Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

kenkaku

Buď jsem z těch "bad-ass niga bro" vyrostl, nebo jsem udělal obrovskou chybu vidět tohohle "Bojovníka" a bojivníka jiného prakticky v rozmezí několika málo dnů. Nejenže to co jsem viděl tady bylo nehorázně okoukané, ale hlavně i hloupé. ()

Gyrphos123

Tak řekl bych to asi takhle.. Rozhodně to nebylo špatný, ale očekával jsem víc. Zápasy rozhodně nebyly tak surový, jak jsem si zvyknul v "Nikdy to nevzdávej" a "Undisputed". Nejvyšší prioritu tu mělo Drama, dle mého, což zrovna u filmu o boxu moc nepodporuju. Závěrečných 20 minut je opravdu zvládnutých uspokojivě, každopádně víc než průměr to pro mě není :/ ()

sedm.1

Přestože jsem z Bojovníka skutečně upřímně nadšený, tak si ale bohužel nemohu pomoct, do naprosté dokonalosti mi tam zkrátka něco málo chybělo. A tím „něco“ je fakt, že ho nemohu označit za strhující, neboť prostě disponuje skutečně až moc pozvolným tempem a několika vyloženě nudnými pasážemi, které filmu ve výsledku bohužel dost ubližují. Toť jest ale k této podívané má jediná výčitka, protože zbytek tvoří perfektní filmový zážitek. V první řadě každopádně nemohu začít ničím, respektive nikým jiným, než Jakem Gyllenhaalem, který svými výkony stoupá strmě k těm absolutním top hereckým špičkám a například vůbec nechápu, jak to, že třeba právě za roli boxera Billyho Hopea nebyl nominován na žádnou z filmových cen, když tady podal tak strhující a působivý výkon? Ten kluk je pro mě zkrátka absolutní hereckou hvězdou, řadící se vedle Balea či DiCapria, herce, kteří zahrají vše a pokaždé neuvěřitelným způsobem. Dalším stěžejním prvkem Southpaw je pak nasnímání boxerských zápasů, neuvěřitelně dynamicky, živelně a působivě zpracované, těžko hledat v tomto ohledu konkurenci. Film je jinak i hodně o emocích, které sice fungovali, ale myslím, že šlo tentokrát přitlačit i víc na pilu, ovšem zachycená syrová a drsná atmosféra je jednoduše úžasná a velice silná a co se samotné zápletky týče, krom vytýkaného tempa jde o velice solidní podívanou, ze které není důvod být zklamán. Pro mě každopádně zůstane Southpaw spojený především s dokonalým Gyllenhaalovým herectvím, ovšem i zbytek je natolik kvalitní a působivá filmařina, že já jsem naprosto spokojený a mohu jej jen každému doporučit. ()

LexBarker

Celkem slušný biják, který nás nijak extra citově nevydírá, byť by jako jeho ostatní, žánrově spříznění hollywoodští bratříčkové, klidně mohl. Jake hraje mírně nad své možnosti a bojové scény jsou natočeny celkem reálně. Podobně motivačních filmů o tom, jak se sveřepý mladík proboxoval až na vrchol a žil si v luxusu, aby pak z toho kopce nezadržitelně sklouzl dolů na prdel a pak se zase pokusil o comeback, navzdory své sobecké, vysoce kokotní povaze, jsme viděli tuny. Tenhle příběh patří mezi lepší průměr, jelikož měl štěstí na talentovaného režiséra, charismatického hlavního hrdinu a jako vždy seriózně hrajícího Foresta. ()

Maynard.

Podobnejch filmů jsou doslova mraky. Ale jen jedna sérka se fakt povedla - Rocky. Ostatní za mě vždy zůstávají ve stínu tohodle pana Sly. Tenhle rejža je pro mě záhada, má za sebou celkem dost úspěšnejch filmů, ale já ani jednomu nedal víc než 3 hvězdy a to jima zrovna nešetřím. obdivuju hlavního hrdinu, kterej na sobe neskutečně zamakal a svou postavu vyšponoval jak cyp! Dějově spíš takový průměrný, i když tady přecijen byl celkem zajímavej motiv posledního zápasu - pomsta. Ale nic co by mě nutilo k tomu to vidět někdy znovu... ()

KennyNevym

Jiz z nazvu je patrne, ze se jedna o typicky "Rocky" model. Svetovy sampion se dostane na dno a pak se vydrape znovu na vrchol, aby se mohl radne pomstit. Na druhou stranu i pres jasnou okatost a predvidatelnost jsem se celkem bavil. Pokud mate radi box nebo se chcete odreagovat je to film pro vas. Pokud, ale hledate hlubsi zabavu hledejte jinde. ()

