Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

jefff

Za mě lepší než předchozí šestka, ale nic zásadního. Scény jsou brutal, o tom žádná. Děj už je takový hodně pochybný, ale budiž. A bohužel tentokrát toho Jigsawa už moc není... ()

Cejny

Už je to celé tak překombinované a časové linie už jsou tak promíchané, že ani nechápu, jak Jigsaw mohl stihnout naplánovat tolik her. Jako každý díl, i tento, nám připravil něco nového, což jsme viděli hned v první scéně. Pokračujeme poměrně nudným příběhem, který je tak neoriginální, až to není hezké. Některé pasti jsou zajímavé a zase jsou o level jinde, než v předchozích dílech, ale to je málo. Hlavně jsem čekal nějaké duchaplnější zakončení celého projektu SAW, a ne jen závěrečných 5 minut, do kterých autoři nacpali všelijaké nesmysly a nakonec to zase všechno svedli na postavu, které nebyla v předchozích pěti dílech věnována vůbec žádná pozornost, a nechali zase všechno otevřené. Od filmu, který se ve svém názvu honosí přízviskem 3D, bych čekal, že aspoň trochu toho 3D uvidím, do takto pojatého SAW se to absolutně nehodilo. To by na nás musely neustále létat kousky masa, střev a podobné hnusárny, ale to už by pak nebylo to pravé SAW. Závěrem, velké zklamání a za 10 let naviděnou na premiéře SAW 17: Zmrtvýchvstání 3. ()

BMAJTZ

Mno nevím, příběhová linka a motivy jsou mi opět nejasné. Bohužel i některé pasti jsem nepochopil. Třeba u scény s trháním zubů absolutně nechápu jak se mu podařilo vyrýt ty čísla na ty zuby a potom u toho krvácí asi jako by si podřezal žíly. Jinak se to veze na stejné vlně jako předešlých 6 dílů. Mimochodem ono 3D je u tohodle snímku naprosto zbytečné. ()

Soweek

Jelikož pátý a šestý díl byly vcelku dobré, nechal jsem se zlákat jako správný debil na díl poslední. ()

Sdoom

Překombinované až běda, zejména zavěr, pasti už úplně vyčpělé (v klidu jsem u filmu povečeřel), Hoffman je nevěrohodně dokonalý stroj, hlavní dějová linka nudná, když je téměř od začátku jasné, jak to dopadne a jednoduše nedůstojné zakončení série. ()

civrss

U šestého dílu jsem se před lety zařekl, že pokračovat ve sledování téhle série nehodlám. Občas však chytnu hororovou náladu a sáhnout po posledním díle SAW bylo v ten moment nejjednodušší. Nebudu se zde znovu opakovat, byla to prostě téměř nesnesitelná sračka a tato hororová série stejně jako ta o nezvratném osudu měla být dávno pod drnem, jelikož každý další díl je do nebe volající ostuda. ()

sedm.1

Prozatím poslední díl mé absolutně TOP hororové série pokračuje v zajetých kolejích a já si opět celých těch devadesát minut předl jako kurevsky spokojený kocourek . Sice z těch všech dosud natočených krvavých fláků bych VII zařadil tedy mezi ty slabší díly, což ovšem s ohledem na ostatní hororovou a thrillerovou produkci stačí pořád na to, aby je o několik tříd stejně převyšovala. Takže jak už jsem zmiňoval, sedmička úzce navazuje na předchozí díly, a to nejen dějově, ale i navozenou lahůdkovou atmosférou, nezaměnitelným stylem a vizuálem, neustálím, fungujícím napětím, lavinou parádních zvratů, strhujícím spádem, ke konci neuvěřitelně všedrtící gradací, ale především i spoustou nových, ale i již osvědčených, pastí, které znovu dělají ze svých obětí karbanátky a díky čemuž zde nastává další festival geniálních gore efektů, k čemuž mám ale bohužel i jedinou, ovšem velmi výraznou a podstatnou připomínkou, díky které nemohu dokonce nakonec dát ani plné hodnocení, a to k té narůžovělá krvi, to jako mělo být co??? To už není k vidění ani ve filmech z produkční dílny Asylum, sakra! To my vážně hodně ubralo z výsledného dojmu, neboť SAW byl, je a doufám, že i ještě bude, hlavně o nekompromisní, otevřené brutalitě, kde krev vždy efektně doslova stříkala od první do poslední minuty na všechny strany, a tohle její amatérské zabarvení jsem zde fakt nekousal. Jinak ale prostě extáze, brutální, krvavý, bombasticky samoúčelný nářez, chci víc, mnohem víc, chci další díly, SAW je NESMRTELNÝ, halelujááá!!! ()

