Reklama

Reklama

Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

(více)

Videa (20)

Trailer 2

Recenze (1 737)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pan Diesel už má jen o jednu bradu míň než Hitchcock, inženýr Johnson připomíná silně perspirující klon Golema a V.I.Lenina a Socha Krista Spasitele nad Riem trpce lituje, že s věčně rozpaženýma rukama nejde držet volant od nějaké nabouchané káry, sloužící jako lapač lepých děv(ek) v mikrosukních.. Domovi parťáci se zcela klišovitým charakterově-rasovým obsazením zaslouží uznání za poctivě natočené akční scény prosté digitálních masturbací, ovšem u pasáží dramatických se všichni měli raději držet osvědčeného "mlčeti zlato" a závěrečná pasáž, dělající z Isaaca Newtona studenta zvláštní školy, ta sama o sobě svou debilitou patří zamknout právě do trezoru. Leč epinefrin diváckými těly proudí, tak co tady přimíchávám vodu do vysoce oktanového benzínu.. V souvislosti s tím bych však chtěl upozornit na prohlášení autorů v závěrečných titulcích ("Motoristické scény zobrazené v tomto filmu jsou nebezpečné. Všechny byly prováděny na uzavřených silnicích zkušenými kaskadéry. Nepokoušejte se je napodobovat!") a apelovat touto cestou na chlapce s rovným kšiltem a diamantíkem v oušku, šlapajícím na plyn ve vytuněném Golfu po sedmém majiteli, z něhož se line tuc-tuc hudba tak hlasitě, abychom my všichni i na 150 metrů poznali, jak vytříbený hudební vkus majitel vozu má, aby dbali na skutečnost, že mají v těle kosti a při nárazu ve vysoké rychlosti se jim potrhají orgány. Zkrátka nejste celý jako Vin z tvrzeného polyuretanu (což lze poznat i z jeho obličejové mimiky) a hlavně, stejně zranitelní jsou na silnici a jejím okolí i druzí.. ()

Dellamorte

všechny recenze uživatele

" Birthday Brunch ( Elm Park INN) " áno N.Y - to bolo miesto , kde som zvíťazila pokec ( vďaka Marcovi ) , podpis( žiadna počmáraná autogramiáda ) a skoro aj tattoo od značky Vin Diesel. Je to boží chlapík - maxim voice !. Žiaden drsoň a nemá 2j , ale 3j bradu - je to pašák. Sympaťák ktorý Ťa ako bývalý vyhadzovač proste nevyhodí (ak ho nepoprosíš , alebo sa nepokúsiš učesať mu plešinku ). Walker ( zatiaľ ho nestíham ) rokmi nadobúda akurátny sexeappeal. Rock ( pravdepodobne nedostihnuteľný - zatiaľ ) urobil dobre , že opustil wrest a skočil do filmovej arény.Tak práve táto 3ka spáchala letné kino, v ktorom " SPEED BOYS "nevideli " BAD BOYS " ani vo vytunovanom spetnom zrkadle. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nemôžem inak. Je to blbé, extrémne prehnané, s občas strašnými dialógmi ("Tak, Dom, ako si spomínaš na svojho otca?"... "Čo urobíte s tými prachmi, keď bude po všetkom?") a s niekoľkými hluchými miestami. Lenže má to drvivú, perfektne natočenú akciu (nielen káry, ale aj brokovnice a sapíky), masívne urputného Rocka a Diesela schopného predať aj tú najpatetickejšiu hlášku. Zakaždým, keď sa tí dvaja stretnú, má ten film presne to, čo Expendables chýbalo. Testosterón to pumpuje do žíl takým spôsobom, že som z kina vyšiel s dvadsiatimi kilami svalovej hmoty navyše. :-) Perfektný letný brainless popcorn. ()

Arx 

všechny recenze uživatele

Vynikající pokračování ovšem podle mě trošku nadhodnocené. Nemůžu si pomoct ale mě coby fanouška téhle série tam prostě chybělo víc aut, víc nádherných ženských (když nepočítám krásnou Gal Gadot) víc toho díky čemu se tahle série dostala tam kam je. A to hlavně díky prvnímu dílu, který je pořád v mých očích nejlepší a zřejmě nebude nikdy překonán. Líbí se mi, že se v tomhle dílu sešla stará dobrá parta z jedničky, nelíbí se mi až přílišná podoba s Dannyho parťáky. To plánování loupeže je až moc podobné a několikrát ohrané, přestože chápu že je to asi cool. Další u mě problém je The Rock. V Kráčející skále jsem s ním neměl absolutně žádný problém a jde o super béčkový film ale tady je The Rock tak topornej, že to snad i úplný lajk pozná. Nevěřím mu jediné slovo a přijde mi, že je tam jen kvůli tomu, že má svaly a je známej. Jinak snad tomu nemám co příliš vytknout. Nechci rozhodně aby tento komentář vyzněl negativně. Film je to opravdu kvalitní a uvědomuju si, že to mohlo dopadnout dááááleko hůř ale u mě tomu pořád něco chybělo a první díl je opět nepřekonán. Třeba to vyjde příště :-)) ()

brit84 

všechny recenze uživatele

Ať si ze mě nikdo nedělá prdel, že se tohle líbí takovýmu množství lidí. Ok, beru, že je to těžce nenáročný žánr, kde si stačí rozdělat pytlík chipsů, sednout na zadek a ostatní přijde samo. U mě to bylo taky nějak podobně, pak ale na řadu přišla ta ubohost s mnohatunovým trezorem, kterej táhnou zapřaženej za autama a DVD letělo z přehrávače. Opravdu většině z vás stačí tak málo, aby se film zalíbil? ()

Galerie (90)

Zajímavosti (50)

  • Dwayne Johnson (Hobbs) před natáčením přibral 15 kg svalové hmoty, aby byl v roli agenta Hobbse maximálně přesvědčivý. Rvačka Doma (Vin Diesel) a Hobbse patřila mezi nejnáročnější scény filmu. Za účasti trikových koordinátorů a dublérů se natáčela více než týden. (MikaelSVK)
  • Jordana Brewster (Mia) si při natáčení poranila ruku o jednu ze střech. Nakonec musela do nemocnice, odkud si odnesla několik stehů. (Gabushka)

Související novinky

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což… (více)

Reklama

Reklama