Purrrfect

Vseho si vazime az kdyz o to prijdeme ... A Jake Gyllenhaal je lepsi a lepsi jiz od minuleho Nightcrawlera zacina byt vazne neskutecne dokonaly herec. Oscar !!! ()

KoRner

Klasický športový film s tak banálnou zápletkou, že si budete priať, nech sa tie bitky v ringu neskončia. A tie sú fakt dobré. Ostatne rutinné herecké výkony ani netreba spomínať. Bojovník ide po dávno vychodenej cestičke a neprekvapí proste s ničím. ()

-Dawe-

Ok, současně neexistuje jinej herec, kterej by o tolik zvedal úroveň filmů svým hereckým výkonem. Dobrá práce Gyllenhaale. 95% ()

figgo jr.

Ničím originální boxerské drama, které má ale tu výhodu, že v něm hrají Forest Whitaker a Jake Gyllenhaal, kteří výrazně zvedli kvalitu filmu a celkový dojem z něj. 3,5 ()

Lukoboss

Začínám mít J. Gyllenhaala čím dál víc rád, i když musím uznat, že jsem ho před časem vlastně skoro vůbec nemusel, dokonce bych řekl, že mně vadil. Ale postupem času ukazuje, že umí zahrát snad všechno, a to se cení. Horší to pak už je se scénářem, protože je to takový klasický boxerský klišé, který už jsme viděli několikrát, což je docela škoda. Režie a taky střih si jinak zaslouží uznání, protože akce v ringu (především pak v závěrečným boji) je fakt dobře udělaná. A pokud je to o boxu, mělo by to být akční. Trochu mě štve ten plytkej příběh, jinak by to mohlo mít i 4*. ()

klukluka

Jasně, dojetí a pohnutí se dostavilo, ale s tím se u sportovních dramat počítá už jaksi automaticky. Problematický byl v tomto případě ten zbytek. Vyvolával ve mně pocit, že koukám na nějakou průměrnou, byť po všech stránkách přehnanou věc z osmdesátek. Mockrát mě u toho napadlo, že takhle se už dnes přece netočí. Rozhodně ne v první lize. A ten, kdo si vypůjčí Gyllenhaala, Whitekera, Rachel Adams...by měl mít vyšší cíle, než natočit průměrnej doják, v němž nakonec sehraje nejdůležitější part ošklivá, rozmazlená holčička... Tohle mohlo a mělo být mnohem lepší. ()

Dodmund

Jak natočit kýč? Tak začněme kariérním pádem. Dobře, to máme. Přidáme smrt blízkého. Ne, přidáme smrt blízkého v náručí a osobní zhroucení. Jo, to bude lepší. To stačí, ne? Nestačí, chci pořádný kýč. Tak osobní bankrot. Jo! Vždyť to ale nedává logiku? Nevadí, nad tím se nezamýšlej. A ještě teda ztrátu důvěry vlastního dítěte jako třešničku. Ne třešničkou bude zapojení trenéra ze zatuchlé tělocvičny do děje, který vás vytáhne opět k vrcholu a má nějaký vlastní příběh. Paráda, tak hotovo. Jejda, zapomněli jsme na přehnaně chytré dítě! A je to, máme Southpaw. ()

wooozie

Southpaw je film, který originalitou rozhodně nesrší a příběh jste v různých podobách viděli už mnohokrát, jednoduše obvyklé neduhy, jenž trápí většinu sportovních filmů. Jenže když se člověk přenese přes klasické plácání typu „Čím víc dostaneš ran, tím lépe bojuješ.“ apod., čeká ho celkem solidní zážitek. Především souboje jsou natočeny velmi dobře, Gyllenhaal jede svůj (nad)standart a film uteče rychle, takže na konci u mne překvapivě převládla spokojenost. ()

iXtr3m3

Na Creeda to nestačilo, ale ten ľudský moment konca na začiatku, to sa len tak nevidí. To sa musí vidieť, až vtedy si človek začne viac vážiť, to čo má. ()

Kanca

Už když jsem na Bojovníka šla, neubránila jsem se menšímu srovnávání s Warriorem, kterého zbožňuju. A teď musím říct, že Bojovník Warriora překonal. Stejně tak Gyllenhaal Hardyho. Doufám, že si Gyllenhaal vyboxuje alespoň nějakou tu nominaci, protože jeho výkon byl naprosto úžasný a uvěřitelný. Obdivuju, jak na sobě asi musel zamakat, aby ve filmu vypadal tak, jak vypadal. 95% ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo