Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Kingjiri

Uvolněná zábava pro celou rodinu, která nabízí každýmu divákovi něco awesome a cool. Awesome byl neustále hláškující Batman nebo zlej a hodnej polda v jednom. Cool byly hlášky, nápad, zpracování a střídání prostředí (Divokej západ apod.). Na jednu stranu jsem ocenil osvětlení, jak to vlastně s lego příběhem je, který dalo veškerýmu ději svym způsobem smysl. Jenže na druhou stranu byly osvětlující scény myšlený až příliš "vážně", takže narušily pořádně rozjetý tempo vyprávění a pravidelný dávky smíchu. Navíc si myslim, že nebylo nutný z Emetta v závěru klišoidně udělat stavitele (proč by nemoh zustat troubou, avšak oblíbenym?). Kvůli závěrečný čtvrthodince "pouze" čtyři silnější hvězdy. ()

Jakubik

Po vizuálu jako celku a to vše je myšleno jako i pohyby kostiček a postaviček fakt super. Skvělé hlasové obsazení. Každopádně hodně zvrácené jako v případě trakařů ale tady je to už občas hodně uchylný. Kdyby nebylo Batmana tak bych hodnotil ještě o hvězdu méně. Jako celek takový nudný a celkem to zachránil závěr filmu… ()

Ondr@932

Až tak úžasný animák to není, když jsem asi po hodině u toho usnul, ale první půl hodina byla dobrá, pak mě to začalo nudit. 50% ()

figliar

Návrat do detských čias, keď som mal v izbe po koberci rozhádzané kocky od LEGA. Hlášky sú fakt skvelé, animácia parádna a príbeh výborný. Narážky na niektoré filmy a na veci zo skutočného sveta, ako napríklad Krágl... Nemám slov. Zhrnutie - ,,Všechno je tu boží!!!" ()

Torgal

Povinnosť pre každého, kto sa kedy hral s touto dánskou stavebnicou. Láska k Legu z filmu tryská na všetky strany a okamžite po dopozeraní máte chuť oprášiť staré krabice a niečo si sám zložiť (prípadne si nejaké kúpiť, čo bolo isto jedným zo zámerov filmu). Mix s filmovými licenciami Warneru (Star Wars, DC komiksy, ...) je tiež veľmi osviežujúci. Hlavný problém som mal s tempom - je tak šialene vysoké od začiatku do konca, že som jednak nestíhal vnímať čo sa deje na obraze a ani som nemal čas si oddýchnuť. Normálna gradácia deja by bola vhodnejšia. Prekvapujúci dojímavý záver je len čerešničkou na torte skvelých nápadov, ktorými je film preplnený. Škoda, že ich kadencia je tak vysoká, že si ich človek nemôže poriadne vychutnať. 8/10 ()

zipoo

Zatím tam frknu 4 hvězdy. Ale vsadím se, že po další projekci to zvýším, a to hlavně z důvodu, že všechny maličkosti, které se odehrávají v pozadí nejde opravdu na poprvé zachytit. Podle mého by Lego movie mělo mít rating NC-17! Nevěřím, že mladší děcka dnes pochytají všechny gagy a narážky (zkušenosti ze všeho možného co jsem kdy postavil), které na nás autoři chrlí, viz. moje nejoblíbenější: Batman: "Nemáte někdo černý kostky. Stavím jenom z černých!" Další momenty, který mi hnuly s bránicí: Millenium Falcon Hana Sola nebo Žraloci, lasery a žraloci s laserama! THIS FILM IS AWSOME! THIS FILM IS COOL IF YOU ARE LEGO FREAK! ()

emdvojka

Mne sa tento Lego príbeh nesmierne páčil a aj keď som ho videl v českom dabingu i tak ma veľmi pobavil a potešil Emmet s priateľmi ktorí už nechcú hodiny denne spievať pieseň, o tom, ako je všetko "boží" a stavať s lega len podľa určeného plánu, ale chcú pre tento svet vytvoriť všetko čo ponúka každá jedna kocka a každá jedná fantázia majstra staviteľa. Podarená reklama na najznámejšiu stavebnicu všetkých čias... ()

Fionor

Nejsem LEGO freak a neoplývám potomstvem, proto mě nosné téma filmu lehce minulo. Nenudil jsem se, ale nemám pocit, že bych to potřeboval vidět znovu. ()

Paulusek

Lego svět je boží od stavebnic, přes hry až po film teď. Film mě tak trochu vrátil vzpomínky na dětství. Parádní hlášky a plynulost. ()

Pantata

Animák nabušenej od začátku až do konce, jízda po vizuální i po obsahové stránce, navíc s vtipem ("Rest in pieces!", invaze z planety Duplon). Kam se hrabou trapní Croodsovi! ()

rukay

Lego příběh je další z řady filmů, které jsem toužil vidět v kině již v době uvedení, ale pro nedostatek času jsem se stejně nakonec musel smířit s DVD o několik měsíců později. Animáků jako je Lego příběh najdeme v poslední době celou řadu. Mně osobně není snaha o zkombinování 'dětských' motivů s 'dospělými' prvky, typu metafor a hlášek, nikterak nepříjemná. Lego příběh je osvěžující, chytlavě čerpá z témat populární stavebnice, aniž by přehnně ztrácel na logičnosti a spádu. Postavy jsou upraveny pro dětské publikum a přesto musím přiznat, že jsem se v příběhu filmu nesčetněkrát smíchy dávil cibulovými kroužky. Jako příznivec filmových citátů si již teď dokáži docela dobře představit, že některé gegy typu "first try!" se mohou snadno stát běžné citovaný, minimálně ve filmově-znalejší společnosti. Jediné co může staršího fanouška mírně rozladit je ryze dětské zakončení, které však musíme vzhledem k cílové skupině, chtě-nechtě, odpustit. A na závěr doporučení: Mladých diváků se to až tolik netýká, ale rodičům radím to rozhodně nepodceňovat a minimálně jedním okem stále sledovat děj. 4**** ()

tomik99

Poměrně tupý příběh, který se nemůže rovnat chytrostí s jinými animovanými filmy – rozhodně bych nesrovnával s výborným „Příběhem hraček“. Ve filmu se plácá vše a výsledek je vlastně nijaký. Spojení Batmana, Gandalfa, historických i novodobých postav prostě nefunguje konzistentně a každý se vyskytuje v příběhu zkrátka jen, aby se vůbec objevil. Popravdě nevím, proč by se film měl líbit i dětem, nepřijde mi totiž zábavný, ani vtipný. Dal bych dvě hvězdy, ale konec filmu není tak stupidní jako jeho většina, a závěr trochu i překvapí, takže „Lego příběhu“ nakonec dávám hvězdy tři. Pokud ale mají vaše děti šanci vyhnout se tomuto filmu, tak ať příležitosti rozhodně využijí a šáhnou třeba po již zmiňovaném „Příběhu hraček“. ()

Hpatrik

Na můj vkus příliš uspěchané nepřehledné akční scény, ve kterých se toho děje tolik, že není dost času to dostatečně vstřebat. Jinak ale veskrze průměrný animák, s několika výbornými fóry, pěknou animací, ale nepříliš originálním příběhem. ()

pepa3rd

S legem jsem si nikdy pořádně nehrál a tak k tomu asi nemám takový vztah, abych se ponořil do dobrodružstvý svých oblíbených postaviček. Film tak u mě mohl bodovat jen zajímavým příběhem a humorem. Příběh má nápad, sem tam se mihne nějaký vtip, ale z nějakého důvodu jsem se docela často nudil. Možná to bylo i díky zmatené kostičkové animaci, která svou nepřehledností může směle konkurovat filmovým trnasformerům. K zapamatování je snad jen ústřední písnička, i když hlavně proto, že velmi připomíná tu z portálu :). Průměrných 50 % ()

VyViteKdo

Tak jsem se konečně dostal i k tomuhle skvostu. Ano skvostu, čtete správně. V první řadě musím říct, že jsem neviděl žádný trailer ani upoutávku v televizi, prostě nic. Díky tomu jsem očekával animák ve stylu Lego her, ale ouha; přišlo velmi milé překvapení. Animák to je, ale animák ze staré školy s pár přidanými efekty, aby to vypadalo dobře. A skutečně to dobře vypadá. Doslova všechno je vytvořené z lego kostek, voda, šplíchající voda, oheň, dým...prostě všechno a to hravému člověku přivodí málem srdeční zástavu jak je nadšen. Příběh je také velmi dobrý a postavy v něm figurující jsou naprosto dokonalé (ten Batman!!!). Zhruba do půlky filmu jste naprosto zahlcení informacemi a bolí vás bránice od toho, jak se smějete a druhou půlku už jen nadšeně hltáte jak to dopadne. A konec? Je v něm náznak jakési větší myšlenky a poselství, ale mě to přišlo jako dokonalá reklama na lego. I přesto jsem se pobavil tak, jako už dlouho ne. Film pro mě znamená hlavně vizuální orgie a lituji, že jsem ho neviděl ještě v kině a ve 3D. Hodnotím 4,5 / 5 hvězdiček. ()

bubblebobble

Na 5* to nie je ale ten koniec ma zabil. Väčšinou sa pri vtipných scénkach v detských filmoch len pousmejem ale toto ma rozšľahalo. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard