MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (více)

Série(2) / Epizody(19)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Forsberg11

Vydarená prvá sezóna, ktorá má síce pomalší rozbeh a po prvej časti som musel predýchavať mierne sklamanie... no potom sa už nalodíme na pohodlnú filmovú loď plnú všelijakých prekvapení. Každý diel je precíznejší než ten predchádzajúci, dialógy sú nadpriemerne dobré a bež ohľadu na to, kto stojí za režisérskym kormidlom, je každá časť vždy maximálne originálna a pútavá. Konečne poriadny seriál o skutočných masových vrahoch, ktorý sa snáď dočká ešte mnohých vydarených sezón. Bolo by nadmieru žiaduce aby sme sa dočkali aj trocha krvi. Aj napriek jej absencii v prvej sezóne má odo mňa Mindhunter vrelé odporúčania. 80 %!! ()

Sdoom

Dlouho (jestli vůbec někdy) se mi nestalo, že by ve mě seriál po prvních dílech vyvolal tolik pozitivních očekávání a předtuchu jednoznačně 5hvězdičkové záležitosti, aby následně od poloviny série přišlo rychlé vystřízlivění. Přišlo mi, že tvůrci vyčerpali většinu originálních nápadů v prvních 3-4 dílech a pak už bylo potřeba jen nějak dojet do 10. dílu. Neříkám, že to pak bylo špatné, ale stále jsem čekal na to NĚCO, co děj někam posune, rozuzlí atd. A on mezitím jen plynul, plynul, až doplynul do konce a ve mně to skoro nic nezanechalo. Přeskakování od případu k případu, někdy i v rámci jednoho dílu, podle mě sérii uškodilo. Jonathan Groff není špatný, ale ty nejvypjatější momenty herecky neutáhne. Celkově mírně nadprůměrná spokojenost a slabší 4 hvězdy. (HD, orig.) Edit 24.10.: Druhá sérii rozjíždí už detailně jedno konkrétní vyšetřování vražd černošských dětí v Atlantě a specifické zaměření sérii prospívá. Zajímavá je i linie Billovy rodiny, takovéhle rozuzlení vraždy 2letého batolete asi nečekal vůbec nikdo. Nicméně některé neduhy přetrvávají, spousta omáčky a nudnějších pasáží v seriálu zůstala. 4 hvězdičky zůstanou. (Netflix, orig.) ()

Obivan

Seriál mě nadchnul už od první epizody. Jako fanoušek kriminálních příběhů jsem byl fascinován tím, jak seriál ukazuje vznik a vývoj kriminální psychologie a profilování sériových vrahů. Seriál je naprosto skvěle natočený, herci hrají výborně a scénář je inteligentní a uvěřitelný. Seriál mě vtáhl do svého světa a nedal mi spát, dokud jsem neviděl všechny díly. Mindhunter je seriál, který si zaslouží pět hvězdiček. ()

Dodmund

Po shlédnutí 1. série převážilo zklamání. Zejména z toho, že se to vlastně nikam neposunulo, nerozehrálo. Stačilo natočit 2 díly a říct, že zbytek by byl stejný. Myslel jsem, že využijí obrovský prostor pro vyšetřování jednotlivých případů, to se nestalo, ty vyřešili během 5 minut. Navíc pokus o zdramatizování v posledních 2 epizodách popíral dříve vykreslené charaktery hlavních postav. Samozřejmě po technické stránce výborné, ale to opravdu nestačí. ()

Frankie

Dialogy, dialogy, dialogy. A napětí. Atmosféra. Kamera. A to vše ve střídmě a civilně podaném balení. Must see. ()

Nassau

Let me tell you something about aberrant behavior. It's fucking aberrant. If we understood it, we'd be aberrant too. 1. série 8/10, 2. série 8/10. ()

LEATHERFAC

Od dob Akt X mě asi žádný krimi seriál tak nevtáhnul jako tohle. Vlastně jsem to našel hlavně proto, že jsem nedávno viděl Zažít Woodstock, kde byl J.Groff v roli hlavního organizátora festivalu naprosto fascinující. Pravda v roli agenta Forda mě už okouzlil trochu méně, nicméně seriál jako takový nikoliv. Nemá smysl tu hýřit superlativy, tak bych jen vypíchnul drobné vady na kráse. POZOR SPOILERY!!! Především je to občasné přílišné (až zbytečné) soustřeďování se na soukromí agentů, na úkor zkrácení času pro samotné výslechy vrahů, nebo vyšetřování. Což je škoda. Byť samozřejmě chápu snahu tvůrců naznačit divákům, že skloubit práci na kriminálce s rodinným životem není žádná prdel - leč i tak k tomu postačila polovina celkového času. Fordovu partnerku z první série bych vykopnul rovnou - ta namyšlená kráva mi lezla jen na nervy. Psycholožka Wendy mi na nervy až tak nelezla, ale taky nijak neoslnila. Ženský element je sice v ústředním trojúhelníku přínosný, nicméně Anna Torv není ani Jodie Foster, ani Gillian Anderson. Přijde mi, že má nulové charisma na rozdíl od jejích mužských protějšků. Ta role mohla být obsazena někým zajímavějším. A lesbí románek sice její chladnou postavu trochu polidšťuje - ale koho to vlastně zajímá? Tenhle seriál je o něčem jiném. Jinak jen nadšení a radost. Vrahouni jsou vypiplaní téměř k dokonalé podobě a zahraní famózně. Nejvíc Kemper, Manson, Berkowitz, Speck, Brudos... Bohužel podle nejnovějších informací se třetí série nedočkáme - údajně pro malou sledovanost?!? Což opravdu nechápu. No přesto budu tajně doufat, že by snad přeci jen... ()

Hanys_

Technicky parádní, protože Fincher samozřejmě. Dialogové scény s vrahy taky pecka. Jenže krom toho mi to celé přišlo až moc neosobní, soukromý život všech zúčastněných nezajímavý, a ikdyž jsem si k tomu tu cestu chtěl najít, nešlo to. Za mě prostě zklamání. s1 3/5. ()

SpaceOdyseus

1. Serie: Temna proceduralni studie nepeknych koutu lidske mysli. Famozni po strance budovani atmosfery pomoci dialogu. Fincher proste neumi slapnout vedle. 2. Serie: Fincher nevstupuje dvakrat do stejne reky. Rozhovoru s vrahy je mene a (hlavne v druhe pulce serie) se venuje jen a pouze vysetrovani vrazd v Atlante a takhle dobrou detektivku jsme tu nemeli snad od Zodiaca. ()

Retik

Krimi seriál, který přichází s inovativním přístupem k vyšetřování a rukopisem Davida Finchera, coby režiséra 4 epizod. Mindhunter se rozhodně řadí mezi nejlepší krimi seriály posledních několika let a zaslouží si vaši pozornost. Více v mé videorecenzi ()

HonzysKISS

Je to prostě dialogický orgasmus. Výslechy vězňů jsou opravdu geniální. Je to tak uvěřitelné, až je to psycho. Jsou tu i fajn osobní problémy detektivů. Jde vidět, že s tím nemají úplně normální život. Naprosto žádnou akci nečekejte. První série mě bavila nejvíc. Druhá byla ještě suprová v první polovině, ale té druhé mě to bohužel totálně přestala zajímat. Jo a taky to strašně kazila ta slečna agenta, ale vždy se někdo takový musí najít. ()

bloodline

Fincher vo svojej obývačke. Neskutočne režisérsky, scenáristicky a herecky našľahaná kanonáda o úchylne drsných chlapcoch z najčiernejších čiernych morí. Síce v spleti ťažkých dialógov trvala moja dezorientácia asi prvých päť častí, ale Fincher už po niekoľký krát odmenil trpezlivosť kráľovskými dojmami. Keď sa do tohto výstavného kusu perverznej choreografie pridala akcia, tak môj pulz by nenašiel ani Edgar Cayce. Škoda, že v tomto segmente dochádzalo k šetreniu materiálu. Z Mindhuntera to zbytočne spravilo úzkoprofilový tovar s ďalšou sériou v nedohľadne. ()

Sasanka20

Před prvním dílem jsem si o seriálu moc nezjišťoval a nic moc jsem ani neočekával. Po úvodních titulcích se ale situace radikálně obrátila. V tu chvíli jsem totiž zjistil, že na režisérském křesle seděl David Fincher. Najednou jsem se těšil na to, co přijde. Bohužel rozjezd první série je na můj vkus až moc pomalý. Navíc se mi ze začátku pletly některé postavy a obecně se mi zdálo, že se sám seriál tak nějak hledal, než našel správnou provozní teplotu. Když se do ní ale v polovině série dostal, ze svých standardů už neslevil a vzestupný trend si podle mě držel až do konce druhé série. V krátkosti řečeno - slabší začátek, potom pecka, konec druhé série naprostý strop, opravdu mě mrzí, že nebude třetí. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (více)