Město žen (TV seriál)

Cougar Town

Komedie

USA, 2009 - 2015, 37 h 24 min (Minutáž: 102x22 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Andrew Rawson

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan, Spencer Locke, Collette Wolfe, Ken Jenkins, Barry Bostwick, Nicole Sullivan, Nick Zano, Scott Foley, Sarah Chalke, Edwin Hodge, Alex Ball, Sheryl Crow, Michael McDonald, David Clayton Rogers, Lou Diamond Phillips, Gloria Garayua, David Arquette, Zach Braff, Dot-Marie Jones, Derek Graf, Shelbie Bruce, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, Wendi McLendon-Covey, Chris Zylka, Leena Huff, Nia Vardalos, Marcus Choi, Windell Middlebrooks, Anne Leighton, Michelle Williams, Nicole Buehrer, Yasmin Deliz, Camden Gray, Matthew Perry, Tava Smiley, Michael J. Willett, John Ruby, Julianna Guill, Stevie Nelson, Lexi Ainsworth, Julia Cho, Samantha Cope, Derek Theler, Dexter Darden, Natalina Maggio, Carly Craig, Maria Thayer, Brennan Bailey, Laya DeLeon Hayes, Jennifer Holland, Ryan Devlin, Rob Delaney, Logan Leistikow, Lilah Richcreek, Andrew DiPalma, Melanie Paxson, Cody Simpson, Joe Lorenzo, Krista Marie Yu, Camilla Jackson, Nils Allen Stewart, Lamarcus Tinker, Madison Mason, Marcus DeAnda, Stephen Anthony Bailey, Robert Romanus, Whit Spurgeon, Kevin Gould, Peter Looney, Rachael Harris, Alan Ruck, Ahmed Best, Beverly D'Angelo, Steve Valentine, Crista Flanagan, Sam Lloyd, Danny Pudi, Robert Maschio, Susan Blakely, Frank DeCaro, Bill Lawrence, Brad Morris, Alexandra Wentworth, Gillian Vigman, David Jahn, Jeffery Scott Lando, Alanis Morissette (a.z.), Shirley Jones, Banachek, Randall Winston, Tippi Hedren, Angel Oquendo, Ron Funches, Jason Rogel, Ray Laska, Paula Newsome, Mitch Silpa, Alex Lombard, Judith McConnell, Cindy Crawford, Jonathan 'Lil J' McDaniel, Michael A. MacRae, Elaine Loh, Jamie Jackson, Steven Shaw, Brooke Baumer, Stacy Barnhisel, Whitney Hoy, Monica Young, Jim Lau, Ben Kronen, Paul Keith, Sam Pancake, Kristian Capalik

Jako oddychovka po náročném dni mi to příjde naprosto dostačující, ale přiznám se, že mi tenhle seriál tak úplně k srdci nepřirostl, proto mi trvalo tak dlouho než jsem dokoukala všechny odvysílané díly. Ale musim říct, že Ellie je jako postava naprosto výborná. Zatím je to pro mě průměr, 3* uvidíme jestli se mi to dál zalíbí víc.(12.2.2012)

Cougar Town je sitcom, ktorý klame telom. Chápem, prečo sa uvažovalo nad zmenou názvu (chvalabohu, že tak neurobili). Prvých niekoľko epizód sa seriál iba hľadá, až napokon zapadne do svojej terajšej podoby. Courtney Cox so svojou bláznivou partičkou zvláda všetko. Od bránicu trhajúcich vtipov a hlášok, po melancholické situácie, kde o slzy (vaše) nie je núdza.(28.9.2009)

• _DAVE_

Problém tohoto seriálu je dle mého názoru samotná hlavní postava. Neustále řeší, že už je skoro na "odpis", pořád kontroluje velikost zadku a závidí chlapům, že stárnou "pomaleji" než ženy. Mno a tuhle postavu hraje Courtney Cox, která má kostru kterou by jí záviděla kdejaká pětadvacítka, a celkově vypadá o deset let mladší než postava, kterou hraje. Navíc je to celé takové až moc ztřeštěné, Courtney mi příjde, jako by byla permanentně na nějakém speedu.(6.6.2011)

Příjemná oddechovka, kde se sice nic moc neděje, ale vás stejně každý díl baví. Slušně napsané a hlavně skvěle zahrané postavy. Zejména tragický ex-manžel Bobby (Brian Van Holt), dospívající, naivní syn Travis (Dan Byrd) a ženatý soused Andy (Ian Gomez). Ano, asi to je tím, že sám jsem chlap, ale právě mužské scény mi přijdou vtipnější a nápaditější. Ze ženských charakterů u mě rozhodně vede sexy čtyřicátnice, vždy vhodnou hláškou oplývající Ellie (Christa Miller). A Courteney Cox, tedy Jules, se podařilo překročit svůj vlastní stín; ač překročit je možná silné slovo, každopádně už to u mě není a nebude "jen" ta Monika z Přátel. Což je dobře, protože třeba Matthew Perry u mě už, jak to tak vypadá, na vždy zůstane Chandlerem... PRVNÍ SÉRIE: 70 %.(22.5.2013)

Courteney Cox kupodivu dokázala překročit stín Přátel. Ačkoli se v seriálu zatím nic moc neděje (psáno po zkouknutí 1. série) a ačkoli divák často ví, co bude následovat, protože podobné scény viděl už nesčetněkrát, stejně se při sledování musí usmívat těm předvídatelným vtípkům a nepopsatelným slovním přestřelkám. Jen jedno pořád nechápu - jak to ta Jules dělá, že jí všichni chlapi zobou z ruky??(24.1.2011)

• - „Cougar“ je žena, která má více než 40 let a která začne znovu flirtovat. V Česku se takové ženě říká „puma“. (CrashONE)

• - Originální název Cougar Town, volně přeloženo jako "Město pumy", vychází ze slangového označení „Cougar“, česky "pums", kterým se v okolí Vancouveru označovaly starší ženy lovící po nocích v barech. Časem se označení vžilo pro finančně zajištěné ženy od třiceti let výše, které hledají milostná dobrodružství s mladšími muži. (Olík)

• - Ve 21. epizodě druhé série sleduje v pozadí rozhovor Travise (Dan Byrd) a Laurie (Busy Philipps) postava Abeda (Danny Pudi) ze seriálu Zpátky do školy (od r. 2009), pro něhož je Město žen nejoblíbenějším seriálem. (J. T. Kirk)