Vtipnejší vyhráva

(pořad)
Rodinný / Soutěžní
Československo, 1971, 45 min

Účinkují:

Oldo Hlaváček, Ivan Krajíček, Marián Labuda st., Leopold Haverl, Zora Kolínska, Andrej Hryc, Ida Rapaičová, Magda Paveleková, František Dibarbora, Rudolf Hrušínský, Pavol Mikulík, Josef Bek (více)

Azda najslávnejšou súťažou bola relácia Vtipnejší vyhráva, ktorá dokázala zabávať divácku verejnosť v rokoch 1971 až 1987, teda šestnásť rokov ! Princíp bol jednoduchý : známi herci a speváci tu rozprávali vtipy. A získavali body podľa toho, ako rozosmiali a roztlieskali divákov, čo "spoľahlivo a objektívne" meral takzvaný potleskomer. V každom súťažnom kole zazneli tri vtipy súťažiacich a jeden divácky vtip. Na konci relácie divácke vtipy vyhodnotila porota zostavená z rôznych podnikov. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Prosíme pretekárku v červených plavkách s modrými bodkami, aby sa urýchlene dostavila do šatne. Zabudla si ich obliecť." Ve své době nebylo na obrazovkách moc zábavy, která by byla lepší ta, kterou mi pravidelně předkládali Krajíček, Hlaváček či Miško Vtipkár. A protože k odbornému naměření superfóru či hektofóru nedocházelo tak často, tak jsem jejich autorům většinou přál jejich zbohatnutí o zeleňoučkou stokorunáčku. ()

MM_Ramone

Som v podstate veselý človek, rád sa zabávam, rád sa smejem. Ale vtipy neznášam. Príde mi primitívne, keď niekto rozpovie umelú, naučenú (väčšinou otrepnanú) historku a očakáva výbuchy smiechu. Strojený humor. Naozaj nič pre mňa. Obzvlášť, keď tie vtipy hovorili herci - socialisti, publikum tvorili zamestnanci niektorého zo štátnych podnikov a uvádzal to Oldo Hlaváček. U mňa to "Vtipnejší vyhráva" nevyhral. * ()

dyfur

.... v tej dobe to bolo veľmi populárne (veď moc iného ani nebolo) ....s odstupom času to vidím ako ozaj veľmi naivné,vtipy slabučke...vtipom pomáhal veľa krát iba spôsob interrpretácie (záležalo na účinkujúcom...)....hodnotím pozitívne skôr zachytenie doby (napr.ak bol Vtipnejší v nejakom závode,ktorý oslavoval jubileum...) a hercov,ktorí žiaľ už mnohí nežijú.... ()

klúčik

Oldo Hlaváček uvádzal tento program v ktorom známi herci zo Slovenska a Čiech hovorili vtipy divákov. Samozrejme, že vtipy boli vyberané tak, aby nemali ani náznak niečoho čo by si robilo srandu z režimu v ktorom sme žili. Ale aj tak niektoré vtipy boli celkom dobré. Ja som sa hlavne vždy tešil na skupiny , ktoré tam hrávali. ( Olympic, Taktici, Elán). Postupne sa to zvrhlo na zábavu ROH a iných BSP. Ako celok to hodnotím 30%. ()

Eire

Raz za Uhorsky rok sa tam vyskytol vtip, ktory ked sa trochu *Pritvdil* tak sa dal aj bez ostudy z trapnosti sirit medzi Ludom. Tie najlepsie vtipy *tzv O Zlatu Mrezu* sa vsak sirili ustnou formou. Sudruh preco si nebol na poslednej schodzi KSC. Keby som bol vedel ze je POSLEDNA zobral by som aj zenu a deti... a pod...30% zabava ()