Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Pavlínka9

Vykrádání bank, partou lidí, kteří jsou přátelé na život a na smrt. Vynikajícím způsobem znázorněné prostředí Bostonu, kde samozřejmě nežijí pouze gangsteři ;) Film je vynikající hlavně v části honiček, stříleček a promyšlenosti zlodějů, kteří rozhodně vědí co chtějí. Ovšem jako vždy nastane problém v situaci: "To už bude poslední akce. Pak končím." Ani jsem to nečekala, ale ve filmu je velké množství situací, při kterých se člověk opravdu nasmál a hlavně byli podány takovým způsobem odlehlečení od napínavého, rychlého a akčního filmu. Tři nejlepší scény - Když jde Doug za Jemem se slovy, aby se na nic neptal a nic nezjišťoval, ale že musí zmlátit pár lidí a Jem tam jen sedí a klidným hlasem i s pohledem prohodí: "Kterým autem pojedem"? :) Druhá scéna - při přepadení další banky, kdy vše nevychází tak jak má a parta už si prohodila velké množství aut a mají na sobě masky jeptišek a v jednu chvíli, když přehazují peníze s pytli do dalšího auta, vidí před sebou policejní auto, které tam má hlídku, pouze s jedním policistou. A ani policista, ani zloději nevědí co udělat a nakonec - závěrečná loupež na stadionu, kdy Doug obhlíží situaci a zjišťuje,že mu něco nesedí. Tak při téhle scéně jsem měla husí kůži, jelikož v tu chvíli Doug věděl, že je někde chyba, ale ještě ji nenašel. ()

Phietros

Perfektní dílo z režie Bena Afflecka, který si navíc střihnul celou hlavní roli. Ikdyž již známí příběh o lupičích bank, tak výborně natočený, dobře vybrané postavy, plány lupičů a jejich masky, nechybí ani trochu té romantiky. Příběh je jednoduchý, partička gangsterů vykrádá banky a daří se jim to na výbornou, jelikož po nich nejsou žídné stopy, až do chvíle když se to po několikáté opakuje a oni udělají chybu! FBI neztrácí ani vteřinu a tvrdě je dopadá, a tak se jejich plány a životy postupně začínají ztrácet.... ()

Chris Masters

Tedy od Bena Afflecka jsem čekal něco více.Děj mně ani moc nenadchl, byl tak na 3*.Tu čtvrtou přikládám za Rebeccu Hall a za to jak si pan Affleck poradil s květinářem. ()

venison

Hodně příjemně zpracované "loupežné" téma :-) Všechny charaktery vymakané, příběh víc než koukatelný, režie skvěle zvládnutá, herecké osazenstvo precizně vybrané.. Napjatá jsem byla jako struna.. Opravdu sympatický počin Bena Afflecka :-) ()

Bobik9

Poslední dobou rapidně měním názor na Bena Afflecka. To, že dokázal napsat scénář, zahrát hlavní roli a ještě tento film zrežírovat mi hlava nebere, protože ho mám zaškatulkovaného v amerických romantických kravinách. Je to jinak! Město je parádní krimi akčňák, který má správně naturální příběh, výborné obsazení (kromě Afflecka i skvělý Renner, Hallová a Lively), suprovou hudbu a zajímavý konec. Moc se těším na další Benův film. Tenhle chlap jde hodně nahoru. ()

elanius

(37/2014) / Videné akurát druhý krát a hodnotenie 5* po prvom pozretí definitívne potvrdené. Jednoznačne treba ísť po Extended verzii a aj tá sa mi zdala málo. (9/10) ()

anglanek

Myslim,ze tenhle film stoji za to videt. Na tohle téma toho bylo natoceno mraky ale tohle se proste povedlo. Mozna trosku utazeny konec ale bura tomu davam....mam rad styl těchto filmu ()

geklon

Dobrej Affleck, špatnej a průstřelnej scénář. A kurva, nevěřím, že holka, která minimálně hodinu měla možnost jenom slyšet a sousředit se na hlasy.....nepoznala, že ten šaramntní fešák, je ve skutečnosti, ten zpropadenej zmrd. Kort ženská z banky..... ()

TerezD

Musím říct, že The Town mě mile překvapilo, oproti Affleckovu předchozímu filmu Gone Baby Gone, Affleck zahrál více na emoční strunu. Jde sice chvilkami o film, který je plný zavedených klišoidních scén, ale dvě hodinky uběhly jako voda. Akční sekvence jsou krásně vymazlené. Herecké obsazení až na nesympatickou Rebeccu Hall bylo také skvělé. Nemám dále, co bych vytkla, za mě slušné 4*. ()

