poster

Pečovatel

 • Belgie

  De behandeling

 • anglický

  The Treatment

Thriller / Drama

Belgie, 2014, 131 min

Režie:

Hans Herbots

Předloha:

Mo Hayder (kniha)

Kostýmy:

Nathalie Leborgne
(další profese)
 • jhrasko
  *****

  Nevďačné (a neobľúbené) témou, ale geniálne atmosférou (strih, nasvietenie). Pocitovo na úrovni najsilnejšie zimomriavkových: El Secreto de sus ojos, Zodiac a True detective (na rozdiel od ktorého režisér rafinovane potlačil akúkoľvek milostnú líniu, čím celkovému vyzneniu jednoznačne prospel). ŤAŽIVÉ.(19.10.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Do třetice všeho hnusného, chce se mi říct po tom, co jsem těsně za sebou zhlédla snímky, zabývající se zneužíváním dětí, z nichž je De Behandeling tím nejděsivějším, protože tady peklo začíná zaživa a kdo jím prošel, už nikdy nebude jako dřív... Potud námět, který mě psychicky naprosto odrovnal, o to hůř jsem si však vedla s jeho dozvuky, neboť zbrkle podané souvislosti způsobily zmatek, který si v mé hlavě vyžádal zpětný chod a dávat po někom věci do pořádku mě nebaví, tím spíš v kriminálních thrillerech... Hojně se zde zmiňuje loňské Zmizení, bohužel, podoba by tady byla, u obou zabíjel jeden a tentýž - scénář, přinejmenším u oněch dvou vyšetřujících kopyt, ale za to, že jsem s Nickem netrpěla tikem i za originální léčbu impotence tak zápas v bahně vyhrává družstvo Belgie...(2.10.2014)

 • paascha
  ****

  Velké překvapení v hnoji posledních desítek marných pokusů o nalezení staré dobré temnoty na svítící obrazovce. A jak jsem zavýsknul, když jsem zjistil, že zachmuřený detektiv jezdí v saabu:-)) Bohužel právě v této době je živý případ mrtvé a znásilněné holčičky Klostrdlé, takže se mi ironické a drsné hlášky trochu lepí na patro a nejdou z huby ven...:-((15.9.2014)

 • Cervenak
  ****

  Lahodne nepríjemný a intenzívny krimi-thriller.(30.6.2016)

 • Malarkey
  ***

  Zdejší nadšení z tohoto filmu po jeho shlédnutí sice chápu, ale její brutální ponurost, neupřímnost a neosobnost spojená s nulovými emocemi vůči hlavní postavě vyšetřovatele způsobila, že jsem měl co dělat, abych ji vůbec dokoukal. Velice drsný, až lidsky hnusný, příběh, se odehrává v temně šedivém prostředí, kde nic není pozitivní a ani být nemůže. Co naplat, nadšený jsem z toho zrovna nebyl. Nicméně uznávám, že Belgie mě s takovým filmem dost překvapila.(8.8.2016)

 • - Film byl natáčen v belgických Antverpách. (TheDon)

 • - Mo Hayder, autor knižní předlohy, souhlasil, že se děj filmu nebude odehrávat v Londýně, jako v jeho knize, ale v Antverpách. Souhlasil i s přejmenováním hlavního hrdiny z Jacka Caffreye na Nicka Cafmeyera (Geert Van Rampelberg). (TheDon)

 • - Nick Cafmeyer (Geert Van Rampelberg) jazdí autom Saab 9000. (hanakonochi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace