Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Gromit

Čtvrtí Piráti z Karibiku možná vznikli proto, aby vydělali spoustu peněz, ale naštěstí to na nich není vůbec vidět. Dokonce ani tolik diskutovaná výměna režiséra jim nikterak neublížila. Nedosahují sice kvalit druhého dílu (který je v rámci žánru zřejmě nepřekonatelný), ale srovnání s jedničkou a trojkou hravě ustojí. Zápletka už navíc není tak divoce překombinovaná (jako tomu bylo u trojky), takže je tu podstatně méně intrik a vedlejších dějových linií. Co ovšem zůstalo, je humor a nadsázka, případně i nějaká ta romantika. Hereckému obsazení pak dle očekávání dominují Johnny Depp a Geoffrey Rush, pozadu však nezůstává ani Penelope Cruzová, které to opět náramně sluší. Vznikne-li i pátý díl, nebudu se vůbec zlobit. Která série se může pochlubit tím, že je její čtvrtý díl výborný? Jen málokterá! ()

ClapTrap

Při čtení některých komentářů jsem se velmi bál, co to vlastně bude za film. Po shlédnutí musím říct, že já se hodně bavil, Johnny Depp jako vždy sympaťák nejvyššího kalibru a Penélope s jejím španělským akcentem opravdu bravurně zapadla. A jakožto začátek nové trilogie si myslím, že to je moc pěkný! ()

Adrai

Další pokračování Jacka Sparrowa ... pardon - kapitána Jacka Sparrowa už nemá ten náboj jako předešlé (tj. především ten první) díly, což ale neznamená že si film neužijete. Krásné prostředí (vzpomínky na LOST), občasný vtip, typický Sparrow, hodně mluvení a Černovousova loď v plné palbě včetně centrálního ovládání :) ()

DjMetal

Zabavny Jack, smial som sa :D...dobre hlasky ma. Prekrasne morske panny, mnamka. Dobry pribeh, super prostredie. Mohla tam byt nejaka prisera ako v ostatnych,ale aj bez toho je to dobre :) ()

Koonix

Tešil som sa a sklamaný rozhodne nie som:) Nový režisér veľa zmien nepriniesol, Penélope môže konkurovať Keire (čo som nečakal), triky sú štandartne na dobrej úrovni, príroda a Astrid Berges-Frisbey sú krásne, ale to, kvôli čomu som si užil doteraz všetky diely pirátov, je rozhodne geniálny kapitán Jack Sparrow! A inak tomu nie je ani v tejto časti:) Johnny hláškuje skoro neustále, jeho ksichtíky na mňa zaberajú aj po štvrtý krát stále rovnako. Scéna ako uteká z paláca hneď na začiatku filmu bola jednou z najlepších v celej sérii. K tomu dokonalá hudba Hansa Zimmera a mám tu opäť skvelý zážitok:) Škoda len že teraz bez nejakej masívnejšej bitky. ()

Cranham

Jářku, piráti tentokrát šlápli do hovna, jak mohl oživnout podříznutej člověk- kněz a proč kulka z pistole nezničí kalich, ale rozšlápnout ho můžete? Je to podivný film tito piráti, docela debilovina dalo by se říci, měli se na to vykašlat a dokončit trilogii, i když třetí díl taky sucked ()

prochy10

s novejma pirátama jsem spokojenej, ale ještě víc jsem spokojenej s mořskýma pannama a hlavně s Astrid Berges-Frisbey, na kterou jen tak nezapomenu!!....jinak ve filmu prostě citelně chyběli Orlando Bloom a Keira Knightley, bez nich a Jacka to nikdy nebude ono, tak hlavně, že tady ještě Johnny Depp vydržel... ()

Tatianistka

Sklamanie a este raz sklamanie a to aj napriek tomu, že som nemala vysoké očakávania pred vzhliadnutím tohto filmu. Čo považujem za plus je to, že táto časť bola viacmenej len voľným pokračovaním, nové postavy, ale inak mi tam veľmi chýbal ten humor, ktorý bol v prvej a druhej časti týchto filmov. Akcie bolo dosť, ale proste ten film ma nedokázal tak vtiahnuť do deja ako by tomu malo byť. ()

TommyDiamond

Většinou ve svém hodnocení začínám tak, že povím pár kladů a pak kritizuji. Jenže tady to nepůjde. Proč točej takové filmy? Aby si mohli tak akorád všichni namastit kapsy na 3D? Ještě, že jsem na tomto filmu nebyl v kině, asi bych vzteky proskočil plátnem. První dva díly byli naprosto užasné. Na konci světa a Vlny podivna jsou proti nim totální sračky a przní celou serii. Příběh byl naprosto nesmyslný. Film měl být tak o půl hodiny kratší. Nudil jsem se. Hlavně půl hodiny před koncem. To finále bylo tak očekávaný až mě z toho bylo špatně. Orlando Bloom a Keira Knightley věděli, že na vrcholu se má přestat . Udělali dobře když odmítli spolupráci na dalších dílech. Jelikož se má natáčet ještě pátý a šestý díl, tak jsem zvědavý co nám scenáristi připraví za podívanou. Celkově 25% ()

