Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Parisée

Tahle série měla spíš sestupnou tendenci. S tímhle dílem ale nabrala druhý dech a vyhoupla se zpátky do sedla. Akce střídá akci a v mezičase se řeší existenční otázky. Pokud je tohle opravdu konec, tak všechna čest. Jak říká oblíbené heslo: lépe shořet, než vyhasnout :) ()

onlyK2

Vždycky se mi rychle a zběsile líbilo, ale tohle byla fakt pecka. Zapojení všech lídí ze starších dílů pěkně scelý celou sérii. Perfektní akční scény, známé tváře a trochu příběhu a nakonec samozřejmě "ukázka" z dalšího dílu. Jsem velmi spokojen. ()

gefr

Super akční nářez. Jednoznačně nejlepší díl celé série, Je vidět, že Lin se umí posunout dál. Z každého předešlého dílu si vybral to nejlepší, přidal The Rock a funguje to!!!! ()

Tousha

Jsem velkým fanouškem prvního a částečně i druhého dílu. Zbytek série byl pro mě velkým zklamáním a jsem jen rád, že pětka nejde v kolejích trojky a čtyřky. Konečně pro mě natočili třetí díl, který dokonale doplňuje Dwayne Johnson, který ani v jedné scéně nebyl suchý a vždy byl maximálně cool :) ()

Honziik17

Dva největší frajeři se konečně setkali v jednom filmu. A samozřejmě jejich vzájemná bitka nesměla chybět. Pro mě film roku :) ()

Dave_ff

Ačkoliv jsem to nečekal, tak Justin Lin opravdu exceloval! Trojka stála za prd, čtyřka byla dobrá, ale pětka se maximálně podařila. Výborný akční nářez!!! ()

x_ander

Opravdu rychlá a zběsilá jízda vstříc parádnímu akčňáku. Po nemastné neslané trojce aktuální díl dotahuje do konce to, co načnul díl čtvrtý - před očima máme výborný staromilský akčňák, kterému k dokonalosti nechybí mnoho, snad jen lepší scénář. Zbytek je na jedničku - návrat celé staré party, závody, akce, hudba, bitka Vina a Rocka... a potitulková scéna mě nakopla dát Fast Five 5*. ()

iwusha17

Jedine čo by som tak mohla vytknúť tomuto filmu je že zvolili privela aut jedneho druhu ale zase naopak tie koeniksegy na konci uplne nemali chybu rovnako ako cely film bola tu obvykla rychla jazda zabava bitky či už rucne alebo zbranami a čo sa mne páčilo Mia bola z Brianom ()

Blazis34

Pátý díl této oblíbené série se nese spíše v duchu akčních filmů. Připomínalo mi to občas Danyho parťáky či Kobru 11. Trochu mě mrzelo, že Rychle a zběsile upustilo od závodů na ulici a o našlapané káry. Přesto Justin Lin šel svoji cestou a tu zvádl skvěle. První obrovské plus znamenají herci. Vin Diesel - drsný chlapík, který s Paul Walkerem prostě do Rychle a zběsile patří. Bez nich by to nebylo ono. K nim se připojí ještě drsnější "kráčející skála" Dwayne Johnson. Co by to bylo za film, kdyby tam nebyli krásné ženské, které se navíc na oko vyznají v autech. To Jordana Brewster i Gal Gadot splňují na jedničku. K tomu všemu skvělý tým tvořený hereckými esy. Opravdu k hereckému obsazení nemůže nikdo nic vyčíst. Justin Lin si vybral brazilské Rio a vyobrazil ho dost drsně až skoro mafiánsky, ale musím říct, že se mu to povedlo výborně. Ještě bych pochválil Briana Tylera za vkusný soundtrack. Sečteno podtrženo, Fast Five se mi líbilo, škoda jen, že se neobjevilo více pouličních závodů. To bych dal pět hvězdiček. Takhle se musí tvůrci spokojit se čtyřmi a velice slušným hodnocením na 85%. Těším se na šestku. ()

