Město žen (TV seriál)

Cougar Town

Komedie

USA, 2009–2015, 37 h 24 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Andrew Rawson

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan, Spencer Locke, Collette Wolfe, Ken Jenkins, Barry Bostwick, Nicole Sullivan, Nick Zano, Scott Foley, Sarah Chalke, Edwin Hodge, Alex Ball, Sheryl Crow, Michael McDonald, David Clayton Rogers, Lou Diamond Phillips, Gloria Garayua, David Arquette, Zach Braff, Dot-Marie Jones, Derek Graf, Shelbie Bruce, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, Wendi McLendon-Covey, Chris Zylka, Leena Huff, Nia Vardalos, Marcus Choi, Windell Middlebrooks, Anne Leighton, Michelle Williams, Nicole Buehrer, Yasmin Deliz, Camden Gray, Matthew Perry, Tava Smiley, Michael J. Willett, John Ruby, Julianna Guill, Stevie Nelson, Lexi Ainsworth, Julia Cho, Samantha Cope, Derek Theler, Dexter Darden, Natalina Maggio, Carly Craig, Maria Thayer, Brennan Bailey, Laya DeLeon Hayes, Jennifer Holland, Ryan Devlin, Rob Delaney, Logan Leistikow, Lilah Richcreek, Andrew DiPalma, Melanie Paxson, Cody Simpson, Joe Lorenzo, Krista Marie Yu, Camilla Jackson, Nils Allen Stewart, Lamarcus Tinker, Madison Mason, Marcus DeAnda, Stephen Anthony Bailey, Robert Romanus, Whit Spurgeon, Kevin Gould, Peter Looney, Rachael Harris, Alan Ruck, Ahmed Best, Beverly D'Angelo, Steve Valentine, Crista Flanagan, Sam Lloyd, Danny Pudi, Robert Maschio, Susan Blakely, Frank DeCaro, Bill Lawrence, Alexandra Wentworth, Gillian Vigman, David Jahn, Jeffery Scott Lando, Alanis Morissette (a.z.), Shirley Jones, Banachek, Randall Winston, Tippi Hedren, Angel Oquendo, Ron Funches, Jason Rogel, Ray Laska, Paula Newsome, Mitch Silpa, Alex Lombard, Judith McConnell, Cindy Crawford, Jonathan 'Lil J' McDaniel, Michael A. MacRae, Elaine Loh, Jamie Jackson, Steven Shaw, Brooke Baumer, Stacy Barnhisel, Whitney Hoy, Monica Young, Jim Lau, Ben Kronen, Paul Keith, Sam Pancake, Kristian Capalik, Lynn Adrianna, Brad Morris, Eddie Alfano, Michael Patrick McGill, Jim Hanna, Daryl Keith Roach, Chet Grissom, Cantrell Harris
  • bubun

Viděla jsem asi sedm dílů, a myslím, že mohu napsat, že pokud se to nějak radikálně nezlepší, humor se zázračně nezmění na skutečně vtipný, a seriál se aspoň trochu stane uvěřitelným, plus hlavní "hrdinky a hrdinové" se náhle nestanou sympatickými (protože při sledování, ať se snažím, jak chci, je prostě nechápu, nelíbějí se mi, nesoucítím s nimi, nedokáži se s nimi v ničem ztotožnit), tak jde o přehnaný humbuk kolem lehce podprůměrného seriálu, který je obalen v pozlátku, zasněžen konfetami a je plný výstřihů, podpatků, flitrů, nicnedělání, honosných nikdy nepoužívaných kuchyní, stupidních rádobyvtipných chlapíků a rádobydrsných chlápků se strništěm, řešení primitivních záležitostí, kde se navíc všichni chovají totálně (pro mě) nepochopitelně. Myslím, že by to mělo mít tak 47%. Bohužel však pozlátko, nicnedělání, alkohol (červené víno samozřejmě) a vyšilující ženské jsou pro diváky zřejmě atraktivní....(16.6.2011)

Další extrémně ztřešněná série od Billa Lawrence. Scrubs byli ze začátku naprosto fantastičtí, proč? Absurdní debaty vycházející z běžných situací, které přehnaně prezentované odráží humor ještě dál. Cougar Town je v tomhle vlastně hodně podobné.Opět skvělý casting (v jedné z rolí opět Lawrencova manželka), ale Coxovka to táhne hlavně sama (asi tak z 90ti procent) a další zajíjmavá paní je Busy Phillips, kterou mám rád už od Dawsonova světa a Freaks and Geeks. Tohle je podobně jako Scrubs instantní dávka pozitivna a rychlého sledu událností v každých dvaceti minutách. Nic víc. Bohužel chybí "scrubovské" emoce a není to ani k popukání vtipné jako Two and a half men po 12ti letech, proto nejde hodnotit víc..(2.11.2014)

Není lepší představitelka pro cougar než královna všech MILF Courteney Cox, která je logicky největším tahákem pro mužské publikum. Většinu času si to jede na bláznivé vlně a kromě vztahů se neřeší nic jiného. S realitou to nemá nic společného, takže kdo z ní chce uniknout, je na správné adrese. Seriál ocení především ženy, protože všichni muži tu jsou buď flákači, machři, tupci nebo lemplové. 1. série: 60%.(11.2.2019)

Courteney Cox kupodivu dokázala překročit stín Přátel. Ačkoli se v seriálu zatím nic moc neděje (psáno po zkouknutí 1. série) a ačkoli divák často ví, co bude následovat, protože podobné scény viděl už nesčetněkrát, stejně se při sledování musí usmívat těm předvídatelným vtípkům a nepopsatelným slovním přestřelkám. Jen jedno pořád nechápu - jak to ta Jules dělá, že jí všichni chlapi zobou z ruky??(24.1.2011)

Velmi sympatická záležitost. Možná nejsem žena kolem čtyřicítky, ale stejně mě zdejší štiplavý humor baví. Obsazení považuji za dobře zvolené a gagy v drtivé většině sice ne na úrovni "upadnou ti varlata smíchy", ale určitě mě dobře pobaví. Není to naprostá špička žánru, ale určitě budu sledovat dál. Dodatek: Druhá série je o poznání lepší, od tématu "zralá ženština loví mladíčky" se přesouváme ke stylu, který připomíná Přátele po 20-ti letech. Zatímco jiné série s následujícími řadami kvalitativně pokulhávají, Cougar Town zraje jako víno. Edit: Kvalita se udržela (nebo ještě stoupala) i ve zbývajících řadách a závěrečná vtipně-melancholická epizoda byla fajn tečkou za skvěle uvolněným a zábavným sitcomem.(9.10.2009)

• - „Cougar“ je žena, která má více než 40 let a která začne znovu flirtovat. V Česku se takové ženě říká „puma“. (CrashONE)

• - V seriálu si zahrály Lisa Kudrow a Jennifer Aniston, které se společně s Courtney Cox setkaly sitcomu Přátelé (od r. 1994). (R´Hell)

• - V 13. epizodě (Stop Dragging My Heart Around) sleduje Jules (Courteney Cox) seriál Scrubs (2001), který stejně jako Cougar Town natočil Bill Lawrence. (astarik)