LEGO® příběh

• USA The Lego Movie (více)

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Kimkong

Podle recenzí jsem čekal trochu větší zábavu. Ačkoli je film o legu, neřekl bych, že se jedná film pro děti. Animace i hudba slušná. Děj pěkně odsýpá. ()

Renie42

Chvílemi jsem si připadala, jako kdybych si něco šlehla, bylo to dost úleťácký. Asi jsem čekala něco trochu jiného, ale pro mě průměr. Jen ten hraný konec mě tam prostě neseděl. Pak mi to vzalo to kouzlo. ()

Midar

Skoro bezchybně zvládnutá slátanina, trefně si utahující ze všemožných ikonických filmových postav. Za mě teda možná trošku nečekaná trefa do černého. Těším se na další zhlédnutí. ()

marek29

Myslím si o tomto kousku asi to co Isherwood. NENÍ to film pro každýho!!! Nebude asi bavit především ty, co nepochopí vtipy, které jsou ve filmu použité. Je tam vše. Je to vtipné, zábavné, neotřelé a to i třeba tím, že ne vše převést do kostičkové podoby, ale film to dělá. Já se skvěle bavil a doufám, že takový film nebyl poslední svého druhu. Za mě hluboká poklona..! Týpek co chtěl stavět furt "spaceship" TOP :D ()

Barghest

Lord s Millerem jsou blázni. LEGO příběh díky nim sviští na plný plyn a chrlí na diváka nápady s takovou kadencí, že se to nedá napoprvé všechno pobrat. Každý, kdo si jako dítě hrál s barevnými kostičkami, zamačkává nostalgickou slzu v oku a vzpomíná, jak to bylo fajn. A když na konci režiséři přeladí na úplně jinou notu, všechno do sebe najednou zapadá. Film získá nečekanou hloubku a divák utrpí značný šok a vyvalenou sanici. Takhle chytrý a promakaný animák tu dlouho nebyl. P.S.: Ještě někdo měl na konci filmu chuť vytáhnout svoje stará Lega a jít si stavět? ()

Doutas

Stominutová reklama na lego, kde "je všechno boží"! Ti, kteří stejně jako já strávili s legem dětství, si nostalgicky zavpomínají a ti, kteří ne, jsou-li vůbec tací, se i tak solidně pobaví. ()

konysua

Až po druhém shlédnutí mi došlo, jak je lego movie obsáhlé a kolik narážek a easter eggů dokáže naplácat do sta minut. 8/10 ()

Fenris 13

"Žvejku, zapni hyperpohon!" A šel jsem do kolen. V závěru jsem si pak už jen zpíval Everything is awesome... Tohle je film pro každého dospělého, který se při hraní s Legem vrací do dětských let a zároveň válčí se svým potomkem o to, co se postaví. Bezdětní to tolik neocení, nemohou :-) ()

Guran

Film má vynikající triky. LEGO efekty se opravdu povedly. Pro mě tutový Oscar za efekty. Jenom příběh trošku zaostává. Typické klišé, kde hlavní hrdina je brán za břídila a naumětele, to už tu bylo tolikrát. Nicméně zajímavá zápletka s jistým "mistrem stavitelem", který zkrátka z LEGO součástek staví a postavička "zlý polda" také byla dobrá a starému dobrému Batmanovi to jako LEGO postavičce opravdu sluší. ALe klišé je v každé sekvenci příběhu, takže ten moc nepřekvapí a ten konec? Mohl teda doupadnout lépe, nicméně odnesl jsem si z filmu pěkný příjemný zážitek, ale snímek mohl rozhodně dopadnout lépe. ()

kslaww

Všechno je tu boží...opravdu jsem nečekal tak skvěle pojatý příběh s postavičkami z LEGA...bavilo...mohu jen doporučit :-) ()

helrohir

Mne to až také skvelé neprišlo a tá všeobecná adorácia mi príde prehnaná. Veď je to v podstate len draho a veľkolepo urobená reklama na túto známu značku stavebníc s dôrazom na filmové postavičky štúdia WB. Príbeh je typické "animákovské" klišé so zameraním na silu priateľstva a odpor voči uniformite spoločnosti, ale zas na druhej strane to je aj zábavné a so spracovaním daného sveta si tvorcovia poradili celkom dobre. Priemerné hodnotenie je tak akurát. 60%. ()

DoNotCross

Jedna z nejkreativnějších věcí, co jsem kdy viděl - alespoň co se týče vizuálních skopičin. A příběh je oslavou dítěte v každém z nás. Paradoxně pro děti to ale fakt není. ()

PlayEasy

Pro nás velké zklamání z kina! Jelikož jsme měli velká očekávání a tento film měl velké ambice tak jsme čekali hodně a dostali jsme málo:(. Navíc legovou animaci fakt moc neuznáváme. Přesto jsme se párkrát zasmáli a chvílemi jsme se i usmívali nad akcí, ale to je vše a to fakt vůbec nestačí! Velké zklamání a znovu si tento film jen tak nepustíme!!! Za nás jen průměr:( 55% ()

Mkartaylas56

I když po druhém shlédnutí už logicky nejsem tak nadšený (vzhledem k tomu, že v té době to byl první Lego film), tak si stejně stojím za tím, že se jedná o velmi povedený animák se spoustou skvělých hlášek, parádním dabingem jak anglickým, tak českým (i když je anglicky samosebou mnohem lepší), s až vlezle chytlavou hudbou a celkovou myšlenkou/poselstvím, které má hlavu a patu a do té doby snad nebylo nikde sděleno. Pro některé je tedy Lego Příběh jen dětinský marketingový tah, jak prodat více lega, každopádně mě opravdu bavil a s chutí si dám i nadcházející pokračování. 80% ()

adamix

Je to akčné, je to rýchle, je to kreatívne, trápne vtipy sú vtipné a je to LEGO. Záverečné presunutie do nášho sveta prekvápko. Po prvom pozretí úžas, pravdepodobne to bolo tým hlučným a preplneným kinom, kde je ten akčný zážitok predsa len intenzívnejší. Ďalšími pozretiami slabšie a slabšie, nikdy to ale nekleslo na 3*. ()

Pete

Nevěřil bych, že se budu s dětma koukat na film, kde hrají pouze Lego panďuláčci mezi Lego kostičkami, ale ono v tom něco je, všechno do sebe příjemně zapadá, a příběh je vystaven invenčně, přitom ne úplně podle návodu. Navíc pěkně boří čtvrtou stěnu k nám divákům-stavitelům, a tvrdí nám, že jsme všichni výjimeční, vždyť v Lego světě jde o kreativitu, a všechno je tu boží! Geniální reklama. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard