Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Nepřišlo mi to ani horší ani lepší než půvdní pirátská trilogie. Keira mi sice chybí, stejně jako rozmáchlé a bombastické záběry, ale tohle je spíš o pobíhání džunglí a Deppově hlášování. Je fakt, že pasáž s odchytem mořských pan byla jednoznačně nejlepší, parádní atmosféra i nečekaný průběh. Černovous je ale podivně nevýrazný záporák. Není to chyba Iana McShanea, ale spíš je málo využitý a nebýt Barbossy nic moc by se v padoušské lince nedělo. 3Dčko jinak poměrně odfláklé (největší odvaz byla ukázka na Transformery 3 před filmem) a je vidět že Marshall ani pořádně neví jak ho použít. Ale cameo Judi Dench potěší.(8.6.2011)

• Kaka

Takhle špatný výsledek jsem skutečně nečekal. Neuvěřitelně klišoidní film, kde nefunguje snad vůbec nic. Akce je mdlá a nevýrazná, herci jsou průměrní, střihová skladba nudná a o ničem, děj je stokrát omleté nicneříkající klišé "dáme dohromady tým - plavíme se k cíli - zvítězíme/prohrajeme. Jak to u pirátů PG13 dopadá snad ani nemusím říkat. Jediné na co se dá koukat je Johny Depp a Penelope Cruz. Nicméně říci si za hlavní roli 50 milionů, to chce taky koule ze železa. Marshal není režisér dobrodružných akčních snímků. Piráti číslo 4 jsou hodně velká sračka a ještě k tomu předražená a zbytečná. Snímek ryze pro peníze bez kapky lásky k řemeslu.(4.6.2011)

Prvně co mě při začátku natáčení napadlo: Rob Marshall a blockbuster? Tahle kombinace mě nešla dohromady a dopadlo to přesně tak jak jsem očekával… nejvíce jsem se obával akčních sekvencích, se kterými nemá režisér kdovíjaké zkušenosti a bylo to hned poznat... akce je mdlá, bez energie a hlavně bez eye-candy momentů - což u hlavního blockbusteru léta obzvlášť nepotěší. Nejšťastnější nebyla ani změna v obsazení. Sice jsem nepostrádal Blooma ani Knightley, jen cenu za zbytečnou a nezajímavou postavu ve vedlejší roli by si ode mě odnesla Penelope Cruz. Překvapivě nejvíce se mě líbila dějová linka mořské pany a misionáře, která bohužel nedostala tolik prostoru, jak bych si představoval. Mám pocit, že Gore Verbinski a jeho cit pro akci a vtip tu chybí víc než jsem si myslel, tak je pro mě nové pokračování pirátů mírným zklamáním, jak v akci tak v nezajímavém průběhu děje… bohužel i typické nudné momenty Roba Marshalla se zde objevily… mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(3.9.2011)

Piráti Karibiku po štvrtý krát a tentokrát navzdory názvu vo vodách známych. Preč je našťastie prekombinovanosť a násilne vytváraná mytológia predošlých dielov a znova zábavný Jack Sparrow sa stáva plnohodnotnou hlavnou postavou, ktorej nemám problém problém uveriť ani úlohu hrdinu príbehu. Prvý blockbusterový zárez Roba Marshalla aj kvôli zoškrtanému rozpočtu postráda Verbinskeho cit pre vizuál ale príbeh a postavy z ktorých cítiť návrat k neprekonanej jednotke sa mu aj zásluhou striedmejšieho scenára nerozpadávajú pod rukami. Krásna Penelope Cruz, stále charizmatický Hector Barbossa a kompletná línia s morskými pannami sú dostatočne pútavými prostriedkami k dosiahnutiu cieľa a vo výsledku nevadí ani menej využitý záporák. Dobrodružná výprava o hľadaní prameňa mladosti u mňa skrátka obstála a ďalší výpravný návrat do Karibiku privítam s chuťou.(24.5.2011)

• Don Jebal

Rozpočet: 250 000 000 $ Otvárací Víkend: 90 151 958 $ (v 4 155 Kinách) Tržby USA: 241 071 802 $ Tržby SR: 749 402 $ Tržby ČR: 3 876 389 $ Tržby Celosvetovo: 1 043 871 802 $ Pre mňa jedna uťahaná,,zbytočná dvojhodinová vata s minimom funkčných vtipov a nudnej akcie.Tak nerozumne použitých 250 miliónov som už dlho nevidel,hanba aj niečo také natočiť.Keby stretnem niekde Bruckheimera,s radosťou mu jebnem medzi oči mrmel s mojich fajčiarskych pľúc.(2.6.2012)

• Johnny Depp

• - Počas Majstrovstiev sveta vo futbale si Johnny Depp vynútil pauzy v natáčaní, aby mohol sledovať tie najzaujímavejšie futbalové zápasy. Kvôli tomu nakúpil aj niekoľko televízorov, aby mu žiadne dôležité zápasy neunikli. (drake31)

• - V květnu 2010 společnost Disney oznámila, že film bude natočen s použitím 3D kamer avšak speciální efekty budou udělané jako 2D, a až poté se překonvertují do 3D, to kvůli nižšímu rozpočtu. (hellstruck)

• - Na roli kapitána Jacka Sparrowa byl zvažován Robert Pattison. (LEGACY)