Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

Bube1

První třetina je technicky brilantní sci-fi, druhá pak béčkový haunting horor a finále efektně vygraduje a hlavně spojí oba žánry. Touto strukturou diváka provází dobře vybraní herci v čele se sympaťákem Lievem Schreiberem. Mně tenhle koktejl velice chutnal. :)) ()

Knor

Komorní sci-fi horor odehrávající v prostředí Marsu. Na první pohled se zdá, že půjde o nějakou pitomou slátaninu, ale opak je pravdou. Tvůrcům se povedl model ,,někdy málo znamená víc" a dostali jsme sice ohranou jednoduchou zápletku, ale s přesvědčivými herci v čele se skvělým Schreiberem, fungující stísněnou atmosféru a hodně napětí. Taky pro jednou žádný velký masakry, žádné hordy lidožravých vetřelců nebo marťanů ani tuny výbuchů. Všeho je tak akorát aby se dokázal především odvyprávět napínavý děj. Mě tohle přišlo velmi sympatický. ()

Solverino

Vůbec to nebylo špatné! Sice trochu slabší rozjezd, ale to dostane grády. Kdyby bylo víc peněz, mohlo by to vypadat třeba i jako Prométheus. Dávám 80%! ()

Vykuk

Škoda, těšil jsem se na to, je to celkem dost nepovedený paskvil bez nápadu, s nezáživnými herci, všechno je tak nějak zpomalené až to nudí, bakteriální zombíí jsou spíš směšní a .. co dodat, ztráta času. A někdo tu komentoval, že to převálcuje Promethea :D tak to jsem se nasmál:) ale každý má svůj (ne)vkus. ()

petrik11

Slabé, kulisy ako zo sekáču, dej nevieryhodný, konanie postáv rovnako tak. Asi z toho dôvodu prevládalo šero, ktoré malo kryť slabý backround. ()

Mr_Moon

Cekal sem vic ale nic mi to nedalo. Chovani postav nelogicke v nekterych sitaucich a co gravitace na marsu a rvani zombiku v temer nulove atmosfere?? Dialogy priserne, nerozvinute postavy. Nejvic dekompresi v jednom filmu co sem zhledl :D Vizualni stranka dobra. I celkem uveritelny faktor strachu...dalo by se z toho vytriskat mnohem vic ()

jafuska

Než se něco začne dít, tak uběhne půlka filmu, ale budiž, nebylo to úplně špatné, prostě béčkový film a hodnocení tomu odpovídá, nic extra, ale úplný propadák to zase nebyl ()

gicous

Mars je ideální živnou půdou pro špatné sci-fi filmy a nic na tom nezměnil ani cross-over se zombii žánrem. Roztřesená kamera v nepřehledných scénách, které se odehrávají většinou v úplné tmě selhává v navození jakékoli strašidelné nebo napínavé atmosféry. Nečekal jsem nic světoborného, ale tahle filmová katastrofa mě fakt zklamala. 1/10 ()

Pharlap

Zombie mánie se přesunula ze Země na Mars. A v tomto smyslu je celý film devalvován a hozen bohužel do kategorie filmů "jednou a dost". K čemu ta výprava? K čemu skafandry? Nic jiného než další exploit movie s dostatečně výrazným iracionálním chováním protagonistů. Pro mne v rámci mixu žánrů zklamání. ()

kiros179

Docela příjemné překvapení! Ano příběh samotný asi nikoho nemůže nějak překvapit, ale je to velice solidně zpracované, s příjemnou hudbou a přesvěčivým Lievem v hlavní roli - jako sci-fi "béčko" vyvražďovačka vcelku dobře odvedená práce. 75% ()

vieriX

Prostě taková ta klasika kde člověk má pocit, že už to někde vidět prostě tvůrci si vzali z každého filmu na podobné téma něco a udělali tady tohle. Atmosféra chvílemi umí navodit atmosferu napětí ale prostě jde tady všechno moc rychle a lide se tu nesnaží ani nalézt nějake to řešení a o co vůbec jde. Prostě pruměr přesně za 50 %. ()

MartinTerran

Začátek je naprosto klasický: jeden člen posádky se ztratí a vrátí se změněný a pak už o jede. Nejedná se o žádné veledílo, ale úplný propadák to taky není. Prostě taková klasika na zabití 1,5 hodiny času kdy nemáte co dělat. Jestli se nudíte, maté rádi zombíky a Mars, směle do toho. Řekl bych, že se jedná na dnešní poměry o standardní hororový film na nestandardním místě. Hodnocení:55/100. ()

Neklan006

Goran Kostic je ten úplně nejmíň podstatný astronaut z osmi členů stanice, který zařve hned na začátku. Nechápu, proč je tu uveden první. V hlavních rolích samozřejmě Liev Schreiber a Romola Garai ()

Met...

Hodně slabé sci-fi, hrozně jsem se těšila a asi jsem od toho moc očekávala. Děj jak z nějakého béčkového hororu, žádné zvraty, překvapení nebo zajímavá pointa... Nebýt dobře zpracovaného vizuálu a "jakožeotevřeného" konce mi to nedá ani na 2*. Zklamání. ()

XXXXXXXX

Co dělat, když vlivem nezodpovědného kolegy, postupně většina posádky dostane zombí filcky? Rozhodně o tom tímhle způsobem netočit celovečerňák. Tu partu z maskérny, rovnou vyhoďte na dlažbu, ať jdou třeba stavět chodníky. Takhle hnusně, vypadající zombíky,(myšleno tragicky amatérsky ne odpudivě), jsem snad naposledy viděl u hororů z 80tek. A z těch ochotníků co najmuli, umí pořádně hrát snad jen Schrieber. Už nezbývá jenom přemítat: Šla kariéra Lieva tak strašně dolů, nebo snad kariéra těch ostatních křoví tak nahoru??? Poslední dny na marsu je hororové béčko, stříknuté trochou scifi omáčky, aby se neřeklo, nic co by vám druhý den ještě zůstala v paměti. ()

Pitryx

No vida, první letošní film, kdy jsem úplně ztratil pojem o čase. Trochu mne popletl název, čekal jsem vykecávání v posledním dni a víc nic. Proto tedy pro mne to překvapení. Nebýt pár zbytečných scén, dal bych plný počet.       ****A PŮL ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů