Apollo 18

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2011, 86 min

Brian Miller

Harry Cohen

Tak to byla fakt síla.(7.11.2011)

Škoda zoufalých lapsů typu nahrávání zvuku na 16ku ve vzduchoprázdnu a dalších "lahůdek". Atmosféra prima, srdeční téma... Vidění nelituji.(12.11.2011)

Opravdu statečně se tvůrci vrhli na dnes již ne tak úplně originální zpracování, totiž nalezené záběry kamer. Přesto se jim podařilo vystavět solidní napětí, naprosto dokonalou a autentickou atmosféru, i když ke konci mi to přišlo, jako by herci zapomněli po měsíci poskakovat a jen tam tak prostě normálně chodí. K samotné zápletce není třeba co dodávat, ta byla pro mne vysloveným zklamáním. Sice jsem se radoval, že nám tvůrci nenabídli nějaká transformerovaná monstra, ale (SPOILER) strašit vystřelujícími kamínky, které se mění v nějaká prapodivná klíšťata šířící něco víc, než je borelióza, se mi prostě moc nezdá. S odřenýma ušima za trojku.(18.11.2011)

• Gilmour93

That´s one small stone for a man, one giant pseudoauthenticity for mankind… Zvuk zní, neexistující kamery snímají a gravitace nebývale přitahuje až se i Těreškovová diví a Armstrong žasne. Nedostatkem peněz a odvahy pro klasické natáčení vzniká živná půda pro found footage, nedostatkem atmosféry, napětí a invence zase vzniká živná půda pro zívání a já ten žánr začínám po jistém období tolerance znova nesnášet.. Pro ty, co ještě nepropadly skepticismu - v ruských archívech údajně existuje 5 hodin záběrů z 8mm kamery, co byla umístěná na hřbetu Lajky. Kdyby je prý viděl Fox Mulder, tak roztrhá legitimaci FBI, posere se a zjistí, že pravda je tam venku a ještě se z ní kouří..(6.1.2014)

• dr.horrible

Nič proti štýlu - vzniklo v ňom niekoľko výborných filmov,ale všetkého veľa škodí.A pri takomto tempe sa čoskoro vo found footage budú točiť aj komédie.On to nie je vyslovene zlý film a tie tri hviezdy by si pravdepodobne zaslúžil,ale ja som im to tentokrát proste už nežral.Teraz vážne;keď ste na mesiaci;koľko kamier naraz vás môže snímať?Všimnite si tie strihy! SPOILER! A hlavne,keď posádka zahynula na orbite,ako sa vôbec niekto dostal k tomu filmu?Pri hororoch väčšinou nejaké tie diery v logike prekusnúť dokážem,ale muselo by ma aspoň zaujať spracovanie a toto bola nuda.Zmätená a otravná.A príšery nestáli za nič.Keď už niečo z mesiaca,tak radšej Iron Sky(1.10.2012)

• - Filmovanie prebiehalo v meste Vancouver, v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)

• - Úvodná scéna filmu bola v skutočnosti natočená až v úplnom závere. (MikaelSVK)

• - Tvorcovia filmu používali techniku (predovšetkým kamery a fotoaparáty) pochádzajúcu ešte zo 70-tych rokov. (MikaelSVK)