• akisha

No, u tohohle se člověk fakt královsky pobaví, když chce. Oproti jedničce, kde se aspoň něco děje, se tady neděje nic a navíc i to nic je podaný tak, že se při každý scéně nebo slově musí člověk ksichtit jako by kousl do citronu a říkat si "To bolí." Nejhorší ale je, že je doslova prázdná záležitost. Hrabě Čokokula má víc upířího charisma, než tahle celá banda kvazi-upírů. Twilight je prostě hovadina, ale můžeme se u toho v budoucnu ještě pěkně zasmát. Nic jinýho nám stejně nezbyde.(29.7.2010)

• AngelAngie

Pokud se tvůrci chtěli alespoň v samém úvodu vyhnout špatným kritikám, pak nechápu, proč hned nasadili snovou sekvenci, která už tak působí vzhledem ke knize (a tudíž filmovému námětu) opravdu směšně. Casting celého snímku je více než otravný a možná za úplně nejhorší považuji vedlejší postavy, neboť mi to příjde jako útok na třetiřadou castingovou agenturu, která nabízí herce za naprostý pakatel a je jedno, že intonačně či gestikulačně jsou ti "herci" úplně mimo. Druhý díl se dostal přesně tam, kam ho chtěli odpůrci dostat už tím prvním. A to je nepřekousnutelná přehnanost, naivita, bohužel i postrádání hereckého umu a absence jakékoli přitažlivosti mezi hl. postavami. Kristen Stewart je tahounem celého filmu a bude to tak i v ostatních dílech. Je to sázení na jistotu a tvůrci to vědí, neboť ona jako jediná má krom zvučného hereckého jména opravdu i ten zmiňovaný, ač neprojevený, talent. A neprojevený není její vinou, ale vinou scénáře a režie, která ji nikam neposouvá, ale nechá papouškovat něco, co vůbec nejde do hlavy normálně myslícímu diváku. Tenhle film je opravdu velmi špatný, bohužel se stalo to, co mnozí tolik chtěli - je nechtěně velmi vtipný. A to nejen svými triky... // a dávat vyšší hodnocení pro slabost k jakémukoli z herců není na místě, neboť tam, kde se ta slabost projeví, se nutně musí pro vyrovnání projevit i to otřesno - jinak není někde něco v pořádku(24.11.2009)

• Rogue

Stejně jako je porno jen pro lidi, co rádi masturbují, jsou Twilight filmy jen pro lidi, co mají rádi knihy. Účelové zboží. Nárůst wtf scén oproti prvnímu dílu oceňuju (ovládání emocí, první sundané tričko, Edward duch, říjen/listopad/prosinec, až po maturitě). Imho se s tak dementními dialogy dobrý film natočit nedá. A Pattinson otevírá pusu naprázdno jak Anny Ondra v Blackmailu. Ano, netrpěla jsem a bavilo mě to. Ano, je to dost divné.(28.11.2009)

• Isherwood

Zatímco jednička je směšná až od půlky, tady létaly sálem salvy smíchu už od začátku. Všechno bylo řečeno, snad bych dodal jen to, že Weitz to umí podat tak nějak ještě více metrosexuálním a ‚Edward, do me a child‘ způsobem. Každopádně, vzhledem k té šílené dávce ‚guilty pleasure‘ atmosféry nestíhá nudit, což je svým způsobem dobře. Ale abych byl férový, pasáž s vlkodlaky baví tak nějak relativně doopravdy (naháněčka Victorie za doprovodu Thoma Yorka je fantastická). Nejupřímnější kravina sezony. Netrpělivě čekám na práci Davida Sladea.(14.12.2009)

• Bebacek

Chvíli se dá bavit tím, že pozorujete reakce okolo sedících lidí, ale když už vás přestane bavit i to, jak se jeden chlapec z nudy dloubá v nose, přijde krize a máte pocit, že začnete mlátit hlavou do sedadla před vámi z hrůzy, co příšerného ještě přijde. Sarkastické výbuchy smíchu v kině plném nadšené mládeže taky zrovna nejsou nejideálnější, protože ty káravé pohledy, co na vás ty děcka hodí, vás ukovou do křesla a zbytek filmu prostě v tichosti protrpíte.(29.11.2009)

• - Kvůli natáčení odřekla Kristen Stewart účast ve filmu Book of Eli (2010). (TomikZlesa)

• - Počas natáčania scény Belliných narodenín sa Jackson Rathbore až tak vžil do svojej úlohy, že ho Kellan Lutz aj s Petrom Facinellim ledva udržali a nechtiac pritom zranili Elizabeth Reaser. (DaviD3141)

• - Ve scéně na začátku filmu, když se Bella probudí v den svých narozenin a Charile jí přijde popřát k narozeninám, můžete si všimnout několika fotografií Belly a Edwarda rozmístěných po pokoji. Podle knižní ságy se však Bella s Edwardem poprvé fotí právě Belliným novým foťákem, který dostane k narozeninám od Charlieho. (Martinibaby)