Případy 1. oddělení - Série 2 (série)

Krimi

Česko, 2016, 8 h 26 min (Minutáž: 8x63 min)

Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Stanislav Majer, Petr Franěk, Zuzana Onufráková, Sabina Remundová, Rebeka Lizlerová, Jan Meduna, Luboš Veselý, Jiří Zapletal, Václav Helšus, Gabriela Mikulková, Martin Hofmann, Jiří Bábek, Vladimír Javorský, Jiří Štrébl, Ondřej Hampl, Petr Buchta, Filip Menzel, Petr Bláha, Kateřina Burianová-Rajmontová, Tomáš Jeřábek, Jakub Železný, Štěpán Kozub, Tomáš Havlínek, Jamba Mulimwe, Zuzana Slavíková, Václav Vašák, Zdeněk Bařinka, Andrea Černá, Jan Apolenář, Pavel Štoll, George Pacurar, Milan Šteindler, Barbora Munzarová, Petr Motloch, Roman Luknár, Zuzana Vejvodová, Roman Svoboda, Aneta Krejčíková, Jiří Bartoň, Otakar Brousek ml., Rostislav Novák ml., Jan Bosák, František Mitáš, Otmar Brancuzský, Jitka Ježková, Jaroslava Pokorná, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Stanislav Trtílek, Stanislav Gerstner, Tereza Lášková, Ctirad Götz, Igor Chmela, Diana Toniková, Gabriela Heclová, Radek Jiříček, Zdeněk Drahokoupil, Eliza Roth, David Altman

Komentáře uživatelů k sérii (27)

"Pomůže ti Dušan. Až to zanese do plánu." Tak o tom druhá série je. Mjr. Vrána je se svou pečlivostí zkrátka naprosto dokonalý, mjr. Korejs svou velitelskou povýšeností mě dokázal skvěle pobavit a to ostatní bylo na obdobné úrovni jako první série. A jelikož jsem v prvním případě zaokrouhloval dolů, tak na druhý pokus bych to udělal naopak, ale tentokrát to není potřeba.(13.10.2016)

V mikrosvětě vztahů 1. oddělení to pěkně houstne a to mezi všemi. Míra Hanuš si své nesympatické alter ego vychutnává s naprostou grácií. Případy jsou opět výborně převedené na obrazovku, hodnověrná kriminalistika, napětí, rozumně servírované morbidity, celkově prostě dobrý počin z tuzemských luhů a hájů.(9.2.2018)

Nepřátelé české seriálové tvorby by jistě kvitovali s povděkem, kdyby se alespoň druhá série propadla do nicoty, ale opět měli smůlu.(28.2.2016)

Druhá série už o poznání víc trpí na ochotnicky hraný epizodní role, což bylo něco, co v první sérii prakticky neexistovalo - ten kompars tam byl téměř bezvadnej. Tady to už občas trochu skřípalo, ale nic dramatickýho to taky nebylo - jen si toho člověk už prostě všimne. Hlavní pětice ale nadále zůstává skvělá a ta parta dohromady funguje výborně. Míň už se řešej rodinný problémy jednotlivejch policajtů, ale to nijak na škodu neni - jen se to prostě téměř výhradně odehrává na tý "pracovní" úrovni. Korejs se tady definitivně odkopává jak pičus a podrazáckej hajzl, aniž by v jeho prospěch hrály nějaký významnější polehčující okolnosti - jde si přes mrtvoly za "svym" a neštítí se u toho moc ničeho. Ale Hanuš ho hraje naprosto fantasticky. Trochu rozporuplně ale na mě působil Chmela - prototyp postavy je to skvělej a do seriálu to přineslo novej rozměr, Chmelovi samotnýmu jsem ale občas měl problém věřit nebo rozumět jemu jako osobnosti. Za mě to je jenom lehce slabší než první série (ta mi přišla přeci jenom víc kompaktnější a bez nějakejch větších výkyvů). Potěšil mě poslední díl, kterej byl víc než důstojným ukončenim seriálu a rozloučenim s postavama, a to, že to tvůrci nijak nenatahovali a že byli schopni v nejlepšim přestat - s klidnym svědomim to tak můžu označit za skvělej a na český poměry těžce nadprůměrnej detektivní seriál. WTF moments: Ve zprávách, který si v prvnim díle pouštěj v kanceláři na televizi, je dole na obrazovce vidět stavová lišta, takže je jasný, že si pouštěj video a že nejde o vysílání. Ve druhym díle Kozák (Vetchý) slavnostně a sebevědomě prohlásí, že protože utíkající zloděj nerozcinkal cinkátka, tak že rozhodně musí měřit míň než 166 cm (nebo kolik) - to tam ten zloděj jako nemoh proběhnout třeba nějak skrčenej? To s tim byl hotovej nějak rychle...(24.2.2016)

Možná krapet slabší než první série, protože jednak je tu méně dílů, ale hlavně se tu hodně řeší personální obsazení šéfa kriminálky a to od krimi seriálu moc nechci. Ale to je jen drobnost, jinak opět super, nejslabší díl 4 hvězdy. No co dodat?(21.4.2018)

Lepší než první série, hlavně provázanost mezi figurama funguje na 100%.(6.2.2018)

Zpočátku jsem měl u druhé série smíšené pocity, ale postupně to nabývá na gradaci a zpětně i na první díly druhé série pohlížím s větším pochopením. Chmela - aniž by jako postava ve svém jednání se změnil - prochází v očích diváka proměnou od suchara po poctivce, který může být v týmu zdravým kritickým rozumem a prevencí před průsery ostatních. Doufám, že s osmým dílem neodejde a vznikne-li někdy další řada, v což doufám, bude nadále součástí seriálu.(16.2.2016)

Zpracováno dle skutečných případů. Bez skvělých hrdinů a nepřetržité akce. Vyšetřovatelé nejsou žádní géniové, spíš spoléhají na standardní rutinu, občas trochu štěstí. Natočeno pečlivě, bez zjevných nesmyslů. Překvapivě dobrý seriál, který působí docela důvěryhodně. Hudba působí okopčeně. (pátá *, protože by stálo za to v sérii pokračovat).(19.4.2016)

90% — Pokračování úspěšných projektů v sobě vždycky skrývá velké nebezpečí spočívající ve velkých očekáváních, které mohou vyústit ve velké zklamání. S potěšením mohu konstatovat, že tvůrcům Případů 1. oddělení se podařilo ukočírovat druhou sérii v minimálně stejné kvalitě jako tu první. Nepodlehli svodům všechno překopat, převrátit na hlavu, moralizovat, hrát si na něco víc nebo vykrádat sami sebe, což se bohužel u pokračování zhusta děje. Je skvělé vidět, že to jde. Zajímavým prvkem bylo připsání postavy Dušana Vrány, jehož vývoj mi udělal největší radost. Nejprve se jevil jako nudný, namyšlený a nepříliš schopný člověk, postupem času se však ukázalo, že je minimálně stejně schopný jako ostatní a že i takoví lidé jsou ve vyšetřovacím týmu potřeba. Trochu mě mrzelo, že z postavy Korejse se stal větší blbec a hajzl, než se mi zdálo v první sérii. Ale zahraná byla skvěle, jedná se pro mě po Vránovi o druhou nejzajímavější postavu seriálu. Ale vyzdvihovat jenom dvě postavy a dva herce by nebylo spravedlivé. Myslím, že oběma režisérům se podařilo uřídit všechny herce tak, jak bylo potřeba. Vznikly tak opravdu životné postavy, které jsem si uměl živě představit. Vůbec autenticita prostředí a samotného vyšetřování je asi největší devízou seriálu. Za to budiž všem tvůrcům velký dík. Nejsilnějším dílem byly asi jednoznačně „Děti na odpis“, trošku slabší mi přišlo následující „Tělo“. Jednotlivé díly jsem hodnotil v mezích tří až čtyřech hvězdiček (60% - 80%), ale celé sérii nakonec dám plných pět. Zaslouží si to.(1.3.2016)

Druhá série mě baví ještě o kousek víc, než první.(11.10.2016)

Stejně jako u první série platí to samé - nejlepší český krimi seriál, navíc podle skutečností. Jediné, co mi chybí je vedlejší lineární linie, jako u první série, která by připomínala vztah novinářka - policajt.(4.2.2016)

Přípaady jsou zpět. Je tu i nová postava Vrány vynikajícího Igora Chmely. Pro mě je to takový prototyp novodobého českého inspektora Javerta, Vždy se řídí zákony a je neúprosný. Jsem zvědav, kde se jeho postava posune.(2.2.2016)

Tak i my s Klenotem se pripojujeme k nadsenym vykriku, neb nas Serial velmi bavil. Samozrejme nebyl tak dynamicky a napinavy a dramaticky jako Tatorty nebo Die Cleveren, ale bylo to mnohem autentictejsi a tim padem i zajimavejsi. Take samozrejme do nebe vychvaluji herecke obsazeni, tam se opravdu kazdy herec nasel! Muj nejlepcejsi oblibenec byl Petr Strach, nejvetsejsi dojem pak na me udelal KOREJS! Na Serial jsme se vzdy divali s jednodennim zpozdenim, procez nejcastejsi hlaska uterniho vecera pak poslednich 8 tydnu byvala "Ten Korejs, to ale svine, co?".(24.2.2016)

Mám české kriminálky celkem rád. Některé jsou lepší a jiné horší, jak už to bývá. Tak jsem si zafilozofoval... Tato vybočuje k lepšímu průměru, i když druhá série trochu zaostávala za první. Možná vnitřními problémy a vztahy na oddělení. Jen některé herecké výkony nezklamaly ani v druhé sérii. Pán Polívka je opravdu dobrý herec. Smůla, pro autory a diváky, bylo omezení na případy, které se odehrávaly v Praze. Určitě jsou i v Dolní Lhotě zajímavé zločiny. Snad někdy příště v Kriminálce Opočno. :-)(24.2.2016)

Více náročné pro divácké poblikum. Výtečný Chmela a ještě lepší vývoj jeho postavy. I druhá série zfoukne veškeré krimi seriály a hlavním vysílacím čísle jako svíčku...(13.3.2016)

Po 4 dílech to vidím na 5*, ale počkám si na všechny díly. Aspoň něco, kvůli čemu stojí za to platit koncesionářský poplatek...(27.1.2016)

Neholdujem kriminalkam - ale totok je fakt namakane zrezirovane aj zahrane. Kukali sme to po veceroch, takze cele noci som prepotil :-D. Toho sefa sa da iba neznasat, vrazdy hodne desive; clovek by na to nemal cumiet po veceroch.. Skoda, ze Polivka, Vetchy atd. nehraju vo viacerych takychto skvostoch - fakt som necakal, ze cehuni dokazu natocit takuto napinacku! Fakt bravo, uz som to odporucil aj kolegom, co nerozumeju cesky, takze teraz vehementne zhanaju zahranicne titule :---)). Bravo! - a pridavok, prosim prosim, viacero takto skvele zahranych a zrezirovanych fimov, nech sa zasa clovek moze tesit na domacu tvorbu! 5* jak bic(13.12.2016)

80%(17.8.2017)

Opět výborná série českého krimi seriálu. Druhá série opět skvělé případy, výborná atmosféra, skvělé výkony herců. Na české poměry výborně zpracovaný tv seriál. 5* si náležitě zaslouží.(25.12.2017)

2. série plynule navazuje na tu první, v téhle se už očividně tvůrci více zaměřují na hlavní postavy jako takové, na jejich vývoj, rivalitu mezi nimi, dále se nám tu přes více dílů táhne jeden případ, takže celkově seriál graduje a jen utvrzuji svoje hodnocení první série, prostě nejlepší český krimi seriál co jsem zatím shlédl.(8.3.2018)

<< předchozí 1 2