Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

no uprimne si musime priznat, ze za tych 6,25 € to teda nestalo a nikto pri zdravom rozume by tuto sumu nevyhodil snad ani za najsamsupis film, ale tak co, zijeme v tvrdom kapitalizme a z niecoho musi Halyvud zit, vsak? :D kazdopadne som sa nenudila, Jack hlaskoval, sice pomenej, ale predsa a morske panny boli sexy... a co este... aha, ze ma rozculovala ta vecna tma v celom filme, ale tak dobre, treba dokreslit atmosku... a este nieco? uz ani nie, pekne sa na to vyspim a do rana zabudnem...(20.5.2011)

Pijáti z Kajibiku se nám doufejme slavnostně uzavřeli čtvrtým dílem, bohužel (dle předpokladů) nejslabším. Není to vysloveně průser, jak by se mohlo dle některých komentů zdát, ale na vlnách blažena se divák taky rozhodně nenadnáší. Johny Depp je pořád stejný, hraje dobře, ale to je ta potíž, že už je to jenom dobře - protože skvěle to bylo snad jen v jedničce a dvojce. Geoffrey Rush je taky ucházející, stejně jako Penélope Cruz. Pro mě osobně jediné milé překvapení (ale určitě ne kvůli hereckému výkonu) byla Astrid Berges-Frisbey v roli Syreny...(23.2.2015)

[imdb: 7.0/10] | me: Ďalší pirátsky diel a opäť posun smerom dole. Ako dobrodružný film to samozrejme uspelo, ale čakal som podstatne viac. Jack Sparrow je svojský ale chýbali mu hlášky, ktorých je od prvého dielu stále menej. Všetko to (funny) čo som videl v trailery, to čo ma pritiahlo do kina bolo zároveň aj všetko čo film ponúkol na pobavenie. Okrem toho zostal už len dobrodružný film, čo je sklamanie. Chýbala tomu šťava, čerstvé frky, texty ... proste niečo inovatívne a hoci prítomnosť Penelope nebola sklamaním, o nejakom veľkom prínose sa hovoriť nedá. Celé to je založené a postavené na dobrodružstve, ktoré sme tu už mali v predchádzajúcich dieloch, ale to čo spravilo z prvého pirátskeho filmu kult (Jack a jeho humor) v tomto poslednom diele vo veľkej miere chýbalo. Plusový bod prihadzujem za morské panny, ... ale celkovo to je len ďalší (o čosi slabší) diel pirátov.(30.5.2011)

• StarsFan

Zcela dobrovolně přiznávám, že fanouškem Pirátů z Karibiku jsem nikdy nebyla a druhý díl mi dokonce dodnes uniká. Nicméně pokud se kvalitativně blíží čtvrtému přírůstku do rodiny, nijak toho nelituju. Tenhle film má totiž všechno, o čem si jiné blockbustery můžou nechat jen zdát: prestižní herecké obsazení (potěšilo mě cameo Judi Dench), rozpočet na financování vizuálně úchvatných lokací i jednoho z nejlepších filmových skladatelů současnosti. Jenže k čemu to, když to celé nakonec působí jako slepenec několika scén o tom, jak se Jack Sparrow dostal do problému a musí si v prekérní situaci poradit. Hezké detaily ala vodní antigravitace už zkrátka nezmění nic na tom, že 'Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna' nemají ani překvapivý vývoj, ani spád, ani vtip, ani nadhled. Už dlouho jsem v kině tak často nesledovala, kolik minut ještě zbývá do konce, a pán sedící vedle mě v polovině regulérně usnul. Jediný, kdo z mého pohledu tohle necharismatické, nevýrazné nic alespoň částečně zachraňuje, je Geoffrey Rush.(19.5.2011)

Zaciatok zacinal tak slubne a v tej chvili som si pomyslel, ze urcite neklesnem pod stvrtu *, lenze potom prisiel pomerne nudny stred filmu a trochu pridlha plavba ku cielu, ktora bola sice okorenena morskymi pannami, ale ani zaver to nedokazal nijako zachranit, takze som musel zostat pri tretej *, pretoze ked si spomeniem na prve dve casti, tak v tejto je aj napriek snahe vidiet, ze uz to nebolo ono. Malokedy sa mi stava, ze pri 3D filme takmer zabudnem, ze mam 3D okuliare a tak som premyslal, ci to vobec malo zmysel aj ako 3D vidiet, podla mna to bolo zbytocne. Johnny Depp je ako v kazdej casti rovnako humorny, hudba Hansa Zimmera je opät prekrasna, Penélope Cruz uzasna, len neviem, ci nebolo chybou nahradit rezisera Gorea Verbinskeho inym oscarovym reziserom muzikalu CHICAGO (2002) alebo dalsieho muzikalu NINE (2009) Robom Marshallom. Mozno som mal prilis velke ocakavania, uvidim po reprize niekedy v buducnosti. ________ Johnny Depp - (Jack Sparrow) +++ Penélope Cruz - (Angelica Malon) +++ Geoffrey Rush - (Barbossa) +++ Ian McShane - (Blackbeard) +++ Kevin McNally - (Gibbs) +++ Astrid Berges-Frisbey - (Syrena) +++ Stephen Graham - (Scrum) +++ Keith Richards - (Kapitán Teague) +++ Richard Griffiths - (Kráľ George) +++ Judi Dench - (Bohatá dáma v koči) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimera +++ (Videl v 3D kine 05.06.2011)(5.6.2011)

• - Juan Ponce de Léon, jenž je ve filmu často zmiňován, skutečně žil. Jednalo se o španělského conquistadora, který v roce 1512 podnikl výzkumnou plavbu, aby nalezl legendární zemi Bimini s prameny věčného mládí. Při plavbě objevil Floridu a několik Bahamských ostrovů. (TwoFace)

• - Johnny Depp souhlasil s rolí, ještě než vůbec viděl scénář. (hellstruck)

• - Johnny Depp a Penélope Cruz se setkali již během natáčení snímku Kokain (2001). (Claude Speed)