• larelay

asi som naozaj z inej planety,ako cca 24 tisic tunajsich fajnsmekrov... trezor za sportakmi to definitivne zabil a nepomohlo ani, ze som si k tomu supla decko cerveneho. asi som mala radsej viac. tento film sa nedal brat ani len s nadsazkou... dialogy pisal snad Jozko Mrkvicka z osobitnej skoly a rovnaky exot ucil hercov hereckemu umeniu.(27.12.2013)

Akčňák roku! Dokonalý příklad toho, jak by moderní akční film měl vždy vypadat a mezi všemi těmi superhdinama zástupce čistokrevné akční zábavy. Auta, zbraně, ženy a dva totálně drsní týpci na opačných stranách zákona. Akční scéna roku included. Když totiž Johnson skočí na Diesela, a ti se začnou mlátit hlava nehlava, nejde to hodnotit jinak. Hlavně když je scéna správně podložena a ještě lépe natočena. A perfektní příklad toho, že svět není černobílý a není zlo jako zlo. Jinak ale nějaké přesahy netřeba hledat, stačí se jenom připoutat a užít si opravdovou žánrovou perlu. Jediný relativně podobný film z poslední doby je Expendables. Tam jsem si stejně jako tady užil akci tak klasickou a čistou, jaká už dneska moc nebývá. A tady jsem si stejně jako tam užil skvělou partu navzájem se popichujících nahláškovaných frajerů. Shrnutí: Z ošklivého káčatka Justina Lina se vyklubala přes jeden evoluční článek dokonalá labuť. Big Mistake!(16.9.2011)

[imdb: 7.6/10] | me: Akčná superdivočina, pri ktorej si človek mozog vypínať nemusí,.... najlepšie by totižto bolo ak by žiaden nemal. Ak by som požiadal dvoch desaťročných chlapcov na sídlisku, aby mi povedali ako si predstavujú dobrý akčný film, pevne verím, že odpoveď by bola Fast Five. Samopale, špeciálne jednotky, gauneri, super nadupané káry, výbuchy, pády, skoky, extra tvrdé nepriestrelné hlášky, Vin Diesel, (and last but not least) The Rock, ... ak toto všetko zmiešame dokopy bez akejkoľvek potreby použitia rozumu dostaneme tak šialený mix explozívnej jazdy kde nie je možné oprieť sa ani na sekundu o akýsi hoc i nepatrný zdravý úsudok. Je to zbytočné... Najlepšie je pohodlne sa oprieť, vytlačiť hlasitosť na maximum, dívať sa, usmievať sa a nepozastavovať sa nad ničím. Zdravý ľudský mozog sa mnoho krát vzprieči v snahe o tvorbu logických úvah, ale tomu netreba vôbec venovať pozornosť. Proste film fičí a my sa len dívame na spektakulárne predstavenie nekončiacej akcie. Vysoké (všeobecné) hodnotenie tohoto filmu pravdepodobne vychádza z pozitívneho vzrušenia fanúšikov Fast-série a jej predchádzajúcich fail-och. Verím, že tento film je podstatne lepší ako predošlé tri dokopy (už len vďaka pôvodnému superobsadeniu doplnenému o The Rock-a), ale nič to nemení na fakte, že to je šialene prehnaná divočina bez štipky zdravého rozumu. Na mňa to už bolo až príliš a to mam akčné filmy extra rád. $11 million? Sounds like a whole lot of vaginal activity to me. (16.6.2011)

Určitě nejlepší díl série. Bohužel přepálená stěžejní akční scéna v závěru, se zdemolovanou půlkou Ria a přikurtovaným trezorem za dvěma bouráky, byla na můj vkus až příliš za hranou akceptovatelnosti. A když se v neakčních pasážích otevře huba a postavy ze sebe trousí životní pravdy a moudra, tak i paní Klišé a Hloupost se běží s hrůzou schovat za kameru, fakt se to nedalo poslouchat :o) Díky aspoň za Dwayneho postavu agenta Hobbse, protože The Rocka není nikdy dost a jeho pěstní souboj s Dieselem, kdy se okolní zdi bortily jako polystyrenové kulisy, mě slušně probral z letargie.(8.5.2011)

Takhle silný film jsem naposled viděl u Avatara!!! Kdo by řekl, že se z akční série Rychle a zběsile stane takhle silný, krásný a se smyslem pro humor udělaný, film? Možná jste si toho nevšimli, ale tento film není hlavně o akci i když je v něm obsažena, ale hlavně o citu, o kráse přátelství, humoru a krásy z příchodu něčeho nového (miminko). Je to film o lidské duši a povaze, o tom, že i když jsme na špatné straně zákona, tak jsme taky jen lidé a máme také své city a taktéž se rádi smějeme a máme smysl pro lásku, nejen tu partnerskou. Řekl bych, že takhle jednou budou vypadat akční filmy v duchovním a sjednoceném světě, kde vládne láska, přátelství, porozumění, tolerance a úcta k druhým, tak jak tomu bylo dříve.(9.5.2011)

• - Trezor, který táhli za auty, bylo ve skutečnosti auto obklopené stěnami. Jeho řidič měl ve voze i záchod, aby neztrácel čas vystupováním, které zabralo 15 minut. (IQ Tiqe)

• - Jedná se o první díl celé série, který byl uvolněn také pro IMAX. (MeanWhile)

• - Monstrum použité při vlakové krádeži dostalo přezdívku Mongo. Jedná se o na zakázku postavený trubkový rám osazený kabinou z vojenského tahače HEMTT a motorem Chevrolet V8 s výkonem 600 koní. V úvodní scéně s autobusem se objevili Dodge Charger R/T z roku 1970 a Honda NSX. Po příjezdu do Ria ale i dalších scénách řídí Brian (Paul Walker) Nissan Skyline GTR Coupé ročník 1972 a Dominic (Vin Diesel) klasický Dodge Charger z roku 1970. Během scény ve vlaku jsou ukradeny DeTomaso Pantera 1972, Ford GT40 1965 a Chevrolet Corvette Grand Sport Sting Ray z roku 1966. Hobbsova (Dwayne Johnson) jednotka používá speciál Gurkha a GMC Yukon. Motorka, na které jezdí Gisele Harabo (Gal Gadot), má dle scénáristů označení Ducati Street Racer, přičemž by se mělo jednat o poupravenou Ducati Streetfighter. Tej Parker (Ludacris) jezdí s Fordem Galaxy ročník 1963, Han (Sung Kang) pak během svozu s Fordem Maverick z roku 1970. Ve scéně s výběrem aut se vystřídají Porsche GT3 RS, Toyota Supra a Nissan 370z, zahlédnout lze také Subaru Impreza STi sedan. Ukradená policejní auta jsou Dodge Charger ve verzi Police Interceptor. Pro krádež jsou použity mírně modifikované modely Dodge Charger SRT. Tej Parker (Ludacris) i Roman Pearce (Tyrese Gibson) utratí své peníze za Koenigsegg CCXR, kterých byly skutečně vyrobeny jen 4 kusy, a Han (Sung Kang) se na konci filmu veze v Lexusu LFA, kterých bude vyrobeno jen 500 kůsů. Brian a Dominici v závěru zůstali věrni svým značkám. Brian (Paul Walker) řídí nejnovějším Nissan GT-R, Dominic (Vin Diesel) pak Dodge Challenger model 2010. (Adrai)