Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Ardo

Kam sa hrabe avatar... Tento film je skrátka dokonalý a chýbajú mu iba aspoň ďalšie dve hodiny stopáže :) ()

E lan

Originální, dech beroucí, neskutečně zpracovaný, výborně obsazený a hlavně, od začátku do konce zábavný film. Jelikož se jednalo o sázku na relativní jistotu (Nolana), tak jsem se hodně obával abych nebyl zklamán. Po více jak dvou hodinách mi ale dělalo velký problém se vrátit do reality a ještě dnes mě mrazí v zádech z tohoto příběhu. Je dobře, že existuje Nolan, není lepšího akčního režiséra! ()

Colour

Veľmi, veľmi, veľmi komplikovane vysvetlená myšlienka, ktorá sa dá normálne povedaná ľahko pochopiť. Film takpovediac nemá úvod, odrazu do toho vpadnete a veziete sa. Prvá polovica nie je úplne nudná, ale nekonečné vysvetľovačky o praktikách extrakcie, sile snov a všetkého možného film príliš spomaľujú. Jediné pôsobivé z prvej polovice je, keď sú Dom a architektka v sne a on ju učí budovať - bolo to prekvapivé, zaujímavé. Jediná bližšie definovaná postava bol Dom Cobb, no jeho život mi pripomenul postavu Teddyho Danielsa (Prekliaty ostrov). Od začiatku filmu som uvažovala nad tým, prečo sú vo filme zahrnuté jeho deti a mŕtva manželka, no v druhej polovici je to dobre vysvetlené. I tak v prvej polovici je Cobbov súkromný život zbytočne dlho naťahovaný. Film začal byť zaujímavý až od okamihu, keď nastúpili do lietadla. A odtiaľ sa začína 5* jazda (s jedným veľkým nezmyslom). Druhá polovica je za 5*, herci tiež za 5*, no vysvetľovačky na začiatku kazia dojem. 4,5* ()

Melvej

Na tento film jsem se dostal o něco později po premiéře, v době, kdy patřil mezi top sedm filmů. Byl jsem velice zvědavý, protože přeci jen sedmý nejlepší film je sedmý nejlepší film. Mé očekávání bylo však poněkud pokaženo. Počátek má velice dobrý scénář, o tom snad nemůže být ani řeč, co se však týče provedení, to hlavně ke konci pokulhává. Divák se rozhodně nebude do nějakých přibližně dvaceti pěti minut před koncem nudit, ale to, co přijde potom, je skutečně nuda. Přibližně dalších patnáct minut nudy, kdy jsem jen valil oči a říkal si: "Tohle že je sedmý nejlepší film?" Nicméně po těch patnácti minutách se Počátek znovu začal rozjíždět a já se docela dobře bavil. Každopádně dvanáctý nejlepší film? To rozhodně ne. Ale ať už se mnou souhlasíte nebo ne, na jednom se přeci jen shodneme. Tento film rozhodně stojí za vidění. ()

Black-star

Pro mě jednoznačně nejlepší film roku 2010. Přesně se to trefilo do mojí představy o perfektním sci-fi filmu. Pointa která není tak velmi vzdálena realitě, skvělé načasování, žádné chyby, nápad, efekty.... no prostě úžasný. Herecké výkony super... V tomhle filmu všechno šlape na 100% přesně tak jak má. Byla jsem na něm 2x a uvažuji jít znovu. Tak tohle dámy a pánové je film podle mého gusta. Skvělý počin od Ch. Nolana a supr výkon od Lea o kterém znovu tvrdím že čím je starší tím je lepší a lepší herec. Pro mě 99,99%. DOPORUČUJI :-) ()

sanikope

Priznávam, film som si naozaj užil, v kine to bola príjemná jazda. Keď som však vyšiel z kina tak som sa cítil podvedený. Akcia síce super aj všemožné super-kombinácie kombinované so xxxsuper-xxxkombináciami. Po 2-3 dňoch mi film úplne vyfičal z hlavy a mám pocit že v ňom išlo iba o pseudointelektuálne hladkanie ega v zmysle aj ja ako divák interaktívne pristupujem..... xxxkombinujem. Velké vákuum a za tým všetkým hľadaj.. hľadám...hľadáme... MATRIX ()

lubomir91

Možná se vám moje reakce bude zdá přehnaná lae kdyby to šlo, těch hvězd dám i 6. Inception je film, který opravdu nadchne. Má vše, co film potřebuje. Je to jízda, u které vás ale nesmí nikdo rušit a musíte se na něj celkem dost koncentrovat. Kdybych měl Inception popsat, jsem si jistý, že bych to nezvládl i přes to, že je to dokonalé puzzle, ve kterém krásně všechny dílky zapadají do sebe. Doporučuji vidět 2x pro plnohodnotné pochopení. Christopher Nolan nám opět ukázal, jak hluboký režisérský talent se v něm ukrývá a já věřím, že ještě nebyl kompletně využit. Ještě dlouho nám tu bude servírovat jednu bombu za druhou. O tom nepochybuji, ()

gemi

Jednoduchý, až banální příběh, který je ovšem naroubovaný geniální myšlenkou. Matrix jakožto žánrový král zůstává sice neporažen, ale od teď má korunního prince. A Nolan je prostě génius. EDIT: 25. 11. 2022, třetí zhlédnutí. Asi. Příběhová linka sice banální je, ale to, v čem je zabalená, zas tak moc ne. Člověk by se na to mohl dívat znovu a znovu a vždycky by tam byly momenty, kdy si řekne: "Ahá, takhle to je! To jsem minule úplně nepochopil." Jinak proč přeložili "inception" jako "počátek", to mi fakt hlava nebere, nedává to žádný smysl ani v kontextu děje filmu. Ještě bych to pochopil, kdyby existovalo 20 jiných filmů, které se jmenují "vnuknutí". Neexistuje ani jeden. ()

Pathrose

Geniální! Film díky kterému se Nolan nadobro zařadil na místo jednoho z nejoriginálnějších a nejlepších režisérů v Hollywoodu. Inception vás pohltí. Nolanova fantazie nezná mezí, vynikající režie spolu s originálním scénářem a velmi dobře vybranými herci nemohla skončit jinak než jeden z nejkrásnějších zážitků co se týče filmového plátna... A opět vás Nolan na konci nechá přemýšlet, co že jste to vlastně viděli a jak to teda bylo. PS: a soundtrack? To je jen další dílek do této geniální skládačky. Všechna čest Hans Zimmerovi, protože to je něco neuvěřitelnýho ta hudba... och ta hudba... ()

haWranka

Konečně něco opravdu originálního! Líbilo se mi to, a to tak, že moc. Jenže! První půlhodina mě vyloženě nudila a film se rozjel až po půlce, pak to bylo úžasný. Prostě nejsem tak nadšená jako ostatní. Co mě vyloženě potěšilo bylo herecký obsazení a hudba. ()

jda23

Počiatok je možno i synonymom na novú éru nápadov vo filmovom svete a Počiatok ponúkol nadupaný balíček nápadov v akčnom a psychologickom po(d)vedomí za celých stopäťdesiat minút. Uvidíme či sa Nolan vrhne po ďalšom batmanovi na niečo-íný žáner. (a či akadémia tentokrát udelí Best Picture za takto jasný megafilm ako to bolo v časoch BenHura, ale aj Titanicu.) ()

Toochman

Upřímně nechápu tak vysoká hodnocení. Film je změť bezduchých rozhhovorů mezi postavami, které pro samotný děj (o jehož existenci lze také pochybovat) nemají žádný význam a řady triků, které nejsou ničím originální (podobnost s Matrixem asi čistě náhodná). K tomu všemu zmatku, který C. Nolan byl schopen napávhat, se přidává ještě nesnesitelná délka filmu. Nebýt Zimmerovi hudby, nebylo by opravdu nic, co by stálo za pochvalu. ()

