Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Johnny.ARN

Rozhodne viac sexy herečiek ako v tých ostatných filmoch s touto tématikou. Škoda len, že to malo opäť taký teenegerský feeling a nehralo sa to viac na seriózne podanie. Nevadí, na Oľgu a Danila sa rád pozriem aj nabudúce. 2 z 5 ()

ywo666

Haha. Celkom prča. Je to ako twilight+Harry Potter+sarkazmus+paródia+teengerský film+akčný film. Dokopy úplne katastrofálna zmes, ktorá ma ale bavila. Hlavná hrdinka je ako Kristen Stewart. Ale je drsnejšia, vtipnejšia, drzá ako opica a má dobré kozy. Príbeh nie je úplná nuda a celkom zaujímalo, čo sa bude diať. Očividný výsmech twilightu ma potešil. A prekvapivo veľa súbojov. Škoda že sú úplne na piču. Ešte pár aikido ťahov sa dalo. Ale bloky a údery sú hrozné. A kopy sú ešte horšie. Ako komédia plne funkčné, ako hororovo-dobrodružný teenage film znesiteľné a akcia aspoň osviežujúca. Total guilty pleasure. 3* a pol. ()

noriaki

Přemýšleli jste někdy nad tím kam chodí upíři do školy? Je v Montaně, vypadá jako Bradavice (čtyři koleje, kouzla, středověký vzhled), ale nevede ji Albus Brumbál, ale ředitelka Kirovová. Ano, vážně je to ruské jméno. Všech dvanáct urozených rodů včetně královny jsou z Ruska. Tedy těch dobrých upírů. Pak jsou ještě zlí upíři a poloupíři, kteří chrání ty dobré před zlými. A to je jenom ochutnávka z trochu cáklé mytologie. Ale ono to vážně není špatné. Režie sice není z nejlepších a příběh ani tak neplyne, ale zmateně skáče od scény ke scéně. Dialogy občas zní jako kdyby scenárista sesbíral na fanouškovských stránkách Twilightu a chvílemi to vypadá jako kdyby je vyplivoval generátor náhodných slov. A v celé téhle akční romanci je přesně jedna slušná postava. Kupodivu ji neztvárnil Gabriel Byrne, ale charismatická (a neřeknu méně talentovaná) variace na Ellen Page. Ale s přehledem vytáhla celou tuhle směsku alespoň do průměru. A jenom tak mimochodem přehrála všechny okolo sebe asi o dvě třídy, aniž by se u toho zadýchala. Proti křečovitým momentům a odpadovým replikám bojovala statečně a kupodivu často úspěšně celou dobu co strávila v záběru kamer. Dokonce se postarala i o to, že i když v žánru komedie není, tak film částečně vtipný je. Zbytek herců nestojí za řeč a to včetně Claire Foy, kvůli které jsem si ho původně pustil. Překvapivě zasloužené tři hvězdičky. ()

venalce

Překvapivě dobré, snad díky tomu, že film hodně hraje na humornou stránku věci. A ač se to z traileru a předlohy nezdá, má to blíže k Harrymu Potterovi než k Twilightu. V rámci své kategorie filmů pro náctileté jde o výrazný nadprůměr. ()

Unnamed

They suck at school! Otřesný film - co bylo horší, jestli postavy, herci, příběh či samotný svět, těžko říci - ale na Zoey Deutsch se jednoduše dobře dívalo, takže se dal celkem dobře (s nějakým tím obracením očí v sloup) přetrpět. 2* ()

Emerelle

Četla jsem všechny knihy, musím se přiznat, teď se za to stydím, je to už sice nějakej pátek asi 5 let ale to mě asi neomlouvá. :D No film stojí za starou bačkoru. Absolutní ztráta času, líbí se to jen puberťačkám. Ale zas znám horší upírské filmy .. vede to stmívání. :D Nejhorší je že vím jak to skončí.... ()

kklepkaa

Bohužel Mark Waters natočil Protivné sprosté holky v upířím kabátku. Škoda. Knihy nejsou tak špatné. Zoey Deutch podávala nejpřesvědčivější herecký výkon a původní rozpaky rozehnal Danila Kozlovskij až ke ke konci filmu... i když ne dost. Triková scéna nic moc... tzv. psychopsi byli opravdu hrozní. Technika boje také pokulhává. Nicméně i tak film dokázal bavit a divák má možnost se i místy zasmát. ()

LondonGirl

Čakala som film, ktorý bude presne podľa knihy Richelle Mead. Dostala som film, ktorý je podľa knihy Richelle Mead v teenagerskej verzii. Čo nie je taká katastrofa, párkrát som sa zasmiala a keby som mala 16 rokov, tak to patrí medzi moje topky. Ale nemám, a preto oceňujem aspoň hercov. ()

andalin

Přiznám se, že pro knižní sérii VA i její pokračování Bloodlines od Richelle Mead mám jakousi zvrhlou slabost a její příběh se mě drží už minimálně 3 roky. Propagaci filmu jsem sledovala pěkně dlouho a pěkně mě odrazovala. Moc jsem se těšila, ale na druhou stranu jsem se hrozila, jaký mizerný upírský chick flick mi z toho dělají. (jako... ona by se ta knižní adaptace dala s klidem interpretovat vcelku podobně, co si budeme namlouvat) Dnes jsem se konečně dokopala ke koukání a i když mě cast hlavních postav až na pár výjimek dosti zklamal, nakonec jsem byla příjemně překvapená - ale to hlavně jelikož jsem od filmu moc neočekávala. Přišlo mi, že background story bylo odříkáno dost hrr hrr a jakoby s tím pořád někam pospíchali. Hned první scéna Rose a Lissy v hotelu mě dost vyděsila, protože si na sílu vypověděly celé jejich life story jakoby se v životě neviděly, jen aby měl divák přehled. Všechno ale příběhově poměrně sedělo a filmové crew se drželo knižní předlohy. ()

fiLLthe3DD

Zoey Deutch je jako hláškující "Rose" skvělá, Lucy Fry má "určité" charisma a Danila Kozlovskij... Nó, přitažlivý (natož "sexy") rozhodně není! Příběh je ucházející, akční scény taktéž a scénář je plný vtipných hlášek a nudného kecání okolo "Lissy" - vše navíc působí jako propojení Twilightu, Harryho Pottera, seriálu "Čarodějnice školou povinné" a Sabriny... "Vampire Academy" má svůj vlastní (ne)originální svět, který by v rukou lepšího režiséra, vyššího rozpočtu a s účastí Zoey Deutch působil lepším dojmem než tato nízkorozpočtová - na úrovni televizního seriálu - slátanina... 47% ()

Babous

"They suck at school" je tak výbornej tagline, že mě na to nalákal, ač se obvykle na tenhle žánr nedívám. Ale nedívám se na něj zřejmě z dobrého důvodu. Herecké výkony u většiny osazenstva amatérské, efekty amatérské, zápletka klišovitá, předvídatelná a konec k smíchu. Tenhle film sucks. ()

3 AM Code

Zoey Deutch me jako 150cm vysoky a 40kg lehky bodyguard az tak nevadi, jako obcasny fanda Anime sem vysoce tolerantni. Dokonce obcas padne naky ten vtipek, i kdyz je to spis ze slabsiho soudku. Mozny Spoiler: Problem je, ze si po skonceni filmu nedokazu vybavit o cem to vlastne bylo a jestli to melo nejakou pointu, krome celkem banalni snahy jednoho vekem sesleho tupira si udelat prolong. Mam akorat nejasty pocit deja-vu oscilujici mezi Beverly Hills 90210: The Movie a nakou odlehcenou upirinou kterych je posledni dobou nejak hodne. Tusim ze sem neusnul, za to ale muze spis Cola.. ()

MsUtahraptor odpad!

Že to smrdí béčkem (až "žehlicí" kategorií) bych klidně skousla, ale TAKHLE TO V KNÍŽCE NEBYLO!!! (Ano, re-read těsně před pokusem o shlédnutí byl hodně špatný nápad.) Dala jsem prvních pět minut v kuse (Za to jsem na sebe patřičně hrdá!) a bleskově došla k závěru, že film obsahuje příliš "vylepšení" na to abych ho zvládla celý bez vážné psychické újmy. Přesunuji do pomyslné kategorie "Proč si prznit dojmy z předlohy?" a pro ilustraci tištěného příběhu radši opět prolezu DeviantArt... ()

psychoJoa

Jedná se o takovou teen filmovou klasiku s upíry a dle mého osobního názoru je to teda mnohem lepší počin, než celá filmová Twillight sága (má lepší děj a sympatické postavy!) - škoda, že ta dostala pokračování, a tohle ne! Dost mě mrzí ten "hate", co snímek dostává - jak říkám, za mě musí být cílová skupina nadšená a ten zbytek bude samozřejmě remcat, protože je to prostě jen upírský film pro teenagery a ne žádné veledílo. ()

sedm.1

Vampire Academy vypadá jako úvodní film k následnému seriálu, což se odráží i na celkovém dojmu, který ovšem bohužel odpovídá maximálně tak zhruba úrovni slabé teenagerské telenovele, určené především pro více než nenáročná pubescentní děvčata, která se nechají utáhnout i na té nejnenáročnější možné filmové podobě, co lze snad vytvořit. Celé to totiž působí strašně naivním a především naprosto nepřesvědčivým způsobem, za což ovšem dávám hlavní vinu tvůrcům, kteří si zde absolutně s ničím nedokázali poradit tak, aby to působilo alespoň po filmařské stránce nějak důstojně, jenže opak je pravdou, jelikož mi to celé přišlo strašně špatně sestřihané, příběhové poskládané, i na jednoduchost zápletky zbytečně chaoticky odvyprávěné a nezábavné, s tunou strašně triviálních dialogů, které jednotlivým postavám vycházeli z úst vyloženě směšně, celé je to pak naprosto i bez tempa, závěrečná gradace je jinak dost úsměvná a ústřední zvrat v ní použitý je pak sice možná překvapivý, nicméně i tak stále jen na úrovni něčeho velmi mdlého, dále atmosféra a napětí tu absentují úplně, a co se jednotlivých postav týče, tak takový soubor nevýrazných a nesympatických trotlů se taky jen tak nevidí, nehledě na výkony jejich představitelů, které nemohu též hodnotit jinak než jako trapně přehrávající borce z laciných béček. Já na tuto podívanou zkrátka nechci být vážně až tak přísný, ale pravdou prostě je, že většina diváků tento snímek nebude hodnotit jinak, jelikož je to fakt velká bída. ()

los.negros

Film naprosto o ničem, bezduché tlachání, "herecké" výkony, nudný děj, velice suché bojové scény. Jedna hvězdička snad jen za Zoey Deutch, která sice jako herečka za moc nestojí, ale aspoň se na ní dá koukat. ()

anaxtal

Udělat tohle mé oblíbené knižní předloze a pak to ještě veřejně vypustit do kin chtělo opravdu velkou odvahu. Za ni dávám Marku Watersovi 1*. ()

misstake

Podhonocené odpočinkové béčko s upírama, mix Twilight, Buffy a Harryho Pottera. Jedna nesympatická tupá hlavní hrdinka, druhá luxusní sexy. Pro lidi, co rádi béčka a upíry jako stvořené a rozhodně stravitelnější než Twilight. Vypnout mozek a doufat, že bude druhý díl. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent