Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

Ondrew

Co ste, do prdele, cakali? Uplne noveho Votrelca alebo co vlastne? Obcas mam dojem, ze tunajsie osadenstvo len caka jak take tupe ovce na to, co im kinematografia priniesie. NIE!!! TOTO ROZHODNE NIE JE ZIADNY NOVY VOTRELEC ANI PROMETHEUS!!!! To si mozeme ujasnit hned na zaciatku. Napriek tomu plne suhlasim s nazorom typka s prezyvkou J*A*S*M....... myslim, ze uplne dokonale vystihol celu atmosferu tohto mimoriadne vydarenho sci-fi hororu/thrilleru... Ak skratka bazite po nejakej bezhlavej totalnej "beckovej" zlatanine, nech sa paci.................... Myslim, ze podobnych filmov najdete viac nez dost. Ak vsak hladate urcitu kvalitu a to paradoxne i za cenu povodneho "beckoveho" scenara (ktory sa vsak napokon zvrhol medzi ackove fimy), potom ste na spravnej adrese. Nie jeto Votrelec, no ma to z neho viaac nez dost...... nie je te Predator, no taktiez si voci ludom neberie servitky, tak.......... kuafix........... CO ESTE VIAC XCETE???? Toto je proste maximalne vydareny sci-fi thriller par excellance........ Ak vam bude niekto tvrdit opak, rovno ho poslite to riti palovej, pretoze TATO SNIMKA si tie 4 hviezdy s prehladom zasluzi!!! A tak mi neda, nez hodnotit na 85%. ()

Karin00

Tak se dal dohromady můj oblíbený žánr horor, s mým oblíbeným tématem - vesmír. A vznikl velmi podařený film. Některé okamžiky mi opravdu nahnaly strach...fuj ty záludné chodby ve vesmírných zařízeních. Postavy se mi líbily, hlavní hrdina zvládl roli dobře, dále respekt vzbuzující kapitán si také získal mé sympatie a nechyběla také racionálně uvažující vědkyně Kim, jejíž myšlení a chování jsem velmi ocenila, konečně něco jiného narozdíl od běžných hloupoučkých naivků vyskytujících se v hororech. 78% ()

krachman

Neni to nijak originalni film, to vsechno uz tu nekolikrat bylo. Ale je to napinave, je to sci-fi a ma to dobre obsazeni. Doporucuju. ()

brasek

Veľmi slabý sci-fi horor. Pozitívne je, že sa zápletka rozvinie skoro na začiatku, ale potom príbeh nudí. Spracovanie je priemerné, výprava podpriemerná, kamera a triky niečo medzitým. ()

Gregor_Samsa

Fajná sci-fi, dobrá žánrová klasika, neurazilo mě to ani nenadchlo, co si vybavuju. Po 5 letech už si z toho vůbec nic nepamatuju :-). [60; 2015-04-32] ()

meda2016

Parádní začátek a velmi podařený look. Téměř slunečná pohoda doplněná na začátku starým hudebním šlágrem Blue Skies Are Around The Corner se pomalu vyhrocuje víc a víc Jenže ty zombie příběhy - nic pro mne. Trpěl jsem. ()

Lenss

Tak jo. Za 4. A víte proč? Protože, jak už to tu někdo provařil - a já to nevěděl - vesmírný zomboni par excellence. Středoproudá scifi, ale výborná zombárna. Jak již bylo řečeno, Promethea strčí do kapsy. Europa report - s tim už si nejsem tak jistej, spíš tak nastejno (viděl sem oba hned po sobě). Je jedno jestli praská led, nebo skalnatý podloží. Důležitý je co je dole. A pro žánr ne zcela typické - i pokusy o racionální vysvětlení. Ke konci spíš už jen to tlení. Ty čtyři hvězdy jsou ale jen proto, že sem zombie-addict. A to mi pomohlo překousnout i Schreibera, kterýho nějak nemusim. ()

Raziel811

Po klidném začátku film dostal slušný náboj. I když jde defakto o slasher, tak prostředí tomu dává docela šmrnc. Nabízí se porovnání s velmi zajímavým dílem Europa Report, ale když porovnáme pointu - je to totéž. Zde je ale méně financí více znát, což ale nijak zvlášť nevadí. Atmosféra je slušná a to jde. ()

durdos

93 minút nezmyselného a chaotického pobiehania v skafandroch /ostatný čas boli titulky/. Neskutočne stupídne chovanie postáv. Liev trpí neznámym stihomamom. Jediná hviezda za vizuál Space station a posledné tri minúty. ...ináč vôbec nič ()

neon13hc

Nebyl to zkažený večer, s tímhle filmem, ale ani nijak neoslnil. Na srovnání s Horizontem událostí je to málo kultovní, málo temné (i když je tam samá tma), podle mě ne až tak napínavé. Děj od poloviny zhruba odhadnutelný. Filozofování se nekoná a na efekty je to poněkud chudé, celkově vizuálně slabé. Mars na vás dýchne daleko víc z Red planet, Mise na Mars a možná i z tý Carpenterovo slátaniny (Duchové Marsu). Je to prostě vykrádačka pro fanoušky scifi hororu, zkompilovaná do takžtakž udržitelný formy, ale nic víc. Nejslabším článkem je zakončení, klišovatý až hamba, zakončený tklivou komorní muzikou k titulkům, rádoby otevřený, takže si v tu chvíli uvědomíte, že prostě to prostě nebaštíte ani náhodou. Slabý 3. ()

Tomiczekk

Ze začátku trošku nuda než se člověk dočká nějaké akce je konec světa ;) ale první dojem z "kostry" nebyl vůbec špatnej a postupně to vygradovalo do thrilleru možná do lechtivého hororu. Konec filmu překvapivě nečekaný :D ;) ()

Lord.Filipus

Trochu uspěchaný, ale jinak vcelku povedený sci-fi horor. I přes pár chybiček (nemrtví se chvíli chovají jako pravé tupé zombie, a jindy zvládnou ovládat výbušninu??) se na to dobře koukalo a napětí nechybělo. Nebylo by na škodu trochu doladit scénář a bylo by to opravdu povedené... ()

Bearder

Většina to tu pomlouvá ale ono to bylo opravdu dobré depresivní scifi. Sice nepřišlo s ničím extra ale zpracování a hlavně logičnost děje a postav si u mě tu čtyřku poctivě vysloužily. ()

Allein4

Je to na podobném principu jako "The Waters of Mars" (Doctor Who). Pokud neznáte Doctora Who (což je velká chyba a ihned napravte), pak by se hodilo srovnání s Prometheusem a Europa Report. Pravda je, že to, co z tohoto filmů dělá hvězdu, je zejména zpracování. To je vskutku dokonalé. ()

AnimalMother

Parádní výprava, hezký vizuál a technika utopená v debilním, nedůmyslném scénáři plným nejtrapnějších klišé. Scénář prakticky nemá žádný začátek, tudíž nehrozí žádné vtažení do děje či strach o postavy, takže napětí se nekoná (natož pak nějaká gradace napětí), atmosféra úplně chybí. Schreiberovy retrospektivní scény uplně zbytečné a nepochopitelné, jen rozmělňují dění. Scény se zombíky jsou natočené nešikovně, kamera se třese tak, až se člověku dělá trochu nevolno. Celkově to celé působí nechtěně směšně, včetně počínání postav a u těch replik které pronášejí, cyničtějším osobám tečou smíchy slzy z očí. Škoda, těšil sem se na další ze škatulky sci-fi hororových jednohubek jaké mám rád (Pandorum, Event Horizon...), ale takhle by to bohužel nešlo. Mnohem zajímavější a atmosféričtější je již několikrát zde zmiňovaný Europa Report. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů