Reklama

Reklama

Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (1 737)

tron 

všechny recenze uživatele

„Čo sú to za šašov?“ – „Tí sú z cirkusu.“ Nie som fanúšik série (dvojku som pretrpel, štvorka ma sklamala), ale prvý a tretí diel ma bavili o čosi viac, ako piaty. Vzhľadom na to, že scenár je už tradične o ničom (od banálnych postáv cez tupé dialógy po silácke nevtipné hlášky), sú to vlastne fajn strávené dve hodinky. Brazílska atmosféra nie je ÚPLNE zlá, niektorí herci (asi dvaja, možno až traja) sú dokonca sympatickí (najradšej zo série mám Japonca Hana) a akčné scény ma tentokrát miestami dokonca až trocha bavili, čo je na túto dosť sterilnú sériu nečakané. Záverečný zvrat ohľadom trezoru mi v dobrom pripomenul podobný grif z DANNYHO JEDENÁSTKY, i keď porovnávať tieto dve skupiny je zverstvo. Najviac ma potešilo najväčšie oživenie snímky/série: The Rock. Ale od jeho stretu s Vinom Dieselom som predsa len čakal ešte trocha viac. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Akční western s Riem namísto divokého západu, rychlými auty namísto koní a drogovým bossem namísto železničního magnáta (hned úvodní skok/pád do vody lze chápat jako navázání tam, kde Butch Cassidy a Sundance Kid končí). Rodinný podtext je zbytečný a akční scény, mírně řečeno, přemrštěné, ale kdyby pro nic jiného (jako třeba pro Gal Gadot), pro těžkotonážní konfrontaci dieselového motoru a skalního masivu filmu nefortelnost dialogů a despekt k fyzikálním zákonům milerád odpustím. Cenou za chytřejší podívanou by byla třeba absence scény, ve které desetitunový trezor přiheftovaný ke dvěma závodním auťákům vesele demoluje ulice brazilské metropole. Buď Rychlou pětku přijměte se vší její testosteronovou teatrálností, nebo zapomeňte, že existuje. 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, JFL, Gilmour93, Othello, kubala, Anarion ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Nehorázná bedna sválů Dwayne Johnson jako elitní policajt proti trošku míň nehorázný, ale pořád bedně sválů Vinu Dieslovi, to se prostě jen tak nevidí, oba jsou v neskutečný formě a jejich pěstní duel mě nechal vzpomenout na řežbu mezi Austinem a Slyem z Expendables, akorát, že tady je ve hře tak o 50-60kg svalů víc. Jinak samozřejmě i mimo Dwaynea a Vina je film extrémně akční a nadupanej a lehce se mu daj odpustit nedostatky ve scénáři. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nemôžem inak. Je to blbé, extrémne prehnané, s občas strašnými dialógmi ("Tak, Dom, ako si spomínaš na svojho otca?"... "Čo urobíte s tými prachmi, keď bude po všetkom?") a s niekoľkými hluchými miestami. Lenže má to drvivú, perfektne natočenú akciu (nielen káry, ale aj brokovnice a sapíky), masívne urputného Rocka a Diesela schopného predať aj tú najpatetickejšiu hlášku. Zakaždým, keď sa tí dvaja stretnú, má ten film presne to, čo Expendables chýbalo. Testosterón to pumpuje do žíl takým spôsobom, že som z kina vyšiel s dvadsiatimi kilami svalovej hmoty navyše. :-) Perfektný letný brainless popcorn. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že přijet do kina na FF jednadvojkou Golfem, není příliš důstojné, nicméně po shlédnutí jsem odjížděl minimálně Panterem GTSkem. Po dlouhé době jsem absolvoval projekci, kterou jsem si maximálně vychutnal a užil, protože všechno, co jsem viděl, bylo hrozně příjemný. Prostředí, dynamika, herci, postavy, akce, hudba, prostě všechno. Zapadlo to do sebe jako jedno velké soukolí a neskutečně hravě se to hrnulo kupředu. Opravdu mi to chvílemi připadalo jako nějaká hra pro děti, kterou hrají dospělí chlapi a přitom si to dokonale užívají. Nálada po skončení filmu perfektní, chcete v autorádiu naladit Dona Omara a sešlápnout plyn skrz podlahu. Justin Lin se vytáhnul tak vysoko, že skoro hledí Kristu Spasiteli z Corcovada do očí, předvedl špičkovou akci, výborné tempo filmu, se kterým skvěle pracuje a poskládal bezvadnou partu lidí. Tahákem filmu budiž určitě bitka kategorie 105kg+ mezi The Rockem a Vin Dieselem. Zapomeňte na fighty Jackie Chan vs Jet-li nebo Jean Claude van Damme vs Dolph Lundgren... tady totiž Rio de Janeirem proletí tornádo, které úřady už pohotově nazvaly Kamennej nafťák, o síle 5 na Fujitově stupnici, které za sebou zanechává rozbořené zdi, vysklená okna a díry v zemi. The Rockova tlapa je asi o dva centimetry větší než součet obvodů pasu všech slečen v řadě E, kde jsme seděli, a Vin za ním zůstává asi o půl centimetru. No prostě boží rubačka těžkotonážních endo-mezomorfů. Závěrečnou pointu jsem samozřejmě neprokouknul, ale mám rád, když se mi to ve flashbacku osvětlí, pak se Rock zazubí, nastoupí chytlavá hudba a máte pocit, že jste v jiným světě. Supr, supr, supr, parádní zážitek! 125 miliónů dolarů(rozpočet)/626 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/188 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Galerie (90)

Zajímavosti (50)

  • Brian (Paul Walker) ve filmu nosí hodinky Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving 'Navy SEALs' Automatic, Hobbs (Dwayne Johnson) Panerai Luminor Submersible a Han (Sung Kang) Tag Heuer Monaco Gulf. (kwaicheng)

Související novinky

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což… (více)

Reklama

Reklama