Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

bruceman7

Krásně graficky zpracované, zároveň úžasné - řekl bych na míru šité, jakoby ke všem pohybům připnuté - ozvučení. A to jsem to ani neviděl v kině. Sice je to v podstatě taková adventura a nemyslím, že by někdo (byť zkušený) byl takové improvizace, jaká nám byla představena, schopen, nicméně - za celkové zpracování a tak vůbec si to tu pátou hvězdu vysloužilo. Ještě bych dodal - zajímalo by mě, jak moc si je lid vědom, kolik "space debris" se kolem té naší modré koule točí. Podobný problém jako byl ve filmu se skutečně může stát a v budoucnu se i jistě stane - s tempem, jak se okolí Země plní vším možným. Jsem zvědavý, jak se to bude řešit. ()

Lisabellla odpad!

BLEH! Takové hodnocení jen proto, že je to pěkný ve 3D?? A to byly doby, kdy zdejší hodnocení filmů mělo alespoň nějakou úroveň. ()

Lencha

Koukám, že budu jedna z mála, ale mě tenhle film vůbec neoslovil. Zřejmě jsem od něj čekala mnohem víc, než jsem ve finále dostala. Sandře jsem nevěřila ani slovo ani pohled (a to ji mám jako herečku hodně ráda) a poté, co zmizel Clooney jsem začala přemýšlet o tom, zda má cenu film dokoukat či ne. Trošku jsem doufala, že se Sandře podaří kolegu zachránit, ale bohužel. V podstatě mi bylo úplně jedno, zda Sandra přežije nebo ne. Myslím, že by u mě nezabodovalo ani to, kdybych viděla film na velkém plátně. Dokonce mě nezaujaly ani vizuální efekty. Zkrátka a jednoduše, tohle nebyl můj šálek kávy. :-( ()

Benedygtus

Musim uznat, ze jsem velmi prekvapeny. Celou dobu takto drzet hladinu napeti od prvnich par minut az do samotneho zaveru je neco nevidaneho. Zaroven, ale je to film, ktery vas asi nicim neprimeje se na nej podivat jeste jednou, snad jen pokud jste milovnici S. Bullock a zaroven mate radi (skoro)nemy film. P.S.: Kdyz jsem si precetl posledni vetu, skoro si tak rikam, jestli to neni oxymoron. ()

Zagros

Čekal jsem pomalý rozjezd, dlouhé scény a bál se nudy zabalené do krásného vizuálu. Nic z toho se nesplnilo, tedy až na tu dech beroucí vizuální stránku. Než se vzpamatujete, děj vás pohltí a film se rozběhne nečekaně strhujícím tempem. Napětí je neustálé a graduje jak má. Sandra Bullock také předčila má očekávání, hraje to skvěle a na to, že jí v době natáčení bylo téměř padesát, vypadá neskutečně. Čtyři hvězdy, které obstály i po druhém shlédnutí. ()

Han22

S Gravitací mám trochu problém. Jednak nemusím různé katastrofické/survival filmy, jednak z vesmíru mám radši nějaké ty nerealistické filmy plné laserů a výbuchů a jednak jsem podobný námět viděl už xkrát v různých seriálech. Natočené je to ovšem úchvatně! Nejrůznější průlety troskami, snaha se někde zoufale zachytit (ve first person!), protože jinak je čas udělat stanici pápá, oheň, kabely, navigace hasičákem a další a další parádičky. Navíc Clooney je sympaťák a Bullocková hraje a vypadá fantasticky (na cca 50 let) a člověku nezbývá, než jí fandit. Zvlášť když ji pod nohy hází klacky nejen vesmír, ale i scénárista (trosky se objeví vždy když se někam dostane). Závěrečný sestup jsem se modlil, aby režiséra nenapadlo udělat módní hollywoodský špatný konec... no jsem spokojený a nemám co vytknout. ()

iXtr3m3

Audiovizuálne fantázia, príbehovo a obsahovo o hovne. Aspoň sa ale na to dalo dívať. V tomto prípade 3D a kvalitné audio urobilo väčšinu práce. ()

Milano33

Gravity je dychberúcim snímkom, ktorý stiera hranicu medzi konceptom Sci-Fi a celkovou realistickosťou filmu. Gravity hoci nedisponuje silnou príbehovou stránkou a niektorý dokonca môžu polemizovať o tom, či vôbec ide o príbeh v jeho pravom slova zmysle. O tomto filme sa dá skôr hovoriť, ako o pocitovom zážitku, kedy divák vníma a prežíva to, čo sa Sandre Bullock za celú stopáž filmu prihodí, ale aj to, čo sa jej momentálne honí hlavou. Je to primárne zamerané na jej emócie, popudy a psychické rozpoloženie ako také. Sandra sa po celý časť riadi svojim pudom sebazáchovy, pri živote ju drží iba odhodlanie a vôľa žiť, avšak to, ako devastujúco na ňu vplýva vesmír, ju zakaždým položí na kolená. Taktiež ju ťaží aj nehostinnosť vesmírnej pustiny, nedostatok kyslíku či paliva. Vesmír je tak prázdnym miestom a zároveň takým prekrásnym. Pohľad na Matku Zem z čiernočiernej tmy vesmíru bol vážne fascinujúci, obzvlášť pri východu Slnka. Počas sledovania filmu dokonca nazrieme až do samotnej podstaty vesmíru. Gravity je survival dráma s intenzívnou thrillerovou zložkou, takisto však ide i o Hard Sci-Fi, keďže sa jedná o vysoko realisticky, technicky zrealizovateľný a vedecky dokázateľný snímok s tvrdým dôraz na fyziku a mechaniku nášho nekonečného univerza. ()

kukuuuc10

Toto je přesný příklad toho, kdy se natočí takový film, který by se neměl nikdy obšlehnout. Je v tom takové strhující pouto a napětí, při kterém mi pracovalo celé tělo. Hold, rok 2013 je rokem filmových orgasmů a tento byl pro mě hodně hluboký. Smekám před Cuarónem. Hned avizovaná úvodní 17minutová scéna, začínající vesmírným tichem a pak už jen ta očekávání, co bude pak! Měl to být svatební Mig, nakonec to byla pohřební Gravitace!!! ***** ()

Kamiiik

Nemám slov, krásně vše vystihnul uživatel Ashal. Po celou dobu jsem seděla napnutá, nedýchala a čekala, co bude dál. Po skončení filmu jsme s kamarádkou jen seděly a ani jedna z nás neřekla jediné slovo, první bylo jen "asi jsem zapomněla mluvit". Z kina jsem šla celá vyklepaná a absolutně ohromená vynikajícím filmem. Jediné co mi vadilo, ne však na filmu, ale na divácích, bylo, že se lidé smáli v život ohrožujících momentech.... Pro Sandru mám velikou slabost, ale určitě nejsem jediná, kdo by jí rád viděl s druhým Oscarem. Krásných 7 získaných Oscarů (ten osmý za film tam měl být taky...). ()

beba789

Úchvatný 3D zážitek. Gravitace nemá nějaký promyšlený příběh plný zápletek, právě naopak, od začátku víme, kam se děj bude odebírat, ale je především o dokonalých efektech. Sandra v roli Ryan Stone neměla chybu a doufám v nominaci na oscara. Velice mě uchvátila hudba, která hezky dopomohla filmu k dokonalosti. Pro mě je Gravity nejlepší filmový zážitek v roce 2013 a myslím že ho už nic nepřemůže, protože vykouzlit takovou atmosféru se nepovede jen tak někomu a to ani tehdy, když se o to snaží ze všech sil. 100%. ()

Merkin

Nulová přitažlivost a chlad...Je zajímavé, že snímek vybroušený téměř do posledního detailu, s hvězdným obsazením, vynikajícím technickým zázemím a doslova nadpozemskými kulisami, mě svými precisními kalkulacemi, ale i neskrývanou vypočítavostí, nakonec citově téměř nezasáhl. Nenechte se zmýlit, rozhodně bych Gravitaci zařadila mezi nejlepší scifi, která jsem viděla, především po stránce řemeslné jde o zajímavý kousek, pomyslná chytlavost k srdci však chybí. Možná kdyby Hustonu zahlásili :,, Máme problém!". PS: Během několika dní tenhle snímek přeskočil v žebříčku Vesničko má středisková, Počátek, Psycho, Klub rváčů, Star Wars, Prázdniny v Římě i Tanec s vlky. Vážně? Asi mu dám protestní odpad :) ()

MaaaR@

90 minut výborného zážitku, na který si ale za měsíc sotva vzpomenete. Sandra podává nejspíš životní výkon. ()

Gogo333

Po stránce obrazu (efektů) a zvuku hodně povedený film. 3D je docela často, ale není to nic extra a klidně bych se bez něj obešel. Příběhově to je ale hodně slabý. Sandra mi moc do tý role nesedla a radši bych tam viděl nějakou jinou herečku. Hodně mi tam taky vadilo jak často má štěstí, že přesně co potřebovala měla sebou, že ji nic netrefilo a věci fungují podle její potřeby. Občas to vypadalo, že si film hraje na dokument a snaží se nám předvést jaké to je ve vesmíru (což by mi nevadilo), ale chvíli na to tam předvedou něco, co tam nemůže fungovat. Škoda, že to nebylo víc reálný. 70% ()

Stružák

Cuarón to dokázal! Udělal z prdu kuličku! Gravitace je totiž docela průměrné americké drama s troškou patosu a spoustou nelogičností, ale podané tak neskutečným způsobem, že to člověka fakt uzemní (fakt, chci tady v únoru vidět Oscara za režii!). Může za to velmi dobře hrající Sandra Bullock, ale hlavně naprosto famózní hudební doprovod a zvukové efekty. Cuarón umí ve filmu nastínit a přiblížit pocit samoty ve vesmíru, ale dokáže přitlačit, když je to potřeba. Celých devadesát minut tak neskutečně graduje až do působivého finále, kde mi v kině naskakovala husí kůže. Gravitace je zajímavým filmem, který si ale naplno užijete pouze v kině, případně doma na velkém plátně, jinak to snad ani nemá cenu. A mimochodem, ty záběry přímo ze skafandru (z pohledu první osoby) maj taky něco do sebe. :-) ()

Mazlik4

Pocta sci-fi fanouškům. Vesmírná podívaná zdá se funguje i bez ufounů, vetřelců, duchů marsu, hvězdných válek, vesmírných šmoulů, stár trucků ... ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)