Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

ghatos

Není to vyloženě žádná pecka. Zručná režie průměrnou látku značně vylepšuje. Ben Affleck i Jeremy Renner si vedou na place velmi dobře, takže když už nic, tak si divák může vychutnat nadprůměrné herecké výkony. Ve scénáři jsou určité nedodělky Chtělo to ještě více vychytat vztahy mezi postavami. Akční scény jsou dobře natočené. Závěr made in USA...no nevadí. 72%. ()

Ichabod

Affleck jako režisér není o nic horší jako herec ve svých nejlepších momentech. Zlodějská tématika je pro mne nejvíc přitažlivá napříč filmovým spektrem. Ačkoliv The Town sice není herecky natolik dokonalé jako třeba Heat, stále zápletka a barvité charaktery (Renner, Affleck) spolu s rozumně realistickou akcí při loupežích působí Město divákovy opravdovou radost z kvalitního filmu. ()

Scar

Nevidím žiadnu nadpriemernosť a to najmä nie v scenári, nápadoch, dialógoch. Ben si ale konečne zahral mužskú rolu. Takže to malo prínos minimálne pre neho. ()

MI-380

Scénář je jen o něco málo vynalézavější než tenhle můj komentář, zato zpracování je stoprocentně áčkové. 70%. ()

mirec88

No, keď to takto pôjde Benovi ďalej, stane sa jedným z mojich najobľúbenejších novodobých režisérov. Tejto úžasne smutnej krimidráme nemám nič čo vytknúť. Opäť tak ako v Gone Baby Gone tu je krásne vykreslený Boston (inak fantastické mesto), žiadne čiernobiele postavy a nad niektorými zvratmi budete krútiť hlavou. Ďalší zo snímkov, ktoré vytŕčajú z radu a pritom sú také na prvý pohľad nenápadné a s jednoduchým, ale viaczmyselným názvom Mesto. Každý si pod tým predstaví na prvýkrát niečo iné. Krásny psychologický film. ()

Blackberry

Ben Affleck prejavuje svoj talent, no musíme povedať, že jeho debutové dielo (GBG) bolo trochu o niečo vyššie. Treba sa však na to pozrieť z dvoch hľadísk - ak sa chcete viac baviť a oddychovať, príliš tento film neoceníte. Ak však idete ďalej a hľadáte serióznu, až diplomovú filmárčinu, oceníte tento film vysoko. Hneď po zhliadnutí som však na strane baviča, takže nemôže byť plný počet. Napriek tomu, že Ben nie je určite herec z "vysokej školy", pri dvoch-troch záberoch som detailne skúmal jeho mimiku a herecký prejav - a musím povedať, že to zahral presvedčivo. Navyše je sympaťák a pomaly, ale isto, predovšetkým však režijnou prácou, je z neho seriózny herecorežisér, ktorý už má svoje miesto v Hollywoode. Som zvedavý, do čoho sa Ben pustí tentoraz; navyše je celkom vzrušujúce sledovať jeho režijnú kariéru od jej počiatku v "priamom prenose". ()

greetchen

Po Gone, Baby, Gone příjemné překvapení podruhé. Ben Affleck si rozhodně reputaci coby režisér nezkazil. Má to atmosféru, spád i duši. Těším se na jeho další kousky. ()

Guzo

Oproti Gone, baby, gone je to určitě veliký pokrok. Režie je opravdu hodně povedená. herecké výkony taky slušné, ale příběh mi nepřišel moc doladěný a za chvíli budu jen matně vzpomínat, co přesně se tam vlastně dělo celé dvě hodiny. Nicméně na další Affleckovy filmy se těším už teď. 7/10 ()

blackJag

Snímek se kasá přirovnáním k pecce Michaela Manna NELÍTOSTNÝ SOUBOJ a kupodivu nepřehání. Affleck zvládl svůj druhý film na postu režiséra skoro na čistou jedničku a dokázal, že jeho práce u GONE, BABY GONE nebyla náhodou. Dokonce se odvážil postavit i před kameru v hlavní roli a musím říct, že podává svůj nejlepší výkon za celá léta. Velmi dobrý film. 80% ()

V.Silver

Nejen, že je mi Ben Affleck čím dál víc sympatičtější jako herec, těším se ale i na jeho další snímy! Po skvělém "Gone, baby, gone" se blýsknul i v podstatně akčnějším "The Town", kde si taky zahrál roli charakterního padoucha a musím říct, že scénář mě docela překvapil - celou dobu jsem totiž čekal jiný konec. A možností, jak jinak film zakončit, bylo asi 10 a všechny tak trochu víc hollywoodštější a "trendy" než jak to nakonec dopadlo - i za to dávám body nahoru. Jeremy Renner si zahrál velice zajímavou roli, která mu vyloženě sedla a můžeme litovat jedině toho, že - stejně jako Jon Hamm - nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Na druhou stranu se Affleck za svůj výkon stydět nemusí a celý film docela v klidu utáhl :) 80% ()

