Rychle a zběsile 5

• Austrálie

Fast Five

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 125 min

Vše, po čem může člověk toužit. Rychlá auta, krásný baby, obě hlavní postavy jako by vypadly z 80tých let, kulervoucí akce a silná romantika přetrvávající již deset let (jak mezi "nenamakanou" částí castingu, tak i touze alespoň na chvíli usednout za volant jedné z těch nabušených kár). Z jednoduché série, kde kdysi prostý scénář nahrazovaly neony a ženské zadečky, se pomalu stává kultovní záležitost mixující Dannyho parťáky s dobou, kdy Stallone ještě netužil bicáky steroidy. Zahraj to znovu, Justine!(8.5.2011)

"Ti chlapi jsou jména na seznamu. Objeví se a dostaneme je. Otázka ani kulka nazbyt." Nástup strohého agenta Hobbse mě nadchnul a se zbytkem jsem taky spokojen. Chcete-li totiž zbourat Rio de Janeiro rychle a draze, tak si přivolejte Torettovy parťáky a máte po starostech. Já jsem tedy zastáncem spíše duchovních hodnot, takže rychlé fáro, ke všemu ochotné číčy ani tuny peněz k životu nepotřebuju, ale pokud se přede postaví kravina, ve které se závodí s trezory, otisky prstů se hravě snímají z mokrých plavek a ukradená policejní auta nikdo nehledá, tak já jí budu hrdinně čelit. Zkrátka jsem se nasmál, oko si užilo spoře oděných ženských těl a smrad benzínu jsem ještě týden větral z obýváku. Tomu já prostě neumím odolat.(6.6.2012)

Tie inkriminovane cca dve minuty som bol v akcnom nebi. Pokazde, ked boli na platne bud pred alebo potom znova The Rock a Vin som sa dostal minimalne na nadvorie akcneho Olympu. Potesila zaradena spiatocka od umelych CGI k vacsiemu zastupeniu skutocneho zeleza. Vyplnova vata by si zasluzila osekat/prerobit, ovsem chapem, ze s takou nabusenou zostavou sa tazko nieco v strizni hadze do kosa. A ten cliffhanger na zaver v titulkoch ma rovnou mierou sklamal ako potesil zaroven, pretoze ak sa podari akvizicia vsetkych zucastnenych, tak pojde o najnadupanejsi 6. diel v historii kinematografie, ktory zanecha za sebou aj all star team z P-ckovej serie "Where the boys aren't" ;)(10.5.2011)

Pátý "nejlepší" díl slavné série. Hlášky: Tej: "Sakra, to snad ne. To jste opravdu vyškrábali zbytky ze dna?" Roman Pearce: "Asi jo, když jsi tady ty. Kdy vrátíš Martinu Lutheru Kingovi jeho auto?" Tej: "Hned jak ty vrátíš Rickovi Jamesovi jeho bundu." / Roman Pearce: "Sexy nohy, baby. Kdy bude den otevřených dveří?" Gisele: (Přiloží pistoli k jeho hlavě.) "Ve stejnou dobu, kdy zmáčknu tuhle spoušť. Chceš být první návštěvník?" / Roman Pearce: "Vidíš, jsem lepší zvláštní agent než si kdy byl ty." Brian O'Conner: "No, to záleží na tom, co myslíš tím "zvláštní." / Hobbs: "Proklepneš mi toho reyese, detailně, chci vědět kolikrát si ho na hajzlu oklepe." - 90%.(9.4.2017)

MOTORISTICKÉ SCÉNY ZOBRAZENÉ V TOMTO FILMU JSOU NEBEZPEČNÉ. VŠECHNY BYLY PROVÁDĚNÉ NA UZAVŘENÝCH SILNICÍCH ZKUŠENÝMI KASKADÉRY. NEPOKOUŠEJTE SE JE NAPODOBOVAT...... /// Fandíte rádi někomu o kom víte že nechcípne? A je vám jedno, že Chevrolet Corvette (Grand Sport z r. 1965) neumí plavat? Pak vás čeká perfektní akcička (byť dětinská!) plná dokonalýho zvuku a smradu benzínu. Tlustej a vousatej (nebo to jsou svaly?) ,,Rock“ hrající si na Elitní jednotku do týhle (hloupý?) akčňárny skvěle zapadá. ,,NEMŮŽEŠ POUŽÍT POKAŽDÝ STEJNOU FINTU! Dannyho parťáci na kolech – triviálnější – prostě BÉČKO!, u kterýho musí každýmu zvlášť dojít, proč ho chce vidět. Jestli za to stojí Rock s ,,melouny v podpaží“ či nadpřirozená síla techniky. MĚLI JSME KLIKU, PŘÍŠTĚ JI MÍT NEMUSÍME! A prej by se mohli usadit! Zajímavá, byť prostoduchá jízda. A vydržte kurva sedět i během závěrečnejch titulků! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak poznám (v Riu) člověka, kterej se nenechá koupit. 2.) Vlastním káru Martina Luthera Kinga. 3.) Rád bych porovnal drsný ,,kukuče“ V.Diesela a D.Johnsona. 4.) Thx za titule ,,Prdlousek“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(21.8.2011)

• - Druhý film, v ktorom sa stretli Tyrese Gibson a Jordana Brewster - tým prvým je Annapolis (2006). (HUMOOOO)

• - Se získem více než 600 milionů amerických dolarů se jedná o dosud nejvýdělečnější díl série. Ve srovnání s druhým nejvýdělečnějším dílem, kterým je předcházející pokračování Rychlí a zběsilí (2009) s výdělkem 360 milionů, se tak jedná téměř o dvojnásobek. (O´Neill)

• - Natáčení scény, v níž nákladní automobil naráží do vlaku, se téměř obešlo bez použití miniatur a triků. Došlo tedy k velmi silné srážce, při které vlak málem vykolejil. (Gerret)