Město žen

(seriál)
  • USA Cougar Town (více)
USA, (2009–2015), 37 h 24 min (Minutáž: 22 min)

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan, Spencer Locke (více)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(102)

Americký komediální seriál, v němž nechybí jistý druh provokace, potřebný komediální nadhled a pochopení pro známá i skrytá zakoutí duše „slabšího pohlaví" – to je Město žen. Jeho hlavní hrdinka Jules Cobbová (hraje ji Courteney Coxová – představitelka Moniky ze seriálu Přátelé), rozvedená je stále velmi atraktivní čtyřicátnice, která si našla nového životního partnera. Tím se stal o něco mladší soused Grayson Ellis. Z jejich „nepatrných" věkových rozdílů vznikají nečekané komické situace. Ale jejím největším problémem zůstává nejspíše skutečnost, že bez rozmýšlení ihned vysloví, co ji právě napadne. A tak není vůbec divu, že se pak často ocitá v stále trapnějších a složitějších situacích, které celému okolí někdy ztrpčují život... (Česká televize)

Tomyfrok

A: "Jasně." > B: "Fakt?" > A: "Ne!" Tři slova dialogu, která v podstatě vystihují celé Cugar Town. Je to jakýsi recept na vtip, kterému já říkám "poinťák". Od začátku jej totiž poznáte a víte, co přijde, když se ale povede, může být přesto celkem humorný. A to se v tomhle případě i docela daří. Nepadáte sice smíchy ze sedačky, ani vám nezaskočí brambůrky a už vůbec na sebe nevylijete víno, ale u Města žen neusnete a příjemně si odpočinete. Neřeší se zde žádné vážné problémy či životní peripetie, a když, stejně to nakonec sklouzne k tomu, že si někdo z někoho udělá srandu. V seriálech pak očekávám víc než pouze příběhovou kontinuitu, a proto jsem vždy vděčný za opakování epizodních a postavy charakterizujících gagů, kterými jsou zde např. "pistolky" hlavní hrdinky nebo všeobecný tanec sebedůvěry (ač jich není mnoho). Čímž se skokem dostávám k postavám. Těch pravidelně vystupujících je v seriálu sedm a kupodivu si každá našla své místo. Tím hlavním motorem je minimálně zpočátku zajisté Jules Cobb v podání Courteney Cox, ale postupem času jako by se vyrovnaly všechny vás baví. Za sebe vystihnu snad jen Christy Miller jako Ellie Torres, mou nejoblíbenější ze všech, která je sousedkou Jules a nejen že má kouzelný úsměv, ale taky super škodolibý smysl pro humor. (65 %) ()

Jonash87

Příjemná oddechovka, kde se sice nic moc neděje, ale vás stejně každý díl baví. Slušně napsané a hlavně skvěle zahrané postavy. Zejména tragický ex-manžel Bobby (Brian Van Holt), dospívající, naivní syn Travis (Dan Byrd) a ženatý soused Andy (Ian Gomez). Ano, asi to je tím, že sám jsem chlap, ale právě mužské scény mi přijdou vtipnější a nápaditější. Ze ženských charakterů u mě rozhodně vede sexy čtyřicátnice, vždy vhodnou hláškou oplývající Ellie (Christa Miller). A Courteney Cox, tedy Jules, se podařilo překročit svůj vlastní stín; ač překročit je možná silné slovo, každopádně už to u mě není a nebude "jen" ta Monika z Přátel. Což je dobře, protože třeba Matthew Perry u mě už, jak to tak vypadá, na vždy zůstane Chandlerem... PRVNÍ SÉRIE: 70 %. ()

JJ.Gibson

Cougar Town táhne neuvěřitelným způsobem dopředu Courteney Cox!!! Je to vážně, naprosto skvělá komediální herečka! Každý díl má v sobě peprný humor čtyřícítky Jules a super spád akcí! Ostatní herci zde nijak nezaostávají, jejich suchý humor je taktéž dokonalý. Je to příjemné pokoukaní, které dokáže pokaždé pobavit :) UPDATE - moje předchozí hodnocení se především vztahuje k prvním dvoum sériím, které jsou podle mě vážně perfektní. Nicméně po roční pauze jsem se dostal k sérii třetí a nevím, co se stalo mě nebo tomu seriálu, ale nějak se vytratil ten bezchybný humor :( což mě vážně mrzí. ()

sona123

První dojem? Co nového seriál přináší, co tu ještě nebylo? Nic. Víš, jak těžké je být rozvedenou ženou po čtyřicítce? No, to asi tušíme...Mám v domě chlapa, volá radostně Courteney své sousedce a ta jí odpovídá: mám volat policii? A o tom to je. Hmmm...Ale uvidíme, už jsem se tolikrát u prvních dílů spletla...(no jo, tak jsem přece jen lehce propadla a sleduji pravidelně). ()

Rosaviva

Jako oddychovka po náročném dni mi to příjde naprosto dostačující, ale přiznám se, že mi tenhle seriál tak úplně k srdci nepřirostl, proto mi trvalo tak dlouho než jsem dokoukala všechny odvysílané díly. Ale musim říct, že Ellie je jako postava naprosto výborná. Zatím je to pro mě průměr, 3* uvidíme jestli se mi to dál zalíbí víc. ()

• Ve 21. epizodě druhé série sleduje v pozadí rozhovor Travise (Dan Byrd) a Laurie (Busy Philipps) postava Abeda (Danny Pudi) ze seriálu Zpátky do školy (od r. 2009), pro něhož je Město žen nejoblíbenějším seriálem. (J. T. Kirk)
  • 4. epizody 3. série s názvem „Full Moon Fever“ režírovala Courteney Cox, představitelka jedné z hlavních rolí. (R´Hell)
  • Scéna, ve 3. epizodě 2. série, kdy hraje parta v Julesině (Courteney Cox) domě na hudební nástroje, byla inspirována návštěvou Courteney Cox v domě Jimmyho Kimmela, kde si Courteney zahrála na bubny. (CrashONE)

Související novinky

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake

17.12.2017

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, Američané už stihli předělat desítky britských seriálů. Určitě jste slyšeli minimálně o House of Cards a Kanclu, a nyní je na řadě The IT Crowd. Televizní kanál NBC ho… (více)