Wheelman

Řidič (Frank Grillo), který se specializuje na odvážení bankovních lupičů z místa činu, si v průběhu loupeže uvědomí, že jej podrazili a místo tučného balíku peněz ho po téhle práci čeká jen kulka do hlavy. A tak začíná závod s časem, kde v sázce je nejen jeho vlastní život, ale i jeho rodiny. (h0n24)

warrenur

Ale ano, tie chvile napatia v aute s volajucimi, stresom a roznymi situaciami boli, co do atmosfery, zvladnute naozaj paradne. Skor ma rusili obcasne nelogickosti az hluposti, ale i tie sa napokon daju posunut do uzadia (...ako to, ze pri tej zbesilej jazde nocnym mestom plnym zakrut je papierovy balicek s nestabilnym obsahom stale na sedadle spolujazdca? :) ). Ozvucene je to tiez velmi slusne, na sluchadlach si ten BMW motor paradne duni, kym "porsacik" uz mi prisiel nevyrazny, asi si ho pretekar amater udziaval len v "civilnom" a nie sportovom ladeni. Zaujimave, ze sa zas a znovu stretavame so stereotypom, ze rodicia v pohode svoje male deticky pustia za volant (tych 16 rokov maju predsa len este za peknych "par") a su schopne v 13tich usoferovat aj take zihadlo. Zrejme sa to vyvija od tych malych auticiek, do ktorych sadnete uz v 1,5 roku :) Urcite nadpriemer, odporucam. ()

TheSpearCZ

Wheelman je milé překvapení a přesně ten typ filmu, který za malý rozpočet rozdá mnoho zábavy a v tomto případě hlavně napětí. Frank Grillo jako šofér tu opět ukazuje své herecké kvality a už by si podle mě zasloužil i nějakou větší hlavní roli, protože tady to rozhodně potvrdil. Atmosféra by se tu dala krájet a musím zmínit také povedenou kameru. Čisté 3* ()

Raziel_cz

Grillova intenzivní (skoro) one-man show, která nepřestává gradovat až do tvrdého finále. Skvělé automobilové naháněčky, prodané skrze videoherní gimmick, že kamera je prakticky celou stopáž buď uvnitř auta, nebo alespoň připojená ke kapotě, adrenalinové přestřelky, Grillův perfektní výkon, civilní feeling – skoro mannovská digitální kamera tomuhle filmu dost prospěla –, a to všechno samozřejmě jako nástavba výborného scénáře. Jeremy Rush je rozhodně jméno, co budu do budoucna sledovat a doufám, že tohle není jeho poslední netflixovský koncert. Z jejich produkce jde totiž letos o jeden z nejlepších filmů. Příjemné překvapení. ()

Doomedx

Drive, Baby Driver, Locke, Burried Mišmaš všeho v jednom = může být. Frank Grillo hraje skvěle, mám ho rád, co mě naopak trochu štvalo bylo klasické "rodina rukojmí" a 13 letá dcera s godlike zkušenostmi se řízením 911ky. Ve výsledku ale jsem byl celkem překvapený, délka filmu je správně zvolena tak aby to člověka nenudilo - víc takových filmů 77%. ()

bararich8

Fajn snímek s netradičním pojetím kamery (90 % pouze v autě) a vyprávění (90 % pouze po telefonu), takže to hodně připomíná Locke říznutého akcí, a to velice slušnou. Příběh je taky dobře postavený a ačkoliv je jednodušší, zde naprosto vyhovuje. Film kazí pár technických chyb a občas iracionální chování zúčastněných, takže výsledkem jsou 4*, kde se rozhodně nudit nebudete. ()

Kingjiri

Ačkoliv mi ze začátku přišel koncept kamery pouze v autě nudnej (výjimkou jsou asi dvě scény, kdy se přesedá z auta), nakonec byla kamera na celym snímku uplně nejlepší. Zápletka byla hodně jednoduchá bez větší invence a marně jsem čekal na nějakej moment překvapení, kterej by do příběhu vnes víc napětí i akce (finále hodně slabý). Celkově mi přišlo pojetí hodně komorní až lehce artový, což mi k thrillerovýmu žánru moc nesedí. Jako žánrovej experiment na volnej večer docela zajímavý, ale nic víc, dvě silnější hvězdy. ()

Acrobat

Bez debaty chcel byť každý piati "Wheelman". Načas nie Drive, ani Baby driver, ani kuriér. Neveril som, že nasnímať všetko z auta môže dať filmu nejaký zmysel a ono sa to dostavilo (Locke som nevidel). Pozerajte ľudia, keď už nie kvôli obsahu tak aspoň zaujímavej forme. trochu menej prvoplánových nadávok (nie sme predsa pri vylodení v Normandii pre boha živého!) ()

Maximilianus

Solídna jednohubka. Kamera zaujímavá, celkom prekvapivý vývoj udalostí, ale stále ide iba o priemerný film s občas trochu horšími dialógmi a v podstate slabou akciou, ale o akcii tento film až tak nie je. 6,45/10. ()

Likan7

Dlouho se mi nestalo, že bych narazil na tak zajímavý a hlavně napínavý film. Grillo po 2 minutách sedne do auta, kamery s ním a prakticky z něj nevylezeme. A ono to funguje výborně. Akční, skvěle nasnímané, napínavé a přitom krásně přehledné. A největší překvapení byl pro mě Frank, který tu dokonce i hraje dobře. Jednohubka na jedno podívání, která bude skvěle fungovat! ()

Clark_Kent

Tak tady jsem se vážně málem unudil, neudržel jsem pozornost. Tady to vážně nebere, otřesná volovina od začátku až do konce. Slyšíte samý nadávky a bzučení telefonu, jednoduše větší srágorovinu jsem neviděl. ()

misar3

Dejte si bacha! 90% filmu se odehrává v autě. Akce umírněnější, ale tu a tam proběhne pár pěkných konverzací, pořád tak čekáte, kdy někdo dostane do držky, kdy to vyvrcholí a nakonec to skončí zcela všedně. Franka Grilla jsem si po Anarchii a druhém Kapitánovi celkem oblíbil, ale tenhle snímek je trochu slabší. Už jenom ze soupisu herců je jasné, že Netflix ušetřil na hereckém ansáblu a spíš se kecá přes telefon, než by byly vidět ksichty... Připomnělo mi to Telefonní budku, ale to zase bylo úplně něco jiného (lepšího). ()

The.Splash

Skvělá akční žánrovka. One-man show Franka Grilla plná akce, podmanivých shotů a solidního příběhu. Za minimální rozpočet tu díky nápadu, formě a zpracování vznikla tahle solidní pecka. ()

stephano

Telefonní budka ale za volantem BMW. Neni to špatný, opět 82 minut uteče jako voda. Některé scény sou skvěle natočené, jindy si řikáte at už vypadne z toho auta. ()

stone

Důkaz, že i na malém prostoru se dá udělat dobrá zábava. Žádné veledílo to sice není, ale má to švih v příjemné stopáži. Ideální pro TV. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii