Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

egbert

Scéna, kdy kdokoli kdekoli v Americe vyhrává zápas a jeho nejbližší sedí mezi diváky, ta se zkrátka neodpouští. ()

kenny79

Hodně dobrý, hodně emotivní a Sandře jako blond opět to sluší. Film o tom jak je dobré si domů pořídit černouška. :D ()

Blazis34

Moc pěkné drama podle skutečné události popisující těžké mládí amerického fotbalisty Michaela Ohera. V tomto příběhu zvítězí lidskost a velká solidarita jiné rodiny, než v které by měl Michael vyrůstat. Režisér John Lee Hancock dokázal velice dobře obsadit hlavní role. Jak Sandra Bullocku tak i neznámý Quinton Aaron zahráli své role znamenitě a i proto dávám zasloužené čtyři hvězdičky - 80%. ()

benny159

Veľmi silný príbeh, a nekompromisná a tvrdá Sandra Bullock tak, ako ju poznám. Príjemný filmový zážitok, ku ktorému sa určite ešte vrátim. Pohľad na Michaela chytal za srdce, dokonale zahraná rola a dosadení herci. Nehodnotím tu však len film samotný, ale celkovo aj to, že sa to skutočne stalo. Toto si zaslúži 5 hviezdičiek. ()

Toumyk

Klišé na Xtou!!! Ten film umí být dojemný, ale zároveň je nudný, zdlouhavý a bez jiskry. Sandře blonďatá nesluší. Opět ztracený čas. ()

Slam7

Věděl sem, že je to na základě skutečnýho příběhu, o to víc mi přišel film přitaženej za vlasy, až moc v něm tvůrci přeháněli. Na druhou stranu, když pak na konci filmu vidíte fotky skutečnýho Michaela Ohera a jeho rodiny, už mi to zas tak moc přehnaný nepřišlo...Sandra je luxusní kočka v tomhle filmu, nemohl jsem se na ní vynadívat...80% ()

MartyMcFly89

S komentářem od našeho učitele - američana to bylo ještě lepší. Jinak už jen kvůli námětu nemůžu dát víc, protože některé klišé fungují, některé pro mě ne (toto), ale kvality tohohle filmu se nedají upřít. Daleko lepší než Precious. ()

ejmyto

Až príliš dokonalé a naivné na to, aby si človek povedal, že sa to niekedy stane aj v skutočnosti. Práve tento optimistický film je dôkazom, že stať sa človeku môže hocičo. Bezchybná rodinka, ktorú chce mať asi každý z nás, spríjemňovala celú atmosféru filmu. Sandra Bullock zvládla svoju rolu striktnej, dôslednej no citlivej a vždy starostlivej matky na jedničku s hviezdičkou. No stále mi tam chýbal nejaký šmrnc, z ktorého by som bola odstavená na 24hod. 4*. ()

rasto87

Nie je nič krajšie ako si adoptovať malého černoška. Vynikajúci výkon Sandry, za čo bola aj patrične ohodnotená. ()

Trishka

Pořád doufám, že došlo k omylu a já viděla úplně jinej film než většina csfd a mé nejskeptičtější topky. Kdyby mi nebyl dopřán právě ten hype okolo Šampióna, řekla bych, že na tenhle americkej sen by neskočila snad ani sama Amerika. Takhle plochou, jednobarevnou slátaninu bych totiž v programu hledala spíš v sobotní dopoledne, ne v primetime, ne na plátně. Ne na Oscarech. Pokud má někdo potřebu argumentovat reálnou předlohou, pak si stačí pustit pár interview na youtube, aby člověk poznal, že věci nejsou tak naivní a černobílý a občas ne úplně pěkný a pěkně nablejskaný. Výkon Sandry Bullock podléhá scénáři, kde hrdinčino chování funguje vlastně jen podle jednoho vzorce. Někdo se chová jako totální antikrist, načež dobře situovaná a silná Leigh Anne Tuohy napochoduje doprostřed scény a všem vyrazí dech svým suverénním výstupem (aneb jak umlčet polovzdělaného dealera v ghettu intelektuálně stavěným argumentem). Jestli se šamión rodí bez konfliktů a jako v reklamě na bělící pastu, pak mu to přeju. Jako film je to jedině políček všem odvážnějším dramatům. Dvě. ()

M.DJ.K

Je tenhle film životopisný a sportovní?Určitě ano.Ale jestli je to drama,to už si nejsem až tak jist.Celý film působí od začátku tak nějak moc přeslazeně a jako reklama na "Americký sen".A dramatu se dočkáme v podstatě až v poslední půlhodince filmu a to ještě dost okrajově.Ale víte co?Mně to tu nijak nevadilo,jednoduše sem se nechal tou "sladkostí" unést a Michaelu Oherovi sem ten jeho sen přál.Ve finále to byl velmi přijemný film o skutečném příběhu opuštěného "obra" a rodiny,která se ho rozhodla přijmout mezi sebe.Jednoduše sem se vezl na vlně sentimentu a chvil,kdy sem se přistihl s "blbým" úsměvem na tváři bylo nespočet.Sandru Bullock nemám zrovna 2x v oblibě,ale v tomhle filmu mě upřímně nadchla.Tudíž 8/10 ()

Pete24

KDYBY! Kdyby ten film skončil nešťastným skonáním Bigmajka při potyčce v gangsterském doupěti, kdyby z oné události byli všichni zdraceni a hlavně kdyby to skončilo otevřeným koncem, ve kterém se nádherná mamina Sandra utápí ve svém pocitu viny, tak by to pro mě byl pětihvězdičkový kousek. Jenže film byl točen pro průměrné američany, takže happyend byl bohužel nezbytností. ()

Bau.Baushka

Sandra Bullock je tu tááák nádherná. A fakt skvěle svoji roli zahrála. Příběh je dojemný, povedený a není nijak poškozen na první pohled laciným dějem. A další skvělý je ten malý klučík, měl skvělé hlášky a skvěle hraje. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných