Motel smrti 2

Vacancy 2: The First Cut

Horor

USA, 2008, 82 min

Ve všech směrech horší než jednička, ale pořád celkem slušná porce zábavy. Postavy mi nevadily a dá se i někomu fandit, ale stejně jsem měl celej film pocit, že to prostě jen vykrádá jedničku. Napětí je zde o hodně méně a ta stísněnost jedničky je pro mě osobně pryč. Každopádně věřím, že lidé, co neviděli jedničku budou hodnotit o hvězdu lépe, než lidé, co jedničku viděli, jelikož kdo jedničku neviděl, nemůže být lehce zklamán jako já, jelikož na rozdíl ode mě nebude čekat opět parádní dávku napětí a hutnou atmosféru. Já to však čekal, jenže se asi holt napětí s atmoškou ubytovaly v jiném motelu a díky tomu, se se mnou naprosto minuly a potkal jsem tak jen jednohubkové hororové béčko.(14.9.2014)

Tak velmi by som to nepovažoval za odpad aj keď jednotka bola za 4 hviezdičky, dvojka je na takej istej úrovni len o niečo slabšie 3 hviezdičky. Atmosféra je tu priemerná, herci tu sú v pohode hlavne to dievča, máme tu 3 zabijakoch najhorší z nich je ten ktorý zabije hneď na začiatku jedno dievča a potom sa pripojí ktým dvom a bude im vypomáhať s obeťmi. Nuda tu vôbec neprekypuje čo je len dobré a je to skvelý nástupca po vydarenej jednotke i keď o niečo slabší.(1.1.2009)

Kupodivu nikterak špatný prequel. Podařilo se poměrně dobře převzít největší přednost prvního dílu, tedy příjemně béčkovou atmosféru a logické jednání postav obětí. I scenárista odvedl vzhledem k okolnostem a žánru celkem slušnou práci - tím chci říct, že ačkoli se jedná o prequel, není zas až tak jisté, jak to skončí. Celkově nabízí Vacancy 2 ucházející zábavu, a ty, kterým se líbil první díl, by neměl výrazně zklamat. Je to v podstatě to samé.(1.1.2009)

Vydarený, pozerateľný prequel ku skvelému Motelu smrti (Vacancy - 2007). Bolo zaujímavé sledovať ako sa veci vyvinuli a pripravili, pár známych miest či pohľadov potešilo a celkovo to ubehlo skôr než začala byť nuda. Kladné postavy tu síce boli biednejšie ako predtým, no záporáci sa zahanbiť nedali a ponúkli aj viacero napínavých scén. Bolo to príjemné prekvapenie, očakával som zbytočný film a nakoniec ma to bavilo. Myslím si, že fanúšikov originálu nesklame.(5.8.2010)

• oje

Na podařenou Antalovu práci se Brossovy příliš nepodařilo navázat. Ústřední duo bylo nahrazenou bezejmenou skupinou teenagerů a film tak padá do šedého průměru a možná ještě níž. Zápletka je předem jasná už z prvního pokračování a příběh si lze předem domyslet z názvu. Nebyl jsem překvapen snad ničím, navíc by se u každé scény našla podobnost s již existujícím horrorem. Nenapadá mně cokoliv, co by se dalo vyzdvihnout a tak doufám, že first cut je zároveň i last cut. Vedle předchozího povedeného snímku Motel smrti je velmi slušnou alternativou horror Jezero smrti. Alternativa: Eden Lake, Vacancy, Hush, Ils.(28.10.2009)