Město žen

(seriál)
  • USA Cougar Town (více)
USA, (2009–2015), 37 h 24 min (Minutáž: 22 min)

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan, Spencer Locke (více)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(102)

Americký komediální seriál, v němž nechybí jistý druh provokace, potřebný komediální nadhled a pochopení pro známá i skrytá zakoutí duše „slabšího pohlaví" – to je Město žen. Jeho hlavní hrdinka Jules Cobbová (hraje ji Courteney Coxová – představitelka Moniky ze seriálu Přátelé), rozvedená je stále velmi atraktivní čtyřicátnice, která si našla nového životního partnera. Tím se stal o něco mladší soused Grayson Ellis. Z jejich „nepatrných" věkových rozdílů vznikají nečekané komické situace. Ale jejím největším problémem zůstává nejspíše skutečnost, že bez rozmýšlení ihned vysloví, co ji právě napadne. A tak není vůbec divu, že se pak často ocitá v stále trapnějších a složitějších situacích, které celému okolí někdy ztrpčují život... (Česká televize)

Ichabod

Další extrémně ztřešněná série od Billa Lawrence. Scrubs byli ze začátku naprosto fantastičtí, proč? Absurdní debaty vycházející z běžných situací, které přehnaně prezentované odráží humor ještě dál. Cougar Town je v tomhle vlastně hodně podobné.Opět skvělý casting (v jedné z rolí opět Lawrencova manželka), ale Coxovka to táhne hlavně sama (asi tak z 90ti procent) a další zajíjmavá paní je Busy Phillips, kterou mám rád už od Dawsonova světa a Freaks and Geeks. Tohle je podobně jako Scrubs instantní dávka pozitivna a rychlého sledu událností v každých dvaceti minutách. Nic víc. Bohužel chybí "scrubovské" emoce a není to ani k popukání vtipné jako Two and a half men po 12ti letech, proto nejde hodnotit víc.. ()

novoten

Jakkoli se mě prvních pár dílů pokoušelo přesvědčit, že půjde v prvním plánu o stěžování si na věk a lovení mlaďasů, Bill Lawrence nakonec nevydržel a vrátil se tam, kde mu je nejlépe. Do vod romanticko-melancholické vztahovky, kde absurdní humor Scrubs využívající všemožných lidských slabin a úliteb má to nejpřednější místo. Napsat takhle dokonale bláznivé a přitom blízké postavy chce opravdu kumšt. A přestože se několikrát zdálo, že v pokusu, kde se časem rezignuje na souvislý děj, se scénáře musí rozsypat do rodinně-bláznivých epizodek, zůstala během oněch šesti sérií kvalita stabilně vyšší než na samém začátku. Nevysvětlitelný seriálový úkaz a univerzální optimismus ve dvacetiminutovém balení. ()

alyssa18

Svěží seriál, který mě příjemně překvapil svou bezprostředností. Moc jsem od něj nečekala a tak k tomu i přistupuji. Beru jej jako pohodovou oddechovku, při které se odreaguji s oblíbenými postavami, co mě umí rozesmát. Na poli komediálních seriálů jsou jistě i zdařilejší kousky, ale Cougar Town si nehraje na novodobé HIMYM. Je to prostě jedním slovem taková "pohodička" a mně to v podstatě stačí. :-) (oblíbená postava: Laurie) ()

Chen

Velmi sympatická záležitost. Možná nejsem žena kolem čtyřicítky, ale stejně mě zdejší štiplavý humor baví. Obsazení považuji za dobře zvolené a gagy v drtivé většině sice ne na úrovni "upadnou ti varlata smíchy", ale určitě mě dobře pobaví. Není to naprostá špička žánru, ale určitě budu sledovat dál. Dodatek: Druhá série je o poznání lepší, od tématu "zralá ženština loví mladíčky" se přesouváme ke stylu, který připomíná Přátele po 20-ti letech. Zatímco jiné série s následujícími řadami kvalitativně pokulhávají, Cougar Town zraje jako víno. Edit: Kvalita se udržela (nebo ještě stoupala) i ve zbývajících řadách a závěrečná vtipně-melancholická epizoda byla fajn tečkou za skvěle uvolněným a zábavným sitcomem. ()

Djoker

Není lepší představitelka pro cougar než královna všech MILF Courteney Cox, která je logicky největším tahákem pro mužské publikum. Většinu času si to jede na bláznivé vlně a kromě vztahů se neřeší nic jiného. S realitou to nemá nic společného, takže kdo z ní chce uniknout, je na správné adrese. Seriál ocení především ženy, protože všichni muži tu jsou buď flákači, machři, tupci nebo lemplové. S1: 60% ()

• V seriálu si zahrály Lisa Kudrow a Jennifer Aniston, které se společně s Courtney Cox setkaly sitcomu Přátelé (od r. 1994). (R´Hell)

Související novinky

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake

17.12.2017

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, Američané už stihli předělat desítky britských seriálů. Určitě jste slyšeli minimálně o House of Cards a Kanclu, a nyní je na řadě The IT Crowd. Televizní kanál NBC ho… (více)