Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

FoxMulder

Když jsem zjistil, jaký tvůrčí tým za tím stojí, moje nadšení dost opadlo. A opodstatně. Je to přespříliš "americké". Nemá to hloubku, kvalitní fóry, silný příběh nebo nějakou jinou přidanou hodnotu, kromě originálního lego "looku". Tvůrci Meatballs opět dokázali, že na to prostě nemají. Nedokážou jít dál, než na povrchní, jednoduché vtípky pro caparty na úrovni druhé třídy. Spousta nápadů vtlačených do filmu je tam jen proto, že to lego umožňuje (viz epizodka se Star Wars figurkama). Je to jen hyperaktivní podívaná pro malé, moderní, hyperaktivní fakany. Pro mě zatím zklamáni roku. ()

Brinkley

Za sebe hodnotím pouze třemi hvězdami... a to i přes skutečnost, že sdílím domácnost s malým legomaniakem, který by mě za toto hodnocení patrně uvrhl do klatby a díky němuž po večerech lituji Malou mořskou vílu, jež s každým krokem pociťuje bodnutí nože; potvrzuji, že menší legokostička dokáže ve správném úhlu vyvolat podobný efekt. Jinak jde o klasickou variaci na téma, že i obyčejný průměrák se dokáže (nečekaně?) vybičovat k činu a dosáhnout velkých věcí, ba dokonce ochránit svůj svět před "kráglem". Průměrné, leč obsahující i zdařilé popkulturní vtípky (například snadná vizuální zaměnitelnost Brumbála s Gandalfem), za zmínku stojí leda tak závěrečná pointa. Pokud jste ovšem rodičem nezletilého člena Lego klubu (nebo Legu stále holdujete), navyšte hodnocení až k samotné horní hranici. ()

Psycho.R

Takovou šílenost jsem nečekal, ale jsem za ní rád. Celý film jsem si říkal, že to má možná i skryté poselství, které mi evokovala podobnost se studenou válkou. Záporák mi připomínal sovětské představitele, kteří se propagandou ukazují v nejlepším světle, nedávají lidem prostor, aby si vytříbili charaktery a fungovali jako ovce. Skvěle ujetá písnička Všechno je tu skvělý, vševědoucí děda jako duch je taky cool, celé rozuzlení příběhu jsem nečekal, ač jde o celkem jednoduchý příběh, je to fakt super film. Ať už je to odkazama na filmy, události nebo jen snaha nacpat do filmu co nejvíc legových typů ač bych řekl, že by se jich tam dalo narvat mnohem víc (Simsonovi taky vměstnali do filmu postavy z celých dvaceti let seriálu). Asi bych to tu vychvaloval víc a víc, je to naprosto pohodová podívaná, na kterou se rád podívám znovu a těším se na pokračování. Ps. pozor na zlýho poldu :) ()

Tamten

Solidní animák co na první pohled zaujme způsobem zpracování. Z legových kostiček (pravděpodobně renderovaných počítačem) je zde úplně všechno včetně vodu a přesto to nepůsobí nějak uměle. Jen škoda toho propojení s reálným světem. Kdo chce, tak to tam vidí stejně a kdo nechce, pro něj je to dost rušivý a tak nějak "infantilní". ()

vikino1

Dokud se příběh odehrával jen v Legosvětě, tak jsem uvažoval i o pěti, protože nápad s mistry staviteli mě nadchl, ale jak se to začalo prolínat i s naším světem tak to úplně ztratilo šťávu a já musel jít s hodnocením níž... Průměr to rozhodně není, tak mě vyšly krásné 4. A navíc - VŠECHNO JE TAM BOŽÍ !! :-) ()

pulDag

Skloubení technické a výtvarné stránky se povedlo dokonale. Hůmorem se nešetří a myslí se i na malé ratolesti. ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Lego movie je úžasně hravý, vtipný, inteligentní a hlavně zábavný film. Také obsahuje několik výborných odkazů a vtípků, které člověk nepochytí hned na poprvé, za to velké plus. Celkově jízda, doporučuju 5/5*. ()

Drtic

Popri veľkej renesancie akú momentálne značka LEGO zažíva logicky dorazil aj LEGO movie ktorý síce ponúkne kúzelný svet plný originálnych efektov ktorý môže ponúknuť jedine svet LEGA, a ktorý si človek s kombináciou 3D užije, o deťoch nehovoriac. Na druhú stranu je škoda, že LEGO príbeh nešiel vlastným príbehom miesto toho nám nacpal kopu iných značiek akoby samotné LEGO naviac nemalo čím zaujať. Vďaka čomu celá pointa príbehu pôsobila viac chaoticky než usporiadane. Záchrániť to mohla tá veľka myšlienka ktorá sa tam na konci klubala bohužiaľ vôbec nezafungovala. Takto to iba pôsobí ako veľká reklama na LEGO typu vôbec nám nezáleží o čom ten film bol hlavne si choďte kúpiť niečo od LEGA. ()

Jazz06

Parádně jsem se bavil od začátku až do konce. Dokonale mi to zvedlo náladu. Velmi vtipné, vizuálně nápadité a technicky dokonalé. Na film jsem se podíval spíš z doporučení než že by mě zaujal, ale totálně mě překvapil svou hravostí a humorem. Bad Cop navíc dokonalej díky hlasu Liama Neesona. Everything is awesome... ()

zapalik

I kdyby to byl film na křeč, jakože ani náhodou není, za poslední gag před titulky, který mě úplně rozsekal a je fakt nepřenosný (must see), si pět hvězdiček zaslouží. Jen si nedokážu představit dvojku. Už tady bylo tolik nápadů nahuštěných do malého prostoru, že jestli se tvůrcům povede na podobné úrovni vycucat něco i do druhého dílu, zasloužili by Oscara za kreativitu. ()

markotter

Hvězdy snad jen za dobrý nápad a zpracování. Jinak jsem rád, že ještě moje děti stihly "Potkali se u Kolína". Dobré pro ty, co ještě netrpí epilepsií a rádi by jí dostali. ()

PedroPo

Očekávání bylo větší jak to, co jsem nakonec dostal. Dokonce se mi během filmu podařilo i usnout, takže nevím, proč a jak měl Emmet podle proroctví umřít. A ten přechod do jiné dimenze to nakonec úplně rozbil. S láskou vzpomínám na své LEGO Technic, které mi rodiče pořídili ještě před Plyšákem v Tuzexu. ()

s1r1us

Můj je ten afektovanej kosmonaut s prasklou helmou a debilním úsměvem. :) Ze začátku je to šupa, hlavně to městečko na Lexaurinu, pak už to jde z kopce. Ale i tak je to fajn rodinnej animák pro všechny děti 5-12(?) let a dospěláky, kteří maj rádi ironii, nadsázku a absurdní humor. Komu nevadí upe mimoňství, doporučuju Paniku v městečku ()

balcazar

Celý Lego príbeh je jeden veľký kontrast v každej časti filmu. Či už príbeh a hlavná myšlienka, ktoré sú počas takmer celej dĺžky veľmi chabé, no v závere prichádza spojenie s reálnym obrazom a zároveň poučenie, pointa, ktorá bola na najvyššej úrovni (akoby sa tvorcovia v tomto ohľade sústredili len na záver). Animácia v spojení s humorom vyznievala výborne, sama o sebe však niekedy pôsobila veľmi rušivo. Ku spomínanému humoru, ale aj narážkam na problémy spoločnosti, nemám výhrady, tieto veci boli použité dobre. Spojenie s reálnym obrazom bolo pozitívne prekvapivé, zachránili ho práve poučenie a hlavná myšlienka, ktoré s týmto spojením v závere prišli. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard