poster

Volejte Novu (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2003, 20 min

Režie:

Václav Svoboda

Účinkují:

Monika Valentová, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Karel Voříšek, Markéta Fialová, Renáta Czadernová, Pavel Dumbrovský, Pavel Svoboda, Michaela Ochotská, Jakub Štáfek, Michal Jančařík, Patricie Pagáčová, Václav Matějovský, Ondřej Havel, Petr Rychlý, Dana Morávková, Aleš Lehký, Veronika Žilková, Richard Genzer, Michal Suchánek, Dušan Klein, Jan Čenský, Zlata Adamovská, Hana Maciuchová, Bořivoj Navrátil, Rudolf Hrušínský ml., Radoslav Brzobohatý, Ondřej Gregor Brzobohatý, Václav Svoboda, Tereza Bebarová, Kristýna Leichtová, Jan Maršál, Pavla Tomicová, Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Martha Issová, Sandra Pogodová, Petra Hřebíčková, Leoš Noha, Luděk Sobota, Pavel Kikinčuk, Matyáš Valenta, Anna Marie Valentová, Adrian Jastraban, Ljuba Krbová, Michaela Badinková, Václav Rašilov, Šárka Ullrichová, Tomáš Valík, Stanislav Zindulka, Roman Vojtek, Miroslav Šimůnek, Karel Heřmánek, Václav Vydra nejml., Libuše Šafránková, Ondřej Soukup, Gabriela Osvaldová, Pavol Habera, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Zdeněk Troška, Ewa Farna, Alena Šeredová, Lenka Hornová, Martin Stránský, Josef Carda, Václav Postránecký, Petr Nárožný, Hana Igonda Ševčíková, Šárka Vaculíková, Vítek Havliš, Stanislav Brunclík, Andrea Němcová, Zorka Hejdová, Markéta Plánková, Daniela Šinkorová, Milan Šteindler, Václav Kopta, Martin Krušina, Eduard Klezla, Mirek Vaňura, Petr Dvořák, Marek Salvet, Tomáš Dastlík, Hana Holišová, Václav Mareš, Dalibor Slepčík, Marta Jandová, Lukáš Jůza, Petr Suchoň, Kristina Bastienová-Kloubková, Lucie Benešová, Michal David, Petra Svoboda, Roman Juraško, Pepe Majeský, Mariana Prachařová, Petr Novotný, Zdeněk Svěrák, Míra Hejda, Pavlína Wolfová, Marek Tomažič, Michal Hrdlička, Jan Kříž, Irena Máchová, Dana Batulková, Vanda Hybnerová, Jana Stryková, Jitka Nováčková, Klára Miklasová, Soňa Norisová, Michaela Sejnová, Vojtěch Záveský, Jan Révai, Jitka Ježková, Lenka Termerová, Ladislav Potměšil, Rudolf Hrušínský nejml., Nela Boudová, Jan Šťastný, Ilona Svobodová, Michal Dlouhý, Pavel Soukup, Miloslav Mejzlík, Martin Zounar, Bára Štěpánová, Zdeněk Srstka, Josef Klíma, Lenka Vlasáková, Jan Bendig, Matyáš Svoboda, Marek Zeman, Ladislav Angyal, Bohdan Tůma, Michal Holán
 • kingik
  ***

  Volejte Novu, Peška a blázinec. Hodnotím současnou podobu pořadu vysílanou v sobotní podvečery, a ne tu za dob Železného kmotra, i když ani tu tak úplně nelze vynechat. Mám pocit, že si všechny televize od něj oddechly. A jak to tedy je se současným formátem kdysi osobitého pořadu, jehož sledovanost atakovala v době své největší slávy milionové hranice? Řeší se především programová skladba následujícího týdne a divácké dotazy v podobě telefonátů už tvoří jen velmi okrajovou složku pořadu, jehož stopáž se nafoukla na dvojnásobek té původní. Každý týden se nějaká osobnost z Novy ujímá role průvodce a ve velké míře uvádí zajímavosti a očekávané události stran děje z původní seriálové tvorby, v prvé řadě Ulice + Ordinace, až za nimi následují Počátky nebo Anděl. Do studia zavítá vždy jeden host, nejčastěji se jedná o herecké představitele z populárních seriálů, ale není to pravidlem. Rozhovor je zpravidla mírně zdlouhavý, moderátor se snaží formou otázek přiblížit osobnost a především jeho roli v seriálu, kterou ztvárnuje. Konfrontace probíhá v přátelském duchu, občas se vyskytl herec, který byl protivný, respektive nenaladěný. Když překonáte rozhovor, jste za vodou. Už vás čeká jen výběr pořadů na webech skupiny Nova, hrstka diváckých dotazů ohledně pořadů a filmů, nebude chybět osobnostní profil nějakého hvězdného objevu Novy, popřípadě nějakého jejího dlouhodobého pracovníka, pak nějaká porce zajímavostí z televizního zákulisí atd. Úplný závěr patří poslední dobou zkaženým klapkám z natáčení seriálů. A když budete mít štěstí, přijde i Ládík Hruška. Od informačního pořadu s opakující se náplní nelze čekat zázraky v podobě mimořádného diváckého zážitku. Kdo se chce dozvědět vše kolem Novy, má možnost. A k tomu to také slouží. Současná podoba pořadu už nemá takovou image, jako když svého času v pravé poledne za stolkem seděl Vladimír, hrály se šachy, četla se "výživná" korespondence a probírala se ožehavá témata. Je div, že tenhle pořad existuje takovou dobu a přirozeně dostál řady změn. S nimi odešla záživnost, vypjaté glosování a leštění ega. Nová verze je neškodná a lehce cyklická informační záležitost pro diváka s jednodušším smýšlením. Tím se nechci nijak dotknout určité divácké sorty, ale toho Peška a blázinec jsem v úvodu nezmínil nadarmo. Někdy náplň pořadu tato kritéria úspěšně plní a týká se to hlavně propagované podřadné seriálové tvorby. Mé hodnocení: 50%(27.10.2014)

 • kubilov
  *

  "Milá Novo, budete v nejbližší době vysílat nějaký kvalitní film? Protože mě docela mrzí, že jsem u vás ještě neviděla třeba nic s Al Pacinem nebo Robertem De Nirem, děkuji za odpověď." "Milá divačko, žádný film s Al Pacinem ani De Nirem není v nejbližších dvaceti letech na programu, ale za to se můžete každý den dívat na Ulici nebo na Ordinaci, což je teprve vhodná zábava!" Mrdky, hovna, všude...(21.9.2013)

 • hippyman
  odpad!

  sorry, ale tohle je i na mě moc... vítězoslavné koláče samochvály, přiblbá tipovací soutěž o igelitku s prezentama od hovny, zinscenované (a nutno podotknout ještě navíc dementní) dotazy a rádoby profesionální spoileroidní reportáže, to fakt nejde... zaručený způsob, jak si zkazit víkendové poledne... odpad!(10.8.2009)

 • lukaskon1
  odpad!

  Předem bych rád podotknul, že tohne NENÍ pořad Volejte řediteli (i když je to co do kvality stejné). Komentáře mnohých dalších uživatelů jsou tedy zcestné ale teď už k věci. Ať už to moderuje kdokoli jde vždy o to samé. Pochybné reportáže k filmům a pořadům, které Nova bude vysílat. K tomu v podstatě vyzrazení děje, postav a dalšího. Podané je to tak, aby vyniklo jak je daný pořad, či film skvělý. Tedy žádná kritika, nic takového, ale to se dalo čekat. Zdaleka nejstrašnější (a mnohdy i nejzábavnější) jsou dotazy "diváků". Nemůžu se zbavit dojmu, že je vše zinscenované, protože takové stupidity snad nikdo nemůže ani vymyslet. Když se někdo zeptá, kdy se bude vysílat film, který shodou náhod běží ještě ten den večer, nezbývá než nechápavě kroutit hlavou.(25.1.2012)

 • Zix.
  ***

  Nevím jestli se ten pořad stále vysílá, ale na svojí dobu dobrej - člověk se v době kdy tolik nebyl internet aspoň dozvěděl co nám chystá za novinky jeden z tehdy 4 neplacených programů. Chápu ale že dneska už to je nebo by byl trochu zbytečný pořad, možná tak vhodný pro starší lidi co používají místo internetu stále televizi.(17.7.2019)