Kosmik 1

Ben Affleck je zdá se lepší režisér než herec. Jelikož ten styl drsného týpka a bankovního lupiče sežeru tak akorát Jeremymu Rennerovi, ale Affleckovi teda rozhodně ne, ikdyž se tak po celou dobu tváří. Nic to ale nemění na tom, že se jedná o jeden z nejlepších thrillerů, co jsem v poslední době viděl. Možná to zní jako otřepaná fráze, ale opravdu nemám co jinýho bych tomuto snímku vytknul. 90% ()

Autogram

Akokoľvek sa tvorcovia snažili, lupiči mi neboli vôbec sympatickí aj napriek odhaľovaniu ich ľudskej stránky. Siahodlhé romantické scény mi do kriminálky nepasovali a to, čo tam patrilo ako lúpeže a prestrelky boli celkom nezaujímavé a často bez zmyslu. Porovnanie s Horlivosťou nie je namieste, to bola celkom iná filmová liga. ()

dragon94

Skvěle natočený, zrežírovaný a zahraný krimi-thriler... Ben Affleck a Jeremy Renner hrají opravdu skvěle.. příběh má grády, napětí a nechybí i dobře natočené honičky a akční pasáže.. Celkově má film dost dobrý spád bez nějakých hluchých míst... přesto tomu k 5té hvězdičce něco chybí ... Asi možná trošku větší ucelenost příběhu..hlavně konec mi nepřišel zrovna dvakrát dobrý ... každopádně 4* 80% ... parádní film :-). ()

vyfuk

Affleck nám svůj herecký um ukázal již před mnoha a mnoha lety a to je asi i jeden důvod, proč je tak trochu nenáviděn. Poté nám zde naservíroval svoji režijní záležitost a hned se stal miláčkem publika. Gone, Baby Gone byl dle mého názoru úžasný... nazvěme to jako debut, i když zde byli i jiné pokusy o režii. Ještě předtím jsem nicméně viděl Argo, což vskutku ruku na srdce, bylo dílo doslova oscarových proporcí. Město se mi zdálo jako další skvělá alternativa, který ratingem a zkušenostmi vyzněla samo o sobě úžasně. Zcela upřímně jsem ani nevěděl co jsem od filmu čekal, ale vskutku mě potěšil konečný příběh a především i důmyslnost spojená s filmem. Kupodivu to dokážu nějak mnohem více ocenit než mnohokrát zmiňovaný Heat, ale to už je jiné téma. Affleck si stále udržuje svou skvělou pověst skvělého režiséra. ()

Styxos

Na The Town jsem se nehorázně těšil a musím říct, že Beník to opět dokázal a natočil nehorázný mazec, který se mi zamlouval víc než Gone, baby, gone. O to víc jsem naštvanější, že tenhle snímek naše kina mine jedním obrovským obloukem a mám chuť onomu dotyčnému, který se o to přičinil, uříznout koule, abych citoval jednu z postav. Jasně, příběh je možná klasický, ale mě to nevadilo a náramně jsem si to užil. Všichni herci jsou sympatičtí, obzvlášť pak Jeremy Renner, který se ihned probojoval do mé TOP oblíbených herců. Myslím, že Ben Affleck nám ukáže jako režisér ještě veliké věci a skoro bych mu i přál, aby mu dali zrežírovat nějaký mega film nebo aby s něčím takovým sám přišel. Skoro mě až mrzí, že nebude točit Supermana. Na druhé straně, ještě pár takových kriminálek a bude se moct směle postavit vedle Michaela Manna a Martina Scorseseho. Nakročeno k tomu má víc než skvěle. ()

BuryGol

Dlouho jsem se těšil na pořádnou kriminálku, protože narazit na dobrou,co jsem ještě nezkouknul, je oříšek. Ben Affleck se po Gone Baby Gone ujal opět režisérský taktovky a natočil celkem solidní krimisnímek řízlej dramatem a slaďárnou. Přepadení, střílečky v ulicích, honičky s poldama ale i láska, vydírání a touha opustit rodnou hroudu. Já jsem spokojenej. ()

Pecival

Celý film jsem se sice nemohl zbavit pocitu, že tohle jsem už někde viděl, ale natočené je to vážně dobře. Affleck se mi ve spoustě filmů jako herec moc nezdá (ikdyž tady to zrovna není zlé - možná zraje s věkem), ale jako režisér není žádné dřevo. Rebecca Hall se mi líbila už v Barceloně a i zbytek ansáblu je fajn (Jeremy Renner se svojí rolí popral skvěle). Hodně napínavé až do konce, který mě uspokojil (přes všemožné klišé, kterým se nevyhl). Spokojenost. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby