CageDepp

Na konci měli víc přitlačit na pilu a bylo by to hodně hustý... Doufám, že na tenhle film někdo naváže a vytěží maximum.. ()

Murrro

Z máloktorého holywoodskeho filmu cítiť tlak producentov tak, ako zo Source Code v jeho poslednej štvrťhodine. Romantická línia pritom od začiatku škrípe a aj vďaka nej som nad štvrtou hviezdičkou váhal pekne dlho. Napokon ju Jake, Vera, Michelle a Jeffrey zo mňa vyžmýkali - ak existuje niečo, čo mi dokáže privrieť oči, je tým podobný nával charizmy. Ak mi za pozitívne hodnotenie bude chcieť niekto zo zmienených osobne poďakovať, moje kontaktné údaje nájde v užívateľskom profile! ()

dawe04

Originální námět, který svůj opakující motiv využívá nezvykle chytře a tak se při návratu do stejné situace nudit nebudete. Dokonalost zápletky zabíjí pár logických nedodělků, každopádně (SPOILER) v hlavních rolích dvě defacto mrtvé postavy? A proč ne. ()

Colby Sawyer

Dokonalé, nádherné, úžasné. Těmito slovy bych to shrnul. Jake je skvělý a tady to jen a jen potvrzuje. Líbili se mi ale i Monaghan a Farmiga. Velmi kvalitní scénář v rukou skvělého režiséra, to je poklad. Duncan Jones dokázal natočit skvělý film se skvělým nápadem. Source Code má vše, co si od sci-fi filmu představuji a dokonale to předvádí. Jake se pomalu dostává mezi totální špičku Hollywoodu. Konec, ten mě potěšil ze všeho nejvíc, byl skutečně skvělý a přiznám se, že jsem celý film doufal, že to tak dopadne. ()

dom156

Toto je film na který má cenu se podívat. Dostanu čerstvé pečivo, kde se ale tu a tam zapekla omylem kus myši. Dějová linka je poutavá a mě velmi bavila, ikdyž některé podivnosti jsem nepobíral. Celkový až moc idylický konec se mi fakt nelíbil, proč všude narvat happyend.??? Naopak herní kvalita Jake je nepopiratelná a na konci nebát se ukázat jistou scénu budí uznalé pokývání hlavou. Při prvním shlédnutí se mi film líbil moc, při druhém jsem vystřízlivěl a srazil mu hodnocení, i přesto doporučuji. ()

grogodil

Ak si niekedy v budúcnosti v súvislosti s filmami zauzlenými v časovej slučke spomeniem na nejaký reprezentatívny trillerový vzor, schopný dôstojne stáť vedľa komediálneho Na Hromnice o den více, tak to bude nabetón Zdrojový kód. V prvom rade, veľká radosť z logiku nijak nešponujúceho scenára, v ktorom nie je miesto pre blbé osudové náhody ovplyvňujúce nejak zásadne pointu a všetko plynie nerušene na schéme pokus/omyl až do poslednej minúty bez nejakých prestrelených šialených akčných karambolov či naháňačiek ponad, popod, alebo povedľa vlaku. Až na pár vizuálnych lahôdok tu máme v podstate jednu inteligentnú našlapanú konverzačku,kde každý krok a každý ďalší Colterov (sympaťák Gyllenhaal) pokus nijak neodporuje racionálnemu mysleniu, v závere takmer úprimne dojme a vyrukuje s parádnym twistom (ktorého bezchybnosť som si uvedomil síce až po 15 minútovom prehadzovaní si ho v hlave cestou autom z kina) . ()

TominoLa

Inteligentní sci-fi/thriller, který Vás vtáhne hned od prvních minut a nepustí do samého závěru. Rozhodně jsem si ho skvěle užil a odcházel mnohem více nadšen než u opěvovaného Počátku. Ale i, když mu není co vytknout tak k dokonalosti mu něco málo chybí, 90%. ()

higuain

Hrátky s časem jsou vždy zajímavé, i když ne vždy to dokáže scénárista, případně režisér, ukočírovat. Source Code si na nic nehraje, je to jednohubka, jejíž jedinou ambicí je přednést divákovi 90 minut zábavy, ve které se mění minulost. A to se Jonesovi také podařilo. ()

K.B.L.

Další velmi příjený film do sbírky. Napětí, detektivní zápletka, nutnost u filmu přemýšlet, romantika, hezcí herci.. Co víc si přát? Snad méně klišé (volání milovanému tatínkovi, nespěchání v uspěchané době, rozesmát celý vagón a pak klasický závěr..) ()

Dexter1

Bez výraznejšieho gradovania deja, s logickými nezrovnalosťami ohľadom celého zdrojového kódu a násilný happy-end robia z tohto filmu podpriemer. Film do priemeru však výrazne ťahá Gyllenhaal, krásna Monaghan a technická zručnosť celej vizualizácie. ()

Colonist

"Everything's gonna be OK." Tento film šel tak nějak mimo mě, o to víc jsem byl po jeho zhlédnutí překvapen. Jedná se totiž o jeden z nejlepších sci-fi snímků, jaký jsem za poslední dobu viděl. Jistě, jednomu by se mohlo zdát, že film zpracovává motivy, které už tu někdy byly (od Inception přes Matrix a 12 opic až po Na Hromnice o den více), ale to by bylo nefér. I přes všechny ty podobnosti mi to přišlo jako celkem originální snímek s kvalitním scénářem. Nad tím, jak to uvnitř Zdrojového kódu funguje, je lepší nepřemýšlet. Neříkám, že je to vymyšlené špatně, ale jedná se o jeden z těch filmů, u kterých je lepší příliš nedumat, myšlení zde bolí. Mimoto, tahle devadesátiminutová jízda má takový spád, že u toho nebudete mít čas cokoliv řešit. Jake Gyllenhaal podal dobrý výkon, jeho hrdinovi nemůžete nefandit a v některých momentech vám ho bude i líto. Emoce zde fungují, trochu mi jen vadil ten typicky hollywoodský konec plný patosu. Každopádně hodně dobrý snímek. ()

Vědma

Je pravda, že když člověk neměl ponětí o čem film bude, tak než se zorientoval a zjistil o co jde, tak to bylo velice zajímavé a zvláštní. Potom to bylo při dalších a dalších návratech ve stylu Na Hromnice o den více už trochu únavné. Kdybych byla Jakem tak bych se asi rozbrečela a chápu, že chtěl raději umřít než absolvovat další takovou misi, protože ani peklo nemůže být horší. Když to shrnu, tak jde o dobře zrežírovaný, zahraný a sestřihaný film, jehož první půlka je na pět hvězdiček a nebude mi vadit ho kdykoli vidět ještě jednou. ()

Skip

Docela sofistikované, ale i přes počáteční zmatek jsem se brzy chytl a musím říct, že jde o velmi zajímavý film. Hlavní hrdina (dost dobře zahraný) provádí své přesuny v čase a prostoru, které diváka udržují v tom správném napětí. Určitě jde o jeden z hodně kvalitních zástupců svého žánru. ()

Dont

Tohle byla alespoň pro mě hodně slušná jízda. Od začátku mě zaujala celkem jednoduchá zápletka, s kterou si film bez potíží vystačil po celou dobu. Vynikající představení trojice Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan a Vera Farmiga jsem si užil a vůbec mi nevadilo, že některé pasáže jsem viděl vícekrát. :-)) ()

kajas

Nenápadný film s velkým potenciálem. Sympatické herecké výkony, výborná hudba, milionový nápad. Krátká stopáž je rozhodně výhodou, nenudíte se ani minutu. Závěrečných cca deset minut mě z neznámých důvodů dojalo skoro k slzám. Čert vem logické mezery, já jsem se bavila, a to hodně. ()

Huntelaar

Když jsem vyšel z kina, tak ve mě převládalo mírné sklamání (očekávání bylo z reakcí a recenzí obrovské), ale s odstupem několika desítek minut a velkém přemýšlení nad významem děje (v samozřejmé kombinaci plátna, skvělého obrazu a zvuku) dám s klidnou duší 5 *. Je to přece pro diváka skvělá přidaná hodnota, když i po několika desitkách minut od shlédnutí, v něm ten zážitek pořád rezonuje. PS: Osobně mě herecky velmi zaujal Jeffrey Wright. Společně s charakterem postavy mi dal docela zabrat. Jakea Gyllenhaala mám dlouhodobě rád, takže u něj jsem věděl, že budu v klidu. ()

Chrysopras

Výborný nápad s raketovým startem a příjemným obsazením. Žel rozředěn americkým koncem a jistými logickými diskrepancemi. Slabší ****. Trochu SPOILER - A když dostanete takovou nápovědu hned z první sekvence, kdo je atentátník, moc to finálnímu zážitku nepomůže :-) ()

Eldrick

Duncan Jones dokáže z diváka ždímat emoce na tak omezenym prostoru a s tak omezenými (finančními) prostředky, a přitom to umí neskutečně přirozeně zrejžovat, až čumil žasne. "Herrmannovská" hudba Chrise Bacona je napínavá jak kšandy a jako by uctívala to nejlepší z Hitchcocka. Jakeovi psí oči taky sežerete s navijákem a Michelle Monaghan je svym úsměvem tak rozkošná, že byste si ji chtěli vzít domu a strkat ji tam něco. Konec to navíc všechno pozvedne na jiný pozitivní level. Kdyby taková alternativní realita existovala i v naší "realitě" bral bych to všema deseti. ()

fmash

Velice zábavný snímek, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, na jak malém prostoru (na akční film) se odehrává a že se v něm vlastně skoro nic neděje. Je to takový Groundhog Day v malém a je zajímavé, jak nenásilně dokázal režisér rozehrát roztomilou romanci uprostřed série násilných smrtí. Ne nadarmo se asi říká, že člověk si zvykne i na smrt, i když kapitán Colter Stevens říká, že voják sice rád zemře pro vlast, nejlépe však jen jednou.          Na film se opravdu dobře dívá; není to sice král mezi představiteli současné módy „paradoxů“, ale dá se říct že v něm všechno klape. A když někdo namítne, že je to celé založené na nesmyslu, že otisk paměti není paralelní realita? Popravdě, kdyby film končil tou líbací fotkou, byl bych také spokojenější, ale vždycky se dá pronést kouzelná formule „abrakadabra kvantová mechanika“, a je to. Zajímavý komentář z druhého konce má uživatel yenn. ()

Fanucci

Film ve mne nezanechal žádný hluboký dojem, bylo mi jedno jak to dopadne. Šlo překvapivě o nudný film s nulovým napětím bez žádného překvapivého zvratu. Gyllenhaal má ve snímku díky "zdrojovému kódu" vlastně nekonečně mnoho pokusů na to totožnost atentátníka odhalit. Celkem slabý film. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem