Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

no uprimne si musime priznat, ze za tych 6,25 € to teda nestalo a nikto pri zdravom rozume by tuto sumu nevyhodil snad ani za najsamsupis film, ale tak co, zijeme v tvrdom kapitalizme a z niecoho musi Halyvud zit, vsak? :D kazdopadne som sa nenudila, Jack hlaskoval, sice pomenej, ale predsa a morske panny boli sexy... a co este... aha, ze ma rozculovala ta vecna tma v celom filme, ale tak dobre, treba dokreslit atmosku... a este nieco? uz ani nie, pekne sa na to vyspim a do rana zabudnem...(20.5.2011)

Mě to přišlo spíš jako Indiana Jones, jenže namísto dobrodruha s kloboukem na hlavě a bičem v ruce tady pobíhala parta připomínající spíš než piráty, zkouřený polotransvestity. Nevím proč Gore netočil čtyřku, ale Rob teda žádný novum po kterým by mě zvhlo v gatích nepředved. Ok pár záběrů mu neupřu, třeba mořský panny, to byla dobrota, ale jinak...lodě, náhaněčka na moři, pořádná námořní bitva, to prostě šmudla hledal, ale nenašel. Spousta věcí pojal scénarista jako hurvínek válku. Johnny a Geoffrey dobrý, ale jen pod podmínkou že se nebudu koukat na předchozí díly. Penelope, kráska na kterou bych nejradši přilepil svoje oči byla sice fajn, ale ona je vždycky v každým filmu tak výrazná a tady já nevím proč, ale kdyby jí v půlce filmu vyměnili za Angelinu tak bych si toho snad ani nevšimnul. Mám karibský piráty hrozně rád, ale měl jsem pocit, že právě na to se tvůrci filmu až příliš spoléhali. P.S: Barbosso naval tu nohu ! :-)(27.5.2011)

• Kaka

Takhle špatný výsledek jsem skutečně nečekal. Neuvěřitelně klišoidní film, kde nefunguje snad vůbec nic. Akce je mdlá a nevýrazná, herci jsou průměrní, střihová skladba nudná a o ničem, děj je stokrát omleté nicneříkající klišé "dáme dohromady tým - plavíme se k cíli - zvítězíme/prohrajeme. Jak to u pirátů PG13 dopadá snad ani nemusím říkat. Jediné na co se dá koukat je Johny Depp a Penelope Cruz. Nicméně říci si za hlavní roli 50 milionů, to chce taky koule ze železa. Marshal není režisér dobrodružných akčních snímků. Piráti číslo 4 jsou hodně velká sračka a ještě k tomu předražená a zbytečná. Snímek ryze pro peníze bez kapky lásky k řemeslu.(4.6.2011)

Vlastně jsem vůbec nevěděl, co bych od nových Pirátů z Karibiku mohl čekat. Dalo se totiž čekat úplně všechno a tak jsem ty řeči kolem toho víceméně ignoroval a čekal na chvíli, až se na film samotný podívám. Při premiéře v USA a po celém světě následovalo kino. Kam jinam se také na film takového typu chodí. Samozřejmě bez 3D. To by akorát takový film zkazilo. Ve výsledku mě ale film velice pěkně překvapil. Příběh se neopakoval, herci minulých dílů mi tam vůbec nechyběli a Penelope Cruz neukázala to, co jsem od ní požadoval. Tak nějak bych tohle pokračování shrnul. Penelopička se snažila, jak jenom jí to šlo. Ale mně přišlo, že ona víc využívá skutečnosti, že na ten kukuč umí uhranout chlapa sama a nemusí vlastně nic dělat a tak to s ní taky v tomhle filmu šlo. Ona tam vždycky přiběhla, něco řekla, zase odběhla, pak se tam dlouho neukázala a pak zase video čočku stočila na sebe, ale mně to přišlo takový, jako kdyby tam ani pořádně super kočka nebyla. A ten vztah s Jackem? Ten byl sice klasicky pirátskej, ale já se spíš celou dobu smál, než abych slintal nad dekoltem od Penelopičky. Nicméně i tak film byl super a určitě se budu těšit na další díly. Nečekal jsem, že by to mohli rozjet takovým stylem, ale pokud by byly nápady i na další díly, tak proč ne.(14.6.2011)

Výměna lodivoda v dobře zajeté flotile nebyl právě ten nejšťastnější tah. Ukočírovat muzikálové kreace, není to samé, jako proplout bez úhony rozbouřenými vodami a neuvíznout přitom na zrádných mělčinách. Na první pohled všechno ještě sedí, ale po pár scénách je patrné, že tyto dekorace jsou poněkud nevyužité(jako tolik slibovaná 3D trachtace). Ze světa zaplněného neuvěřitelnými monstry, nemrtvými piráty a další fantastickou havětí zbyly zombie muskulatury a horda mořských sirén. Úvodní honička v centru Londýna ještě svou nápaditostí připomene staré časy, ale pak akce ztrací dech. Neokoukaná Penélope Cruz je sice žhavější, než umírněnější Keira Knightley, prázdné místo po Orlandu Bloomovi však jen tak někdo nenahradí. Kompars, který místo nich naskočil na palubu, to nezvládá, hlavní záporák nedosahuje tomu původnímu ani po kotníky a legendárního Jacka Sparrowa opustil šarm i vtipné hlášky. A sám příběh se z divoké a zábavně nepředvídatelné jízdy se silou hurikánu stal pouze tuctovým filmovým průměrem.(26.5.2011)

• Johnny Depp

• - 106dňový maratón nakrúcania absolvovali na Havaji (ústredná časť filmu), v Los Angeles (havajské interiéry), v Portoriku (záver filmu) a v Londýne (úvod), a to všetko v pôsobivom 3Dformáte! (Zdroj : FilmMax) (ash99)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí. Na jejich konci je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Wixim)

• - I ve skutečnosti se tvrdí, že po zabití bylo vyhozeno tělo piráta Černovouse přes palubu a to obeplulo několikrát loď. Jeho hlava byla předtím sťata a pověšena na stěžeň. (smeejay)