Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Chrustyn

Na jednu stranu horor na druhou sociální drama. Na jednu stranu zajímavě vykreslené charaktery a atmosféra na druhou děj, ve kterém se prakticky nic neděje. Na jednu stranu slabé 3* na druhou lepší 2*. ()

klerik

Z určitého pohľadu obyčajnosť filmu funguje, pretože divák má pocitu niečoho viac. Na stranu druhú, absentuje zápletka, resp. aspoň lepšia gradácia. Smrtiaca nákaza je vo svojom realistickom poňatí nákazy podstatne lepšie než väčšina televíznych katastrofických filmov, ktoré nám ponúkajú naše televízie, ale nie je dosť výrazná, aby konkurovala klasikám žánru... ()

korbitch22

Apokalypsa...to je moje....bohužel né za 2,5 půl milionu dolarů.Sympatická atmosféra ůvodních minut se postupně vytrácí,o infekci se dozvíme minimum,světa zničeného nákazou se kromě dloooouuuhých cest pustinou dočkáme zcela okrajově,herci bída s nouzí a nulová finální pointa a žádný výraznější zvrat srazí tenhle pokus na kolena. 40% za pár morálních dilemat(ovšem klišé jako prase) a výtečného Chrise Meloniho,který ovšem jak se rychle objeví,zase rychle zmizí :-( děsná nuda. ()

heyda

Rozhodně jde o překvapení. O tom není pochyb. Ale nejsem si úplně jistý chováním postav. Přišlo mi to takové nekompromisní a neosobní. Ale je to opravdu těžké soudit, protože takovou situaci, jaká byla ve filmu, si nedokážu v reálu představit a chování lidí je jen otázkou spekulací. Přesto jsem se opravdu snažil vcítit a vložit do chování postav a v jistých momentech bych se zachoval rozhodně jinak, ale jak už jsem zmínil. Není to tak jednoduché, jak se může zdát. I tak jde opravdu o solidně zahranou, poutavě natočenou podívanou, která díky své délce nemá snad jediné hluché místo a někdy i docela překvapí. 6/10 ()

Nettrass

Všichni se tu tak divně červenají a jeví se býti, jaksi nakažení. Zřejmě je bacil nějaký bacil. Případně to víRus. Segrestor mi trochu oponoval, domnívá se totiž, že příčinou infekce byl Bacil Bilak. Ať už je to jak chce, musím si dát taky majzla, pač včera jsem snědl jakýsi, ledabyle v lednici odložený, zelený tvaroh a teprve dnes zjistil, že tvaroh má být bílý. ()

MontyBrogan

Korona je sviňa, človek začne byť voči filmovým blábolom o nákaze kritický. Aj 10 sérií Walking Dead asi urobilo svoje. Ale idiotské chovanie postáv by som zrejme neprehliadol ani predtým. Keď hrdina blbne pri bazéne, až skoro padne na mŕtvolu na hladine, možno by mal spozornieť a nie ísť rozbíjať okná golfovými loptičkami. Lebo keď bol niekto nebezpečný vonku, môžu byť ďalší vo vnútri. A celkovo už len z hľadiska nejakej rozmanitosti deja sa nehodí uprostred apokalypsy dať dve scény "zábavy" za sebou. Zvyčajne v podobných počinoch, keď sú aspoň trochu duchaplné, odreagovanie sa pri detinskom bláznení strieda hľadanie potravy, zdrojov alebo obydlia. ()

honajz

V podstatě nic nového přinášející film na x-krát ohrané téma, obohacený o citové rodinné vydírání a s tlakem na myšlenku, že rodina je prostě rodina, jinak jsme sami. Nelíbila se mi kamera a střih, herecky tak průměr. ()

Ivoshek

Řekl bych, že to není horor, i když pár lekacích scén se tu najde. Je to spíš post-apo road movie, která navíc má něco, co se tak často nevidí. Hrdiny, kteří se chovají jako uvěřitelní lidé. To znamená občas altruisticky, ale většinou spíš jako prospěchářské sobecké svině. Pocitově to mělo docela blízko k Cestě (film, kde táta se synem putují k moři zdevastovanou krajinou), která má podobně temnou a bezvýchodnou atmosféru. Je na tom vidět, že to není velkorozpočtový film, ale chytrý scénář to docela slušně vyvažuje. Celkově je to u mně někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, asi proto, že jsem se do toho nebyl schopný úplně emočně ponořit a s nějakou postavou se ztotožnit. Na druhé straně v současné atmosféře (komentář psán uprostřed karantény v březnu 2020) to má tak nějak víc síly. ()

anderson

Skôr dráma ako horor, zmixovaná s nádychom love story. Skrátka ak náš svet ovládne smrteľná a nevyliečiteľná nákaza, tak sme v hajzli. Jedine ... že by sme sa k sebe opäť začali správať ako ľudia. APROPO - na tie desivé prestrihy z traileru radšej zabudnite. Nie sú príliš podstatné. (21.10.2009) ()

eraserhead666

Ta záplava každým novým kouskem se zhoršujících zombie filmů (respektive filmů o různých nakažlivých virech a infekcích, které mají zombie háv a tváří se jako zombie filmy) konečně přinesla nějaké ovoce. Carriers vůbec není o zombie, jen má takový nádech a příchuť (a abych pravdu řekl, takhle by měl vypadat dobrý moderní zombie film), není dokonce ani o viru/nákaze/infekci. Je především o lidech a mezilidských vztazích v napjatých situacích. Horrorový je halvně v tom, že ve vás vzbudí nepříjemné pocity neustálým vyptáváním, co by jste v daných situacích udělali vy a jak by jste se zachovali a asi úplně nejvíce v tom, že vaše odpovědi na dané otázky vám asi nebudou moc příjemné a milé a v mnohém vás překvapí. Carriers jsou silným útokem na vaší mysl, na jakousi zakořeněnou lidskou humanitu, jejíž základy zpochybňuje a staví ji do existenčního světla jen a pouze za daných podmínek jakéhosi bezstarostného blahobytu. Tohle všechno, s naprostou absenci hloupých dialogů a pochybných hereckých výkonů, z Carriers dělá až neuvěřitelně překvapivý zážitek. Více na mém blogu www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz. ()

SOLOM.

Postapokalyptické filmečky mám docela rád a byl jsem bratrskému režisérskému duu opravdu vděčný, že svou celovečerní prvotinu pojali dost odlišným způsobem, než na jaký jsem byl dosud zvyklý. Přece jenom všech těch nákaz - virusů, které lidi mění v zombie, už tu bylo tolik, že tohle byl doslova svěží vánek, který na mě sálal z monitoru. Vzhledem k celkovému pojetí a příběhu samotném však zůstává otázka – zda jde skutečně ještě o hororový film. Já si totiž myslím, že ani moc ne. Tento žánr zde není obsažený skoro vůbec (slovíčko „skoro“ je velmi důležité), ale za to se divák dočká slušného dramatického příběhu, plného nejrůznějších emocí. Což samozřejmě nebylo vůbec na škodu! Myslím si však, že se tvůrcům bohužel nepodařilo vše vychytat tak, jak by bylo potřeba, aby se dalo jejich dílo označit za opravdový skvost. Co se atmosféry týče, tak ta byla místy skutečně našlapaná a nechybí ani spousta dramatických okamžiků – rozhodnutí, ale objevila se tu i celá řada nedotažených věcí a otazníků, za které bych bratry nejraději pořádně zfackoval. Ústřední čtveřice – potažmo jednotlivé postavy byly ještě docela v pořádku – pestrá charakteristika jejich osobností, různorodá povaha, krutá rozhodnutí, boj o vlastní přežití – to vše bylo v naprostém pořádku a navíc bylo vše okořeněno přívalem emocí. Jenže se zde objevilo i několik vedlejších postav a těm už tolik pozornosti věnováno nebylo. Přitom by si to určitě zasloužily (otec s dcerou, chlapíci v plynových maskách). K dobru však musím pánům režisérům (scénáristům) přičíst hlavně to, že vše neskončilo blahorodým happyendem (ty totiž vyloženě nesnáším). Jenomže si prostě pořád musím říkat, že se z toho dalo vytěžit ještě mnohem více. 60% ()

Karamanlis

Smrteľne nebezpečné pandémie, rýchlo redukujúce počet obyvateľov planéty sú v hororovom žánri momentálne tiež dosť pretriasaná téma. Mne sa tento trend zatiaľ nezunoval a pozdávala sa mi aj táto light hororová road movie. ()

Othello

Naprosto nezvládnutá atmosféra doplácející na ledabylost tvůrců. Nesežeru jim báchorky o strašný a smrtící nemoci, která se přenáší dechem, když si všichni ty svoje roušky nandavají kdy se jim zlíbí a navíc je jasně vidět vidět, že díky díky mezerám mezi gesichtem a maskou to těsní jak díra ve zdi. Zápletka (díky pandemii, kdy skoro všichni pomřeli se čtyři mláďata vypravují do míst, kde strávili dětství) je fakt dementní a navíc nefunkční, protože po cestě neustále někoho potkávaj. Ovšem hlavní neduhy přetrvávají spíše v první polovině. Tam se dočkáme hlavně otravnýho humanismu s malou holčičkou. Od poloviny (přesně v okamžiku, kdy Brian vyprovodí nakaženou přítelkyni z auta) už to začíná mít docela koule a konec je dokonce relativně funkční. Pokud hledáte lepší filmy z podobnou tematikou, vyzkoušejte The Road, 28 Days Later nebo Darabontův Mist. ()

Sofia

Rozhodně ne horor, spíše napínavé drama, které si klade jednu veledůležitou morální otázku - jak bychom se v podobné situaci zachovali my? ()

claudel

Není to špatný film, ale nějak se ne a ne rozhoupat k něčemu většímu. Herecké výkony jsou slušné, ale napínavých či děsivých scén je tu značně poskrovnu. Otázka zní, kam tento snímek žánrově zařadit... ()

JASON_X

Jelikož blbců a blbosti kolem sebe vídám už beztak dost v reálu, dívat se pak ještě na blbce ve filmu mě pochopitelně nebaví ba irituje. A šéf našeho čtyřlístku hlavních hrdinů Pine je přímo ukázkový prototyp blbce - uhýkaný impulsivní bezmozkovec toho nejtěžšího kalibru. Jiný blbec psal scénář, další blbec neustále třese vyzoomovanou ručkou, takže slibný námět je touhle koncentrovanou kombinací blbců všeho druhu nemilosrdně znehodnocený. I podprůměrných osmdesát minut filmového času se někdy může zdát nekonečných a tohle je zrovinka ten případ. Kvůli dvěma třem scénám, hezkým exteriérům, slušným maskám i výpravě dám druhou, ale na exteráku mi tahle blbina strašit nebude, do koše s ní. ()