Trustme

Romantický film na pozadí trestné činnosti obyvatel bostonské čtvrti. Parta jedinců vykrádající v době neschopenky banky a bankovní vozy, disponující však podivně kolísavou inteligencí - loupežnou akci mají perfektně připravenou a minimalizují veškeré stopy, pak ale postupují jak kdyby se chtěli nechat chytit co nejdříve... Bena Afflecka budu mít bohužel vždy spojeného s rolemi báječných tátů a uvědomnělými charaktery na straně hřejivého dobra. Pasovat se do role "gangstera" si jistě plní herecký sen a snahu se nezaškatulkovat, ale možná by mu měl Adrien Brody říct, že není dobré lézt do drsněji laděných filmů s takovými obličeji. A zmlátit v masce někoho kladivem, z něj drsňáka neudělá. Ben Affleck-režisér se zřejmě pokusil o gangsterku s vyšším cílem na téma "Gangster s duší aneb i kriminálník je jen člověk" a využil spousty klasických scén a prvků zejména z opusů Heat, potažmo L.A. Takedown (stejně jako Michael Mann ve slavné pouliční přestřelce, nechává Affleck zcela vyniknout syrovost reálného zvuku střelby a ulice) či z nedostižného Point Break. Film bohužel nedosahuje ničeho, co by tu už nebylo právě těmito zmiňovanými snímky nastoleno a Extended verze filmu je opravdu už moc dlouhá, než se prokousáte k "disneyovskému" finále. ()

Diego

Sentimentální krimi plné patetických dojemných plků, s klasickými rolemi ala velký boss a jeho květinky, naprosto nevhodný John Hamm (kde je zapalený al pacino z Nelistostného souboje). Dle hodnocení jsem čekal nářez..dostal jsem armagedon bez asteroidu. ()

Brandon

Ano, je to možná romantické, když hezoun s pohnutou minulostí přepadává banky a obrněná auta, ale pořád je to ten, kdo si zaslouží kulku do hlavy. Beni, co to zkoušíš? ()

hroubek

Po Gone, Baby, Gone mě Affleck znovu dokazuje, že má na to se stát velkým režisérem pro nové tisíciletí. Někým, kdo dokáže natočit opravdu dobrou gagsterku ve stylu Skryté identity a Casina. Affleck působí jako režisér víc sebevědomě oproti předchozímu snímku, které teď působí víc komorně(ne, že by Gone, Baby, Gone bylo pomalé a málo akční),ale tady si věří na opravdu výborné akční scény a honičky, které zvednou tep. Největší pozornost na sebe strhávají Affleck s Rennerem. Renner zde hraje chlapíka, který je nevypočitatelný a působí trochu jako magor. Se ženami ve filmu je to těžké, Rebecca Hall má dost talentu, ale tady vypadá jako šmudla a Blake Lively zas jako odkopnutá žena, která se stane nástrojem pomsty. Pro mě je Town další kandidát na Oskara. PS: Po dlouhé době jsem se konečně dostal k prodloužené verzi, která je mnohem lepší, než kinoverze. Většina vedlejších postav dostává nové scény díky, kterým to mnohem lépe zapadá do celkového vyznění. Totéž platí i pro romanci mezi Affleckem a Hall, která je mnohem delší a přirozenější a hlavně uvěřitelnější. Mnohem více prostoru dostane dvojice agentů FBI v podání Jon Hamma a Tituse Wellivera(Bůh žehnej Affleckovi za to, že Wellivera obsadil ve všech svých filmech, protože Muž v černém z Lostu je velmi talentovaný herec). Nové scény film velmi dobře rozšiřují a vůbec neruší a ve spoustě momentech pomáhají, že film dostane nový rozměr. Affleck sice za Město nedostal žádného Oskara, ale to je nakonec jedno, jelikož Město je parádní podívaná, kterou si rádi pustíte znovu. ()

drake31

Mnou očakávaný snímok nedopadol zrovna najlepšie. Možno je to dôsledok očakávaní (ktoré ale zas vysoké neboli) ale najpravdepodobnejšie to bude filmom samotným. Nemožno tomu uprieť precíznosť s akou to je natočené a ani herecké kvality zúčastnených, ale chýbalo mi tam niečo čo by vyzdvihlo tento snímok vyššie, nejaký moment pri ktorom by som si povedal "Wow perfektné" alebo ničo v tomto duchu. Namiesto toho sa mi dostala mnou už príliš nenávidená romantická línia, ktorá tento snímok neskutočne kazí, a degraduje ho len na priemerný film, keď sa tak spätne vraciam k tomu tak proti akčným scénam nemám absolútne žiadne výhrady, a aj ta príbehová vata okolo toho bola celkom v pohode samozrejme až na tú romantickú linku. Ben Affleck je (stáva sa) lepším režisérom ako hercom, tak nech mu to vydrží, ja mu to prajem ale hodnotiť to lepšie nebudem - 3* sú maximum ktoré môžem dať. ()

Brain-D

Naprosto vychytané na to, že je to druhej velkej film herce a nyní už i režiséra Bena Afflecka. Velmi mi to připomělo Nelítostný souboj, který přece jenom byl jiný a o něco lepší. Tohle bylo i tak skvělé a drželo to moji naprostou pozornost. Jo a ještě výborná kamera, která snímala místy ze spodu a působylo to prostě drsně) ()

Andreas83

Tak tohle jsem nečekal , myslel jsem si že to bude jen další průměrná kriminálka do počtu ale není..... má vše co dělá z průměru nadprůměr a možná ještě o něco víc. Ben jako režisér roste rozhodně rychleji než jako herec. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

13.04.2016

Internet se momentálně raduje z teaseru Doctora Strange, tím ale comicsové zprávy nekončí. Dočkali jsme se totiž potvrzení dvou zvěstí, které fanoušky "trápily" řadu měsíců. Tou méně významnou… (více)