Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

Forty-

Klasicki pirati. Super efekty, perfektna hudba, hollywoodske suboje, trapny humor a nie prilis sofistikovany dej. Tento recept na prvy krat zafungoval skvele, ale bez akychkolvek pokusov o inovaciu uz dnes pirati nemaju co ponuknut. Nie je to vyslovene zle, ale odporucit to nemozem. ()

Lasombra

Obšlehnutá jednička :-/ Chápu, že scénáristům docházejí nápady a chtějí love, ale už nám to stačilo. Je škoda, že z pirátů udělali tak nafouknutou bublinu, že ani Jack Sparrow po ní nevyleze po flašce rumu. ()

waska

I když to není úplně špatné, řekl bych třetí nejlepší díl série, Sparrow už je bohužel ohraný a co je ještě horší, stále stejný. Výborná scénka s gilotinou to bohužel nezachrání. ()

wolfinek11

Páté setkání s Jackem Sparrowem začalo velmi dobře - vtipné, dobrý příběh,..Ale ke konci filmu už jsem měla pocit, že se zde objevují až moc přehnané efekty ve stylu akčních filmů. ()

kwaicheng odpad!

Blbost, vydržel jsem v kině jen proto, že jsem byl zrovna stižen záchvatem paralýzy kosterního svalstva poté, co jsem se omylem předávkoval Olynthem. Jediný, co mi zachránilo duševní zdraví, bylo poprsí dcery piráty Barbadosy nebo jak se jmenuje. ()

E lan

Celá série pro mě nějak vyčpěla, nevím vlastně proč. Ano, triky jsou super, herci také dělají co mohou a scénář vlastně není špatný. Jen je to pro mě další mlácení nezajímavé slámy. Už dejte téhle sérii zasloužený klid... ()

Psycho.R

Johny Depp je pořád cool, ale jinak se nám vše pořád opakuje. Pokud to máte rádi, jistě vás neurazí vidět po páté to stejné. Jen si myslím, že režie se mohl chopit někdo schopnější. ()

balcazar

Po posledných dvoch častiach, v ktorých ma Piráti vôbec nezaujali, to je návrat na lepšiu strunu. Človek sa baví, bojí aj má akciu. Teda všetko to, čo by tento film mal spĺňať. ()

Grogan

Jestli jsem o minulém dílu řekl, že je dost nudný, tak tenhle je přímo dementní. Nová pirátská legenda jen tak vyčarovaná ze vzduchu, dementní akční scény, trapné a dementní hlášky snad všech přítomných, jedna nelogičnost a dějová díra vedle druhé, trapné úniky z nebezpečných situací, trapné a patetické finále s Poseidonovým trojzubcem. Všechny staré postavy jsou už jen karikatury sebe sama, některé jsou vyloženě odporné (Marty, Jack), jiné jsou jen trapné (Gibbs, oba dementní joudové z královské gardy - mimochodem jediné identifikovatelné postavy z Barbossovy posádky, kteří nějakou trapnou náhodou nejsou zabiti při žádném Salazarově náhodném zabíjení členů). Barbossa ještě jakžtak držel čtyřku nad vodou, tady ani on nestojí za nic, navíc to trapné klišé se ztracenou dcerou a hrdinským sebeobětováním tomu už dost trapnému finiši ještě dodalo (a co měl znamenat ten sešlý vzhled?). Jinak to jak zkurvili postavu Jacka, bylo prostě neskutečné, už je z něj jen dementní a neschopný opilec, co ani neumí používat meč, o vtipu se pak nedá mluvit vůbec. Při těch mnoha příležitostech, kdy mu šlo o kejhák, jsem mu tu smrt přál, bohužel z toho vždy nějak trapně vyklouzl. Nové postavy nestojí za moc - s jednou čestnou výjimkou, kterou je Salazar, který je velmi slušným záporákem. Bardem se snaží, bohužel ten dementní scénář mu moc prostor nějak zazářit nedal, přesto nejlepší postava snímku, které jediné se dá fandit. Jedna * jen a jen za něj. Udělali by nejlépe, kdyby tuhle kocábku už nechali hnít na dně moře, to se ale sotva stane. Kdyby z toho alespoň vynechali toho trapně přehrávajícího Deppa... ()

rublik05

Přiznám se, že před těmi 4 lety jsem byl z filmu mnohem víc nadšený, než je tomu dnes. Tenkrát jsem se asi nechal unést, velkou roli dozajista sehrálo nadšení, že po nepovedené čtyřce tu máme konečně pořádné pokračování, jenže pověstný wow efekt je nenávratně pryč a je potřeba z dlouhodobého hlediska uznat, že páté pokračování Pirátů z Karibiku zas tak velký zázrak bohužel není. Co mě však stále baví, je hlavní záporák Javier Bardem, který je naprosto úžasný, a také hlavní tahoun celého filmu, charismatický Geoffrey Rush. Johnny Depp standardně přináší vtip a odlehčení, nicméně zde nehorázným způsobem přehrává a je na něm poznat, že si natáčení nijak extra neužíval a asi ani nebyl v úplně dobré kondici. Nová dvojice mladých herců je vcelku sympatická, za hlavní tahouny je však v žádném případě považovat nelze. Příběh se tentokrát točí okolo bájného Poseidonova trojzubce, opět jsme svědky přehlídky nádherných kostýmů a efektů, děj nenudí, má spád, plno zajímavých nápadů a najdeme v něm několik opravdu geniálních scén. Ponechme stranou několik dějových nesrovnalostí, co se návaznosti na minulé díly týče, nebo nelogické zapojení Orlanda Blooma a Keiry Knightley v závěru filmu. Pětka se i přes hromadu chyb docela povedla, série má sále co nabídnout a i kdyby tohle měl být poslední díl s Jackem Sparrowem, rozhodně se není za co stydět. 8/10. ()

Ceberus

Bloom a Knightley se jenom mihnou, ale oceňuji, že jejich příběhová linka se de facto uzavře. Je vtipné, že Sparrow jim původně dělal vedlejší postavu, ale nakonec si celou sérii ukradl pro sebe. Mladá krev se snaží statečně nahradit původní dvojici, stejně jako jiné duo v předchozím díle. Když už je řeč o mládí, digitálně omlazený Depp vypadal docela uvěřitelně - ta technologie jde mílovými kroky kupředu. ()

Hellknight12

Tak tomuto filmu som sa vyhýbal až do dnes aj to len vďaka slabej štvorke. Opäť som mal ten istý pocit ako pri prvom filme. Film sa síce nepriblížil k prvému filmu ale určite je lepší ako štvrtý film. J. Depp sa proste ako kapitán J. Sparow hodí. Je tu niekoľko začatých a ukončených dejových liniek. Pár sa otvorí a hneď uzavrie. Pár ich ostane otvorených a pár sa ukončí ešte z prvej trilógie. Film má 129 min. Zatiaľ najkratšia časť. Koniec ma veľmi príjemne prekvapil. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

Ravenus

77? Nemam slov, dej o nicem, vsechny triky v traileru (proto jsem taky na film sel, abych videl vyspelejsi piraty). Ztrata penez i casu. ()

Michal.Jezek

Johhny a jeho parta postavená na náhodě a nostalgii. To prostě k této sérii patří. Když se k tomu přidají i brilantní efekty, pomstychtivý příběh a docela solidní humor, vznikne celovečerní oddychovka pro malé i velké. Javier Bardem je opravdu skvělý herec, záporák jakbysmet. Mládí se snaží prorazit a stáří drží laťku stále vysoko - úctyhodný snímek. ()

Meev

Krása... Moc se mi film líbil, už jen když vylezla ta slova: Pirates of the Caribbean: Salazar´s revenge, tak jsem věděl, že to bude něco neskutečného. Hlavně efekt, to bylo super, už v předešlých dílech efekty byly k popukání a tento film nezklamal. Samozřejmě nechyběl ani humor, kterým Jack Sparrow oplývá. Krásně udělaný byl také kapitán Salazar a jeho vlasy, nevěděl jsem, jestli je to schválně nebo jestli je to chyba, že se tak pomalu pohybují, ale je to super (nejspíš to je správně). Jsem moc rád, že jsem film mohl vidět, hodně jsem se u toho nasmál, a malinko z toho někdy šla hrůza :). ()

RAFT

Další díl v pořadí pátý a furt je co objevovat.Už sem si myslel že, film bude hořší jak předchozí snímek a právě že, naopak. Film sem si v kině náramě užil a dostal sem skvělou podívanou.Sice Jakc Sparrow a ty jeho forky všichni známe ,furt mele pořád skoro to samé na to už jsme si zvykli.Nový režiséři to dobře zvládly natočili parádní oddychový dobrodružný film s pěknou atmosférou a sou daleko schopnější, něž režisér nějakých muzikálů.Bardem a jeho dosti dobrá role ve filmu ,která dle mého názoru by se dala posoudit s Davy Jonesem.Po prvním možá i po druhém filmu ,nejlépe natočený letní podívaná.Ještě bych dodal nový hrdinové tak ,ty už sou jenom taková tečka.Kaya Scodelario je fajn skvěle se na ni dívá.Brenton Thwaites no nováček mezi ty slavnější herce uvidíme jestli bude příště. Za mě 80% ()

Clark_Kent

Nejsem žádný velký fanoušek této série a díly jsem viděl po kouskách, přesto jsem do kina vyrazil. Bez Deppa by prostě Piráti ztratili smysl, jediná podstat Pirátů z Karibiku je to šílené dobrodružství a trocha romantiky k tomu všemu. Chvílema jsem měl pocit, že zasadili do filmu i něco z akce Tří mušketýrů. Ta honba za Poseidonovým trojzubcem se nakonec přece jenom vyplatila a v kině jsem se nenudil. Za mě to je jen taková nenáročná oddechovka do příjemných letních dnů. Překvapením pro mě byla dcera kapitána Barbossy, odvážná a inteligentní Carina Smyth pětadvacetiletá /Kaya Scodelario/. Vskutku moc hezká fantasy, takže pokud vás berou velké lodě a nekonečný oceán a Kaya Scodelario, zaběhněte do kina. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017