Extrémní rychlost

Na plný plyn

Overdrive

Akční / Thriller

Francie, 2017, 96 min

Dva bratři se díky krádeži auta dostávají do problému a mají nůž na krku, aby do týdne obrali mafiána o luxusní káry.Tak ve všech aspektech o dva levly horší, pokud bych měl srovnávat s Rychle a Zběsile. Praktiky je to vykrádačka uplně všeho, co jsme viděli ve slavné sérii. Krom hlavních postav bratrů jsou všichni otravní a zbyteční. Akční scény kolem aut příliš nenadchnou a před digitálními efekty radím zavírat oči, nicméně se pořád něco děje a film rychle utíka. Závěr je docela povedený a zvraty ke konci fungují slušně. Srovnal bych to tak s Need for Speed......5/10(20.6.2017)

Scott Eastwood zjistil, že u FBI nemá moc co dělat, tak si z grupy Vina Diesla odskočil do Francie se svým bráchou a snoubenkou krást auta mafiánům. Řekl si, že v rychle a zběsile měl malinkou roli, tak že si to zde vynahradí. A docela to šlo. 90 minut pohodový akce, který není tak přehnaná jako u FF. Trochu to připomínalo loupež po Italsku a tu já rád. Normální film, který neurazí a koukalo se na to dobře. 60%(19.10.2017)

• m.a.t.o.

Páči sa mi, keď sa vo filme primárne zameranom na autá nemusím pozerať na po*ebané Mustangy, resp. iné americké šroty, ale na naozaj vzácne kusy (hoc väčšina z nich boli repliky, ale to neva), takže minimálne za túto snahu dávam palec hore. Celkovo to vizuálne vyzeralo veľmi lahodne, akcia vydarená, ale... scenáristi skrátka pri písaní nemali svoj deň a navyše sa snažili svoju neschopnosť kamuflovať rôznymi zvratmi, až to nakoniec úplne pochovali. Herci akože strašná slabota - mladý Eastwood, keby sa nevolal Eastwood, tak si v žiadnom filme v živote nezahrá, ale nie je to len o ňom. Zo všetkých zúčastnených som mal pocit, že to majú ťažko na háku, jedine Ana de Armas so svojou peknou tváričkou to ako-tak zachraňovala. 40 %(12.11.2017)

• Gogo333

Film se očividně snaží svést na vlně úspěchu filmů Rychle a zběsile, tak tu máme auta, holky a nějakou tu akci. Bohužel to vůbec nefunguje. Scénář slabota. Postavy nijak nezaujmou, navíc jich tam je opravdu velká spousta a u většiny znáte akorát obličej a jméno a to je tak vše. Auta nejsou špatná, zase je to trochu o něčem jiném. Akce je bohužel docela tragická, kulky lítají za roh, muž střílí z pistole, ale kolem hlavního hrdiny lítaj kulky jak kdyby po něm střílel někdo z kulometu atd. Finále v přístavu to pak už jen doráží. Prakticky šlo o chladnou vraždu, takhle zabít chlápka, který si jede jen pro své ukradené vozy a očividně to vůbec nikoho netrápí i když se postavy prezentují jen jako "slušní" zlodějíčci. Z celého filmu mě zaujala akorát krajina (hlavně honička na konci) a záporák v podání Clemense Schicka, bohužel jeho postavu taky ke konci domrvili. Nechápu, co to dělalo v kině. Takový film patří za 50kč na dvd do trafiky nebo na Novu.(8.7.2017)

• Lacike

Dejovo mi to trochu pripominalo 60 sekund s Cageom. Dvaja bratia su donuteny vykonat lupez pre mocneho bossa. Akcia je prevedena kvalitne. Väcsinou sa jedna o poctive kaskaderske kusky. K tomu je sice dynamicky ale prehladne natocena. Lenze mimo akcie film nema co ponuknut. Postavy su nezaujimave a nielenze bol mne ich osud ukradnuty, ale mal som pocit, ze aj im je to uplne u prdele. Herecke obsadenie to tiez nezachranani. Su tam sice dve sexy baby, ale ale ti dvaja borci su bez charizmy. To sa tyka aj mladeho Eastwooda, ktoreho jedinym nadanim je to, ze sa podoba na stareho Eastwooda. Zaporaci sa pre zmenu trapne predhanaju v namachrovanosti. Napriek jeden a pol hodinovej stopazi som mal na konci pocit, ze som dopozeral nekonecny trojhodinovy epos v ktorom sa kazdych 5 minut objavil necakany absurdny podraz. 4/10.(9.10.2017)