Reklama

Reklama

Transparent

(seriál)
Trailer 3
Drama / Komedie
USA, (2014–2019), 19 h 58 min (Minutáž: 22–102 min)

Tvůrci:

Joey Soloway

Hrají:

Jeffrey Tambor, Jay Duplass, Gaby Hoffmann, Judith Light, Amy Landecker, Melora Hardin, Kathryn Hahn, Rob Huebel, Gillian Vigman, Henry Simmons (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(41)

Obsahy(1)

Židovské rodině Pfeffermanových žijící v Los Angeles se spolu s překvapivým odhalením jednoho jejího člena od základu změní život. V tu chvíli totiž začnou na povrch prosakovat všechna potlačovaná tajemství. 
Seriál produkční společnosti Amazon Studios se zaměřuje na problematiku sexuality a její vnímání v americké společnosti. Zápletka se točí kolem šokujícího odhalení výstředního otce rodiny, respektovaného akademika Morta Pfeffermana (Jeffrey Tambor), a jeho dopadu na jeho děti: úspěšnou matku Sarah (Amy Landecker), nadějného hudebního producenta Joshe (Jay Duplass) a nejmladší, stále se hledající Ali (Gaby Hoffman). (erased)

(více)

Videa (20)

Trailer 3

Recenze (31)

Mertax 

všechny recenze uživatele

Tématem moderní a originální seriál, který očividně pro trans komunitu hodně udělal, soudě tedy podle proslovů tvůrců a herců na různých výročních cenách. Obsazení je sympatické, Tambor našel svou životní roli, dialogy jsou nenásilné. Transparent pro mě však není transcendentní zážitek ani intenzivní dramedie s pronikavým humorem, jak hlásají zahraniční recenze. Jde spíše komorní seriál s příjemnou atmosférou, u kterého však postrádám nějaké zásadní konflikty. P.S. Trochu násilně podané (viz obě dcery) je však sdělení, že jsme vlastně všichni bi, jen to potlačujeme do naší třicítky, v horším případě čtyřicítky. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí Transparentu si konečně připadám normální, protože tady není absolutně nikdo. Dalo by se i říct, že je to jeden z těch žánrů, které jdou normálně mimo mojí ligu. Každá postava je svá a něco svým postojem vyjadřuje a psát, že je to občas už dost přes čáru je směšné, protože to je de facto stále. Úsměvné, ale občas i trochu smutné, ale jiné. Nejvíc mě fascinoval Jeffrey jako maťka nebo ťamka, to je jedno. Myslím, že si tu roli dost užíval a nevylučuji, že je to jeho životní role, protože po tomhle vystoupení na něj rozhodně nezapomenu. Nicméně se musím podívat na nějaký jiný jeho film, kde bude v trochu normálnější poloze. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Tenhle malý nenápadný seriál dokázal něco, co se jiným v drtivé většině případů nedaří. Vyvolal ve mně okamžitý zájem o postavy. Ať už se jedná o otce rodiny Morta, který touží být zvenčí takovým, jakou se cítí být uvnitř, matku Shelly, která se snaží zachovat si optimismus a brát život takový, jaký je, i když se všechno kolem hroutí jak domek z karet, nebo třeba nejmladší dceru Ali, která je sice teoreticky geniální, ale není prakticky schopná ničeho jiného, než bezcílně zevlit životem. Už při sledování druhého dílu jsem je měl rád a cítil s nimi. Sám nejsem schopný říct, čím přesně to je, snad umem Jill Soloway, která nezapře svoje předchozí zkušenosti s TV (Six Feet Under, United States of Tara), možná neuvěřitelně lidským, citlivým a civilním pojetím a jemným humorem, třeba melancholickým klavírním podkresem, který bezchybně dolaďuje atmosféru, nebo je to přesným castem (Jeffrey Tambor si po čistě komediální poloze Arrested Development tuhle vážnější očividně vychutnává), nejspíš to ale bude vším dohromady. Transparent is magic. Kdo viděl, ví, kdo neviděl, ať se podívá. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Videl som tri diely a nevtiahlo ma to. Aj by som prekúsol tú nepravdepodobnosť, že všetci členovia rodiny majú nejakú LGBT+-*/ odchýlku, ale mimo tých odchýlok mi väčšina z nich nepripadala nijak zaujímavá (práve naopak, síce sú postavy civilne napísané, ale inak to sú sebeckí kokoti) a s nikým z nich som sa ani nestotožnil. Jedine Jeffrey Tambor si zaslúži pochvalu za svoj výkon vyoutovanej mamky. A potom ma celkom šokovala Gaby Hoffmannová, ktorá tu má viacero odvážnych sexuálnych scén, ale jej postava je neznesiteľná. Celkovo sa tento seriál na pošahané rodinky z Six Feet Under alebo multi kulti sexuálne menšiny z Pose nechytá. 5/10. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Umělecké dílo, o významu toho být sám sebou pro lidskou existenci? Oddychová záležitost, u které se můžete uvolnit a nechat se unášet jemným humorem, chytrými dialogy a vciťovat se do živoucích postav? Ano, ano. Televizní produkce ve své nejfajnovější a nejhodnotnější podobě. 90% ()

Galerie (575)

Zajímavosti (2)

  • Trace Lysette (Shea) je se svou rolí v tomto seriálů považována za jednu z prvních transgender hereček ve větší televizní roli, která hraje cisgender postavu. (hansel97)

Související novinky

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka…

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

29.10.2016

To nejzajímavější ze současné queer kinematografie, ale i vynikající retro snímky a bohatý doprovodný program přináší už 17. ročník queer filmového festivalu Mezipatra. V Praze se bude konat od 3. do…

Reklama

Reklama