Rychle a zběsile 5

• Austrálie

Fast Five

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 125 min

S vypnutým mozkem za maximum.(30.5.2011)

Uznávám, že přijet do kina na FF jednadvojkou Golfem, není příliš důstojné, nicméně po shlédnutí jsem odjížděl minimálně Panterem GTSkem. Po dlouhé době jsem absolvoval projekci, kterou jsem si maximálně vychutnal a užil, protože všechno, co jsem viděl, bylo hrozně příjemný. Prostředí, dynamika, herci, postavy, akce, hudba, prostě všechno. Zapadlo to do sebe jako jedno velké soukolí a neskutečně hravě se to hrnulo kupředu. Opravdu mi to chvílemi připadalo jako nějaká hra pro děti, kterou hrají dospělí chlapi a přitom si to dokonale užívají. Nálada po skončení filmu perfektní, chcete v autorádiu naladit Dona Omara a sešlápnout plyn skrz podlahu. Justin Lin se vytáhnul tak vysoko, že skoro hledí Kristu Spasiteli z Corcovada do očí, předvedl špičkovou akci, výborné tempo filmu, se kterým skvěle pracuje a poskládal bezvadnou partu lidí. Tahákem filmu budiž určitě bitka kategorie 105kg+ mezi The Rockem a Vin Dieselem. Zapomeňte na fighty Jackie Chan vs Jet-li nebo Jean Claude van Damme vs Dolph Lundgren... tady totiž Rio de Janeirem proletí tornádo, které úřady už pohotově nazvaly Kamennej nafťák, o síle 5 na Fujitově stupnici, které za sebou zanechává rozbořené zdi, vysklená okna a díry v zemi. The Rockova tlapa je asi o dva centimetry větší než součet obvodů pasu všech slečen v řadě E, kde jsme seděli, a Vin za ním zůstává asi o půl centimetru. No prostě boží rubačka těžkotonážních endo-mezomorfů. Závěrečnou pointu jsem samozřejmě neprokouknul, ale mám rád, když se mi to ve flashbacku osvětlí, pak se Rock zazubí, nastoupí chytlavá hudba a máte pocit, že jste v jiným světě. Supr, supr, supr, parádní zážitek! 125 miliónů dolarů(rozpočet)/626 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/188 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(10.5.2011)

Akce a tuna nelogičnosti si v tomto díle podávají ruce tak dlouho, až to člověka totálně odrovná. Nejprve jsem ty nereálné hovadiny přehlížel v zájmu dobrého filmového zážitku, ale když už prokládaly více procent stopáže než samotná akce, řekl jsem: "dost do prdele!". Tak totálně odrovat celý film vlastní neschopností vymyslet reálnou věc opřenou o skutečný svět, to jsem ještě u žádného scénáristy neviděl. Tak například odebrat otisk dlaně z látkových bikin? Nebo dvě sportovní auta jedoucí po ulicích Ria rychlostí 250 km/h s malým dárečkem v podobě 100 tunového trezoru místo přívěsu? Do hajzlu a to je jen špička ledovce. Co třeba to "nenápadné" vloupání na policejní stanici, kde ta dvojka rozřezala půlku zdiva, to jako nikomu nepřišlo podezřelé když se pak šel vysrat na hajzl? Nejsem rýpal, který šije do všeho, ale tohle bylo moc i na mě. Akce naprosto dokonalá a dokonce i ta hra na Dannyho parťáky vyšla, jen by se do ní příště mohla přidat i ta blbůstka jménem "fyzikální zákony". Chcete luxusní policejní vozy? Stačí přelézt pletivo a odjedete bez problémů. Fuck you! 60%(21.8.2011)

Výborná akční popkornová (to samo o sobě znamená "vypněte mozek, jinak by vás akorát tak trápil") oddychovka, dlouho tak dobrá nebyla. Aniž bych viděl ty tři předchozí, na díl pátý jsem se těšil a byla to snad ještě větší pecka než se zdálo z traileru. Neodolatelný sporťáky, týmová sranda, hlášky, nabušená béčková akce, Rio, a Vin Diesel je dobrej ale Rock je zkrátka BŮH jak hovado.(26.4.2011)

Zo 100 percentnou určitosťou viem povedať 2 veci a to, že Fast Five je určite najlepšia časť zo všetkých momentálne natočených Fast and Furious a to, že je to jeden z najlepších a najakčnejších filmov, ktoré som mohol zatiaľ za rok 2011 vidieť.(1.9.2011)

• - V celej sérii nebol Han (Sung Kang) nikdy oslovený priezviskom. Celé meno postavy je Han Seoul-Oh. Môžeme si to všimnúť pri pohľade na obrazovku s jeho identifikáciou.Toto meno je veľmi podobné menu Han Solo z filmov Star Wars. (Kub_ees)

• - Slavnostní premiéra se konala v Riu de Janeiru, kde se celý snímek odehrává. (Coldrex)

• - Tyrese Gibson si znovu zahrál horkohlavého Romana Pearce, Brianova kamaráda z dětství, který to skvěle umí s rychlými auty. Gibson, který debutoval ve filmu Johna Singletona Tvrďák, natáčel souběžně dva filmy, z placu Rychle a zběsile 5 přelétával do Atlanty, kde natáčel třetí pokračování Transformers Michaela Baye. (MikaelSVK)