Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

kacirek_

Mám ráda filmy podle skutečnosti, ale z tohohle se dalo udělat víc. Sandru jsem nikdy neměla v oblibě, ale zde dokázala, že holka přeci jen umí, hodně udělal i blond odstín vlasů, který jí opravdu sekne. Postava Michaela mě dostala hned od začátku, ovšem nebýt to based on true story, tak bych asi hvězdičku ubrala. Na to, že to byl typický americký doják, mě teda slza neukápla...Princip americké fotbalu u mě zůstává záhadou i po tomto snímku, i když vysvětlení od přechytralýho malýho bráchy s kořenkami celkem zaujalo. Takže teda asi tak 75%. ()

Faila

Jistě, má to své patetické momentky, kdy vám nezbývá než se jen trpce usmát a pomyslet si, že Američani už to prostě jinak nedovedou. Přesto má tenhle film své osobité kouzlo, dokáže dojmout a tak nějak dává člověku naději, že dobré věci se ještě stále mohou dít. ()

mala_kea

Kdo o tohle v Evropě stojí? Ne, mě to nezajímá, velké drama bez poselství. Nebo možná spíše nicotné poselství ve snímku, co si hraje na velké drama. Takových je moře i se stejně zdařilými hereckými party. Americké náboženské blaho.Neskutečně trapná přehlídka amerických hodnot a křesťanských žvástů, ze kterých je mi zle, s extra porcí těch největších filmových klišé. Ale... vůbec vlastně nechápu proč, ale když jsem si zrovna rukou nemlátil do hlavy, tak jsem se skutečně dobře bavil a nuda nedorazila ani na minutu. To ale vůbec nic nemění na tom, že nechápu nominaci na nejdůležitějšího Oscara, nechápu vyzdvihování výkonu Sandry Bullock a nechápu vysoké hodnocení zde. P.S. 3* je proto, abych neklesnul u "fajnšmejkrů" a lidí, co si rádi pobrečí nad americkou tragdií ()

FilmWave

Značně přihlouplý scénář (místy to spíš připomíná "Žhavé výstřely") plný patosu se téměř nedá vydržet do konce. Sandra je fajn, o tom žádná, ale obecně tak vysoké hodnocení mě překvapuje. Podobně sentimentální jsou (z poslední doby) např. "Extraordinary Measures", ale to mě, narozdíl od "Blind Side", dostalo do kolen. ()

agassi68

Tak, a už tam chýbal len veľký hnedý huňatý pes krútiaci chvostom.. Amerika, ako si ju predstavujú všetci chudáci. Tiež sa pýtam, kde je tá sľubovaná dráma?? Ale pozerá sa na to dobre, o tom potom. ()

hEROic

na narovinu... cekal jsem vic :) sportovni filmy mam moc rad, ale tady to spis nez o sportu je o rodine... koukatelny to je dobre, Sandra vypadada a hraje vic nez dobre, ale po skonceni filmu ve mne tak nejak nic nezustalo... lehce pres 70% a to predevsim za Sandru! ()

derek007

Můžeš u toho brečet, můžeš se u toho smát. Je to velefilm, pro všechny, jen se na to prosím už po druhé nekoukej. ()

fixaman

Sandra Bullock u mě byla ve škatulce "hloupoučká herečka přehrávající ve stupidních rolích".. Tím spíš jsem byl překvapen její nominací na Oscara a tím spíš mě tenhle film velmi mile překvapil, protože Sandra hraje opravdu dobře.. ()

Olík

American dream v té nejprvoplánovější a zároveň nejsilnější formě posledních dekád. Sentimentální sportovní biografie kličkující mezi klišovitým kýčem a hodnotným rodinným dramatem. ()

JirkaLexa

Ideál americké story. Film perfektní, dojemný, tak jak to mám rád já a věřím, že i mnoho dalších příznivců filmů (i když někdy častá hra na city je spíše ke škodě než k užitku). Vynikající herecké výkony, zejména se mě líbil Quinton Aaron, který ztvárňoval mladíka Michaela, až po něm Sandra Bullock. Dílo je zasazeno do pro mne příjemného a typického amerického prostředí, které mě velice láká. Jedním z mnoha faktorů mého hodnocení byla taky účast mého velice oblíbeného sportu - amerického fotbalu. Zrození šampióna je v podstatě příběhem Michaela Ohera, chudého chlapce, který měl neskutečné nadání a dostal jedinečnou šanci (one shot, one oportunity) a dnes je již vrcholový obránce v NFL (national football league), jehož hru a životní příběh znám moc dobře. Proto mě film zaujal, jelikož perfektně vykresluje jeho cestu ke slávě přes trny, pot, krev a slzy! (i když s velkým přikrášlením, jak už bývá zvykem). Film je sice sportovní, což pro mě rozhodně není problém, ale v první řadě je to čistokrevné drama plné dojmů, citů a i slz, které přicházejí i přes to, že muží nepláčí, jen se jim rozpouštějí sněhové vločky na řasách. I když je to takový na první pohled tuctový sen a podobnost vidím třeba v Rockym (splněný americký sen), tak se mi to stejně velice líbí, protože přesně toto mám rád a boužel nebo spíše bohudík jsem jen filmový divák, který na filmech hledá vždy jen to dobré... 90% ()

Ydrosten

Vcelku překvapivý film. V tomto filmu, je normálně fungující rodina ( kterou v jiných filmech hledáme jen těžko ) nikdo se nemá potřebu s kýmkoliv v rodině hádat ( tak jako v jiných disfunkčních rodinách ) a nakonec mají všichni na sebe čas mají se rádi ( oproti jiným filmům, kde se všichni nenávidí a na konci dojdou prozření a padnou si kolvá krku ) Nebýt to podle skutečných událostí, tak podezřívám scénáristu a režiséra z toho že původně chtěly natočit sci-fi protože takovou rodinu jsme ve filmu snad ještě neviděly ( nebo ano ? ) Silný příběh o síle člověka, pomoci jiným. Sandra se tady předvedla v plné síle a chápu že za todle na tu sošku byla nominovaná. 4 silné hvězdy. ()

BOURQUE

„Od začiatku až do konca typický Americký príbeh.“ Túto vetu som počul od mojich známych, ktorí už predo mnou videli tento film. Po tom, ako som sa k tomu dostal aj ja, tak im „dávam za pravdu“. ALE!! Osobne si myslím, že toto tvrdenie je tak trošinku klišé! Prečo by sa to nemohlo stať (v inej podobe) niekde inde na Svete? Celý príbeh, ktorý je mimochodom aj skutočný, (parádne fotky na konci filmu u titulkách – I love it!) ma z každej stránky celkom oslovil. Herci a herečky: Každá postava od J. Head až do K. Bates má tu svoju dôležitú úlohu a každá z nich podala bezchybné predstavenie. Každopádne však dvojica S. Bullock a Q. Aaron je famózna! S. Bullock už dávno nebola v takej forme a v tomto filme herecky exploduje! A k tomu ešte vypadá neskutočne sexi (ako vždy, ale teraz je to niečo výnimočné)!! K získaniu zaslúženej Oscarovej sošky jej gratulujem! PS: „Čo sa ti nepáči?“ „Nepáči sa mi, keď ma nazývajú Big Mike!“ Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

brumbrum

Pekne! Dalsi z filmov, ktory podrazdi animalkov prave tym, ze existuju dobri ludia a pekne veci - v rit sa da obratit ovsem vsetko, aj tento film, ako vsetko ostatne, co nestoji zahovno. Chobot od prirody skonstatuje, ze pozitivna motivacia u dobreho cloveka je len chladne naplanovany mechanizmus na dosiahnutie toho, co ta pozitivna motivacia u dobreho cloveka v konecnom dosledku spravidla dosiahne - uspech, hodnota, ponaucenie. Takemu cloveku mozete z lasky nezistne pomoct a on vam napluje do ksichtu s tym, ze ste to spravili z egoizmu ukojenia svojich potrieb a propagovania svojho presvedcenia. No a co, normalny ukaz, dobro vzdy rozdrazdi zlo. Dobre zahrane, kopu pozitivnych emocii, happy end - navyse este aj zo zivota. Cernossky mladik z asocialnej stvrte nema nic a nikoho, ujme sa ho majetna rodina, pretoze na to maju aj kapital aj srdce aj mozog. A ano, investicia prinasa ovocie, uboleny mladik nachadza stabilitu v novej rodine a casom je vybornym sportovcom. V pohode 5* - jediny sram hadam trocha je to nefalsovane americke spracovanie, no ale v tomto pripade mali na to plne pravo, ved sa pribeh odohral u nich, na ich pode, po americku, s amikmi, takze s tym sa da dobre zit :-D! ()

Evander

Příjemný, rodinný, lehce naivní film inspirovaný skutečnými událostmi. Obecně Sandru Bullock nepovažuji za nijak dobrou herečku, ale po zhlédnutí The Blind Side, musím svůj názor přehodnotit, protože zde předvedla naprosto famózní výkon a celý film stojí zejména na ní. 80% ()

Smidak

Vyzdvihl bych tři věci - výkon Sandry Bullock, která to zahrála stejně tak skvěle jak moc jí to slušelo, že i když to je klasický americký usmrkaný útok na divákovy city, všechny dojemné scény jsou naprosto nenucené a člověk tu slzu rád uroní a jako poslední fakt, že je film natáčen podle skutečných událostí, což na té dojemnosti ještě přidává. Long story short, skvělej film, u kterého se nebudete nudit a ještě si upřímně pobrečíte. 91%. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných