Reklama

Reklama

Město žen

(seriál)
  • USA Cougar Town
Komedie
USA, (2009–2015), 37 h 24 min (Minutáž: 22 min)

Hrají:

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(102)

Americký komediální seriál, v němž nechybí jistý druh provokace, potřebný komediální nadhled a pochopení pro známá i skrytá zakoutí duše „slabšího pohlaví" – to je Město žen. Jeho hlavní hrdinka Jules Cobbová (hraje ji Courteney Coxová – představitelka Moniky ze seriálu Přátelé), rozvedená je stále velmi atraktivní čtyřicátnice, která si našla nového životního partnera. Tím se stal o něco mladší soused Grayson Ellis. Z jejich „nepatrných" věkových rozdílů vznikají nečekané komické situace. Ale jejím největším problémem zůstává nejspíše skutečnost, že bez rozmýšlení ihned vysloví, co ji právě napadne. A tak není vůbec divu, že se pak často ocitá v stále trapnějších a složitějších situacích, které celému okolí někdy ztrpčují život... (Česká televize)

(více)

Recenze (210)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Když stárne žena, je to hnus. Když stárne muž, je to rozkošné." Zkrátka, když se dámě zavěsí čtvrtý křížek na krk, když bývalý manžel raději rajtuje na zahradní sekačce či golfovém posouvátku a když synka začíná přitahovat i jiný než mámin klín, tak nastal čas pro trochu zábavy. Někdo na to nemá, ale Jules je třída. Vyráží mezi sexuchtivé lidi, mezi kterými zjišťuje pomalejší spalování alkoholu, ztrátu pružnosti svého těla a schopnost vše vtipně okomentovat. Já se přitom dobře bavím, takže účel sitcomu tímto považuji za naplněný. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

V dnešní době seriálového boomu je těžké něčím zaujmout. Cougar Town má ovšem hned dvě páky. Tou první, očividnou, je samozřejmě MILFka Courteney Cox. Ta zřejmě naláká většinu. Druhou je tvůrce, Bill Lawrence, jehož tvorbu bedlivě sledují všichni fandové Scrubs. V Cougar Townu se nekonají druzí Přátelé a ani druzí Scrubs, ale to je spíš dobře, protože to jsou sitcomy na úzké špici, a tak většinou pokusy jim konkurovat dopadají neblaze. Proto Cougar Town netlačí na pilu, dokonce ani nepoužívá ony ohromně populární moderní způsoby vyprávění (rozdvojená(trojená) obrazovka atd..), a spíš se drží příjemného oldschoolu. Vůbec slovo "příjemný" na Cougar Town sedí asi nejvíc. Nebudete se řezat smíchy jako u 30 Rock, ani neobratně skrývat slzy dojetí jako u Přátel (znáte přece, jak vždycky, když se koukáte na něco dojemného, spadne vám smítko do oka, ne?), ale s enormně sympatickým castem určitě strávíte nejednu dost příjemnou chvíli. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Jules je tak dobře švihlá!...Strašně nerada hodnotím a komentuji komedie, protože každý máme jiný smysl pro humor. Já tady oceňuji zejména příjemné tempo a šmrnc. Ze všeho nejvíc ale zbožňuji, když nervózní Jules střílí pistolkama z prstů po mužích. Navíc se mi zamlouvají všechny hlavní postavy - to se tak často neděje. Snesla bych i 30 minut. 4,5* Oblíbené postavy: Jules a Laurie ()

KarelR

všechny recenze uživatele

Lawrence zahodil "scrubsovské vztahy" a namísto toho Cougar Town postavil na rychlopalných hláškovacích výměnách v podání pečlivě vybraného ansáblu. Srdcovka se z toho tak asi nevylíhne, ale jako oddechový sitcom funguje Cougar Town na jedničku, protože Courteney Cox nebo Christa Miller v podobných rolích vedle prostě nešlapou. A Brian Van Holt je už po dvou dílech geniální. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Jakkoli se mě prvních pár dílů pokoušelo přesvědčit, že půjde v prvním plánu o stěžování si na věk a lovení mlaďasů, Bill Lawrence nakonec nevydržel a vrátil se tam, kde mu je nejlépe. Do vod romanticko-melancholické vztahovky, kde absurdní humor Scrubs využívající všemožných lidských slabin a úliteb má to nejpřednější místo. Napsat takhle dokonale bláznivé a přitom blízké postavy chce opravdu kumšt. A přestože se několikrát zdálo, že v pokusu, kde se časem rezignuje na souvislý děj, se scénáře musí rozsypat do rodinně-bláznivých epizodek, zůstala během oněch šesti sérií kvalita stabilně vyšší než na samém začátku. Nevysvětlitelný seriálový úkaz a univerzální optimismus ve dvacetiminutovém balení. ()

Galerie (846)

Zajímavosti (20)

  • Originální název Cougar Town, volně přeloženo jako "Město pumy", vychází ze slangového označení „Cougar“, česky "pums", kterým se v okolí Vancouveru označovaly starší ženy lovící po nocích v barech. Časem se označení vžilo pro finančně zajištěné ženy od třiceti let výše, které hledají milostná dobrodružství s mladšími muži. (Olík)
  • 4. epizody 3. série s názvem „Full Moon Fever“ režírovala Courteney Cox, představitelka jedné z hlavních rolí. (R´Hell)

Související novinky

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake

17.12.2017

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, Američané už stihli předělat desítky britských seriálů. Určitě jste slyšeli minimálně o House of Cards a Kanclu, a nyní je na řadě The IT Crowd. Televizní kanál NBC ho…

Reklama

Reklama