Moon

• Velká Británie Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiální text distributora)

Zerathus

Moon jako takový má nepříliš originální nápad.Celé provedení není špatné.Kulisy ujdou a Kevin Spacey je jako A.I slušný.Film bych hodnotil tak 3.5-4 pokud (!) by tam nebyl tak úžasný soundtrack Clinta Mansella.Sečteno a podrženo nová Vesmírná odysea se nekoná místo toho máme přijemné sci-fi drama na nedělní večer s parádní hudbou a uvěřitelným příběhem.Muže si někdo přát víc? ()

Wikidy

Moc pěkná nízkorozpočtová záležitost. A v druhé půlce výborný výkon Sama Rockwella v hlavní dvojroli. "... Ajééém d uan en ounliii." ()

hedgi

Myšlenka filmu není nijak závratně originální. Film sám je svým zpracováním standard, nic co by nějak vybočovalo. Průměrná scifi sonda na téma obyčejnej člověka vs. mocná korporace a její beskrupulózní jednání. O prachy jde až na prvním místě. ()

XpointCZ

Dlouho jsem se na tenhle film tesil...a...velke zklamani :(..nechapu pomerne vysoke hodnoceni tady na csfd. Nekdo tady srovnaval atmosferu s filmem Alien..a to at se rozebehne bez pardonu proti zdi. Max. ** ()

Fraktální

Může mi někdo vysvětlit proč neposlala ta obří společnost do vesmíru 2 lidi, aby se nezbláznili, nebo 5? Proč když na současných stanicích je vždy několik astronautu, tady tam prdnou jendnoho na tři roky? V tak vyspěle společnosti, že teží suroviny na měsíci... to byl důvod proč sem to po 10 min vypnul... třeba jsem se okradl o skvělý film. ale štve me když to vypadá, že celý příběh je postaven na jedné nesmyslné a nelogické myšlence.... ()

moto.driver

Tak u tohoto filmu jsem vydržel sedět asi 20 minut a pak jsem ho musel vypnout. Nudné a nezáživné. Ale proti gustu žádný dišputát. ()

JackBauer

Po 3 dňoch od vzhliadnutia nenachádzam vhodné slová. Snímok vo mne vyvolal širokú škálu pocitov, ktoré sa mi znovu vynárajú hneď ako si na tento film spomeniem. Úzkosť, strach, smútok, depku a trochu mála zadosťučinenia? Tak takúto SÍLU som fakt nečakal. Sam Rockwell je mi známy jedine z Ironmana, takže nemôžem povedať, že by som tohoto herca poznal, ale o to viac som bol prekvapený z jeho výkonu, ktorý bol narovinu, skvelý. Kevin Spacey v úlohe počítača bol dokonalým odkazom na 2001: space odyssey a až na celkom zlé nízkorozpočtové efekty, nemôžem nič vytknúť. The Moon so mnou veľmi veľmi zamával a myslím, že aj s mojim rebríčkom TOP 10 filmov. ()

mitrax

Vzdy ked si tento film pozriem, tak ma chyti za srdce. Ked sa vzijete do postavy osameleho Sama inak to ani nejde. Tak trochu sa tesim a zaroven aj bojim epilogu k tomuto filmu, ktory planuje natocit reziser Duncan Jones. Niekedy je niektore veci lepsie nechat na fantazii divakov ale naspat k tomuto sci-fi klenotu. Ze menej je niekedy viac tu plati mnohonasobne. Ci uz je to herecke obsadenie, hudobny motiv alebo samotny pribeh. Divak ma tak ovela viac moznosti sa zamysliet. (Pozor mozne spoilery) Tak rozmyslam ci originalny Sam Bell zo Zeme vedel o svojich dvojnikoch a o ich osude alebo nie? Ci ako by v pripade ich nevedomosti zareagoval po prevaleni tajomstva? Alebo co by v reali zazival klon c.1 ked zistil, ze sa na Zem k "svojej" rodine nikdy nevrati ci klon c.2 ked videl aky osud ho caka po 3 rokoch zivota? Zistenie, ze ste len ozubenym koleckom, ktore sa po 3 rokoch vymiena za nove musi byt to najhorsie v zivote a tu navyse nemate moznost s tym ani prastit, zbalit sa a vypadnut. Uzasne ako vsetko klape niekolko rokov az pokial sa stane nehoda s ktorou nikto nepocital a potom uz ide vsetko mimo zabehnutych kolaji neriadene. Po odhaleni desiveho tajomstva sa pritulna mesacna zakladna razom meni na chladne, sterilne vazenie kde "zachranny team" pre kazdeho Sama predstavuje odrazu smrtelne nebezpecenstvo a sledovanie displaya na ktorom ubieha cas do pristatia zachranneho teamu posobi ako odpocitavanie casu do popravy. Problemtaikou klonov a s nou suvisiacou etickou otazkou sa zaoberal napriklad aj 6. den ale tomuto snimku som to vsetko viacej veril. Empaticke povahy sa neubrania slzam... ()

MathiasKreuz

Nedotažená nuda... Neustále jsem si musel pokládat otázky typu(a mnoho dalších otázek): "projekt na měsíci a on do lunaru chodí venkem? To na garáž už nebyly peníze?" Nebo robot, který se chová jak se scenáristům hodí. Tento robot vám vybleje podstatu projektu, dá se ukecat a ochcat, aniž by podal hlášení... Vhodný je pouze na ohřev fazolí - a navíc jezdí v kolejničce jak záclona..Chválím interier, ten se povedl! ()

Infurius

Osobne nemám rád drámy lebo z nich nemám moc dobrú náladu, ale zas herca nominovany za oscara v tomto filme som musel vidieť. Do polovice filmu ma to dosť zaujímalo, ale potom to šlo z kopce. Myslel som, že sa vráti na Zem a bude to nejak riešiť, ale skončilo to s koncom ktorý si máme domyslieť (to nemám rád...) Zas bola tam dobrá depkárska atmosféra,že aku boudu to naňho šijou. 4* kvôli originalite.. ()

Pollini

Příběh o zbytečném člověku, který o tom neví. Neviděla jsem trailer, takže jsem sledovala děj, aniž bych si všimla nějakých "chatrných kulis" nebo co všechno je na tom kritizováno. Velmi vhodně je zvolena hudba, která významně podtrhuje atmosféru. Zkrátka, dokonale sladěné prvky, velmi příjemně strávený čas. ()

JancakV

Sci-fi film s atmosférou sci-fi povídek, které jsem jako malý hltal po celých sbírkách (co jen v ČSSR bylo možné). Vesmírné ticho, osamělost, vizuál (jako ve 2001: Vesmírná odysea) , obsazení a skvělý hudební doprovod. Pro mě prostě za 5*. ()

duch

Byl to hodně zvláštní filmový zážitek trochu připomínající Vesmírnou odyseu. Dlouhé, prázdné a zároveň uchvacující záběry na Měsíc a Vesmír. Bohužel mi tam však něco chybělo, nějaká jiskra, které by to všechno vygradovala. Avšak, epické vygradování nepřišlo... Ale nenudil jsem se, film jsem dokoukal do konce a teprve pak si uvědomil, že to byla vlastně celou dobu lehká nuda. ()

zimi

Něco mezi 3 a 4*! docela oddechové sci-fi a mě se v celku líbilo! na to že je zde jeden herec a robot, tak dost dobrý, velmi hezky natočené a doporučuji ()

negativ

Tak to se mi stává jen občas (naposledy snad u prvního Matrixu), že mne to úplně pohltí, zapomenu že je to jen film a neskutečně se bavím. Už samotný námět je bomba, navíc se podařilo stále udržet určité napětí co přijde a stísněná atmosféra vydrží až do konce. Sam Rockwell mne velmi příjemně překvapil. Celý film stojí jen a jen na něm a vůbec to nevadí. Časem jsem zapomněl, že dvojrole je jen trik a považoval ho v obou rolích za odlišnou postavu. Ani závěr nezklame. Díky moc za tento film. ()

Mute už je za rohem

04.05.2014

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)