Vtipnejší vyhráva

(pořad)
Rodinný / Soutěžní
Československo, 1971, 45 min

Účinkují:

Oldo Hlaváček, Ivan Krajíček, Marián Labuda st., Leopold Haverl, Zora Kolínska, Andrej Hryc, Ida Rapaičová, Magda Paveleková, František Dibarbora, Rudolf Hrušínský, Pavol Mikulík, Josef Bek (více)

Azda najslávnejšou súťažou bola relácia Vtipnejší vyhráva, ktorá dokázala zabávať divácku verejnosť v rokoch 1971 až 1987, teda šestnásť rokov ! Princíp bol jednoduchý : známi herci a speváci tu rozprávali vtipy. A získavali body podľa toho, ako rozosmiali a roztlieskali divákov, čo "spoľahlivo a objektívne" meral takzvaný potleskomer. V každom súťažnom kole zazneli tri vtipy súťažiacich a jeden divácky vtip. Na konci relácie divácke vtipy vyhodnotila porota zostavená z rôznych podnikov. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Prosíme pretekárku v červených plavkách s modrými bodkami, aby sa urýchlene dostavila do šatne. Zabudla si ich obliecť." Ve své době nebylo na obrazovkách moc zábavy, která by byla lepší ta, kterou mi pravidelně předkládali Krajíček, Hlaváček či Miško Vtipkár. A protože k odbornému naměření superfóru či hektofóru nedocházelo tak často, tak jsem jejich autorům většinou přál jejich zbohatnutí o zeleňoučkou stokorunáčku. ()

MM_Ramone

Som v podstate veselý človek, rád sa zabávam, rád sa smejem. Ale vtipy neznášam. Príde mi primitívne, keď niekto rozpovie umelú, naučenú (väčšinou otrepnanú) historku a očakáva výbuchy smiechu. Strojený humor. Naozaj nič pre mňa. Obzvlášť, keď tie vtipy hovorili herci - socialisti, publikum tvorili zamestnanci niektorého zo štátnych podnikov a uvádzal to Oldo Hlaváček. U mňa to "Vtipnejší vyhráva" nevyhral. * ()

ripo

Krajíček a Hlaváček ako sprievodcovia povolenými a zak aj trápnymi vtipmi tej doby ... Ked si este spomeniem na meranie úspechu vtipu "potleskomerom", tak mi je na zvracanie ()

paascha

Opravdové pekliště s Miškom Vtipkárom a dvojicí ultratrapáků Ivanom Krajíčekom a Oldo Hlaváčekom. Šílenost. Nicméně hláška: A stokorunáčka poputuje do ... se stala poměrně kultovní:-)) ()

Snorlax

I zkušený učitel deskriptivní geometrie by měl značný problém načrtnout rozkolísanou křivku kvality tohoto pořadu. ()

Smok

Nestíham sa diviť, na čom všetkom sa naši rodičia museli zabávať. Túto reláciu si pamätám okrajovo aj ja a s niečím tak úchylným som sa našťastie už odvtedy nestretol. Jedna hviezda je tu len za vtedajšie herecké osobnosti, ktoré tu účinkovali zrejme pod nejakou hrozbou, lebo inak si to neviem vysvetliť. ()

K.I.N.G. odpad!

Tak tento socialistický brak už nechci v životě ani vidět. V publiku zástupy starých ulízaných dědků, soudruhů a jim podobných, v porotě banda opičáků s IQ pod bodem mrazu a soutěžící, kteří působí jako představení z panoptika tu vyprávějí absolutně nudné až trapné vtipy. Vše se nese v záři rudých hvězd a zápachu organizovaného komunistického zla. Plus ještě vystoupení nějakých těch ztroskotaných kapel samozřejmě nemůže chybět. Je mi jedno, kdy tu jaká celebrita vystupovala, podle mně je to jen jedna převeliká ostuda. S takovým nemocným druhem "humoru" at' na mě nikdo nechodí. ()

corona

Radšej 10 x Vtipnejší vyhráva ako 1 x zábavnú reláciu, ktorú nám ponúkajú komerčné a verejnoprávna TV v súčasnosti. ()

dyfur

.... v tej dobe to bolo veľmi populárne (veď moc iného ani nebolo) ....s odstupom času to vidím ako ozaj veľmi naivné,vtipy slabučke...vtipom pomáhal veľa krát iba spôsob interrpretácie (záležalo na účinkujúcom...)....hodnotím pozitívne skôr zachytenie doby (napr.ak bol Vtipnejší v nejakom závode,ktorý oslavoval jubileum...) a hercov,ktorí žiaľ už mnohí nežijú.... ()

Martin741

Akurat nechapem, ako sa v takejto ubohosti mohol ukazat Hrusinsky alebo pani Ruzickova alebo Sona Valentova. Zvysok hercov stal za hovno ...... auroven to malo tiez pofidernu. 10 % ()

SeanLSD

Keď už vtipy, tak lepšie než kameňáky vo vhodnej chvíli ( čo nikdy nie je v televízore ) sú tie trapné, ešte k tomu s pridanou hodnotou historickej patiny. ()

Natabar odpad!

Dnes zajímavé už asi jen jako procházka panoptikem voskových figurín - ale vzpomínám si, že mi to nepřišlo vtipné ani tehdy. ()

zolo23

Doba kedy sa mohli rozprávať iba vtipy na určité témy. Predstavte si, že by napríklad František Dibarbora vypotil toto: Brat to "robí" so sestrou a sestra hovorí : "Si lepší ako otec" ..."Ja viem aj mama hovorila". 10 rokov natvrdo! ()

klúčik

Oldo Hlaváček uvádzal tento program v ktorom známi herci zo Slovenska a Čiech hovorili vtipy divákov. Samozrejme, že vtipy boli vyberané tak, aby nemali ani náznak niečoho čo by si robilo srandu z režimu v ktorom sme žili. Ale aj tak niektoré vtipy boli celkom dobré. Ja som sa hlavne vždy tešil na skupiny , ktoré tam hrávali. ( Olympic, Taktici, Elán). Postupne sa to zvrhlo na zábavu ROH a iných BSP. Ako celok to hodnotím 30%. ()