Ruud36

Pátý díl série Rychle a zběsile začíná tam, kde čtvrtý končí. Pět hvězd je možná až moc (mám k filmu pár výhrad), ale pro mě osobně nejlepší díl z celé série. Skvělá akce od začátku až do konce. ()

DonBraso

Tenhle film měl prostě koule,který drze nadsazoval scény,kde všichni byly až moc nesmrtelný,ale zase nám předvedl Lin,že přesně takhle nějak to chceme.Závěrečná dlouhá scéna se zažere pod kůži.Ano zažere,ale zase nadsazaně,ono jet s dvouma autama a vzádu sejf,který níčí všechno okolo sebe,je prostě cool a hlavně aby divák koukal jak se všechno krásně níčí,pálí se gumy.Poprvé snad za sérii mi přišlo,že auta se dala na druhou kolej a přišel klišovitý příběh jak nějaký z Dannyho parťáků.Ikdyž přes to všechno,tak se na to hrozně moc dobře koukala a film odcejpal jak pára nad hrncem.Tenhle film je cool a tak se taky tak musí brát.JInak The Rock,to je fakt hrozná hrana a ty jeho hlášky bestovní:) ()

Cannonball

Proste nechápem, že film ako tento kde celú dobu sa naháňajú bez krký chlapci a sem tam vedú prihlúple dialógy mať vyše 80%. Ja som trpel od začiatku až do konca. Keby tam neboli dobré autá a trochu toho amerického akčáku tak to vypnem po hodine. Ničím nezaujal a co horšie ani nepobavil. ()

Salgafo

The best of fast and furious!!!!! Akce..akce . akce a zase akce..Ten film vás nenechá vychladnout. Pro mě osobně nejlepší automobilový snímek. Skvělý nápad dát všechna shnilá jablka na jednu hromadu. Partě skvělě sekunduje Skála. Doufám že pokračování bude ještě lepší,teda pokud to vůbec jde. ()

infernet

Osobně moc nemusím filmy, které si zakládají jen na vytuněných autech, krásných tělech a nablýskaných kvérech, ale tohle byla jízda, která přikovala k sedačce i mě. Místy je to fakt dechberoucí akce a Dwayne Johnson vypadá opravdu cool (a to jsem normální heterouš). ()

pa3ck69

Konečne ! Konečne sa pojem akčný stal v sérii Rýchlo a zbesilo realitou. Miestami až prehnanou ale budiž. Chcel som akčnosť tak som sa jej dosýta nasýtil. Trvalo to síce nejakých 10 rokov ale predsa sa to Justinovi Linovi podarilo na 3. pokus (do tretice všetko dobré). Krásne autá, krajšie ženy, krásne prostredie ... no proste o dôvod viacej navštíviť Rio. Výskyt dvoch svalovcov Diesla a The Rocka na rovnakom place bol priam skvostný. Obávam sa, že pokračovanie filmu bude mať čo robiť aby prekonalo Fast Five ale nechajme sa prekvapiť. Ja som maximálne spokojný. ()

Gedza

Jsem velký fanda této serie a myslím, že tento díl se povedl nejlépe. Děj má spád a není utahaný! Dokonce i Dwyne Johnson mi nevadil a zapadl. Asi nejvíce bych ocenila kameramana, ten odvedl výbornou práci a divák to určitě ohodnotí kladně. Možná mi tam jen chybělo více pěkných aut, kterými je tato série proslulá! Jako nejvyvedenější scéna se mi jeví ta poslední! Film můžu určitě doporučit! ()

ndee

Tímto končím s podobně laděnými filmy, kde hlavní náplní je rozmlátit co nejvíc drahých aut, vystřílet co nejvíc patron, skákat s těhotnou ženskou po střechách ve slumu aniž by potratila a to všechno za drsných hlášek Diesela a Rocka a černošské muziky. A aby se to dobře prodalo po celým světě, tak tam naflákáme od každé národnosti někoho. Snad tam chyběli jen Eskymáci.......... Mimochodem nesprzněněj natočenou rvačku jsem neviděl. Ostatní dobře popsal verbal. ()

stool

Nečekal jsem nic světaborného, ale netušil jsem, že to budou Dannyho parťáci bez vtipu, ale s o to více auty ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest