Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

• Gilmour93

Napsal bych, že mi chyběl Orlando, ale lhal bych, tak jsem místo toho napsal telegram studiím Walta Disneyho: „Přestaňte dojit tu pirátskou krávu, vždyť už má vemeno úplně vytahané. Stop. Peníze nejsou všechno. Stop. Nebo jsou? Za kolik míčů by si nechal Johnny narůst dredy i dole? Stop. Páté pokračování. Stop. Šesté. Stop. Celá tato infantilní karibská série, nekonečná nuda a fikaná továrna na prachy. Prosím Stop!“ Omluvte mou neznalost mytologie, potažmo gynekologie, ale mořské panny jsou panny, protože nemohou roztáhnout nohy..?(16.4.2012)

Po čase stráveném nervózním okusováním Sparowova klobouku pořízeného z ebay, jsem se konečně dočkal dalšího pirátského dobrodružství. Sice nezačalo na moři, ale v ulicích už tenkrát dosti rušného Londýna, ale to bylo asi to nejmenší, co by mi na filmu vadilo. Ona ta výprava vůbec byla celou dobu dosti úchvatná a komické kousky kapitána Sparowa taky neubraly na intenzitě. Kam se ale poděla ta mystérie předchozích dílů? Že by restart celé známé trilogie a příprava na novou, lacinější? Nevím. Řekl bych, že tvůrci prostě vzali jednoduchý příběh a roztáhli ho na předlouhé vyprávění, navíc s absencí dvou hvězd, které táhly první trilogii, totiž Orlando Bloom a Kiera Knightly. Byla to jízda, to ano, ale je jasné, že mohla být daleko divočejší, temnější, vtipnější, akčnější a nakonec i záživnější.(30.8.2011)

Vadilo mi, že tam bolo priveľa nudných dialógových scén, celkovo to bolo príliš dlhé, dalo by sa to zostrihať na cca 90 minút a pôsobilo by to ďaleko lepšie. 3D zábery tam boli pekné dva, takže tak :D ... čo sa Penelope Cruz týka, tak som čakal, že to dopadne o čosi lepšie, nemôžem si pomôcť, proste sa mi do tohto filmu nehodí... páčil sa mi celkom kreatívny, vtipný úvod a morské panny, na tých si dali záležať ;)(16.6.2011)

Vzhledem k nenápadné auře nepovedených sequelů, která se na druhý a třetí díl (pořád trvám na tom, že nespravedlivě) snesla, byla změna na více frontách asi jediným řešením. Pryč je stupňovaná komplexnost nejrůznějších intrik nebo tahání klíčových postav z klobouku za minutu dvanáct. A přestože mě právě tenhle postup vždycky bavil, musím uznat, že návrat ke klasické pirátské báchorce, ve které za dějové provázky v klíčových momentech tahá hlavně Jack Sparrow, je nápadem za všechny peníze. Doposud akademickému Marshallovi se na Verbinskiho odkaz povedlo navázat více než dobře.(21.9.2011)

no uprimne si musime priznat, ze za tych 6,25 € to teda nestalo a nikto pri zdravom rozume by tuto sumu nevyhodil snad ani za najsamsupis film, ale tak co, zijeme v tvrdom kapitalizme a z niecoho musi Halyvud zit, vsak? :D kazdopadne som sa nenudila, Jack hlaskoval, sice pomenej, ale predsa a morske panny boli sexy... a co este... aha, ze ma rozculovala ta vecna tma v celom filme, ale tak dobre, treba dokreslit atmosku... a este nieco? uz ani nie, pekne sa na to vyspim a do rana zabudnem...(20.5.2011)

• Johnny Depp

• - Producent Jerry Bruckheimer zásadne trval na tom, aby herečka stvárňujúca morskú pannu mala prirodzené prsia. (Greenpeacak)

• - Natáčalo sa aj na havajských ostrovoch Kauai a Oahu, ktoré majú úchvatné džungle, hory a pobrežia. (ash99)

• - Jackovo (Johnny Depp) střelnou zbraní je .50 caliber English Flintlock Pistol. Mimochodem ji můžem vidět ve všech dílech série. (Skyfall)