Reklama

Reklama

82. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 82nd Annual Academy Awards
Z natáčení 1
Publicistický
USA, 2010, 210 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Alec Baldwin, Steve Martin, Quentin Tarantino, Pedro Almodóvar, Taylor Lautner, Kathryn Bigelow, James Cameron, Miley Cyrus, Kate Winslet, Ben Stiller (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Přímý přenos 82. ročníku udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2009 mohou diváci HBO sledovat v pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 22 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po dvaaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2009. Tím okamžikem bude pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 22 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Z natáčení 1

Recenze (82)

Wysch 

všechny recenze uživatele

Jednoduše řečeno, viděl jsem už i nudnější a vlastně do těch šesti se to dalo v pohodě vydržet. Dvojička moderátorů měla šmrnc, mohla tam být častěji, dvojička českých moderátorů měla taky šmrnc a házela jeden hlod za druhým (jen ty pokusy o simultánní překlad mě iritovaly). Škoda otravných pauz (slibuju, že na Pacific se koukat nebudu). Jinak samozřejmě nejlepší byla parodie na Paranormal Activity, první hlody Steva Martina, Sam Worthington s brýlemi, nejtrapnější bylo breakdancový taneční vystoupení na hudbu z Sherlocka Holmese a největší zklamání byla Zimmerova nevýhra v kategorii hudba (napsal svůj nejlepší soundtrack za posledních... éé... třicet let a cenu nezískal?) a fakt, že District 9 si nesáhl ani na jednu sošku. [shlédnuto ve Světozoru] ()

Baxt 

všechny recenze uživatele

Slabší, než poslední 2 ročníky, ale i tak na vysoké úrovni. Hugh Jackman měl zábavnější taneční čísla, jinak je ale jeho nepřítomnost naprosto omluvitelná, protože minulý rok strávil na jevišti strašně málo prostoru. To Baldwin a Martin na tom nejsou lépe, ale jejich špičkování fungovalo perfektně, obzvlášť ty počáteční narážky an Clooneyho mi přivodily nemálo smíchu. ___ Abych řekl svůj názor, tak dávám hodně facek za prezentaci nominovaných. To Hanksovo "přijdu doprostřed a řeknu vítěze" bylo zaviněno časovým skluzem, ale chybějící ukázky například z kategorie kamera bolely, hlavně že tu máme nejlepší krátký dokument. No a pak se bohužel pokračuje v trendu daném minulý rok ohledně nudného a zbytečného poplácávání hollywoodské elity po zádech jinou hollywoodskou elitou v hlavních hereckých kategoriích. Jedině Tim Robbins trochu zahláškoval, jinak tlačítko na přetáčení příští rok určitě využiji. ___ Znovu se po letech dostaly do módy ubrečené děkovačky, ve kterých se zmiňovali zesnulí i Bůh, ale takovou škodu to nenadělalo. Show to byla monumentální a Kathryn Bigelow přepsala historii jako mávnutím proutku. ()

Reklama

a.kopecka 

všechny recenze uživatele

Hugh Jackman nasadil laťku uvádění Oscarů opravdu vysoko a Alec Baldwin se Stevem Martinem se mu, i přes skvělou scénu s Paranormal Activity a pár vtipů (zvláštní, že si ani na jeden nevzpomenu...hmm...) zdaleka nevyrovnaly. A proslovy u hereckých nominací by mohly být opravdu kratší - chápu, že je hezký slyšet jak jste úžasný, jak jste tak strašně "kind, amazing a wonderful", ale slyšet to pětkrát za sebou akorát se zaměněnými jmény herců / hereček? No... ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

V porovnání s loňským ročníkem bezpochyby slabší. A to snad ve všech bodech. Šetřilo se na tanečních vystoupeních i na speciálních hostech. A ti, co pozváni byli, nedostali dostatek prostoru. To neplatí jen o hvězdách uvádějící filmy hlavní kategorie, ale i o Stevemu s Alecem, kteří rozhodně patřili k tomu lepšímu, a tak jejich větší nevyužití zvlášť mrzí. K povedeným momentům bezesporu patřil vtipný Ben Stiller, scénka parodující Paranormal Aktivity, klip věnovaný hororové tvorbě anebo taneční vystoupení k představování nominovaných soundtracků. Zápory však byly mnohem výraznější - nepodařilo se zabránit některým zdlouhavým a nudným proslovům, překladačům se opět mnohdy ztrácela představa o hranici mezi vtipem a trapností. Taktně pomlčím o účasti ´idolů´ Zaca Efrona, Miley Cyrus nebo Taylora Lautnera. Tohle že jsou hosté pro Oscarový večer? Nezabodoval ani Tom Hanks, který mohl posledního Oscara klidně vyhlásit ze zákulisí, stejně ho jen málokdo zaregistroval na pódiu, jak zbrkle a nedůstojně přečetl vítězný film. No a v neposlední řadě spoustu pochybností a tudíž negativních ohlasů vyvolala samotná akademie svými rozhodnutími. Možná ani ne tak konečnými výsledky, jako spíše již samotnými nominacemi. Lítám v tom 6 nominací? Pro Hanebné pancharty jen jedna zlatá soška? Avatar v nominaci na hudbu a zvukové efekty? Nejlepší kamera a výprava pro Avatara? Ne zrovna zřídka kdy jsem se ztrácel v rozhodnutích pánů z poroty. To hlavní, co si z letošního ročníku zapamatuji je historický okamžik, kdy Kathryn Bigelow jako první příslušnice ženského pokolení převzala Oscara za nejlepší režii. Na závěr nutno podotknouti, že udílení výročních cen akademie beru za svátek filmu, za jakousi filmovou olympiádu. Proto bude můj zážitek ze sledování této události vždy maximálně uspokojující. Děkuji ČSFD za příjemnou noc ve Světozoru, děkuji talentovanému fotbalistovi sedícímu za mnou, že mě svým neustálým kopáním do sedačky nenechal usnout. Nashledanou příští rok. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Moje první Oscarová noc a silné zklamání. Baldwin a Martin nestíhali a až příliš často sklouzávali k trapnosti a příliš nepomohla ani přemíra patosu, která letos na udávání nejprestižnějších filmových cen zavítala... Některé výstupy byly vyloženě ostudné. Na druhou stranu se ale našlo i několik VELMI vydařených momentů, které o rok později chyběly a 82. ročník tedy hodnotím výše.. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (8)

  • Živé vysielanie bolo pôvodne plánované na dĺžku tri hodiny a 37 minút. (Hystory)
  • Poprvé od roku 1944 bylo nominováno 10 Nejlepších filmů. (HellFire)
  • Slávnostné podujatie si pozrelo 41,3 milióna divákov. (Hystory)

Reklama

Reklama