RajAthen

Upřímně trochu nadhodnocený film, v jehož hodnocení se silně projevuje nadšení nad svěžím tvůrčím vánkem, ba vichrem, který umí Nolan vyvolat. Po valnou dobu filmu jsem si myslel, jak to musela vypadat geinálně ve scénáři, ale zfilmováním se něco ztratilo a dost se naopak odhalilo, co všechno musí divák přijmout, aby celý tento svět dával smysl a i tak v něm pro mě je až příliš rozporuplností, nad kterými jsem se zamýšlel, zatímco film plul dále. Hrdinové poněkud zapomínají, že jsou v realitě snu, když se to panu režisérovi hodí. Nechápejte špatně, určitě stojí si tento film "nastudovat", jen si nejsem úplně jist, kde je ona proklamovaná revolučnost a intelektuální plezír. Možná jen mi vlastní kapacity nestačí. Navíc se přiznám, že mě silně iritovala "mladá dáma v teamu", která je tam naroubována jako pěst na oko, jakkoli nic proti výkonu dané dámy nemám. Totéž roubování pak platí pro některé (více než zdrávo) bombastické scény, které jsou ve filmu skutečně jen na potěchu oka, což mě u režiséra formátu Nolana trochu zklamalo. Ať pak dlouho a plodně žije Hans Zimmer, který zásadně vypomáhá v klíčových scénách svou trochou do mlýna. ()

Trias

+ nápad - kde člověk vidí tak dlouho padat auto do vody? - zase tak dobrý nápad to není. Imho ve srovnání s Matrixem méně inovací. Tady si člověk přijde, že "najednou je to tam", sny se staví, jako kdyby někdo psal knihy. Jenže v reálu sny nemají nejenom počátek, ale také VELICE ČASTO nemají naprosto žádnou logiku a dokonce ani žádný děj. Matrix byl možná pseudofilosofický, přesto se nevyčerpal na jediné myšlence a nakonec neměl člověk pocit, že okolo "prostého nic" (rozuměj snaha změnit vztah k otci, potažmo životní zaměření) se točí celý příběh (proč sledovat, jak se 45 minut dobývá pevnost skrývající jedno malé tajemství?). Tentokrát se mi nelíbil ani DiCaprio, který na proklétém ostrově působil mnohem více věrohodněji. Nakonec rozumím tomu, že Inception podporuje trend doby, který si zakládá na rozmazání reality. Kaufmanova Synekdocha mě zaujala mnohem více. ()

greigor

Ohromující,dramatické,rychlé, složité a tajemné. FIlm, který určitě stojí za to. Ihned se zařadil do mých nejoblíbenějších. Nolan rules. Viděl v kině(2x). Jasných 5 * ()

Gardenboy

Matrix bol zmysluplnejší a hlbší. Nerozohrával síce 5 plánov súbežne, ale osudovosť ou doslova sršal. Ale cez to všetko perfektný Nolan, to sa musí nechať. Po piatich rokoch a asi 5 ďalších projekciách nemôžem inak. Naprostá dokonalá epická pecka. Nolan a Zimmer sú králi. ()

Kroup4

Počátek se těžko někomu popisuje,Počátek se musí vidět,každý si z toho filmu odnese něco jinčího,někteří třeba nic.Důležité na tomhle filmu je,jak precizně je natočen a ikdyž nevysvětlitelné otázky se zodpoví ihned v následujícím záběru a ne až na konci jak u Dokonalého triku a Mementa,je to pořád o krok před námi.A to stačí při tak složité mozaice příběhu jako jsou sny ve snech.Tenhle film pochopí i pětileté dítě a možná je to dobře.Skvěle se na ten film dívá v kině a lidé mají radost z toho že tomu rozumí.Memento si člověk musí pustit i 3x aby mu vše docvaklo.U Inceptionu se stačí svést a nechat se nést skvělou popcornovou zábavou s velkou myšlenkou.Film jsem viděl již několikrát a ikdyž vím co se stane v dalším záběru,stále mě to baví.Nolan je prostě režisér této doby a je zárukou skvělé zábavy i příběhu.Takže dávám plný počet. ()

Martell47

Film to nie je vôbec zlý, určite stojí za to si to pozrieť avšak nie je to taká pecka akú z nej ľudia robia. Je tam strašne veľa nedomyslených vecí. Raz sa tie sny ovplyvňujú v určitých veciach, raz nie. Alebo pád auta, ktorý by ich mal jednoznačne prebudiť a neprebudí. Nápad je tam dobrý ale je tam veľa paradoxov, ktoré vôbec paradoxami nie sú a dali sa vyriešiť....85% ....je to hlavne zaujímavý a originálny film. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)