Rychle a zběsile 5

• Austrálie

Fast Five

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 125 min

Musím říct že takovej akční uragán jsem ani nečekal, nejen že nečekal, já už v něj ani nedoufal, ale hlavně, kamera se nehoupe !!!! Po x letech mám konečně pocit že kamerou stojí člověk a ne starej Bruna ! Při akčních scénách jsem zářil jak Černobyl. Pobavilo mě, že The Rock už si už neříká The Rock, ale Dwayne Johnson. Ono to taky vypadalo blbě, představte si, že jdete žádat o hypotéku a v bance se vás zeptaj kdo vám bude ručit a vy řeknete, skála. Jinak teda pan Johnson je tady velkej jak kráva co sežrala těhotnou žirafu, to se fakt nevidí a taky se mě líbila ta bradka co měl, vypadalo to, jako kdyby vyholil nějakou ženskou mezi nohama a nalepil si to na bradu. Dwayne byl furt namazanej nějakou niveou nebo co, aby se zvýraznila maskulatura a nebo to pocení, on nic nedělal a lilo z něj jak z deštnýho pralesa, to pod ním musela bejt minimálně vana ne ? Protože, kdyby ne, tak by Riu hrozily lokální záplavy. No už ho nechám wrestlera jednoho bláznivýho. Konec konců dopřál mě pár drsnejch hlášek a to se počítá. A ten fight dvou přerostlejch goril Vin Diesel - Dwayne to bylo něco, to až uvidí Arťuchin, tak se naši hokejisti maj s rusákama přístě na co těšit. Vin Diesel je konečně zase zpátky ve hře, už jsem se bál že je pro akci odpískanej i když mě přijde že trošku ztrácí na charismatu, ale pokud nebude nabírat další kila podobný role s přehledem utáhne.(18.5.2011)

Esence demence? Nepochybně, ale nesmí se zapomenout dodat jak moc béčkově zábavné machistické demence:) Vynechal jsem prostřední tři díly, a jak to tak vypadá, dobře jsem udělal. Kádr mezitím vyspěl a z přehlídky auťáků a nulových hereckých výkonů jakž takž to držících pohromadě, aby to mohlo být vydáváno za film, se stalo plnohodnotné akční béčko v tom nejlepším smyslu slova. Aneb značka ideál do situace "pojďme si na závěr fajnové letní grilovačky pustit nějaký cool prostoduchý snímek, kde nefungují žádné zákony známého vesmíru":) Sice mě daleko víc bavilo sledovat půvabné trio Brewster-Pataky-Gadot než uvadající floutkovský šarm pana Walkera a obří bradu The Rocka nebo poslouchat, kdo z hřebců v tričkách/tílkách má hlubší hlas, napumpovanější bicepsy a výhrůžnější ksicht (o "nezbytných" "vtipných" negros a latinos v týmu radši nemluvím), přičemž právě panstvo je v záběru nejčastěji, ale i tak jsem rád, že ta jízda měla lehce přes dvě hodiny. Trochu znepokojivý je fakt, že některé věci se už berou hopem mimo záběr, protože "je přece jasné, kdo má tady největšího karbonového ptáka", a drtivá většina se toho děje tak, že z toho přímo trčí nadpis "je to jen proto, že jsem to tak napsal, a napsal jsem to tak proto, aby to mohlo být ještě víc hustonářezový". Ale - ještě jednou a naposledy - i tak jsem se opravdu dobře pobavil, a že ze mě dělají totálního debila si pomyslel jenom ve scéně "nejostřílenější americký headhunter si to přihasí doprostřed srazu větších a menších tunerských hajzlíků z favel a je děsně překvapený, že ho obklíčí stopadesátšest střelných zbraní". Takže proč ne, rozhodně to vysoko ční nad prvním dílem a o dost přečuhuje i nad takovými 60 Sekundami. A že se zbytečně rozkecávám o něčem, co šlo napsat hned? Nepochybně, ale tak to máte s celým tímhle filmem;) 80%(15.4.2012)

