Případy 1. oddělení - Série 2 (série)

Krimi

Česko, 2016, 8 h 26 min (Minutáž: 62–65 min)

Ondřej Vetchý, Boleslav Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Chmela, Ondřej Malý, Sabina Remundová, Jan Meduna, Igor Bareš, Zuzana Onufráková, Roman Luknár, Petr Motloch, Petra Hřebíčková, Václav Helšus, Martin Hofmann, Rebeka Lizlerová, Luboš Veselý, Jiří Bábek, Vladimír Javorský, Jiří Štrébl, Ondřej Hampl, Petr Buchta, Filip Menzel, Petr Bláha, Kateřina Burianová, Tomáš Jeřábek, Jakub Železný, Štěpán Kozub, Tomáš Havlínek, Jamba Mulimwe, Zuzana Slavíková, Václav Vašák, Zdeněk Bařinka, Andrea Černá, Jan Apolenář, Pavel Štoll, George Pacurar, Milan Šteindler, Barbora Munzarová, Zuzana Vejvodová, Karel Dobrý, Roman Svoboda, Aneta Krejčíková, Jiří Bartoň, Otakar Brousek ml., Rostislav Novák ml., Jan Bosák, František Mitáš, Otmar Brancuzský, Jitka Ježková, Jaroslava Pokorná, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Stanislav Trtík, Stanislav Gerstner, Tereza Lášková, Ctirad Götz, Diana Toniková, Gabriela Heclová, Radek Jiříček, Zdeněk Drahokoupil, Eliza Roth, Zdeněk Vencl, Kristýna Podzimková, Vojtěch Machuta, Michael Dymek, Petra Jindrová, Rudolf Kubík, Michal Gulyáš (vyp.), Petra Jindrová (vyp.), Michal Jagelka, Tereza Těžká

Komentáře uživatelů k sérii (30)

"Pomůže ti Dušan. Až to zanese do plánu." Tak o tom druhá série je. Mjr. Vrána je se svou pečlivostí zkrátka naprosto dokonalý, mjr. Korejs svou velitelskou povýšeností mě dokázal skvěle pobavit a to ostatní bylo na obdobné úrovni jako první série. A jelikož jsem v prvním případě zaokrouhloval dolů, tak na druhý pokus bych to udělal naopak, ale tentokrát to není potřeba.(13.10.2016)

V mikrosvětě vztahů 1. oddělení to pěkně houstne a to mezi všemi. Míra Hanuš si své nesympatické alter ego vychutnává s naprostou grácií. Případy jsou opět výborně převedené na obrazovku, hodnověrná kriminalistika, napětí, rozumně servírované morbidity, celkově prostě dobrý počin z tuzemských luhů a hájů.(9.2.2018)

Nepřátelé české seriálové tvorby by jistě kvitovali s povděkem, kdyby se alespoň druhá série propadla do nicoty, ale opět měli smůlu.(28.2.2016)

Zahajovací Slepý svědek navíc líčí výtečnou detektivku. Bez dlouhých okolků vkročí přesně a střízlivě rovnou do dvojnásobné vraždy a rovnou i k otravnému šéfovi 1. oddělení, který jde nyní svému týmu na nervy o to víc, že se rozhodl vyměnit kancelář za výlety do terénu.Pod záminkou různých vyšetřovacích verzí se dostane ke slovu i hospodářská kriminálka s poněkud lacinou narážkou, že léta sbírají podklady, jež prezident nakonec smaže amnestií s odůvodněním, že jim to trvá. Ale základní tým se dál drží svých kruhů včetně zdravého sarkasmu ve vzájemných vztazích.Originální zápletka s důvtipným slepcem uplatní psychologické hrátky, napětí v komorním dvojboji s mužem, jenž prý umí „zabít na sedmnáct způsobů“, i překvapivou rekonstrukci zločinu za pomoci kuřat. Pouze snaha ukázat, že vedle oddělení vražd existují i jiní policisté, je sice chvályhodná, ale tak trochu mimo pravidla příběhu. A také protivů už začíná být až moc, když k letitému šéfovi přibude ještě nováček, Igor Chmela coby přemoudřelý stážista s duší úředníka.(17.6.2020)

Druhá série byla rovněž dost našlapaná zajímavými případy i osobními patáliemi mezi mordpartou. Až je mi skutečně líto, že to končí. Zasloužili bychom si ještě další díly, protože tohle byl vskutku povedený seriál. Slušné herecké výkony, zajímavé zpracování i samotné případy – otřesné vraždy, opovrženíhodní pachatelé, chudáci oběti i pozůstalí. Kvalita jednotlivých epizod byla taky rovněž velmi dobrá a tak ani tady neváhám dát nadprůměrné ohodnocení.(25.11.2019)

Tato druhá řada je horší, než byla první.(24.3.2020)

Druhá série už o poznání víc trpí na ochotnicky hraný epizodní role, což bylo něco, co v první sérii prakticky neexistovalo - ten kompars tam byl téměř bezvadnej. Tady to už občas trochu skřípalo, ale nic dramatickýho to taky nebylo - jen si toho člověk už prostě všimne. Hlavní pětice ale nadále zůstává skvělá a ta parta dohromady funguje výborně. Míň už se řešej rodinný problémy jednotlivejch policajtů, ale to nijak na škodu neni - jen se to prostě téměř výhradně odehrává na tý "pracovní" úrovni. Korejs se tady definitivně odkopává jak pičus a podrazáckej hajzl, aniž by v jeho prospěch hrály nějaký významnější polehčující okolnosti - jde si přes mrtvoly za "svym" a neštítí se u toho moc ničeho. Ale Hanuš ho hraje naprosto fantasticky. Trochu rozporuplně ale na mě působil Chmela - prototyp postavy je to skvělej a do seriálu to přineslo novej rozměr, Chmelovi samotnýmu jsem ale občas měl problém věřit nebo rozumět jemu jako osobnosti. Za mě to je jenom lehce slabší než první série (ta mi přišla přeci jenom víc kompaktnější a bez nějakejch větších výkyvů). Potěšil mě poslední díl, kterej byl víc než důstojným ukončenim seriálu a rozloučenim s postavama, a to, že to tvůrci nijak nenatahovali a že byli schopni v nejlepšim přestat - s klidnym svědomim to tak můžu označit za skvělej a na český poměry těžce nadprůměrnej detektivní seriál. WTF moments: Ve zprávách, který si v prvnim díle pouštěj v kanceláři na televizi, je dole na obrazovce vidět stavová lišta, takže je jasný, že si pouštěj video a že nejde o vysílání. Ve druhym díle Kozák (Vetchý) slavnostně a sebevědomě prohlásí, že protože utíkající zloděj nerozcinkal cinkátka, tak že rozhodně musí měřit míň než 166 cm (nebo kolik) - to tam ten zloděj jako nemoh proběhnout třeba nějak skrčenej? To s tim byl hotovej nějak rychle...(24.2.2016)

Možná krapet slabší než první série, protože jednak je tu méně dílů, ale hlavně se tu hodně řeší personální obsazení šéfa kriminálky a to od krimi seriálu moc nechci. Ale to je jen drobnost, jinak opět super, nejslabší díl 4 hvězdy. No co dodat?(21.4.2018)

Zpočátku jsem měl u druhé série smíšené pocity, ale postupně to nabývá na gradaci a zpětně i na první díly druhé série pohlížím s větším pochopením. Chmela - aniž by jako postava ve svém jednání se změnil - prochází v očích diváka proměnou od suchara po poctivce, který může být v týmu zdravým kritickým rozumem a prevencí před průsery ostatních. Doufám, že s osmým dílem neodejde a vznikne-li někdy další řada, v což doufám, bude nadále součástí seriálu.(16.2.2016)

Lepší než první série, hlavně provázanost mezi figurama funguje na 100%.(6.2.2018)

Zpracováno dle skutečných případů. Bez skvělých hrdinů a nepřetržité akce. Vyšetřovatelé nejsou žádní géniové, spíš spoléhají na standardní rutinu, občas trochu štěstí. Natočeno pečlivě, bez zjevných nesmyslů. Překvapivě dobrý seriál, který působí docela důvěryhodně.(19.4.2016)

90% — Pokračování úspěšných projektů v sobě vždycky skrývá velké nebezpečí spočívající ve velkých očekáváních, které mohou vyústit ve velké zklamání. S potěšením mohu konstatovat, že tvůrcům Případů 1. oddělení se podařilo ukočírovat druhou sérii v minimálně stejné kvalitě jako tu první. Nepodlehli svodům všechno překopat, převrátit na hlavu, moralizovat, hrát si na něco víc nebo vykrádat sami sebe, což se bohužel u pokračování zhusta děje. Je skvělé vidět, že to jde. Zajímavým prvkem bylo připsání postavy Dušana Vrány, jehož vývoj mi udělal největší radost. Nejprve se jevil jako nudný, namyšlený a nepříliš schopný člověk, postupem času se však ukázalo, že je minimálně stejně schopný jako ostatní a že i takoví lidé jsou ve vyšetřovacím týmu potřeba. Trochu mě mrzelo, že z postavy Korejse se stal větší blbec a hajzl, než se mi zdálo v první sérii. Ale zahraná byla skvěle, jedná se pro mě po Vránovi o druhou nejzajímavější postavu seriálu. Ale vyzdvihovat jenom dvě postavy a dva herce by nebylo spravedlivé. Myslím, že oběma režisérům se podařilo uřídit všechny herce tak, jak bylo potřeba. Vznikly tak opravdu životné postavy, které jsem si uměl živě představit. Vůbec autenticita prostředí a samotného vyšetřování je asi největší devízou seriálu. Za to budiž všem tvůrcům velký dík. Nejsilnějším dílem byly asi jednoznačně „Děti na odpis“, trošku slabší mi přišlo následující „Tělo“. Jednotlivé díly jsem hodnotil v mezích tří až čtyřech hvězdiček (60% - 80%), ale celé sérii nakonec dám plných pět. Zaslouží si to.(1.3.2016)

Druhá série mě baví ještě o kousek víc, než první.(11.10.2016)

Pořád vysoká laťka a nevím jestli ji může někdy jiný český krimi seroš předčit...Za mě 100%(13.5.2020)

Stejně jako u první série platí to samé - nejlepší český krimi seriál, navíc podle skutečností. Jediné, co mi chybí je vedlejší lineární linie, jako u první série, která by připomínala vztah novinářka - policajt.(4.2.2016)

Neholdujem kriminalkam - ale totok je fakt namakane zrezirovane aj zahrane. Kukali sme to po veceroch, takze cele noci som prepotil :-D. Toho sefa sa da iba neznasat, vrazdy hodne desive; clovek by na to nemal cumiet po veceroch.. Skoda, ze Polivka, Vetchy atd. nehraju vo viacerych takychto skvostoch - fakt som necakal, ze cehuni dokazu natocit takuto napinacku! Fakt bravo, uz som to odporucil aj kolegom, co nerozumeju cesky, takze teraz vehementne zhanaju zahranicne titule :---)). Bravo! - a pridavok, prosim prosim, viacero takto skvele zahranych a zrezirovanych fimov, nech sa zasa clovek moze tesit na domacu tvorbu! 5* jak bic(13.12.2016)

Tak i my s Klenotem se pripojujeme k nadsenym vykriku, neb nas Serial velmi bavil. Samozrejme nebyl tak dynamicky a napinavy a dramaticky jako Tatorty nebo Die Cleveren, ale bylo to mnohem autentictejsi a tim padem i zajimavejsi. Take samozrejme do nebe vychvaluji herecke obsazeni, tam se opravdu kazdy herec nasel! Muj nejlepcejsi oblibenec byl Petr Strach, nejvetsejsi dojem pak na me udelal KOREJS! Na Serial jsme se vzdy divali s jednodennim zpozdenim, procez nejcastejsi hlaska uterniho vecera pak poslednich 8 tydnu byvala "Ten Korejs, to ale svine, co?".(24.2.2016)

Více náročné pro divácké poblikum. Výtečný Chmela a ještě lepší vývoj jeho postavy. I druhá série zfoukne veškeré krimi seriály a hlavním vysílacím čísle jako svíčku...(13.3.2016)

Po 4 dílech to vidím na 5*, ale počkám si na všechny díly. Aspoň něco, kvůli čemu stojí za to platit koncesionářský poplatek...(27.1.2016)

Přípaady jsou zpět. Je tu i nová postava Vrány vynikajícího Igora Chmely. Pro mě je to takový prototyp novodobého českého inspektora Javerta, Vždy se řídí zákony a je neúprosný. Jsem zvědav, kde se jeho postava posune.(2.2.2016)

<< předchozí 1 2