poster

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

 • USA

  Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  **

  Najnižšie hodnotenie odo mňa pre sériu Pirátov. A dokonca v tom ani nehrá rolu, že s knižkou Tima Powersa to má spoločné iba fontánu a Edwarda "Blackbearda" Teacha. Chvalabohu, veď čo Hollywood neprevezme, to nesprzní ;-) Ale aj ako súčasť série aj ako dobrodružný film je to akési... slabé. Chaotické, preplnené, pomiešané... Dobrý guláš má mať veľa ingrediencií, ale existuje aj hranica, za ktorou prestáva byť dobrý.(22.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Z celé série Pirátů z Karibiku si skutečné uznání zaslouží jenom jednička, která představovala celkem originální mix dobrodružné pirátské podívané, milostné romance a fantasy pohádky, co oprávněně zabodovala u diváků na celém světě a producentům přinesla štědré zisky. Další díly se už jenom snažily vymačkat z námětu, co se dá, a používaly při tom klasické schéma a oporu blokbustrů, tzn. gigantický rozpočet, který zakryje slabiny scénáře, hvězdy v hlavních rolích, které přitáhnou zájem publika, a samozřejmě reklamní potenciál známé série. Souhlasím s mým oblíbeným uživatelem Hwaelosem, že čtyřka představuje odklon od dosavadního konceptu od dobrodružné podívané k ryzí komedii, kterou táhne Johny Depp. Ten je alfou a omegou, kolem které se všechno točí, a ono to kupodivu spolu s řadou triků a gagů na tři hvězdičky bez problémů stačí. Vznikla klasická popkornovka, která slouží k bezprostřednímu odreagování, kdy se pár může chvilkama věnovat i sám sobě, chroupání popkornu nebo upíjení koly, aniž by o něco zásadního přišel. Celkový dojem: 55 %. Kupodivu je to i s řadou nedostatků o trochu lepší než motivy a výpravou přeplácaná trojka...(18.10.2011)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 7.0/10] | me: Ďalší pirátsky diel a opäť posun smerom dole. Ako dobrodružný film to samozrejme uspelo, ale čakal som podstatne viac. Jack Sparrow je svojský ale chýbali mu hlášky, ktorých je od prvého dielu stále menej. Všetko to (funny) čo som videl v trailery, to čo ma pritiahlo do kina bolo zároveň aj všetko čo film ponúkol na pobavenie. Okrem toho zostal už len dobrodružný film, čo je sklamanie. Chýbala tomu šťava, čerstvé frky, texty ... proste niečo inovatívne a hoci prítomnosť Penelope nebola sklamaním, o nejakom veľkom prínose sa hovoriť nedá. Celé to je založené a postavené na dobrodružstve, ktoré sme tu už mali v predchádzajúcich dieloch, ale to čo spravilo z prvého pirátskeho filmu kult (Jack a jeho humor) v tomto poslednom diele vo veľkej miere chýbalo. Plusový bod prihadzujem za morské panny, ... ale celkovo to je len ďalší (o čosi slabší) diel pirátov.(30.5.2011)

 • DaViD´82
  ***

  Piráti tentokrát vsadili na stejné trumfy jako kdysi jednička, tedy na čistě dobrodružnou notu výpravy za pokladem namísto pokusů o mytologii či epičnost. A sázka jim vyšla, byť žádná velká výhra to ani tak není. Aby jim bývala vyšla i s jackpotem, musel by na režijním postu být někdo kdo zvládá akční dynamiku i komediální timing a uměl by tedy náležitě p(r)odat co má k dispozici. Žádné terno, žádné zklamání; snad jen absentující chemie (s jednou čestnou výjimkou) mezi Deppem a Penélope zamrzí.(19.5.2011)

 • Psema
  *

  Báchorka hodná hodinové televizní pohádky roztažená přes dvě hodiny. Vyvanutý Depp, který (i díky k uzoufání neinvenčnímu scénáři) brousí komediální dno. Necharismatické a otravné herecké přírůstky. A k tomu navrch znuděný Marshall, vedle kterého je i Mike Newell "mistr blockbusterové zábavy". Alespoň že Griffiths si královskou šarži ukázkově užívá.(5.10.2011)

 • Johnny Depp

 • - Penelope Cruz byla pro roli Angeliky jedinou volbou a svou účast na filmu potvrdila dřív, než si vůbec přečetla scénář. (Neila__)

 • - Blackbeardova (Ian McShane) loď The Queen Anne's Revenge je upravená Černá perla, která se objevila v prvních dílech série. (Katie016)

 • - Na roli kapitána Jacka Sparrowa byl zvažován Robert Pattison. (LEGACY)