4,5* tohle je fakt paráááda!!! Úžasně vyrovnaná a sympatická akční záležitost!! Na tom filmu je vše super (až na pár trapných, ohraných vtípků ...). Perfektní postavy, perfektně zahrané, každá má ve filmu svůj jasný význam a čas se prezentovat. Nikdo nevyniká ani "nezaniká". Všechno je takové optimistické, nemá to napětí, o nikoho se ani moc nebojíme, víme, že stejně vše dobře dopadne. Ale to je právě ta pohoda, která z filmu vyloženě sálá. Kapitola sama pro sebe je pak účast Dwayneho "ROCKA" Johnsona, jehož každý nástup před kameru, každý pohled a každý postoj doprovází až nevýslovný dojem osobní dominance. Herecké duely "Diesel vs Dwayne" jako by byly vystřižené z WWF eskapád, absolutní testosteronová bouře dvou gigantů na scéně!! V poslední třetině mi film pak nabídl přesně to, o co jsem se modlil, souboj těchto dvou "goril", který byl opravdu super!!! (a bylo úplně jedno, kdo vyhraje...). Suprová auta navrch. Krásný a dojemný závěr. Prostě úžasná akční oddechovka. Opravdová paráda pro všechny generace a typy diváků ...(20.8.2011)

Akční western s Riem namísto divokého západu, rychlými auty namísto koní a drogovým bossem namísto železničního magnáta (hned úvodní skok/pád do vody lze chápat jako navázání tam, kde Butch Cassidy a Sundance Kid končí). Rodinný podtext je zbytečný a akční scény, mírně řečeno, přemrštěné, ale kdyby pro nic jiného (jako třeba pro Gal Gadot), pro těžkotonážní konfrontaci dieselového motoru a skalního masivu filmu nefortelnost dialogů a despekt k fyzikálním zákonům milerád odpustím. Cenou za chytřejší podívanou by byla třeba absence scény, ve které desetitunový trezor přiheftovaný ke dvěma závodním auťákům vesele demoluje ulice brazilské metropole. Buď Rychlou pětku přijměte se vší její testosteronovou teatrálností, nebo zapomeňte, že existuje. 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, JFL, Gilmour93, Othello, kubala, Anarion(10.4.2012)

„Čo sú to za šašov?“ – „Tí sú z cirkusu.“ Nie som fanúšik série (dvojku som pretrpel, štvorka ma sklamala), ale prvý a tretí diel ma bavili o čosi viac, ako päťka. Vzhľadom na to, že scenár je už tradične o ničom (od banálnych postáv cez tupé dialógy po silácke nevtipné hlášky), sú to vlastne fajn strávené dve hodinky. Brazílska atmosféra nie je ÚPLNE zlá, niektorí herci (asi dvaja, možno až traja) sú dokonca sympatickí (najradšej zo série mám Japonca Hana) a akčné scény ma tentokrát miestami dokonca až trocha bavili, čo je na túto dosť sterilnú sériu nečakané. Záverečný zvrat ohľadom trezoru mi v dobrom pripomenul podobný grif z DANNYHO JEDENÁSTKY, i keď porovnávať tieto dve skupiny je zverstvo. Najviac ma potešilo najväčšie oživenie snímky/série: The Rock. Ale od jeho stretu s Vinom Dieselom som predsa len čakal ešte trocha viac. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(18.5.2011)

• - Za svoji roli inkasoval Vin Diesel 15 milionů amerických dolarů. Navíc má jako producent i podíl ze zisku. (Coldrex)

• - Jordana Brewster si při natáčení poranila ruku o jednu ze střech. Nakonec musela do nemocnice, odkud si odnesla několik stehů. (Gabushka)

• - Vo filme bolo zničených viac ako 200 áut, čo pohltilo veľkú časť nákladov. (Wargoo)