Extrémní rychlost

Na plný plyn

Akční / Thriller

Francie / Belgie / USA, 2017, 93 min

• Wacoslav1

Extrémní blbost. Akční scény úplně nejhorší nebyli, ale všechno okolo je téměř absolutní odpad. Scénář je příšernost největšího kalibru a poté co zhruba po pátým dějovým zvratu rozjebe i to málo co do té doby dávalo smysl, tak mě to přestalo definitivně zajímat. Takže teď už asi vím, proč jsem se tomu tak dlouho vyhýbal a vlastně jsem si tím opravdu nemusel kazit dnešní odpoledne...20%(29.10.2017)

• m.a.t.o.

Páči sa mi, keď sa vo filme primárne zameranom na autá nemusím pozerať na po*ebané Mustangy, resp. iné americké šroty, ale na naozaj vzácne kusy (hoc väčšina z nich boli repliky, ale to neva), takže minimálne za túto snahu dávam palec hore. Celkovo to vizuálne vyzeralo veľmi lahodne, akcia vydarená, ale... scenáristi skrátka pri písaní nemali svoj deň a navyše sa snažili svoju neschopnosť kamuflovať rôznymi zvratmi, až to nakoniec úplne pochovali. Herci akože strašná slabota - mladý Eastwood, keby sa nevolal Eastwood, tak si v žiadnom filme v živote nezahrá, ale nie je to len o ňom. Zo všetkých zúčastnených som mal pocit, že to majú ťažko na háku, jedine Ana de Armas so svojou peknou tváričkou to ako-tak zachraňovala. 40 %(12.11.2017)

Nenechte se zmást nízkým hodnocením, není to vůbec špatné. Jasně, že herecké výkony skřípou a příběh je občas toporný a v závěru překombinovaný, ale dá se to přežít. Máte tu totiž víc luxusních aut než v Rychle a zběsile a ty veterány! Akce je dávkována rozumně a rozhodně se není za co stydět. Tempo je přesně akorát a ženské herecké role? Radost pohledět. Solidní 4*.(18.10.2017)

Jelikož jsem světová odbornice na auta (viděla jsem všechny díly Rychle a Zběsile) a ráda pářím Nýd Fór Spýd či Grand Turismus, nemohla jsem si tenhle film v kinech nechat ujít. Vlastně kecám, ani jsem nevěděla, že to v kinech šlo a že to existuje jsem zjistila dnes, respektive včera, když sem si to omylem stáhla místo shemale porna. No co, když už se to krčilo na ploše, bylo mi trapný to hned mazat a tak jsem na to jukla během sušení THC. Díky tomu jsem zjistila, že známej herec a rejžisér Clint VýchodníDřevo má syna Scotta. Důležitá informace co mi v mozku zůstane možná i do dokončení tohoto komentáře, kde jste se zatím dozvěděli hovno, takže k filmu - Exkrementní rychlost není taková sračka, jak tu místní populace poukazuje (promiň Lucjen, víš že Tě lovýskuju) a jako výplach mozku, nebo toho co Vám v dutém prostoru hlavy zbylo, to docela dobře funguje. K vidění je několik vymazlených aut kromě škodovky, hrajou tam pěkný holky, akce i reakce je docela dost, dialogy jsou krásně o hovně a tak nějak to odsejpá až ke scéně kdy za sebou hrdinové pálí mosty, nebo teda odpálí most. Dále je k vidění čelní sračka s kamionem nebo boční sračka s autobusem, zběsilé honění (aut) , pár blitek s průjemnou cholerografií...co víc si přát? Asi dost, ale na jedno mrknutí nebo jako kulisa k romantické šukačce v poloze zezadu (ať vidíte na obrazovku oba) je to docela dobrý.(18.10.2017)

• Gogo333

Film se očividně snaží svést na vlně úspěchu filmů Rychle a zběsile, tak tu máme auta, holky a nějakou tu akci. Bohužel to vůbec nefunguje. Scénář slabota. Postavy nijak nezaujmou, navíc jich tam je opravdu velká spousta a u většiny znáte akorát obličej a jméno a to je tak vše. Auta nejsou špatná, zase je to trochu o něčem jiném. Akce je bohužel docela tragická, kulky lítají za roh, muž střílí z pistole, ale kolem hlavního hrdiny lítaj kulky jak kdyby po něm střílel někdo z kulometu atd. Finále v přístavu to pak už jen doráží. Prakticky šlo o chladnou vraždu, takhle zabít chlápka, který si jede jen pro své ukradené vozy a očividně to vůbec nikoho netrápí i když se postavy prezentují jen jako "slušní" zlodějíčci. Z celého filmu mě zaujala akorát krajina (hlavně honička na konci) a záporák v podání Clemense Schicka, bohužel jeho postavu taky ke konci domrvili. Nechápu, co to dělalo v kině. Takový film patří za 50kč na dvd do trafiky nebo na Novu.(8.7.2017)

• - Na Bugatti Type 57 S sú použité rovnaké evidenčné čísla, aké mal na svojom Mustangu aj detektív Bullit (Steve McQueen) vo filme Bullittov prípad z roku 1968. (m.a.t.o.)

• - V rokoch 1962 - 1964 sa vyrobilo iba 36 kusov Ferrari 250 GTO. V roku 2014 sa jeden z týchto automobilov predal za 38 miliónov dolárov, v roku 2016 požadoval majiteľ za jeden takýto kus dokonca 57 miliónov dolárov. Vozidlo, ktoré sa objavuje vo filme je replika postavená na základe Ferrari 250 GTE. Pre potreby filmárov ju zapožičal francúzsky zberateľ. (m.a.t.o.)

• - V partě kolem bratrů Fosterových se vyskytují auta jako Porsche 911 GT3, Nissan GT-R, Honda Civic Type R, Renault Mégane RS, Ford Focus RS nebo Mini John Cooper Works. (FIAT 500)