Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• Nizozemsko

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Jakožto věrná fanynka prvních tří dílů jsem se na tento překvapivě netěšila. V nejlepším se má přestat a nejlepší mají Piráti za sebou. Bohužel, když to stále sype, proč z toho nevytřískat maximum - ač za cenu zničení původně kvalitní série. Chabá náhrada dvojice (která velice schází!) Knightley a Blooma( ale ti měli alespon rozum, že do toho nešli!) - tedy Penelope Cruz - mi jen potvrdila, že je všude maximálně na ozdobu. Naštěstí tam nebyla tolik, jak hlásaly reklamy a tak se dala překousnout. Akce, kostýmy, hudba a prostředí na jedničku. Jackovy kousky a nápadité útěky opět stály za to, jen tak vtipné už to nebylo. Příběh mě nebavil a opravdu se mi líbil jen vztah mezi mořskou pannou a knězem, který byl ale příšerně zakončený. Propad je sakra znát.(5.12.2011)

Zaciatok zacinal tak slubne a v tej chvili som si pomyslel, ze urcite neklesnem pod stvrtu *, lenze potom prisiel pomerne nudny stred filmu a trochu pridlha plavba ku cielu, ktora bola sice okorenena morskymi pannami, ale ani zaver to nedokazal nijako zachranit, takze som musel zostat pri tretej *, pretoze ked si spomeniem na prve dve casti, tak v tejto je aj napriek snahe vidiet, ze uz to nebolo ono. Malokedy sa mi stava, ze pri 3D filme takmer zabudnem, ze mam 3D okuliare a tak som premyslal, ci to vobec malo zmysel aj ako 3D vidiet, podla mna to bolo zbytocne. Johnny Depp je ako v kazdej casti rovnako humorny, hudba Hansa Zimmera je opät prekrasna, Penélope Cruz uzasna, len neviem, ci nebolo chybou nahradit rezisera Gorea Verbinskeho inym oscarovym reziserom muzikalu CHICAGO (2002) alebo dalsieho muzikalu NINE (2009) Robom Marshallom. Mozno som mal prilis velke ocakavania, uvidim po reprize niekedy v buducnosti. ________ Johnny Depp - (Jack Sparrow) +++ Penélope Cruz - (Angelica Malon) +++ Geoffrey Rush - (Barbossa) +++ Ian McShane - (Blackbeard) +++ Kevin McNally - (Gibbs) +++ Astrid Berges-Frisbey - (Syrena) +++ Stephen Graham - (Scrum) +++ Keith Richards - (Kapitán Teague) +++ Richard Griffiths - (Kráľ George) +++ Judi Dench - (Bohatá dáma v koči) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimera +++ (Videl v 3D kine 05.06.2011)(5.6.2011)

• Psema

Báchorka hodná hodinové televizní pohádky roztažená přes dvě hodiny. Vyvanutý Depp, který (i díky k uzoufání neinvenčnímu scénáři) brousí komediální dno. Necharismatické a otravné herecké přírůstky. A k tomu navrch znuděný Marshall, vedle kterého je i Mike Newell "mistr blockbusterové zábavy". Alespoň že Griffiths si královskou šarži ukázkově užívá.(5.10.2011)

• verbal

Stotřicetsedm minut nabubřelé, čarokrásné nudy mě přivedlo k hluboké vnitřní polemice nad několika existenciálními otázkami: Kam ho vrazit mořské panně, abych z ní udělal mořskou štětku? Bude k odstranění pachu rybiny stačit běžné osprchování jako obvykle? Jak se účinně chránit, aby mě posléze nestáhla z kůže na výpalném za jikry? Pokud by ochrana selhala a já ji přinutil jít na potrat, bylo by neetické si jej pak namazat na jemně osmažený toast a zapít šampaňským? Odpovědí jsem se samozřejmě nedočkal, protože se jedná o další anemickou, komerční disneyovskou tupost pro retardované školáky, která stojí a padá na čurákování Johnnyho Deppa (no neztrapňujte se za ty prachy !) a slouží výhradně k ultimativnímu vykrmení Bruckheimerova prasátka. Takže, kdybych někdy toužil po vyváženém vztahu s mořskou pannou, trval bych rozhodně na tom, aby měla normální kundu a od pasu nahoru ať si je klidně třeba kapr.(25.8.2011)

• Don Jebal

Rozpočet: 250 000 000 $ Otvárací Víkend: 90 151 958 $ (v 4 155 Kinách) Tržby USA: 241 071 802 $ Tržby SR: 749 402 $ Tržby ČR: 3 876 389 $ Tržby Celosvetovo: 1 043 871 802 $ Pre mňa jedna uťahaná,,zbytočná dvojhodinová vata s minimom funkčných vtipov a nudnej akcie.Tak nerozumne použitých 250 miliónov som už dlho nevidel,hanba aj niečo také natočiť.Keby stretnem niekde Bruckheimera,s radosťou mu jebnem medzi oči mrmel s mojich fajčiarskych pľúc.(2.6.2012)

• Sam Claflin

• - Vo filme sa objaví 1 112 záberov s vizuálnymi efektmi, na ktorých pracovalo desať spoločností. (Greenpeacak)

• - Inšpiráciou pre film bola kniha amerického autora Tima Powersa V neznámych vodách – jej príbeh sa dal fantasticky preniesť do sveta Jacka Sparrowa – hovoria scenáristi Ted Elliott a Terry Rossio. (Zdroj: FilmMax) (ash99)

• - Původně se přemýšlelo, že roli Blackbearda bude hrát Alfred Molina. (jurama525)