Zombiepod

Nápady raz jednoducho museli dojsť. Johnny drží hereckú latku stále pomerne vysoko a v prípade Jacka Sparrowa je stále sa na čo pozerať. Ale kam sa podela tá energia prvých troch dielov? Prvá hodina sa im zľahka približuje, no zvyšok stojí v podstate za prd. Jedna džungla, žiadne originálne nápady, dokonca aj pokus o velkolepú scénu s prameňom sa mi javil ako dosť chabý. Hláškuje sa ostošesť, film v podstate príliš nenudí, zasmial som sa nesčetnekrát, ale väčšinou aj tak na už použitých a ohraných scénkach. Treba si to priznať - éra pirátov karibiku skončila, a nezakryjú to ani efekty, ani Zimmerova nádherná hudba, a myslím, že už ani Johnny. ()

johhny007

U tohoto filmu mi udělalo atmosféru hlavně to , že jsem byl v kině s kamosema ,ale to není k filmu takže. V roli té sirény nebo co to bylo bych radší viděl Megan Fox to by byla dokonalost Penelope a Megan ooooooo!!! Podle recenzí a kritiků propadák ?? Nesouhlasím! Mě se každý díl líbí a tak to je určitě taky u hodně lidi jinak by si to nevydělalo 1miliardu dolarů!!!! ()

web-dat

Já fakt nevím .... :-( teď jsem se dodíval, a celkově mě to zklamalo. Jack už není to co to byl, přijde mi ohraný. Děj by nebyl špatný spíš bych řekl, že se mi děj líbil, ale je to furt to samé dokola, jen pokaždé z jiného úhlu. Je to jako by někdo obaloval řízek. Jednou ho obalí ve strouhance, jindy ho obalí jen v mouce, pak ho obalí v Chipsech a na závěr ho nechá bez obalu. Co bude v dílech 5 a 6 .. to si nedovedu představit ... ale vím, že do kina na to nepůjdu... dávám 50% ()

Izz

Nedostačující.Rob Marshall má cit pro vedení herců a dokáže na malém prostoru rozehrát velkolepé představení.Ale absolutně si neví rady s obrovskými kulisami,čtvrtmiliardovým rozpočtem a velkolepou dobrodružnou podívanou.Gore Verbinski utopil sérii v přehnaném megalomanství,Marshall to dokázal úplně z opačného konce,kdy za celou víc jak dvouhodinovou stopáž nepředvedl jedinou scénu,která by diváka udivila svou velkolepostí.Celé je to podměrečné,zbytečně tmavé,průměrně zahrané.Piráti vždy představovali hlavně velkou trikovou atrakci,v čemž se docela povedla i nenáviděná trojka.Na vlnách podivna je ale nijaký patvar,který se pouze živí na ostatcích kdysi mohutné série.Šlápnutí vedle. ()

Amras

Pro mě jednoznačně nejlepší díl z celé série. A vůbec mi nevadilo, že zde už nebyl Will a Elizabeth. Stačí mi, když je tam starý dobrák Jack Sparrow a Barbarossa. Prokletí Černé perly začalo slušnou sérii humorně-dobrodružných filmů. Velmi dobře zvolené obsazení (Depp jako vždy nezklamal), docela mile mě překvapila Penelope Cruz. A samozřejmě i ostatní herci byli dobří. Na plné hodnocení mi sice ještě něco chybělo, ale stejně jsem se u tohoto filmu skvěle bavil. ()

fruity

Čekal jsem odpad, ale nakonec to bylo celkem v pohodě. Nejsou to sice úplně čistý 4, ale přimhouřím oko za to, že Jack už není tak "vtipnej" jako ve dvojce a trojce. ()

Haloo5

Niečo tomu chýbalo. Hudba? Vynikajúca ako vždy. Dej? Fajn, na prvý diel aj tak ostatné nemajú. Výmena anglickej elegancie za španielský temperament? No, ušlo to. Zábery prírody? Pastva pre oči, sám by som si želal, aby ma niekto tak na 2 dni (so všetkým potrebným samozrejme) vysadil na tom malom ostrovčeku :). Body navyše za britského kráľa a Sirény + zdá sa mi to, alebo má Geoffrey Rush najzaujímavejšiu rolu a vysoko predčil ostatných? Tak teda čo mi to tam chýbalo? ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku