Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

Pepinec

Ustavičné natahování sérií všeho druhu má ten defekt, že čím dál tím víc kašlu na nějaký kontext. To abych v pondělí sjížděl všechny X-Meny, v úterý Batmany, ve středu Piráty, ve čtvrtek Star Warsy, v pátek Vetřelce a o víkendu chodil do práce, ne? Fakt na to nechci mít čas a fakt si sotva pamatuju, co dělal Vetřelec v letech 1979-2012. Takže mi zbývá akorát tak zhodnotit, jak na mě Covenant zapůsobil jako film sám o sobě. Řekl bych, že nebýt pana velkotovárníka Scotta, který umí udělat kuličku i z průjmu, vyměnil bych páteční sérku Vetřelců za Matrix. Nádech atmosféry tam byl a zvířátko dělalo co mohlo, ale unylost emocí postav mě v kině uspala dvakrát za sebou. Naštěstí aspoň v různých místech, takže na to nemusím jít potřetí... ()

JohnnyD

Generický 80s sequel. Vyšší bodycount, viac monštier, viac sexu, trochu mytológie, predvídateľné zvraty a otvorený koniec. A to je asi tak všetko. Nech už bol Prometheus akýkoľvek, bol to film, ktorý ponúkal niečo nové a ktorý mal viacero skvelých momentov. Covenant je mdlý bezobsažný priemer recyklujúci staré motívy a tie dve hodiny pôsobia ako jedno natiahnuté dejstvo. Po kritike nedopovedanosti Promethea film celkom jasne ponúka odpovede na to, ako vznikli Votrelci, no satisfakcia sa nedostavuje. Tajomno a otázky Promethea boli pôsobivejšie než prostá doslovnosť Covenantu. Nehovoriac o tom, že tie najzaujímavejšie tajomstvá (kto sú Space Jockeys a prečo to všetko) sú zrušené jednou scénou a už sa ďalej neriešia (pritom ten dizajn mesta je asi to najlepšie na filme). Stále je to vizuálne prvotriedny, draho vyzerajúci a relatívne krvavý film, akých je v kine pramálo, no dokonca aj v tom bol Prometheus (napriek dieram v scenári) o krok vpred. Proste generické pokračovanie ako od nejakého remeselníka a nie od vizionára, akým je/bol Ridley Scott. ()

sheen

Doby kdy se za 10-15 mega rodily kultovky jsou nenávratně pryč a nejspíše se to již opakovat nebude. Scott dobře navázal na Promethea, něco málo vysvětlil, Fassbender vynikající, zbytek nic moc. I těch pár povedených, vygradovaných scén, hlavně poslední půl hodinka mi stačily k poměrné spokojenosti. [IMAX 2D] ()

Beckett51

Scott má tu smůlu, že se rozhodl tvořit "puzzle-filmy" v době, kdy všichni chtějí mít všechno naservírované před očima v jeden čas a co nejpřehledněji. Jistě, má to pořád stejný Alien schéma a člověku je hned jasný, jak se hororová stránka filmu bude vyvíjet. Nicméně je vidět, že Ridley by nejradši tu hororovou stránku co nejvíc osekal, jenže tím by si podepsal ortel u zarytých/konzervových Alien fanoušků, který nesnesou sebemenší odklon od klasickýho Vetřelce (Prometheus) a když jim to někdo dodá to, co "chtěj", tak stejně remcaj (Vetřelčí půlka Covenantu), a zaměřil se spíš na tu filosofickou část, kterou zvládá opravdu mistrně. Úvodní scéna je jeden velkej boom pro ty, kteří rádi přemýšlí a zbytek filmu je druhej velkej boom pro ty, kteří si rádi všímaj detailů, skládaj do sebe jednotlivý "filmový puzzle" a baví je přemejšlet nad tím, co bude asi za těma puzzlema, který nám ještě tvůrci neodkryli a jestli to všechno nakonec nebude teda úplně jinak. Dalším plusem budiž skvělá hudba, neskutečná mystická "Anunnaki" atmosféra, suprová kamera, přesný herecký výkony a až na výjimky povedený vizuální efekty. Hodnocení znovu, jako v případě Promethea, není čistých 5, ale rád zaokrouhlím nahoru, když vidím všechny ty hate komentáře (převážně od lidí, který film prostě zhejtit chtěj a hledaj v něm chyby a blbosti, co vlastně ani nejsou chyby a blbosti, jen se nad nima stačí trošku logicky zamyslet - kromě asi jednoho nebo dvou malých případů) na film, kterej je myšlenkově i technicky naprosto skvěle zvládnutej. ()

Pilda17 odpad!

Nakonec jsem navštívil kino, ale ... Scott nám naservíroval takovou podívanou, že se nestačím divit. Nevěřím, že mohl vyjít větší brak než Prometheus, ale je tady. Scott Allieny definitivně stahuje na dno a já mu to nehodlám tolerovat a posílám mu to nejnižší možné hodnocení .. 0/10 = 0% ()

salahadin

Jestli jsem si u Promethea zoufal, že scénář je ouplně blbej a místo normálních postav nám Ridley naservíroval bandu poloretardovaných ubožáků, tak u Covenanta musím s hodnocením ještě vejš - scénář je ultraúplně blbej a místo normálních postav jsem se dočkal celoretardovaných ubožáků. V Prometheovi tu a tam ty helmy na hlavě měli, tady je zahodili rovnou. Logický díry ve scénáři nemá vůbec cenu komentovat, to bych musel sepsat bichli tlustší než první dějství Romea a Julie. Safra nechce Ridley silnější brejle? Četl vůbec scénář? Nebo co se stalo? Jak je vůbec možný, že se taková slátanina dostane vůbec do realizace? To si fakt nikdo z těch 15 000 lidí, co na filmu dělali, nepoložil existenciálně palčivou otázku: "Lidi, mně se to nějak nezdá, točíme vůbec něco, co stojí za to točit?" ()

GilEstel

[CSFD PROJEKCE 17.5. 2017 Hostivař] Film hodnotím jako velmi slušný a vhodný ke sledování. Pro fanoušky vetřelčí ságy přímo povinnost. Mám i své výhrady. Chybí mi tam takový ten brainstorming ve smyslu co se děje, čemu čelíme, jaký zvolit nejlepší postup, jak to zabít, jak utéct. Prostě ten klasický souboj lidského intelektu, improvizace, schopnosti přežít a proti tomu brutální vesmírné monstrum lačnící po krvi. Tenhle pomyslný boj byl vždy kořením všech vetřelců a zde mi to prostě chybělo. Přesto místní „kritika“ mě poněkud zaráží. Přikládám to přehnanému očekávání jednotlivců. Ta podvědomá touha zopakovat si zážitek ze sledování prvních dvou dílů je příliš silná. Ale takové filmy už nevznikají a vznikat nebudou. Jsou to symboly své doby, které se nevrátí stejně tak, jako nám už nikdy znovu nebude dvacet. Tento film je jiný. Odpovídá na některé otázky, další pokládá, přináší nové a na staré nezapomíná. Já jsem spokojen. Smekám před prací Ridleyho Scotta v jeho 80ti letech. ()

Cappuccino

Miestami som nemohol uveriť, že Covenant natočil Ridley Scott. V Prometheusovi pekne načrtol pozadie vzniku votrelcov, rozšíril mytológiu, navodil skvelú atmosféru a fakt som sa pri filme dobre bavil. I keď sa v prvej časti správali niektoré postavy miestami naozaj hlúpo, v Covenantovi sú za blbcov úplne všetci a stále. To, čo predvádzajú prvú hodinu, sa dá porovnať s obeťami zo starých slasherov v štýle Piatku trinásteho. V druhej polovici sa akcia značne utlmí a začne sa sústreďovať na dialógy nezaujímavých a nesympatických ľudských hrdinov a tajomných androidov. I keď som motiváciu Daniela úplne nepobral, veľmi ma zaujímal jeho príbeh. Tam ale všetky výraznejšie klady tohto filmu zrejme končia. ()

-OverLord-

Covenant píše nový příběh s novými postavami, který rázem jen tak na oko prolíná s Prometheem, načež na diváka o chvíli později vybalí, že se jedná o jeho pokračování. Překvapení to rozhodně není, vždyť už jeden z neoficiálních názvů byl Prometheus 2. Všechno do sebe skvěle zapadá a vysvětlí se jak otázky minulé, současné, tak i otázka vetřelčího původu. Konec si nechává šikovně otevřená vrátka na další díl. Nadprůměrné sci-fi, které se krve ani akce nebojí, ve skvělé režii mistra osobně. A jako třešničky na dortu Fassbender líbající sám sebe a "strhující" role Jamese Franca. ()

Ruut

Čas vše vyléčí. Na druhý pokus s odstupem skoro roku zapomínám na líbačku Davida s Walterem, hraní na flétnu a oceňuji originální novíinky, skvělou hudbu a fajn změny prostředí. Bravo Ridley. ()

HAL

Prometheus mě svou retardovaností trošičku naštval, ale tohle, tohle už je jenom smutný. I ten Vetřelec vs. Predator najednou nevypadá jako kdovíjak špatný film. 4/10 ()

misterz

Ach jo, je to veľká bieda. Od tohto pokračovania dejovej línie Prométheusa som čakal niečo viac, ako len jedného narušeného, psychopatického androida, aj keď na druhú stranu M. Fassbender ho hral veľmi dobre. Na môj vkus tu bolo až príliš veľa rečí a duchovného hĺbania a pritom skutek utek. Film by som preto rozdelil na akési ostrovčeky s akciou, kde sa podarilo vybudovať aspoň priemernú atmosféru a niečo málo napätia, ktoré však plávajú v mori nezáživnej verbálnej omáčky. Navyše už veľmi dlho pred koncom je jasné, ako sa to skončí (min. od miesta kde sa Fassbender ostrihal). No skrátka - jedno veľké sklamanie. Jediná nadpriemerná vec tu bola technická stránka - naozaj vizuálne a trikovo vymazlené, avšak to je u R. Scotta normálka. Preto len priemer. 60/100 ()

Vančura

Zpočátku mi to přišlo tak nezajímavé, že jsem chtěl odejít z kina. Sice jsem vydržel, ale že by to za něco stálo... Nebavilo mě to, obsazení mi bylo strašně nesympatické (především Katherine Waterston mi byla extrémně protivná), přišlo mi to zbytečně dlouhé - a vůbec ne napínavé (hlavně zpočátku trvá vážně věčnost, než se tam začne něco dít). Postavy se tam chovají nelogicky a k žádné jsem si nevytvořil vztah (mj. i kvůli zmíněnému no name obsazení - s výjimkou Fassbendera), bylo mi proto jedno, co s nimi bude. Pár dobrých momentů by se tam sice našlo, ale jako celek to na mě nijak velký dojem neudělalo - i kdybych odhlédl od své averze k sequelům jako takovým, pořád zde bude můj dojem, že ten film není v rámci žánru moc zajímavý, a že jsem v poslední době viděl spoustu mnohem lepších sci-fi. Za sebe tak nemám problém napsat, že kdyby po prvním Vetřelci už žádný další nikdy nevznikl, byl bych radši - každý další film z té "série" je čím dál víc nastavovaná kaše, která mě zajímá míň a míň a ke které mám i celkově nechuť se vůbec vyjadřovat - jako ke každé čisté komerci. ()

2-Xtreme

Tupé postavy? Máme. Nezaujímavé prostredie? Máme. Žiadny dej? Máme. Votrelec? Máme a asi aj dvoch. Ach jaj. Akože velikánske sklamanie. Stvoriteľ Aliena Ridley zabudol o čom Alien je a táto evolúcia mu vôbec nevyšla. Danny McBride potešil no všetko ostatné je ako z rýchlika, bez štipky niečoho čo by dávalo zmysel či význam... na zodpovedanie otázok z Promethea tiež treba zabudnúť. Konanie postáv ani nedokážem okomentovať. Pri homo scéne Fassbendera som až okoktavel. Záverečný súboj s alienom? Toto vypni, tamto zapni, teraz pusti a hla done, dáme highfive.. OMG. a po naskočení záverečných titulkov som ostal ako obarený a s otvorenými ústami sa pýtal sám seba či sa posledné dve hodiny naozaj stali. A to mám rád Alien ságu. 40% ()

MIMIC odpad!

Obsahuje spoiler (vzhľadom k hodnote filmu však pokojne čítajte ďalej). Planéta Zem je v tzv. obývateľnej zóne, vôbec teda nechápem, prečo by za vznikom človeka mali stáť mimozemšťania. To sa človek skutočne tak prenikavo líši od všetkého pozemského, že treba uvažovať o mimozemskej teórii jeho pôvodu? Je evolučná sila Zeme so stámiliónmi živočíšnych druhov taká nepatrná, že v prípade človeka potrebovala pomoc zvonku? A ak je tu niekto spokojný s vysvetlením, že najobludnejšie možné monštrum je umelo vytvorená biologická zbraň a nie prirodzený evolučný produkt nekonečného, tajomného a desivého vesmíru, nech zdvihne ruku. Žiadnu nevidím. Ani sa nedivím. Z načrtnutej perspektívy sú potom akokoľvek kvalitné výkony akejkoľvek filmovej profesie v rámci tohto filmu dokonale irelevantné. Prečo by som mal hoci len trochu pozitívne ohodnotiť čosi, s čím principiálne nesúhlasím? Nechutne podlízavé intelektuálne machrovanie v úvode chce vyslať jasný signál, že nepôjde o prvoplánový trash. Prvoplánový nie je, ale trash áno. Wagner, Byron, Shelley, Piero della Francesca, dokonca Carlo Bugatti. Mám sa z toho posrať? PS: Lichotí mi, že to niekto dočítal až sem. ()

pornogrind

Vetřelce žeru, Prometheus mě nebral a co se týče Alien: Covenant ? Rozhodně je to povedenější než Prometheus, ale stejně to žádná výhra není. Sice se jedná o slušnou práci při propojení téhle vetřelčí série, ale jako samostatnej film Alien: Covenant neobstojí. V podstatě toho ani moc nenabízí. Zdlouhavej začátek, stupidní chování postav, nesympatické charaktery postav, s tím spojené emoce, které byly na bodě mrazu, málo akce a celkem předvídatelné zakončení. No čekal jsem od toho víc. ()

mzss1

|87%| Viděno v kině. Alien: Covenant je určitě mimořádný film. Od doby, kdy vyšli první dva trailery, jsem se nesmírně těšil. Prometheus je zcela jiná liga, nedá se to k němu srovnávat, ani snad k žádnému jinému filmu o Vetřelcích. Po skončení tohoto nového vetřeleckého počinu jsem měl v hlavě guláš. Rozhodně převládali pozitivní a nadšené pocity. Jen jsem nedokázal ten film nikam zařadit a asi to nezvládnu ani nyní. Plný počet hvězd nakonec nedávám, vysvětlím průběžně během tohoto komentu. Přesto jsem nadšený a těším se na další příběh. No, takže žádné srovnávání provádět nebudu, to by byl nesmysl. Je to úplně jiný styl. Něco mezi starými vetřelci a novými blockbustery nebo nevím. Film má především opravdu vysoké tempo a to ihned od začátku. Takže se upřímně divím některým uživatelům, kteří si lehce stěžovali na pomalý rozjezd, nechápu to. Úvod je skvělý, krásně postupné odkrývání názvu Alien: Covenant jako to bylo v původním Alienu. Úvodní scéna, kdy se trochu poškodí lod Covenant a hned první úmrtí způsobené onou poruchou – to hned byl rychlý a nekompromisní rozjezd. Následoval krásný vizuál ve vesmíru. Nemůžu si pomoct, ale takový začátek mi jasně připomněl první scénu z filmu LIFE, který měl také nedávno premiéru. Poté se film ubírá podobným směrem jako v prvním Vetřelci. Nuda tu rozhodně není. Posádka dorazí na neznámou planetu a začne peklo. Přece to netrvalo tak dlouho ne? Byl jsem rád, že nebylo příliš zbytečných dialogů. Jakmile se posádka dostane k havarované lodi tvůrců, nastane peklo, přesně jak slibují trailery. Máme tu nový druh vetřelců a je naprosto úžasný. Takže první scéna s monstry je podle mě tou nejlepší z celého filmu. Drsné, krvavé, napínavé a scénářem obohacené mnoha nápady. Např. jeden člen posádky zamíří zbraní na monstrum, následně uklouzne po krvi apod. Herecké obsazení je na tom tak průměrně, ale vůbec mě to netrápilo. Hlavním středem pozornosti byl jednoznačně skvělý Michael Fassbender, který si dvojroli androidů Waltera a Davida opravdu užil. Katherine Watherston rozhodně nebyla špatná, jen neměla moc prostoru se projevit, ale takto zvolená role bohatě postačila. Ostatní tu jsou převážně z povinnosti do počtu. Jen role kapitána mi absolutně neseděla, byl to prostě blbec, ale asi měl tak záměrně napsanou roli, kdo ví? No, tak Fassbender opravdu zabodoval, byl neskutečně zábavný, až jsem se místy smál. ½ snímku je opravdu našlapaná rychle se rozjíždějícím tempem, ta druhá už je vyloženě akční a to pořádně. Možná si budu protiřečit, ale asi to tempo bylo moc vysoké, nebo by bylo vhodné film prodloužit a to opravdu o takových 20-30 minut. Chápu některé fanoušky, které postihlo zklamání. Spoilerovat tu nechci, ale klasického vetřelce si tu užijeme až tak v posledních 30-40 minutách. Snad o těch časech nekecám, v kině jsem docela ztrácel přehled o čase, to tempo bylo opravdu až moc vysoké. Finále na lodi s klasickým vetřelcem bylo dobré, ale spíš to připomnělo čtvrtý díl, co se týče klasické akce a možná trochu trojku, kdy vidíme, jak Vetřelec pronásleduje své oběti a vidíme jeho pohledem. Ale jen vzdáleně to připomnělo ostatní filmy. Hororové prvky, atmosféra, napětí – to zde nebylo moc využito, ale překvapivě mi to ani nevadilo. Drsné vyvraždovačky a především temnou a vážnou ½ filmu mi to bohatě vynahradilo. Otázky na zrod nestvůr byly celkem rozumně zodpovězeny. Hudba od Jed Kurzela byla krásně vytvořena. Hodně čerpal ze základního hudebního motivu od Goldsmitha a rozhodně to nebylo na škodu. Tak co mám ještě k tomu napsat? Když jsem seděl v kině, tak jsem vnímal i některé diváky, které to moc neoslovilo, respektive jim asi nesedlo pár nadlehčených scén. Postava androida Davida byla zde dost fanatický a šílená a chvílemi se člověk musel smát, zejména při scéně, kdy se zrodil klasický Vetřelec. Měla to asi být spíš vážná scéna, ale to už by bylo moc ohrané, mě to jiné pojetí docela vyhovovalo. Takže co se týče monster, užijeme si nové a i klasické, i když pozor na to, sledovat film jen kvůli známému vetřelci je tak trochu risk. Závěrečná pointa byla dost předvídatelná, ale dobrá. At už jsem napsal tento dlouhý rozbor jakkoliv, jsem nesmírně spokojen. Sice to na první tři Vetřelce nemá, nebo je hned těsně za nimi, i tak jsem nadšen. Musel jsem si to v hlavě ale pár dní srovnat. Asi bych to zařadil od nejlepšího, co se týče vetřeleckého univerza takto. 1: Vetřelci (1986), 2: Vetřelec (1979) a Vetřelec 3 (1992), 3: Vetřelec: Covenant (2017), 4: Prometheus (2012) a za 5: Vetřelec: Vzkříšení (1997). Doufám, že další příběh bude opět kvalitní podívaná ! () (méně) (více)

liskam

Ani opravdu slušný vizuál nemohl v žádném případě zachránit tuhle sračku. Scottovy se podařilo to,o čem jiní režiséři pouze sní. Sám sebe vykrást a rovnou to i zparodovat. Tak pruhlednou, hloupou, předvídatelnou a naivní schnilotinu jsem dlouho neviděl. Za mě 15% a jdu se omluvit "KONGOVY" a vylepšit mu mé hodnocení, protože ve světle Covenanta, je KONG super Movie. ()

kingik

Krvelačné vesmírné monstrum, vzpírající se času, věku, módním vlnám i různým režijním stylům, si dává třetího spicha se svým fotříkem Ridleym Scottem. Jejich schůzka až tolik nepřekvapí, nezpůsobí scifi revoluci, je obohacena o nadbytečnou filosofickou nástavbu, nicméně technické zpracování, množství zajímavých scén a rating R divácký zájem udrží na vysoké úrovni. Původní plán mise spočívající v založení kolonie donutí posádku lodi Covenant k husté improvizaci. Ta po havárii nouzově přistává na neznámé planetě vykazující známky vegetace. Planetu má pod palcem android David, který jako jediný přežil havárii lodi Prometheus, k níž došlo před deseti lety. A existenční mise kdesi ve vzdálené budoucnosti se rázem mění v boj o přežití. Posádka čítá 15 členů, nouze o úmrtí rozhodně nebude. James Franco, který je jejím nejslavnějším členem, zařve hned v úvodu, jeho přítomnost si užijeme už jen na pár mžiků z tabletu. Hlavní hereckou hvězdou, bohužel, není Vetřelec, nýbrž Michael Fassbender, kterého si užijeme ve dvojroli hodného/zlého androida. Nic proti jeho hereckému výkonu nemám, nicméně pískání na píšťalku či citace slavných uměleckých děl bych ponechal do jiného filmu, zde to působilo nepatřičně, otravně a rušivě. Film to zbržďovalo, těmito vsuvkami děj ztrácel na síle a vypadával nemile z tempa. Do 45. minuty filmu chybí highlight. Ten se dostaví po uplynutí tohoto časového úseku. A hádejte kdo se objeví: a) Miloš Zeman, b) Bohuš Matuš, c) Pepa Melen, d) vetřelčí mládě. V podstatě všechny čtyři možnosti jsou správně, nicméně uzříme jen to pískle, tedy možnost d. A pak až do konce jednotliví členové posádky přicházejí o svoje vnitřní orgány, David kuje pikle, Katherine Waterston, zastávající hlavní ženskou roli, úspěšně raší mezi nohama pyj, pak se půl hodiny před koncem zjeví Vetřelec, jak jej známe. Následuje povinná naháněčka, pointa související s Fassbenderovou dvojrolí a je konec. Celé to trvá dvě hodiny, úmrtí jsou brutálnějšího rázu, trochu bych ubral na tmě. Ale i ta hrála svůj prim, nebylo vždy jasné odkud se přiřítí nějaký ten vesmírný neřád. Možná není úplně od věci vidět související počin Prometheus, jehož je tenhle film pokračovatelem. Nedivte se pak, když se budete ztrácet v detailech, jako třeba kdo byla doktorka Shaw. Je obdivuhodné, že značka Vetřelec i se čtyřmi křížky na krku stále funguje a těší se diváckému zájmu. Je to dost ojedinělý jev. Škoda, že to samé se nedá prohlásit o tomhle filmu. Není tak jedinečný a působivý, prostě mu něco extra chybí. Ve srovnání s rutinní obšlehlou srákorou Life, pocházející z téhož roku, je tohle ovšem hotová scifi symfonie. 7/10 ()

Omnibus

"Android se nudí... legenda se zrodí. Pizizubá příšera, žere herce za šera. Hra na Boha není cool, android je starý vůl!" Známý pěstitel hrachu Gregor Johann Mendel (neplést s Mengelem!) z Hynčic ve Slezsku, jinak též pradědeček ovečky Dolly, se určitě radostí obrací v hrobě. Must see pro všechny genetické inženýry, trpící velikášským komplexem a hrající si na Boha, zatím jen s geneticky modifikovanou kukuřicí, klonovanými ovečkami a pod. (ačkoli, co my víme...). Geneze vesmírného slizouna s předkusem, podaná formou populárně vědecké exkurze do vetřelčí porodnice. Pro zájemce i nabídka zůčastnit se (možno i v roli figuranta) přímo při porodu! Exkurze zahrnuje i zajímavou ukázku vyznání lásky a polibku dvou teplých androidů, následně partnerské rozepře a rvačku, s možností uzavírat sázky kdo vyhraje (já sázel na vytuněný nový model). Dále pokračujeme do galerie posádky, vesměs dementně vypadajících i jednajících týpků a nehezkých holek, což je omluvitelné, protože oba naši androidi byli mocinky krásní a chytří jak opice, s IQ vyšším než 10 Einsteinů dohromady, takže na posádku už krásy a chytrosti ve scénáři moc nezbylo. Co už. Naopak vetřelčí Psycho ve sprše mě, coby kinofila, potěšilo, bohužel mi tím předkusák překazil očekávaný scifi zážitek interracial páření mezi Ricksem a Upworthovou. Ale mám pochopení. Vetřelec má holt rád tatarák ze syrových astronautů, navíc nahý černoch je delikatesa, při které se nemusí pracně žvýkat skafandr! ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)