poster

Volejte Novu (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2003, 20 min

Režie:

Václav Svoboda

Účinkují:

Monika Valentová, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Karel Voříšek, Markéta Fialová, Renáta Czadernová, Pavel Dumbrovský, Pavel Svoboda, Michaela Ochotská, Jakub Štáfek, Michal Jančařík, Patricie Pagáčová, Václav Matějovský, Ondřej Havel, Petr Rychlý, Dana Morávková, Aleš Lehký, Veronika Žilková, Richard Genzer, Michal Suchánek, Dušan Klein, Jan Čenský, Zlata Adamovská, Hana Maciuchová, Bořivoj Navrátil, Rudolf Hrušínský ml., Radoslav Brzobohatý, Ondřej Gregor Brzobohatý, Václav Svoboda, Tereza Bebarová, Kristýna Leichtová, Jan Maršál, Pavla Tomicová, Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Martha Issová, Sandra Pogodová, Petra Hřebíčková, Leoš Noha, Luděk Sobota, Pavel Kikinčuk, Matyáš Valenta, Anna Marie Valentová, Adrian Jastraban, Ljuba Krbová, Michaela Badinková, Václav Rašilov, Šárka Ullrichová, Tomáš Valík, Stanislav Zindulka, Roman Vojtek, Miroslav Šimůnek, Karel Heřmánek, Václav Vydra nejml., Libuše Šafránková, Ondřej Soukup, Gabriela Osvaldová, Pavol Habera, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Zdeněk Troška, Ewa Farna, Alena Šeredová, Lenka Hornová, Martin Stránský, Josef Carda, Václav Postránecký, Petr Nárožný, Hana Igonda Ševčíková, Šárka Vaculíková, Vítek Havliš, Stanislav Brunclík, Andrea Němcová, Zorka Hejdová, Markéta Plánková, Daniela Šinkorová, Milan Šteindler, Václav Kopta, Martin Krušina, Eduard Klezla, Mirek Vaňura, Petr Dvořák, Marek Salvet, Tomáš Dastlík, Hana Holišová, Václav Mareš, Dalibor Slepčík, Marta Jandová, Lukáš Jůza, Petr Suchoň, Kristina Bastienová-Kloubková, Lucie Benešová, Michal David, Petra Svoboda, Roman Juraško, Pepe Majeský, Mariana Prachařová, Petr Novotný, Zdeněk Svěrák, Míra Hejda, Pavlína Wolfová, Marek Tomažič, Michal Hrdlička, Jan Kříž, Irena Máchová, Dana Batulková, Vanda Hybnerová, Jana Stryková, Jitka Nováčková, Klára Miklasová, Soňa Norisová, Michaela Sejnová, Vojtěch Záveský, Jan Révai, Jitka Ježková, Lenka Termerová, Ladislav Potměšil, Rudolf Hrušínský nejml., Nela Boudová, Jan Šťastný, Ilona Svobodová, Michal Dlouhý, Pavel Soukup, Miloslav Mejzlík, Martin Zounar, Bára Štěpánová, Zdeněk Srstka, Josef Klíma, Lenka Vlasáková, Jan Bendig, Matyáš Svoboda, Marek Zeman, Ladislav Angyal, Bohdan Tůma, Michal Holán, Barbora Piešová
 • kubilov
  *

  "Milá Novo, budete v nejbližší době vysílat nějaký kvalitní film? Protože mě docela mrzí, že jsem u vás ještě neviděla třeba nic s Al Pacinem nebo Robertem De Nirem, děkuji za odpověď." "Milá divačko, žádný film s Al Pacinem ani De Nirem není v nejbližších dvaceti letech na programu, ale za to se můžete každý den dívat na Ulici nebo na Ordinaci, což je teprve vhodná zábava!" Mrdky, hovna, všude...(21.9.2013)

 • MM_Ramone
  odpad!

  Česká, súkromná, komerčná televízia Nova rozhodne nepatrí medzi stanice, ktoré sú mi svojou programovou štruktúrou sympatické. Skôr naopak. Nezaujímajú ma ich seriály, telenovely, nahlúple estrády ani reality show. Málo kedy sa tam objaví nejaký titul, ktorý by ma niečím oslovil. Ich spravodajské relácie považujem, mierne povedané, za bulvárne. Nepatrím skrátka medzi fanúšikov tejto televízie. Preto ma absolútne vôbec neinteresujú ich novinky, zaujímavosti a grafy sledovanosti. Takže reláciu "Volajte Novu" označujem ako odpad!(22.2.2014)

 • Spiker01
  ***

  Když jsem ještě sledoval program na nově, byla to pro mě vynikající věc. Vždycky v sobotu hezky při obědě (Buď jsem se díval nebo jen poslouchal). Dozvěděl jsem se, jakej bude večer film, popřípadě různé zajímavosti. Nikdy by mě nenapadlo tam zavolat, ale rád jsem poslouchal dotazy od ostatních...trubek. Většinou nic moc, ale občas jsem se něco kloudného dozvěděl, pokud to neřekli blbě. Dodnes mi leží v hlavě, že řekli, že si titulní píseň nazpívali protagonisté z Dva a půl chlapa sami, což je samozřejmě blbost. Teď už na to kašlu, nemá to pro mě význam...50%(28.8.2012)

 • kingik
  ***

  Volejte Novu, Peška a blázinec. Hodnotím současnou podobu pořadu vysílanou v sobotní podvečery, a ne tu za dob Železného kmotra, i když ani tu tak úplně nelze vynechat. Mám pocit, že si všechny televize od něj oddechly. A jak to tedy je se současným formátem kdysi osobitého pořadu, jehož sledovanost atakovala v době své největší slávy milionové hranice? Řeší se především programová skladba následujícího týdne a divácké dotazy v podobě telefonátů už tvoří jen velmi okrajovou složku pořadu, jehož stopáž se nafoukla na dvojnásobek té původní. Každý týden se nějaká osobnost z Novy ujímá role průvodce a ve velké míře uvádí zajímavosti a očekávané události stran děje z původní seriálové tvorby, v prvé řadě Ulice + Ordinace, až za nimi následují Počátky nebo Anděl. Do studia zavítá vždy jeden host, nejčastěji se jedná o herecké představitele z populárních seriálů, ale není to pravidlem. Rozhovor je zpravidla mírně zdlouhavý, moderátor se snaží formou otázek přiblížit osobnost a především jeho roli v seriálu, kterou ztvárnuje. Konfrontace probíhá v přátelském duchu, občas se vyskytl herec, který byl protivný, respektive nenaladěný. Když překonáte rozhovor, jste za vodou. Už vás čeká jen výběr pořadů na webech skupiny Nova, hrstka diváckých dotazů ohledně pořadů a filmů, nebude chybět osobnostní profil nějakého hvězdného objevu Novy, popřípadě nějakého jejího dlouhodobého pracovníka, pak nějaká porce zajímavostí z televizního zákulisí atd. Úplný závěr patří poslední dobou zkaženým klapkám z natáčení seriálů. A když budete mít štěstí, přijde i Ládík Hruška. Od informačního pořadu s opakující se náplní nelze čekat zázraky v podobě mimořádného diváckého zážitku. Kdo se chce dozvědět vše kolem Novy, má možnost. A k tomu to také slouží. Současná podoba pořadu už nemá takovou image, jako když svého času v pravé poledne za stolkem seděl Vladimír, hrály se šachy, četla se "výživná" korespondence a probírala se ožehavá témata. Je div, že tenhle pořad existuje takovou dobu a přirozeně dostál řady změn. S nimi odešla záživnost, vypjaté glosování a leštění ega. Nová verze je neškodná a lehce cyklická informační záležitost pro diváka s jednodušším smýšlením. Tím se nechci nijak dotknout určité divácké sorty, ale toho Peška a blázinec jsem v úvodu nezmínil nadarmo. Někdy náplň pořadu tato kritéria úspěšně plní a týká se to hlavně propagované podřadné seriálové tvorby. Mé hodnocení: 50%(27.10.2014)

 • Vančura
  *

  Já nevím no, pokaždé když na to v telce narazím, na mysl se okamžitě dere vzpomínka na Vláďu Železného a jeho legendární sobotní VOLEJTE ŘEDITELI, a tak mi tenhle pořad přijde jako trapný epigon a zbytečná záležitost, která se tváří, že žádný Železný vlastně nikdy neexistoval a odjakživa tu bylo jen VOLEJTE NOVU. Ech, paměť diváků naštěstí není tak krátká, jak by si televize někdy přály. Sice chápu, že všechny velké české televize dnes mají nějaký pořad tohoto typu, kde promují vlastní pořady a odpovídají i eventuálně na otázky diváků, ale celkově mi přijde, že doba se zásadně změnila, a hlavní komunikace s diváky se dávno přesunula na sociální sítě. Čili lít prachy do formátu, který sděluje nejbližší vývoj v příští ORDINACI nebo POLICII MODRAVA, mi už dnes přijde jako atavismus (což ale čím dál víc začíná platit i o klasickém televizním vysílání). A pokud je někdo vážně schopný poslat do televize dotaz, kdy se bude reprízovat TITANIC nebo PRETTY WOMAN, pak mu asi stejně není pomoci. Koukat na VOLEJTE NOVU je pro normálního člověka ztráta času, protože to je selfpromo točené pro nejvěrnější nováckou cílovku, u které očekávám podobný vývoj jako s voliči komoušů - nevyhnutelné postupné vymření.(22.4.2015)