázal odolať ohňu, ktorý ho takmer pohltil, veď to bol určite nejaký terminátor ako skutočný vrah. Nakoniec som bol spokojný, ale predsa mi tam niečo chýbalo a celý ten dej bol taký urýchlený a ten začiatok s manželmi bol zbytočný. Nerozumiem čo tým chcel básnik povedať. Ale i tak film odo mňa dostáva sladké 3 bodíky :).(15.12.2012)

Ak sa vám páčila jednotka tak u dvojky nebudete sklamaný. Je to skoro to isté s pár zmenami. Som sa až čudoval, že ako ma môže baviť pozerať skoro na to isté.. ale.. má to solídnu atmosféru, napätie tiež, vraždy boli tak isto. Nič viac do Video filmu neočakávam a Vacancy 2 ma skôr prekvapil než by ma mal skalmať. Kedy som mal byt trochu kritický tak, tvorcovia by sa mohli s dejom aj trochu pohrat.. škoda, že ked je to prequel tak sa hned držia dopredu jasnej dejovej línie. Ale ako som už napísal nesklamalo, potešilo 55%(5.1.2009)