Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

srolyma

Hajzl je hajzl a hajzlem zůstane. A může se nám snažit stokrát podsouvat, že je polepšený hajzl, případně hodný hajzl se sociálním cítěním, jiný než ty ostatní hajzlové, že vlastně společnost je hajzl a kapitalismus je hajzl, ale tohle končí u prvního zabitýho poldy, ty hajzle! A když toho hajzla navíc hraje Ben Affleck, který svým netečným výrazem a nulovou mimikou působí jak rozpohybovaná vosková figurína, tak tomu už neuvěříte vůbec nic. Ani to, že to režíroval, protože především akční scény jsou velice solidní (hlavně ta poslední). Ale mezi tím bohužel jen obtížně stravitelná a nezáživná vata. ()

Dearon

Výborne zrežírovaný film s dokonalým výberom hereckého obsadenia a skvelo vykreslenými postavami, žialbohu postavený na otrepanom príbehu a klišé. No stále nadpriemer. ()

zuzza11

Jakože děj o prdu, ale ten Ben Affleck.... ten uzasny, veliky, ohromity, nadherny BEN!!!! Za ty jeho voci... nemohu jinak :D ()

BenchPress

Affleck opravdu točit umí a i když je před kamerou trochu jako sloup, tak jeho výborné scénáře a režie tohle jasně přebíjí. Dobrá kriminálka s výborným "psychopatem" Jeremym Rennerem. A i když Argo je někde o dost jinde, tak Affleck i tady ukazuje, že filmový cit opravdu má. Není to sice ještě žádná superhvězda, ale co není může být. Uvidíme, co dál. 4/5. ()

PamelaJJK

Opět jsem v situaci, kdy mám pocit, že jsem viděl absolutně jiný film, než většina z vás... Nezajímavé tuctové krimi drama s nudným a nepříliš pravděpodobným dějem, kde občas hapruje logika a hudební doprovod je, slušně řečeno, mínusový. Dost velká zívačka a rozhodně tento film nevyhledám znovu. To budu radši sledovat automatickou pračku při ždímání a uvidím víc akce, zábavy a logiky. Jediné, co se Benu Affleckovi vskutku povedlo, je obsazení. Díky tomu jsem s přimhouřenýma očima a odřenýma ušima dal dvě hvězdy. Jinak by to bylo tak maximálně na jednu. ()

Don Maty

Toto bolo také Affleckovské. Partička chlapcov z chudobnej štvrti je postrachom všetkých hotovostných peňažných transakcíí v okrese. Affleck skvelý, napätie skvelé a táto gangsterka ma dostala najmä svojím štýlom a jednoduchosťou. Všetko nám servírovali pomaly a po častiach a tak to má byť. A priznajme si, vidieť happy end z 1/4 nakoľko boli štyria členovia party je v takomto žánri obrovský úspech...4* ()

Stanmi

Z Bena Afflecka se prý stal celkem schopný režisér, tak jsem si řekl, že by bylo dobré, se na nějaký z jeho režisérských počinů podívat. V televizi zrovna dávali Město, takže to byla jasná volba. Příběh Města se točí kolem čtveřice lupičů z Charlestownu (jedna čtvrť v Bostonu), kteří se zaměřují na přepravní vozy s pěnězi a taky na banky. Vše jde hladce až do chvíle, než se na jejich kousky zaměří ruka zákona... Co se Benovi musí nechat, tak příběh je opravdu zručně natočený, horší je to se samotným příběhem. Ten je v zásadě klasická městská gangsterka, která se místy mění až v lupičskou romantiku a abych pravdu řekl nedokázal jsem se na plno ponořit do děje, především to platilo o první polovině filmu, ve druhé už příběh začínal mít grády, ale ke konci už zase došlo k útlumu mého diváckého zaujetí. Ale třeba herecky to není špatný, především se mi líbil Jon Hamm v roli agenta Frawleye, který sice vyfasoval klasickou roli vytrvalého vyšetřovatele, ale dokázal se s tím poprat na výbornou. Stejně jako Rebecca Hall, která ztvrárnila postavu Claire, do které se zamiluje vůdce celé lupičské party Doug (Ben Affleck). Město je tak solidně natočeným a zahraným dramatem, které však doplácí především na poněkud klišovitý scénář, který nedokáže zaujmout tak, jako jiné snímky tohoto žánru. ()

RipperTM

Ve filmovém průmyslu je kousků podobného žánru stovky, málo z nich však slaví úspěch. Důležité je ukázat, že to myslíte opravdu vážně. V tomto případě jsem byl opravdu spokojen. Nemyslím si, že byl právě Affleck tím nejlepším, co tento film nabídl, avšak režie mu šla o poznání lépe. Měl štěstí, nýbrž si vybral drsňáka Rennera, který posunul thriller na vyšší level a pohrál si i s dialogy, které bývají statným kamenem úrazu ve většině dalších počinů. Vloupačky, hromada akčních scén, typický románek, ale i klidné pasáže. Působivé. ()

AndrewNewman

Dávam síce len tri hviezdy, ale film sa mi páčil. Affleck ukázal potenciál a to hlavne ako zručný režisér. Akčné scénky totiž boli na veľmi vysokej úrovni, rovnako tak obsadenie. Čo sa však týka razancie dialógov, nedosahuje to úroveň nedostižného Neľútostného súboja, ktorý predstavuje míľnik v tomto žánri. Ale vždy ma poteší, keď niekto natočí vydarenú heistovinu v štýle Michaela Manna. ()

Bilky

Slušná lupičská krimi, ktorú nadpriemer ťahajú výkony Afflecka ale hlavne Rennera. Vynikajúce akčné scény a vyrovnané tempo. Naopak slabinou je obohraný scénar a milostná linka. No a šéf FBI teamu bol totálne nevýrazný. 75% ()

Kinofil

|| R || Warner Bros. || Rozpočet: $37 mil. || USA: $92 186 262 - ČR: N/A - Celkem: $156 786 262 || Stále pro mě platí, že je Affleck především herec a pak režisér a scénárista. Měl bych si však postupně zvykat na to druhé, co mu jde stejně dobře. Město je sice v některých scénách okatá vykrádačka (chcete-li bostonská adaptace) Nelítostného souboje, Affleck si ji však vypráví po svém. Ostatně podobně surových heist movie není nikdy dost. Škoda, že postavy kromě Afflecka nejsou tolik prokreslené a nedostává se jim adekvátního prostoru. Režisérská verze to prý napravuje, i tak jde spíš o netradiční lovestory bankovního lupiče a rukojmí, než o celou heist crew. Díky tomu dojde na několik napínavých a pro postavy nepříjemných scén s utajováním identity. Tím se Město svěže odlišuje od Nelítostného souboje. Po akční stránce jde spíš nadprůměr. Kamera se nemusela tolik lepit na herce, kvůli čemuž ztrácíme přehled o dění na scéně (odkud přichází policie atd.) a tím i napětí. Film je vlastně nejvíc napínavý v komorních scénách. Taky bych vyškrtl pár klíšé typu: "poslední akce a pak jde každý svou cestou"., jenomže bychom se ochudili o nejlepší akční scénu filmu. Renner ukazuje, že je ambiciózní herec, který nemá po někom přebírat frančízu (Jason Bourne, M:I), ale hrát originální postavy. Vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby převzal Affleckovu roli a ten zůstal jen za kamerou. Ostatní adekvátně přihrávají, díky čemuž se o postavy divák skutečně zajímá. Snad nás brzy Affleck překvapí další akční jízdou a neskončí jen u "direct-to-oscar" dramat. 80%. ()

hrumsrt

Na tento snímek jsem se chystal už několik let, ale naneštěstí jsem si ho někam schoval a chuť vidět ho jsem bohužel překonal. A zůstalo by to tak i nadále, kdybych na něj náhodou nenarazil na Netflixu, kde mě jeho připomínka nenechala s čistým svědovím... A stálo to i po těch letech za to? Nejprve se sluší říct, že Město je dobrý film a určitě se vyplatí dát mu šanci. Ben Affleck není žádný nazdárek a zde jako režisér a hlavní postava zvládá obě svoje úlohy poměrně slušně, i když mě jako herec moc nesedí a paradoxně mi nejlepší asi přijde v roli Batmana. Je ale jasně poznat, že Affleck má nakoukáno a tenhle snímek může několikrát někomu připadat jako film od Nolana nebo pro někoho i jako Mannův Nelítostný souboj, tyhle snímky mezi sebou mají jasnou spojitost a insipiraci, takže je to jedno který... Pár tvrdých hochů z Bostonu si chce dopřát lepší život, a tak dají hlavy dohromady a vymyslí si sérii "melouchů", které ji dopomohou k touženým chechtákům. Tady u mě vzniká první problém, že naprosto nevěřím našemu hlavnímu hrdinovi jakoukoli zlotřilost ve tváři, a tak když hned zkraje zkríží cestu naší skupince Rebecca Hall, odhadnul jsem si, kam snímek má chuť vést. Netrvá to dlouho a naší partičce začne na záda dýchat agent FBI coby Jon Hamm, perfektní herec, který ale hraje děsně zaměnitelný charakter. Má to celý malinko repetivní tendenci, mimo ten jejich stockholmský sydrom, a když už se příběh zásadně pohne, dojde k tomu trošku od nikud. Ona by tam ta výstavba byla, ale příběh se tolikrát točí v kruhu, že zkrátka už nevím. Fajn akčňák, ale film chce být něčím víc a tady je nakonec, řekl bych, mimo. Mě třeba to emocionálně spíše minulo.. 75% ()

ikre

Krimi? Spíše sociální drama kombinované s červenou knihovnou. Nevím, zda jsem měl soucítit s hlavním hrdinou, kam ho dohnalo ošklivé prostředí. Já spíše ke konci doufal, že už ho konečně zastřelí. ()

jsed

Az prílis perfektné a vymakané na mna. No ale vsetko tú komplikovanost deja bolo treba vtesnat len do 123 minút. ()

sebuLba

Ten kluk jednou dosáhne velkých věcí. Napoprvé mě s Gone Baby Gone knockoutoval, napodruhé už je to jen v uvozovkách pořádná rána. Jak se říká předehra je základ, tahle trvá asi hodinku a než stačíte všechno pobrat zjistíte že před vámi běhají už jen závěrečné titulky. Affleck má zatraceně dobrej styl, myslí mu to, jede si přesně to svoje, jednoduše skvěle mu to výchází. Takže proč vlastně nejít s hodnocením ůplně nahoru ? Zkrátka scénář byl ke zlodějíčkům v některých chvílích až příliš shovívavý a chlapcům situaci dosti ulehčil. Ale to je jen menší skvrna na tomhle jinak velice vydařeném snímku. Město je zkrátka film, který mi delší dobu chyběl a ja můžu jen říct, že se zatraceně těším s čím se PAN režisér vytasí příště. PS. Jeremy Renner válí. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

13.04.2016

Internet se momentálně raduje z teaseru Doctora Strange, tím ale comicsové zprávy nekončí. Dočkali jsme se totiž potvrzení dvou zvěstí, které fanoušky "trápily" řadu měsíců. Tou méně významnou… (více)