Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

brasek

Mám rád americký futbal a príbehy podľa skutočnosti. Určite to nie je silný príbeh, určite by sme si vedeli predstaviť dojímavejší a zaujímavejší dej... ale je to vcelku nevtieravý a oddychový film so štipkou zábavy a dojatia. ()

Nyanka

Sandra Bullock nebyla nikdy moje favoritka mezi herečkami, ale tady mě naprosto dostala. Její roli jsem ji žrala i s navijákem. A jo, hodná paní může udělat dobrej film, od čeho filmy jsou? ()

tomino28

Tímto kouskem jsem nevědomky strávil dva večery po sobě sledováním filmů s tematikou amerického fotbalu. Tenhle typ fotbalu opravdu nemusím a možná právě proto z tohoto dvojboje The Blind Side odchází s nadprůměrným hodnocením. Protože v tomhle filmu hraje nějaký fotbal druhé, ne-li třetí housle. Je to celé o příběhu chlapce (spíš pořádného chlapa), který měl v životě to štěstí, že našel pomoc a podporu druhých při tom, co ho baví. A pak taky, jak říká Rajesh z Big Bangu: 'You know that Sandy B aways brings it!' ()

Stuck

Hřejivý příběh o lepších zítřcích. O tom, že každý z nás dostal ke heře jiné karty a přesto budeme-li si pomáhat lze vyhrát i bez sedmiček a es. ()

Phlame

Příběh o velkém, málomluvném, strach nahánějícím černochovi s dobrým srdcem (*ehm,ehm* Zelená míle, John Coffey*ehm*), jemuž, jak to tak v Americe naprosto běžně bývá, pomůže bohatá běloška Sandra Bullock, které za to konečně museli dát Oscara, aby po těch všemožných propadácích už raději přestala hrát. Zní to absurdně? Pokud se nad tím vším zamyslíte tak ano, ovšem jestliže se na film budete dívat jako na takovou milou jednohubku a pominete jeho nedostatky, nejspíš se budete bavit. //60%. Tupé, absurdní, ale ne tak moc, aby se to nedalo ve zdraví přežít.// ()

EddieIron

To je tak strašně pozitivní film,že mi není jasné,proč se mi to tak líbilo.K tomu blonďatá Sandra,což jí vůbec nesluší předvádí sice výborný,ale neřekl bych oscarový výkon...tak jaktože to,sakra funguje? Ale funguje to! ()

Aidina

Dobrosrdečná ale zároveň tvrdohlavá máma, která to umí pěkně všem natřít. Jako přidrzlé mládeži v černošském ghétu, kam se vydá hledat svého nově adoptivního syna, tak i na sociálním úřadě, kde prostě nevydrží čekat několik hodin ve frontě, aniž by úřednice trochu lépe zorganizovaly svoji práci…: “Dejte mi dva dny a já vám to tady dám do pořádku…“. Ve svém tažení nevynechá ani fotbalový tým a ukáže, že když je potřeba, umí i pěkně zařvat. Big Mike má velké štěstí, že se dostal právě do její rodiny, která mu pomůže začít žít nový život. I přes těžký start se Michael brzo stává hvězdou amerického fotbalu. ()

rytir1

Naprostá bomba. Po přečtení názvu budete čekat nějakou tuctovku ze sportu, ale jak řekl jiný uživatel zde, to co zde předvedla Sandra, to si snad musela připravovat celej svůj život. Krása. Její filmy až na pár výjimek nebyly nikdy nic zázračného, ale zde ukázala, že opravdu paní herečkou je. Vždy se mi líbila maximálně pro vzhled, ale po tomhle se mě líbí už i jako herečka. A samotný příběh, to není ani třeba psát. Pět hvězdiček za pět slziček, co dodat Big Mikeu.. ()

Do_

Jednoduchý film, u kterého nejde neuronit alespoň jednu slzu. Neočekávala jsem nic zvláštního, ale od setkání v dešti, kdy Leigh odvedla Michaela k sobě domů jsem se nepřestala usmívat. Líbila se mi Michaelova gesta, jeho obyčejnost, dobrota a způsobilé chování. Sandru Bullock nemusím, ale v téhle roli se mi nadměrně líbila. Myslím, že tohle je přesně ten druh filmu, na který bude mít každý hodně odlišný názor, ale rozhodně stojí za to, se na něj podívat. ()

Vajnlich

Tak nevím, kdyby mi někdo řekl, že se mi bude líbit (tedy podle mě) romantický film. Asi bych mu nevěřil, ale opak je pravdou. Já, kdo miluje filmy jako je barbar conan. Ale opravdu se mi líbila hlavní postava a tak nějak mě chytla za |"srdíčko" Musím říct, že mám rád filmy ze sportovního prostředí (Moneyball), ale tohle je úplně o něčem jiném. Takže pokud nevíte na co koukat s drahou polovičkou, aby se film líbil oběma. Není co řešit. ()

unclejack

Film Splnený sen si na nič nehrá a šikovne sa vyhýba pásmu sentimentality - napriek tomu sa príbeh diváka dotýka a ten ho prežíva v celej svojej hlbke. Od Johna Lee Hancocka by sa mohol nejeden scenárista učiť. Nevtieravý spôsob réžie, výborné obsadenie na čele so Sandrou Bullock, ktorá si Oscara zaslúžila, šikovne zakomponovaná hudba - to sú všetko klady tohto filmu. Príjemné prekvapenie a obohacujúci zážitok. ()

jirkahorn

Jako drama lehce nadprůměrné, herecky zvládnuté. Životopisně místy dost upravené do naivní jednoduchosti řešení těžkých životních situací. Film si zaslouží dobré hodnocení. Co naštve fandy tohoto sportu, ale mě nyprosto vyhovovalo je, že nečekejte půl stopáže trávníkuryvného zpomaleného běhání po hřišti, jak bývá u většiny filmů tohoto druhu zvykem... ()

zigy

Sandra tady určitě hraje výborně, stejně jako její černošský svěřenec. To jsou největší klady filmu, a pak taky fakt, že je to podle skutečné události. Drama se bohužel moc nekoná, mohlo to být určitě záživnější. Hlavní myšlenka je ale fakt super, tzn. že každý chudák by měl dostat šanci na vzestup. V Americe se tak bohužel moc často neděje, a proto jsou z toho filmu tam tak unešení. Ale i u nás v levicovější Evropě máme co zlepšovat! ()

Hladho

Průměrné drámo s poněkud nudným Quintonem Aaronem. Totálně zmršené citové a dramatické scény a nakousnutý konec stál za prd. A jeden velký poznatek? Americkou univerzitu (SŠ) dokáže udělat každý blbec, i s IQ 86. U nás by si mohl házet maximálně s cihlou na stavbě a vzpírat kolečka s maltou. Za mě - 70% ()

kecinotrab

Tento film mě velice zaujal tím, že je podle skutečné události a vidíme, jak to doopravdy bylo. Jak Michael Oher vyrůstal, jak si ho osvojila úplně cizí rodina a jak se dostal tam, kde teď je. Takovéto filmy se mi velice líbí, protože zde vidíme, že to ty "nejlepší" neměli někdy vůbec lehké a že si to právem zaslouží. ()

Tsuki003

Ani nevím, jak bych to řekla, ale asi slovy "velké překvapení". Až takhle dobrý film jsem nečekala. První polovina byla hodně dojemná, pak se přidaly i občas vtipné nebo veselé prvky. Sandra Bullock byla výborná, to bylo překvapení zdaleka největší, myslím že jí role sedla a vyjádřila ji skvěle. Nemenší úžasný výkon předvedla i druhá hlavní role Quinton Aaron, který tím ale asi dosáhl na zatím nejvyšší příčku své kariéry. Konec filmu potěšil, protože jsem do té chvíle netušila, že se jedná o skutečný, reálný námět a o to to bylo silnější. Tady s tím filmem jsem strávila moc pěkné dvě hodinky svého života :) ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných