Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

stuj

Dobré, ale zejména ze začátku. Od poloviny je to už spíše rodinný filmek. A některé scény tomu tedy bohužel i dost odpovídají. Realita pak musela být na míle daleko. ()

T1000

Už dlouho jsem nezažil po shlédnutí nějakého filmů tu hořkost v krku, která se jen těžko polyká a pocit, že se všechno kolem vás zastavilo a vy jste se vtáhli do děje. Jo to jsem přesně zažíval během sledování tohoto snímku. Neskutečný příběh, jenž snad zahřeje každého člověka. Obyčejný kluk z chudých poměrů a s podprůměrným IQ, o něhož se matka vůbec nestarala a místo toho jela v drogách. Má díky své urostlé postavě a dobrosrdečnosti, mimořádný talent pro sport konkrétně pro hru níž jsou Amíci naprosto posedlý, tedy americký fotbal a právě tady přichází na scénu Sandra Bullock (nejspíš její životní role) jako matka dvou dětí, která s manželem žije ve velkém přepychu. Ta si všimne velkého černošského kluka jak jde v dešti po ulici, tak zastaví a nabídne mu nejprve ať u nich přespí na jednu noc, poté na týden, měsíc a nakonec si ho vezme do péče. Zajistí mu střechu na hlavou, doučování, oblečení, auto a Michael možná poprvé zažívá to co nám přijde naprosto normální a čemu říkáme domov, ale hlavně rodina. Když Michaela přihlásí do fotbalu, protože má skvělé předpoklady pro levého tackla, z počátku to vypadá, že to byl jen optický klam, ale později se ukáže, že pro toho koho má Michael rád by obětoval všechno a to taky začne i pro svůj tým. Najednou se o něho začnou rvát univerzity napříč všemi státy. Nakonec získá stipendium a později ho dokonce v roce 2009 draftuje Baltimore Ravens tedy tým z NFL. Je to pravý americký příběh, ale co film umocňuje ještě víc je fakt, že je natočen podle skutečné události. Samozřejmě schválně se film snaží hrát na city divákovi a je trochu přikreslený, ale o proti stovkám podobným filmům má co jiné ne a mě chytil za srdce. ()

teekanee

Opravdu příjemné rodinné drama. Občas mi přehnaná dobrota postavy Sandry Bullock přišla skoro jako sci-fi, ale to ze mě možná mluví jen zapšklej pesimista. Jinak jí Sandra zahrála fakt bezvadně. Ten jižanskej přízvuk a ráznost z ní přímo sálaly. Film taky dává menší podmět k zamyšlení o tom, jak to vypadá v černošských ghettech a můžu vám říct, že tam bych se nevypravil ani za bílého dne. 81% ()

Sejkorka

Říkám si, je to víc o americkém fotbalu, nebo je to příběh dobra, zosobněného v jedné ženě ? Pochopitelně, b je správně. A Sandra Bullock za ústřední roli Leigh Anne Tuohy obdržela zaslouženého Oskara. Adoptovat mladého v podstatě bezdomovce, vyrůstajícího v téměř kriminálním prostředí, to chce hodně kuráže. A to se ještě vyhýbám označení barvy pleti, abych nebyl správcem vypnut za rasovou diskriminaci. Když diskriminace, tak výraz fotbal. Američani tomu pravému říkají soccer. No nic, zpět k filmu. 80% , velmi dobrá zábava. ()

tortna

Je to americký film pre amerických divákov. Zle to už začína - poznámkou k americkému futbalu. Jediné na čo si z toho filmu spomeniem je slovo Mississippi. Bullock málo presvedčivá, mohla pomôcť aj viacerým nádejným športovcom... mala naviac. Ale to nevadí, veď je to to podľa skutočného príbehu. Hl hrdina toho veľa nenarozpráva a keď už, tak aj tak nič nepovie. O veľa neprídete. ()

Redyx1 odpad!

Otřesné klišé,kdy se tvůrci snaží zapůsobit na lidi tím že vyžraný černoch v klidu dosáhne úspěchu.Hrozná trapárna a odpad.... ()

mina_harker

Na film se dalo v pohodě koukat, ale nevidím v něm nějaké přesahy, nějaká dramata, všechno bylo předvídatelné od začátku do konce. To, jak rodina Michaela srdečně okamžitě bez výhrad přijala, bylo až zarážející (ani se nechce věřit, že je to natočené podle skutečnosti). Sandru Bullock mám hodně ráda, hrála dobře, ale jako oscarový výkon mi to nepřišlo. ()

Lajan

Nalákalo vysoké hodnocení, ale byl to průměr, Sandra byla docela vtipná, ale jinak to celé postrádalo hloubku a bylo to značně povrchní a prvoplánově americké. ()

Dakota1978

Za mě to bylo mezi 3 a 4 *, ale za báječnou SB a úžasnou kameru jsem nakonec dal 4. Zavání to sociálním vyděračským dramatem, ale pouze zavání, balancuje na hraně tupého patosu, ovšem udrží se na snesitelné úrovni. Neuvěřitelný příběh, který se ovšem vzhledem k tomu, jak se v USA žije (střední třída, systém středoškolského a VŠ školství, vynášení sportovních talentů mezi celebrity atd.), mohl a může stát. SB je dobrá herečka a její postava umíněné bohaté paničky se zlatým srdcem ji sedla jako ulitá. Sice neholduju tímto typem příběhu "loser, který překoná všechny překážky osudu a nakonec mu všichni tleskají", nicméně jsem to dal bez většího přemáhání, ani vlastně nevím proč, asi kvůli právě výše zaznamenanému. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných