Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

FanKalEl

Samotný piaty diel sa snažil zaujať každou scénou a väčšinu sa to tvorcom i podarilo..až na poslednú polhodinu. Hlavne ten záver proste neberiem. To sa proste nedá. Napriek tomu to bol úžasný návrat do detských časov kedy som týchto pirátov maximálne zbožnoval. Staré postavy potešili na mieru. Z tých nových asi len dve. Salazar a cameo Jackovho strýka. Čo sa týka technickej stránky, vizuál je nádherný až na tie cgi žraloky..od tej scény sa mi tento nový diel už začal nepozdávať. No a čo sa už týka hudby, H. Zimmer tu vyložene chýba. Späť ešte k postavám. Jack Sparrow je tu už v klasickej forme. Totiž pre mňa osobne v druhom a treťom dieli predstavoval viac zábavného hrdinu než piráta. V tomto dieli sa už choval ako klasický pirát, no už menej zábavný ako sme ho poznali najmä v jednotke. Tuna to vyhral na plnej čiare Barbossa. Jeho vývoj a osud charakteru bol logický. Keď si zhrniem všetko, päťka ma viac prekvapila než sklamala, čiže hodnotenie si to zaslúži obstojné. I keď celkový príbeh by som ešte nechal doladiť. (75%) ()

michald99

Možná na příští projekce se film projeví jako fajn oddechová rodinnovka, ale v kině jsem se nudil. Nevim, jestli to je tim, že Depp už je prostě moc starej a nebo tim, že castnout do filmu Kayu Scodelario je vždycky pokus o sebesabotáž - kupodivu i hojně kritizovaná čtyřka se mi líbila víc. Salazar na nic. ||40%|| ()

vera27

Neočekávala jsem mnoho a kupodivu dostala vše co by si fanoušek Pirátů mohl jen přát. Film pod taktovkou dvou norů dostal ten správný nádech a narozdíl od čtvrtého dílu, který neměl s předchozí trilogií nic moc společného, překvapil návratem k originálu. Nechyběla ani temná atmosféra v doprovodu mrtvého kapitána Salazara, což je to co by u tohoto filmu nemělo chybět. Nové postavy Carina a Henry byly příjemným překvapením připomínající začátky Willa a Elizabeth. Návrat Orlanda Blooma, ač jen na pár sekcí potěšil. Nejpříjemnější pocit pak byl vidět na konci Willa a Elizabeth opět spolu. Abych to shrnula tak film určitě stojí za to vidět, nekompromisně, pokud jste fanouškem předchozí trilogie. Příběh byl dobře vymyšlený, nechybí emoce, vtipné situace a typická "Zimmerovská" hudba. ()

HenryIvan

Minule som niekde písal ( nie na ČSFD ), že Johnny Depp je síce kvalitný herec, no je hercom jedného výrazu, že všetko hraje rovnako. Povedzme si ale úprimne, kto by lepšie zahral Jacka ?? Táto rola mu dozaista vynesie nesmrteľnosť. V dnešnej dobe, kedy už nie sú herci primárne hodnotení podľa výkonu, sú hodnotení podľa atraktivity prevedenia, vzhľadu, fyzických dispozícii je táto postava legendou. Aby som sa ale vrátil, nový piráti sa nám bohužiaľ vykrádajú. Opäť v podstate to isté, čo nám už naservírovali pred tým viac krát. Áno, má to pekný vizuál, humor vcelku ostal, herci nesklamali, no čo s toho, keď máme opäť slabší príbeh. Posun od štyrky veľmi nenastal, len sa z toho stal väčší blockbuster. Je to vlastne nepriehľadná zlátanina ako predošlý diel, no baví. A práve na tom a efektoch to celé stojí. Ten enormne gýčovo ( bohužiaľ som toto slovo musel dnes použiť po druhý krát ) presladený koniec ani nespomínam. Nemôžem povedať, že som sklamaný. Je to presne to, čo človek očakával. Jedine to som mohol očakávať. Nebaví ma už stále písať: „ neurazí to, ale ..... . ” Rok 2017 zatiaľ nie je to, čo by som uvítal. Až na jeden či dva filmy som sa tohto roku bohužiaľ ničoho prevratného nedočkal. Ak sa nemýlim, film ( a nie len to ) by mal napredovať a nie len stagnovať. No, sme len v polovici, tak dúfam, že sa to zlepší. Mám pár kandidátov, ktorí by ma mohli potešiť. Len to nezakríknuť. Keďže som sa počas písania rozhodol zmeniť hodnotenie, dávam „ hitu roku 2017 ” 3* a 70 %. ()

Kiisaki

Zase ten starý, přiopilý a motající se Jack, zase ty stejné vyčpělé a dětinské vtípky stojící na přemrštěnosti. Zábava i pro ty nejmenší. Zatímco v prvních dílech série to funguje skvěle díky zajímavému příběhu, v tom posledním už piráti ztrácejí dech. Ve filmu mi chybělo něco, co by si získalo můj zájem. Ústřední dvojice -nová generace hrdinů- byla absolutně nezáživná (což nemůžu říct o misionáři a mořské panně z minulého filmu) a vždy skvělý Geoffrey Rush si příliš prostoru neužil. Je ovšem pravda, že se na to docela dobře koukalo a efekty byly působivé. Jinak je to ale vcelku zapomenutelné ()

Torpid

Největší zbraň studia Walt Disney v boji /s Marwelem a DC/ o 7 -13 leté děti, jsou Piráti. Právě tahle cílovka udělá ty mega zisky, protože k drogám a chlastu má ještě dost obtížnej přístup a tak musí chodit pořád a pořád do kina na stejnej film, kterej má občas jiný ale podobný herce. Každý ze čtyř předešlých dílů vydělal hodně přes půl miliardy dolarů a tím jsou daná jasná a pevná pravidla pro díly následující /a že jich asi ještě bude ať s Deppem nebo bez něj/. To, co děcka vyžadují jsou především co nejdražší triky a pak hlášky. Co naopak nevyžadují je alespoň nějaký vývoj postav a originální příběh. Takže pro finální zisk tohoto pátého dílu vůbec nevadí, že příběh vygeneroval pravděpodobně počítač s názvem Jeff Nathanson a na kovanou osnovu předešlých dílů nalepil pár detailů a Bardema, kterej stejně přes ten megapixelovej bordel na ksichtu nemá co hrát. Jako vždy prvních 20' je groteska - akce využívající Deepovy komiky, pak následuje vysvětlení proč se musí plout z bodu A do bodu B a vytvoří se dvě nebo i více soutěžních posádek, které do bodu B poplavou. Následuje dlouhá plavba, kdy na palubě správňácké posádky se dlouze řeší vztahy, buď milenec x milenka nebo otecxsyn nebo otecxdcera. Pak se někde Deep vysadí na ostrově a celkem rychle se zas nalodí a pluje se dál. V megapixelovém finále si dají posádky v bodu B přes držku a za zvuků hřmotné hudby zvítězí sympaťáci. Pohled do dálky, polibek a zvonec konec. První díl byl v roce 2003 zjevením. Tehle pátý není co do kvality o moc horší. Problém pro dospělého diváka je ta ultrapřísná neoriginalita a kopírování téhož. Deep a Rush jsou famózní herci, ale tady se musí na milimetr stejně pitvořit jako před 15 lety. Tohle je předzvěst blízké budoucnosti, kde se budou slavní herci generovat v počítači stejně jako mleté maso do hambáče. A všichni budou mlaskat. ()

Automaniak

Těšil jsem se na finální fajt, a hovno - loď požírající jiné lodě <-- to je vše co jsem viděl. Nevím zda dát 2* nebo 3*. ()

Dm1tr1j

Tak hrozne to dojebať....Prečo neovládal barbosa mečom svoju loď? Bol by v pohode ušiel hocikomu. Nemusel by ani uzatvatať dohody s tym nemŕtvym, neprimerane rýchlo šprintujúcim španielom. Jack sa tak strašne previnil tým, že sa uhol? Nehoráznosť. Na čo ten pojeb okolo zrady kompasu, keď sa mu nič nestalo? Ten kompas zradil v každom filme, tak o čo tu kurva ide? A na konci aj tak stále fungoval? Som si dopiče vypočul milion krát, že všetky kliatby budú zničením tej bakule zrušené. Takže máš poseidonov hocičo iné ako trojzubec, lebo ten vyzerá ako židovský kandeláber nie ako mimozemská zbraň, ale jediný osoh z neho je, keď ho zničíš. Tak to je pičovina na pohľadanie alebo očividne veľmi "užitočná" "zbraň". Prečo nepomohol lietajuci holanďan so svojou nesmrteľnou posádkou ponorky proti týmto zombíkom? A na začiatku to skurvene nudné a posrane dlhé intro o čarodejniciach. Tých čarodejníc už bolo priveľa v celej sérii nakoniec aj táto bude bohyňa morí. Zase ďalšia. Len kto potom bol kurva Poseidon? Ona Tiodalma zdedila žezlo po ňom, keď bola bohyňa morí? Prečo ho nevlastní ona, po uvoľnení z tela v trojke? Celé je to na kokot :-( ()

PEZ

Je nutné priznať, že sa už neopakuje peklo, ktoré sme zažili pri sledovaní štyrki, no zároveň sa nedá ani povedať, že by sme sa vrátili ku kvalitnejším skorším dielom. Dead Men Tell No Tales je stále len odvar, našťastie najkratší v sérii. A našla sa až jedna dobrá scéna (s gilotínou). Ináč dosť kapor, jediné čo ma okrem návratu starších postáv zaujalo bol výkon Golshifteh Farahani, ktorá zabodovala už v Patersonovi. Takže nie, táto séria nemá kam už ísť. ()

DAPDO

Pro mě asi zatím nejslabší piráti z těch dosavadních pěti. Po stránce efektů je to bez chyby, aby taky za ty prachy nebylo, ale co se týká příběhu, připadá mi to už pořád dokola, nic novýho pod sluncem. I když se u toho člověk i párkrát pousměje, tak se nemůžu zbavit dojmu, že z Jacka Sparrowa se dělá až zbytečně moc velkej šoumen. ()

hijacker

Rozhodně jsem to čekal horší. Není to tak špatné, jaky by člověk vzhledem k sestupné tendenci celé série očekával. Ano, scénář a příběh jsou dosti slabé, ale co. Depp opět celkem baví, škoda že Javi Bardem nemá tolik prostoru, jak by si zasloužil. Bez Blooma a pindy by to ovšem nešlo...Trochu mě znervózňuje, že na rok 2018 je plánováno pokračování. ()

gazogazo

Nechtěl bych tu nudu znova. A nebo jo, ale přepište někdo kurva vztahy a motivace postav , ať mi na nich trochu záleží... Jo a Johny má mrtvolnej pohled, kterej podle mě fakt nehraje. Houly nihilismu ()

Kingjiri

Příjemnej návrat k pohodovýmu feelingu prvních dvou dílů. Ocenil jsem přímočarej příběh bez zbytečnejch odboček a postav, většinu stopáže odehrávající se na moři, nápaditý akční scény (krádež trezoru), funkční vtípky nebo nostalgickej návrat dvojice Orlando Bloom - Keira Knightley. Většina castingu si jede svý jako vždycky (žádný překvapení v jednání hlavních postav teda nelze čekat), přičemž je navíc k dispozici slušnej Bardemův záporák. Po technický stránce standard celý série, takže kvalita. Výraznějc jsem postrádal akorát epičtější rozměr finální bitvy o trojzubec. Velkou výhodou série je díky mytologii kleteb a dalších nadpřirozenejch prvků možnost kdykoliv vrátit do hry jakoukoliv postavu ať už byl její osud jakejkoliv (viz potitulková scéna), aniž by kvůli tomu museli diváci nevěřícně kroutit hlavou. Tenhle díl si rád někdy pustim znova, čtyři jistý hvězdy. ()

Torgal

Vlastne príjemné prekvapenie. Po nezáživnej štvorke sa vrátili piráti čo majú tempo a vtip (pri scéne s gilotínou som sa smial nahlas). Väčšinou vtipne hláškujúceho Jacka Sparrowa a gigantický rozpočet je cítiť z každej scény. Je to síce až príliš odtrhnuté od reality (latku nastavenú vykrádaním banky z úvodu už našťastie ale film neprekročí) a ku koncu som už začal byť z tých atrakcii a bezmyšlienkových presunov po Karibiku unavený. S novými postavami je to tiež na striedačku - dievčina je veľmi dobrá, mladík nevýrazný. I tak je to ale solídne dobrodružstvo, ktoré u mňa oživilo záujem o túto značku. 7-/10 ()

bararich8

Opravdu je to lepší než předchozí pokusy, ale i tak by to bylo záhodnou zkrátit a občas něco vypustit. Jinak fajn legrácky a prostě tohle je asi jediná role, pro kterou byl Depp stvořen. Akční scény jsou povedené a nesou se ve stejně odlehčeném duchu jako v úplně prvním díle, takže taková příjemná podívaná jako za starých časů, 4*. ()

Stíba

Pár dobrých nápadů a povedených scén ještě nedělá kvalitní film. Na mě je to už dlouhá a přetažená série, která nemá moc co nabídnout a jen se opakuje. ()

hrudka

Jack Sparrow je takzvaně za zenitem a stává se z něj nudnej patron, co nemá už co říct, pokud dosud platil opak. ()

KafuR

V Karibském moři již opět není bezpečno, a proto se na scénu vrací již lehce okoukaný kapitán Jack Sparrow a se zbytky svého renomé a rozpadlou kocábkou se vydává hledat další mystický artefakt pohádkového Karibiku. O fórky a vtipy nouze není, Sparrow ale už nemá čím překvapit a jede si jenom svůj standard. Možná i proto díl působí vážnějším dojmem a spolu s přibývajícími vráskami ve tvářích známých hrdinů člověk nabývá dojmu, že bezstarostné plavby za sluncem jsou již pryč a nyní nastupují časy jiné. Scénáristicky občas geniální v jednotlivých scénách, ale jako celek příběh žádným převratem nepřekvapí. ()

pepa3rd

Nepřekvapí, neurazí. Nic, co by tu už čtyřikrát nebylo. Lepší jak trojka, což ale vlastně není zase tak velká chvála. Jinak vše podle osvědčeného (čti ohraného) scénáře. Jack uteče ze šibenice, přičemž nakrkne Anglány, zachrání u toho jednoho fešáka a jednu dámu v nesnázích, a všichni se, s Anglány, ostatními piráty a nějakou tou zombí lodí v patách, vydají hledat další legendární poklad. Teď už jde jen o to, jak moc dobře se podaří vymyslet epizodní příběhy a prošpikovat nějakým tím povedeným vtípkem. Tady to docela šlo. 50 % ()

Charlie84

Vzhledem k podařenému finále, které skoro funguje i emočně a vytáhne Salazara na třetí hvězdu, je skoro škoda, že 4 (5?, 6?) piráti nejsou moc dobrý film. Sparrow, i když výrazně snesitelnější než minule, je pořád otravný a ve chvíli mohutných skoků z děla na dělo je řekněme...na dělo...leč humor stranou! Je to hrozně uspěchané. není čas na normální dialog, hlavní dvojice není špatná, ale nemají kdy si vytvořit chemii a když v závěru dojde k jistému shledání jisté staré známé dvojice, nemá to vůbec připravenou půdu a dopad na diváka je nulový. Což je škoda. Z pirátů se definitivně stal kvalitní, leč pouze produkt, u kterého se dá bavit, ale k parádnímu dobrodružství jedničky se už nejspíš nikdy nepřiblíží. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017