Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

,,NEPROMRHEJ MOU SLZU“....... /// To jednoho dne (z ničeho nic) všichni začali bláznit po Prameni mládí. Dokonce i Angelika (né ta né, i když by ho už potřebovala!). A jelikož všechny cesty vedou k Jackovi, často se tu ,,mečuje“ i honí (lidi). Dobrodružná podívaná plná......NUDY?! Pro koho jsou určený všechny ty vtípky, skeče, grimasy? (Mě už to fakt moc nebere a mladej – ale jó, ještě se baví...) Mezi tunou keců - ,,KURZ ZÁTOKA ZPĚNĚNÝCH VLN!“ – naštěstí proplují mořský panny. Občas mi to připomíná né piráta, ale indana. Myslím jako Jonese. A teď nevím, jestli je to až tak dobře. Nepíše se mi to lehce – NIC MOC! To je jako točit porno. Každej ví co tam lidi chtěj, ale vzrušit je, to už chce trochu invence. Nebo ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám doma 2 (dva) kalichy od Pence de Leóna. 2.) Dlouho jsem neviděl pannu. Ani mořskou. 3.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(24.8.2011)

[imdb: 7.0/10] | me: Ďalší pirátsky diel a opäť posun smerom dole. Ako dobrodružný film to samozrejme uspelo, ale čakal som podstatne viac. Jack Sparrow je svojský ale chýbali mu hlášky, ktorých je od prvého dielu stále menej. Všetko to (funny) čo som videl v trailery, to čo ma pritiahlo do kina bolo zároveň aj všetko čo film ponúkol na pobavenie. Okrem toho zostal už len dobrodružný film, čo je sklamanie. Chýbala tomu šťava, čerstvé frky, texty ... proste niečo inovatívne a hoci prítomnosť Penelope nebola sklamaním, o nejakom veľkom prínose sa hovoriť nedá. Celé to je založené a postavené na dobrodružstve, ktoré sme tu už mali v predchádzajúcich dieloch, ale to čo spravilo z prvého pirátskeho filmu kult (Jack a jeho humor) v tomto poslednom diele vo veľkej miere chýbalo. Plusový bod prihadzujem za morské panny, ... ale celkovo to je len ďalší (o čosi slabší) diel pirátov.(30.5.2011)

• Superpero

První díl byl naprosto dokonalý trhák ve všech směrech, dvojka byla pořád fajn, trojka už byla sračka, ale tadyto to je přímo epicentrum hoven. Sterilní, vykonstruovaná nuda s minimem zábavných momentů. Vyškrtnout Orlando Blooma a dát tam místo něj debilního, otravnýho misionáře byl opravdu exkrementální tah. Je smutné vidět tolik dobrých herců jak se snaží a ten film je pořád na hovno. Rob Marshall selhal.(2.9.2011)

Desať minút pred koncom som si spomenul, že mám nasadené 3D okuliare a že to (asi) bolo v 3D (išlo o IMAXovú projekciu). A jediná vec, ktorú si budem z filmu pamätať za mesiac, je scéna s morskými pannami. Zvyšok je iba vata, vezúca sa na značke, hercoch a Zimmerovej hudbe. Diplomatické tri hviezdy dávam, pretože je to film hravý a neškodný. Čo do zážitku je to ale za znudené dve. Tvorcovia kadejakých béčok vedia prísť s nápadmi a osviežením, a tu prítomná hollywoodská elita nie?!(19.5.2011)

Opäť som si raz pozrel všetky časti Pirátov Karibiku a opäť to bol raz skvelý deň. No 4 diel ma trošku sklamal, aj napriek dobrodružstvu a opäť veľmi zábavnému a nenahraditeľnému Johnnymu Deppovi mi tu chýbalo viac akcie a vizuálnych efektov. ako to bolo napríklad v druhom aj tretom dieli. Ale aj tak si Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides zaslúži 80% .(24.8.2011)

• Johnny Depp

• - V polovině ledna 2011 se objevily informace o tom, že při průzkumu vraku jeho vlajkové lodi Queen Anne's Revenge u pobřeží Severní Karolíny (kde v 19. století najela na mělčinu) byly nalezeny úlomky Černovousova meče. Možná se jedná o skutečný Tritonův meč? (Danny F.)

• - Rola kapitána – zloducha Blackbearda je inšpirovaná skutočnou postavou anglického piráta Edwarda Teacha, ktorého teritórium na začiatku 18. storočia bolo práve Karibik. (Zdroj: FilmMax) (ash99)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí. Na jejich konci je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Wixim)