iXtr3m3

Prečo hodnotiť samoúčelnosť snímku, keď práve táto samoúčelnosť je jeho podstatou od druhej časti? Prečo hodnotiť príbehovú časť snímku, keď práve absencia kvalitného príbehu je jeho podstatou od druhej časti? Prečo hodnotiť atmosférickú časť snímku, keď práve postupné degradovanie atmosférických prvkov je jeho podstatou od druhej časti? Pretože všetko, v čom séria Saw postupne upadá dole (dej, atmosféra, atď.) je presne vyvážená zvyšujúcou sa dávkou brutality... ktorá v tejto "poslednej" časti od posledných dielov nastolila laťku poriadne vysoko. Prečo hodnotiť smiešnosť jednotlivých pascii, keď séria Saw sa od druhej časti prestala hrať na vážny film a jednoducho všetko podriadila samoúčelnej brutalite. Prečo hľadať logiku niekde, kde žiadna nikdy od druhej časti nebola, výnimkou je vždy len rozuzlenie, ktoré sa v tejto časti setsakra podarilo... Že niektoré pasce boli smiešne? Smiešne je to, že sa nad tým niekto pozastavuje a pritom mu nepríde čudné, že odkiaľ na to všetko vzal Jigsaw aj jeho pomocníci peniaze, keď mal problém si vybrať peniaze na hypotéku kvôli svojej liečbe... Jednoducho Saw treba brať ako zábavu pre ľudí, ktorí bažia po kečupových "cákancoch" v každom druhom zábere (ultra dobre spracovaných samozrejme) a nič viac ani nič menej. Samoúčelná brutalita, nové pasce, "šokujúce" rozuzlenie, nekonečnosť, absencia príbehu a logiky, to sú jednoducho hlavné prvky tejto série. Kto to ešte stále nepochopil a hrá sa na rádoby kritika a hodnotí tak niečo, čo tam nikdy nemalo byť, tak to nie je už ani smiešne ale rovno úbohé... BTW: keď spomínam brutalitu, tak fakt že táto posledná časť pritvrdila tak, ako žiadna predchádzajúca. Ak beriem prvú časť ako bezkonkurenčnú jednotku po stránke atmosféry, tak Saw 3D je bezkonkurenčnou jednotkou po stránke brutality. Zámerne nezrovnávam film s francúzkou alebo španielskou tvorbou ultrabrutálnych a vo väčšine prípadov aj úchylných a citeľne nechutných snímkov, kde dokonca vstúpil na scénu nový hráč Srbsko, ktoré sú ale úplne o niečom inom a tiež sú zamerané na iné publikum, už viac na okraji toho bežného, ba dokonca niektoré snímky sú mimo hraníc bežne známych a zaužívaných (napr. tohtoročný Srbski film, ale príkladov je samozrejme xy). Saw je jednoducho popcorn, ako sa patrí, so všetkými kladmi aj zápormi, či si to niekto dokáže priznať alebo nie. Pre mňa 100% a jednoznačné milé prekvapenie... ()

bari68

Vysvetlivkami a doposiaľ všetkými flashbackmi ujasnené a ukončené...Tak som to pochopil a tak sľúbilo aj štúdio produkcie.Pri vedomí snáď už iba skonštatovať, že ako dobre táto séria začala, tak aj skončila.Bolo by bláhové hovoriť a myslieť si, že v pokračovaní táto ,,sedmička,, bude mať kvality prvého dielu.Bez pochýb, ale môžem povedať,že zo všetkých sequelov je toto najlepšia čas.Ako aj iné filmy s názvom SAW no.x to malo nervydrásajúce napätie, ktoré pomocou 3D technológie tento pocit ešte o niečo povýšil. ()

Jane18CZ

Spíše je to hodnocení 3,5*, jelikož 3 je málo a 4 je moc. Patřím do skupiny lidí, která konec uvítala, nicméně jsem to tušila, což je trochu škoda, přišla jsem o to krásné překvápko xD pochopím že konec někdo neuvítal, nicméně se mi líbí jak to vše do sebe zapadá (když člověk záměrně nevyhledává chyby). Shlédla jsem všechny díly, než jsem šla do kina na závěrečný díl, takže jsem vše měla živě v paměti a náramně jsem si to užila :-) ()

Cracker

Nekameňujte ma, ale pre mňa to bol asi najlepší Saw zatiaľ :D Vždy som odsudzoval 3D ale v tomto filme som sa do 3D proste zamiloval. K veci, celých 90 minút som sedel v napätí ani na moment som sa nenudil ako to už pri tejto sérii býva zvykom, dokonca aj tie pasce boli opäť originálne, plus ďalšie veľké prekvapenie na konci. Viac som si nemohol od tvorcov priať a som maximálne spokojný. ()

Spike23

A rodinná pouta jsou opět zpátky a Kevin Greutert má druhou šanci se pokusit o nejlepší díl tohoto seriálu. Zapomněl však, že na Jamese Wana je prostě krátkej... Jako každý rok jsem se u toho docela bavil a jako každý rok jsem zapomněl na předchozí díly a souvislosti v nich, protože už je to stále to samé. Nevím, jestli to bylo schválně, nebo náhodou, že tu režisér dělá z policajtů úplné debily ( 'see for yourself' napsáno na zrcadle, co by to tak asi mohlo znamenat??? Kulomet co vyjede ze země, jak jsme ho jen mohli přehlédnout a co máme dělat, že bychom si měli lehnout??? atd. ) Ale i přes tyto nejenom policejní nedostatky mě Saw výrazně zklamat nemůže a rád se na něj každým rokem bez očekávání kouknu. Pasti jsou vždy originální a je hezké je vidět v akci, obzvlášť v tomto díle, kde byla hlavní postava opravdu veliký smolař. Za rok naviděnou s dalšími zvraty z prvních dílů, které vůbec nebudou logické. Hvězdička navíc za Chestera tvářícího se jak při zpívání ve videoklipu a roli supermana :-) ()

Lukoboss

Tak už je skládačka konečně kompletní, fanoušci se dočkali, opůrci mají poslední možnost si kopnout. Jasně, že to nedosahuje nijak suprové kvality, která je vlastně od druhýho dílu pryč, ale přece jenom na tom nějaký plus je. Je sice malinkatý, ale je tam. Tím plusem je konec, protože byl přesně takovej, jakej jsem ho očekával, takže jsem v podstatě dosáhl svýho. Že je zbytek okoukanej, přehnanej, vykonstruovanej a ještě víc brutální (umělou krví a masem se nešetří) než předchozí díly, to se dalo čekat. Peníze se z toho vytřískaly, fanoušci mají o čem mluvit aspoň chvilku a teď, po šesti letech, je třeba zasadit poslední puzzlík, aby byla skládačka hotová. Game over... ()

Dr. Wolfenstein

Zřejmě nejhorší díl. Jediné co na tomto pokračování za něco stojí, je snad jen ono zavěrečné rozzuzlení, které ale zřejmě nesedne každému. Jinak hlavní postavu (hlavního hráče) doopravdy nechápu. Musel to být vážně idiot, když si myslel, že mu Jigsaw nebude věnovat pozornost a hry, co na něj připravil, byly tentokráte velice ubohé. Ještě že bylo slavné "Game over" proneseno naposledy. ()

Testament

Masakr. Jedním, krátkým slovem, prostě masakr. Viděl jsem všechny díly, tak jsem si poslední, nebo spíš "poslední" nemohl nechat ujít. Co dodat? Pasti jsou už na hranici snesitelnosti a nutí diváka chvílemi odvracet zrak. Děj připomíná třetí díl, kdy jedna z hlavních postav prochází cestou, po které se setkává se svými známými, ke krerým měla vztah a musí je zachránit. Jak jednotlivé "zachraňovací" akce dopadnou je dopředu jasné, až tvůrce podezírám, že už je to jen banda úchylů, co si lebedí, když vidí lidi trpět. A to velkolepé finále? No, prozradím jen tolik, že děj se prováže s prvním dílem a z detektiva Hoffmana se chvílemi stává něco jako "Ctihodný občan" s Butlerem. Všechno ví, všechno zná a nikdo ho nedokáže dostat. K plusům filmu jednoznačně patří kratší stopáž a zkrátka i to, že film pěkně odsýpá. Proto to "vysoké" hodnocení. ()

Wicky

Závěrečný díl série mě rozhodně nezklamal..Pasti jsou zase o něco lepší než v předchozích dílech..65% ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D