Extrémní rychlost

Na plný plyn

Overdrive

Akční / Thriller

Francie / Belgie / USA, 2017, 93 min

Dva bratři se díky krádeži auta dostávají do problému a mají nůž na krku, aby do týdne obrali mafiána o luxusní káry.Tak ve všech aspektech o dva levly horší, pokud bych měl srovnávat s Rychle a Zběsile. Praktiky je to vykrádačka uplně všeho, co jsme viděli ve slavné sérii. Krom hlavních postav bratrů jsou všichni otravní a zbyteční. Akční scény kolem aut příliš nenadchnou a před digitálními efekty radím zavírat oči, nicméně se pořád něco děje a film rychle utíka. Závěr je docela povedený a zvraty ke konci fungují slušně. Srovnal bych to tak s Need for Speed......5/10(20.6.2017)

• Yoshitsune

Každý kdo má rád rychlá a hezká auta, by měl na tenhle film zajít, těch aut je tu hodně a krása na ně pohledět a kdyby to bylo je o autech, dám pět hvězdiček hned z fleku. O autech to sice má být, ale neni pač je na to nasazený příběh, ale neni to jen tak ledajaký příběh, je to příběh z mexické telenovely. Takže příběh je překombinovaný a ve výsledku, vlastně ani nevíte, kdo s kým, pač každý to hraje na všechny strany. Říkáte si, to zní dobře, zní to propracovaně, ano tohle by fungovalo u filmu, který je od začátku brán jako mysteriozní thriller, ale tenhle film je brán jako akční béčko. Navíc těch postav, je tu fakt kvantum, jestli si myslíte že třetí Xander Cage měl hodně postav, tak tady je to totální masakr postav. Co se týče akce, je přehledná a docela dobře se na ni kouká, hlavně závěrečná honička, se mi líbila nejvíc, kde nešlo ani tak o rychlost, jako o šikovnost. Nicméně ve výsledku, je film hrozně nudný, herci průměrní, akce sice fajn, ale mohlo ji být víc a příběh no ten způsobil nevolnost.(15.6.2017)

• Lukoboss

Snaha nakombinovat 60 sekund a Rychle a zběsile se tady fakt nepovedla, už jenom to, že film nepřináší nic novýho a snaží se přiživit na "značce" dvou zmíněných snímků, je prostě špatně. Kamenem úrazu pak je scénář a dialogy, protože se tam melou neskutečný cancy, naprosto prázdný a zbytečný fráze, a když potom v akčním thrilleru (jak se můžeme dočíst) dojde na líbání při západu slunce, je po všem. Mladej Eastwood od tatínka pochytil jen nějaký ty rysy, jinak je to celkem herecký prkno a ti ostatní tomu zrovna dvakrát taky nepomáhají. Hlavní snahou tady bylo udělat všechno pěkný - pěkný a naleštěný auta, pěkný domy, lokace, pěkný holky i kluci. Ale ono to ve výsledku pěkný fakt není.(9.3.2019)

Kdyby byl tenhle film stvořen před 20 lety, zajisté by z něj byla jen šílená fraška. S vyspělou technikou dnešní doby a vedle přenádherných veteránů i moderních nadupaných kár má tenhle poněkud nevinný snímek to štěstí, že úplně nezapadl zásluhou zrození právě až v roce 2017. Nijak extrémně mě Overdrive nelákalo, ale chyběla mi tématika rychlých aut a Rychle a zběsile prostě nemá skrze historii žádnou pevnou konkurenci. Tak si pro tento subžánr musíme sáhnout i k méně podstatným dílkům, které rozhodně nenadchnou, ale ani neurazí. Třetí film s překrásnou Anou de Armas v jednom měsíci. Škoda, že se mi její filmový výběr už dost sužuje.(29.1.2018)

Neočekával jsem, že Francouzi se svým klonem k americkému Rychle a zběsile mohou uspět, ale dalo se na to dívat. Překvapily mě dvě věci. Tou první byl Eastwood junior, který se docela s hlavní rolí popasoval dobře, nijak zbytečně nepřehrával, celkově by se dalo jeho vystupování zařadit do kolonky přijatelné. Dále mě pak zaujalo hlavní téma, které se nevyznačovalo jen tak nějakou ledajakou krádeží aut, ale zcizováním těch nejluxusnějších historických kousků z tohoto průmyslového odvětví. I mně jako nikterak velkému fanouškovi aut zahřálo u srdce, když se na obrazovce objevovaly tak krásné vozy, které se mohou pochlubit oslnivou historií. Po stránce příběhové to nenabídlo nic inovativního, ale to se asi nedalo ani moc očekávat, honičky byly natočeny svižně, po stránce vizuální se také nedá moc vytýkat. Jsem vždy rád, když Francouzi natočí dobrý film, protože oni to umí. Závěr nechán otevřen, ale asi by se nedalo očekávat, že by nám divákům mohli filmaři nabídnout druhý díl. Já jsem s Overdrivem spokojený. Za mě dávám 67 %(7.3.2018)

• - Andrew (Scott Eastwood) řídí ve filmu BMW řady 6 Gran Coupé. Garrett (Freddie Thorp) má na začátku BMW M3, při akci na letišti pak jezdí BMW řady 4 Convertible. Morier (Simon Abkarian) má Maserati Quattroporte, jeho bratranec Porsche 911. (FIAT 500)

• - V rokoch 1962 - 1964 sa vyrobilo iba 36 kusov Ferrari 250 GTO. V roku 2014 sa jeden z týchto automobilov predal za 38 miliónov dolárov, v roku 2016 požadoval majiteľ za jeden takýto kus dokonca 57 miliónov dolárov. Vozidlo, ktoré sa objavuje vo filme je replika postavená na základe Ferrari 250 GTE. Pre potreby filmárov ju zapožičal francúzsky zberateľ. (m.a.t.o.)

• - Na Bugatti Type 57 S sú použité rovnaké evidenčné čísla, aké mal na svojom Mustangu aj detektív Bullit (Steve McQueen) vo filme Bullittov prípad z roku 1968. (m.a.t.o.)