Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

  • USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
Trailer 2
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

(více)

Videa (37)

Trailer 2

Recenze (1 487)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Musela jsem změnit hodnocení předchozího dílu, který stál za hovno, na spravedlivější dvě hvězdy, aby tři hvězdy pro vlny podivna nebyly podivné hodnocení proti stejně tak třem hvězdám u Truhly mrtvého muže, kde si opravdu nemohu vzpomenout, co mě původně vedlo k hodnocení tak velkorysému. Takže nyní se ptám: Jak dlouho Penélope Cruz vydrží sedět na pláži bez krému s ochranným faktorem? Co na to její pes? Kdo z milenecké dvojice misionář a mořská panna přišel o specializaci? A co na to Jan Tleskač? ()

castor 

všechny recenze uživatele

Piráti počtvrté a na vlnách podivna? No, podivné to bylo už při třetím setkání, takže myslím, že stačilo!! Celou trojku jsem čekal, až časomíra zahlásí příchod závěrečné stmívačky, tady to nebylo moc jiné. Většina pokračování má jeden zásadní problém – přeplácanost. Prostě tam nacpeme všechno, co nás napadne, nehledě na divákův zájem. A pak to prostě celé notně působí neupřímně. ()

Reklama

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Jako by v Hollywoodu neuměli natočit prostý a jednoduchý blockbuster, který by dával smysl od začátku do konce. Tolik vaty, zbytečných postav a banalit, včetně akčních eskapád, jsem dlouho neviděl. Vždyť Ian McShane i Geoffrey Rush si o větší prostor vyloženě říkali. Místy to vypadalo, jako když jsem si v dětství hrával s lego piráty - podobně překombinované a podobně povrchní. Navíc mě překvapuje, jak moc Robu Marshallovi, muzikálovému harcovníkovi, nejde práce s choreografií a hudbou, ta byla dokonce až natolik zoufalá, že si bezmála vystačila pouze s několika variacemi na ústřední pirátský motiv. Pirátská atmosféra a romantika v závěru sice zachraňovala, co mohla, ale u již tak potápějící lodi toho moc nezmohla. Ale stále mě baví, jak slovutný Hollywood glorifikuje piráty, kus ironie se v tom přeci jen skrývá. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Je to jakoby někdo počtvrté opravil vaši kdysi dávno oblíbenou atrakci v zábavním parku. Pobaví vás staří známí, chvilkami potěší ti noví, oko se nabaží efektů, ucho přetrpí momenty, kdy někdo promluví a tak nějak se tím zčásti prosmějete, zčásti protrpíte až do konce, přičemž nejvýraznějším pocitem, který to ve vás po vylezení ven zanechá, je to, že jste se docela nudili. PS: Půl dne od zhlédnutí si pamatuju akorát burácivou hudbu, věčně nalitého Deppa a výstřih Penelope. Elegantní zážitek za čtvrt miliardy dolarů. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEPROMRHEJ MOU SLZU“....... /// To jednoho dne (z ničeho nic) všichni začali bláznit po Prameni mládí. Dokonce i Angelika (né ta né, i když by ho už potřebovala!). A jelikož všechny cesty vedou k Jackovi, často se tu ,,mečuje“ i honí (lidi). Dobrodružná podívaná plná......NUDY?! Pro koho jsou určený všechny ty vtípky, skeče, grimasy? (Mě už to fakt moc nebere a mladej – ale jó, ještě se baví...) Mezi tunou keců - ,,KURZ ZÁTOKA ZPĚNĚNÝCH VLN!“ – naštěstí proplují mořský panny. Občas mi to připomíná né piráta, ale indana. Myslím jako Jonese. A teď nevím, jestli je to až tak dobře. Nepíše se mi to lehce – NIC MOC! To je jako točit porno. Každej ví co tam lidi chtěj, ale vzrušit je, to už chce trochu invence. Nebo ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám doma 2 (dva) kalichy od Pence de Leóna. 2.) Dlouho jsem neviděl pannu. Ani mořskou. 3.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (208)

Zajímavosti (60)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Wixim)
  • Johnny Depp (Jack Sparrow) dostal za čtvrtý díl nebývale vysoký honorář 51 milionů amerických dolarů. (ČSFD)
  • Při průměrném ročním platu Kubánce (v roce 2010) by jich Johnny Depp (Jack Sparrow) za svůj honorář mohl živit téměř 253 000 celý rok. (Abmont)

Související novinky

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (více)

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (více)

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (více)

Reklama

Reklama