Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Mrkvič

Hned tu vidím spoustu narážek na Nelítostný souboj a musím se také přidat. Jenže možná s tím, že je tohle lepší! Affleck jako tvůrce málokdy mine a tady to znovu dokazuje. Příběh je sice takový, že si každých 5 minut řeknu "sakra, to jsem už viděl, ne?", ale všechny ty střípky z jiných filmů jsou tu poskládány jako takový žánrový best of. Z Nelítostného souboje mám jen poslední řežbu. Z tohohle si chci pamatovat víc. ()

kinghome

Hodně slušný kriminální drama. Jenom škoda toho konce. Já prostě nemám rád tenhle ohranej postup. Všichni umřou a nečekaně jedinej hlavní hrdina to přežije a ještě k tomu dá někomu prachy! Žádnej zloděj ani normální člověk by tohle neudělal! Ještě když ho ten člověk zradil! Tohle mě faak nasralo. A problém je taky Benův hereckej výkon. Já mu prostě toho drsnáka vůbec nevěřim. A magora v partě by měl hrát colin farrell. Ten by se do tý role hodil víc. Ale navzdory tomu všemu musim říct, že to byl velice slušný film. 70% ()

LiborGondek

I přes dobré obsazení mi to přišlo takové, jak to říct, nudné. Film je zbytečně dlouhý a akčních scén moc nenajdete. Za to zde uvidíte kopici romanticko-psychologických dialogů a to začne po 2 hodinách trochu nudit. 60% ()

karlik4801

Něčím zajímavý film s jedním klišé. Dobračka se zamiluje do napůl záporáka a napůl záporák do dobračky. Tady je to ale v pořádku a hezky to do zásahu děje pasuje. Já si myslel že se budu nudit, nenudil jsem se ale vůbec. Jak bych to řekl.. Affleck za 2, Jeremy za 1 s hvězdičkou. Jeremy by měl už nějakou nominaci proměnit. ()

Sfinkter

Po nastavené laťce z Gone Baby Gone Affleck ani trochu nepolevuje a předkládá další výborný film. Sice trochu více líbivý s velmi romantickou zápletkou, ale svižný a v některých pasážích neúnosně napínavý. ()

viperDavid

Přiteplenýho Afflecka moc v oblibě nemám, ale the town je natolik dobře natočené, že mi vůbec nevadil ani on. Možná je výborná kniha a tak ani neměl tolik práce, ale jako kulturní barbar s pramálo dobrou angličtinou, který umí maximálně bez újmi projít jednáním jsem ji nečetl. Musím se do příště víc snažit a pokud jí film překoná, budu na Afflecka už jen milej a hodnej. 5* ()

honx

Na to, že jsem film viděl po dvou letech, jsem si z něj pamatoval žalostně málo... Krom toho, že se děj točí kolem nějakých loupeží, vlstně nic. ()

Sokkk_y

Zatímco jiné akční filmy s dalšími minutami ztrácí dech, The Town ho naopak s přibývajícím časem nabírá. Rozjezd byl takový jalový, asi tak jako když jsme stáli se Studentem v koloně na D1. Jakmile jsme ale objeli bouračku a rozjeli se, nabral i Affleck na obrátkách a celý snímek začal šlapat jak švajcarské hodinky. Akční scény byly super, ale trochu mne zklamal scénář, čekal jsem trochu větší kreativitu a ne takovou prostoduchou predictable věc. Nicméně co mi skutečně zmršilo celkový zážitek, byl dabing. Ale opravdu tak zprzněný, že se mi chtělo brečet. Takže tentokrát je mé hodnocení silně subjektivní a věřím, že po dalším zhlédnutí (tentokrát v originále), ta jedna hvězda přibude. ()

Lachtaan

Ničím neoslňující kriminálka plná známých tváří a dýchající režisérskou snahou Bena Afflecka. Zanechal jsem 80% kvůli částečné originalitě vzhledem k tomu, že já tenhle prostý krimi žánr moc nevyhledávám, ale jinak se společně s nudným Zúčtováním jedná o nejméně cenná Benova dílka. Kdyby se jednou podíval zase do končin například Armageddonu či bravurní Zmizelé, byl bych okamžitě u toho. ()

uiu

Bena Afflecka jsem nikdy jako herce nemusela, ovšem v tomto filmu dokazuje, že se naučil konečně využít i mimické svaly v obličeji, aby vyjádřil emoce. K tomu mu to dost dobře jde i na režisérské židli a nabízí nám příjemný a chvílemi i napínavý snímek o nepoučitelném zlodějíčkovi, který nikdy nevytáhl paty z města, kde se narodil. "Můžete se změnit sebevíc, ale stejně budete muset zaplatit za své minulé činy." ()

Maki89

uz davno som nevidel tak dobry film tohto zanru s vybornym obsadenim, pekne nadavkovanou akciou, slusnym score a dost dobrym scenarom... 8/10 ()

Javad

< Ben, odviedol si kus slušnej práce > Ben Affleck ako režisér a scenárista zreje ako dobré víno. Jeho MESTO si aj pri predĺženej verzii (150min) udržuje po celú dobu svoj level napätia a zaujímavosti, ponúka dobre natočenú akciu a v amerických filmoch už mnoho krát videný príbeh o bande lupičov (tento krát sa ale nejedná o žiadnu rutinu ako je to v mnohých prípadoch). THE TOWN sa mi páčil, no druhý krát si ho asi nepustím a preto nemôžem dať plné hodnotenie, ale udeľujem 4* a ½* . ()

ivan bohatyr

Tak čekal sem nějakej dramaťák, ale byl jsem mile překvapen spoustou akce, která film doprovází. Dost kvalitní snímek, velká škoda, že to prostě na víc, jak na 80% prostě nemá, každopádně hodně dobré a znovu říkám nenechte se zmást, že je jako žánr psáno krimi, respektive drama, na své si určitě přijdou i zastánci akčních filmečků, přestřelek a zběsilých honiček. ()

VittaBella

Na The Town jsem se těšila jako malé děcko. Po režijním debutu Bena Afflecka Gone, Baby, Gone jsem očekávala filmový nářez se skvělými hvězdami v popředí. Musím ještě dodat, že jsem viděla prodlouženou verzi, která trvala přibližně dvě hodiny a půl. Asi toho teď lituju, protože bych možná kratší variantě dala maximální počet bodů. Ben se své práce ujal skvěle, opravdu by se měl režie pevně držet! Celkem nečekaně mě překvapil i jako herec, což jsem od něj po tolika nevydařených rolích nečekala. Rebecca jako vždy nezklamala a Blake, jež v roli Sereny v seriálu Gossip Girl pouze šišlá a nosí výstřihy, daleko předčila má očekávání. Stejně jako v Gone, Baby, Gone byly všechny scény a postavy věrohodné (až možná na Bena, který malinko do tak krutého prostředí svým ulízlím a slušným vzhledem nezapadal), kamera ani výprava neměly chybu a akční scény měly své zvláštní kouzlo. Škoda jen, že mi The Town připadalo trochu táhlejší a dlouhé. Až si nechám tento film malinko uležet v hlavě, pustím se do sestříhanější verze a kdo ví, třeba se tu těch hvězdiček ode mě nakonec objeví pět! ()

neoBlast

Ok, kulervoucí emocionální oblouk a nepředvídatelnost nám sice chybí, ale COME ON... Na takovéhle dynamické a svižné filmy se dokáži dívat celé dny v kuse. Mám obrovkou radost v srdci za Afflecka - potvrdil a dokázal, že jeho prvotina Gone Baby Gone nebyla jenom štěstí začátečníka a on to opravdu za kamerou umí (jsem zvědav jestli někdy opustí rodný Boston a zda mu to v jíném "Městě" půjde stejně tak od ruky). A to že se mi několikrát připomněl Nelítostný souboj je snad jenom dobře, ne? 90 % ()

Cocacolix

Je to sice dlouhý, ale podobné filmy opravdu miluju. Reálistická akce i děj, klišé jen málo, napětí až do konce. Sice to není nový koncept (Heat), ale i tak je to prostě skvost. A Jeremy Renner by si už konečně zasloužil Oscárka (když mu to nevyšlo s The Hurt locker) ()

Raven0

O chloupek horší než Gone baby gone, přesto v dnešní době velmi svěží a chytrý film. Ben umí, vybírá si zajímavé látky a i z provařeného tématu bankovních loupeží dokáže vyrýžovat velmi intenzivní divácký zážitek. Celou dobu jsem si lámal hlavu, jak zvládne závěrečnou pointu. Aby nebyla proflákle tragická, ale ani uslzeně patetická. A Ben to dokázal na jedničku. Bravo! ()

ywo666

Affleck konečne nevyzerá ako sweetboy a pózer. Viac svalov, viac tetovaní, viac vrások a taký unavený výraz z neho spravili celkom drsnéh gangstra. The town je o niečo akčnejšie ako Gone baby gone, čo je u mňa len lepšie. Režijne je film dobre zvládnutý. A vôbec nevadí, že tématicky sa jedná o prevarenú látku bez nejakého prevratného nápadu. Film proste funguje a to je dôležité. Naviac herci odvádzajú dobrú robotu (áno vcelku aj Affleck). Každopádne zbožšťovať to niečo mimoriadne mi príde scestné ale v rámci gangsteriek poteší. Ben kľudne si natoč ďalší film. ()

terunka003

Napínavé, akční, loupežné, FBI. Ale jo, bylo to dobré, mělo to smysl, mělo to děj a spád. Bylo to možná trochu delší, ale fajn. ..to bylo moc penízků.. ()

marvan

Ben Affleck kráčí v šlépějích Hawkse a Forda, méně pak i Packinpaha nebo Manna. Se zlatým věkem Hollywoodu ho spojuje fakt, že jeho filmy jsou ukázkové "vztahovky", katalyzátorem událostí není akce, ale vztahy mezi jednotlivými postavami. Rosomákovo povzdechnutí, že Město ani zdaleka není Nelítostným soubojem beru jako klad: Affleckovo chlapství má daleko do Mannovy efektní macho pózy a zahrnuje mnohem širší škálu emocí. Ponorem do hořkého pocitu životní beznaděje znovuobjevuje platnost tradičních hodnot jako je čestnost a odvaha. Dalším nesporným kladem je Rebbeca Hallová, ztělesňující mnohem archetypálnější typ ženství, než je to současné emancipované. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

13.04.2016

Internet se momentálně raduje z teaseru Doctora Strange, tím ale comicsové zprávy nekončí. Dočkali jsme se totiž potvrzení dvou zvěstí, které fanoušky "trápily" řadu měsíců. Tou méně významnou… (více)