Reklama

Reklama

Pečovatel

  • Belgie De behandeling
Trailer

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (273)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,454,682▐ zvrhlíkov a úchylákov až nad únosnú mieru tento psycho thriller ponúka, temná ponurá atmosféra, vyšetrovanie nechutných zverstiev, ktoré mohlo mať silnejší dosah ak by sa to doladilo v určitých malých detailoch, ináč dosť nechutný thriller /75%/ ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Ač je Mouhajdr zarputilá brakařka, tohle potvrzuje pravidlo! Docela se divím, že po knize skočili zrovna pralinkáři a ne hned hamburgeři. Ti asi čekají, aby to zase zkurvili rymejkem a Henks mohl být opět v něčem obvykle nesympatický. Ale to je dobře, díky tomu je to evropsky civilní, detektiva ztvárňuje herec, kterému věříte, že je opravdový traumatizovaný chlap a ne vycukaná pipka s xichtem venkovského strejce nebo nějakého zrovna populárního negra, a místo standardního patosu a neskrývaného kýče to má řádný brutus a krvavé křeče. Prostě jemná pralinka pro každého milovníka tklivých, romantických příběhů o lásce a rodinných hodnotách. A tak mimořádně povedený a excelentně vyšinutý otylý úchyl vášnivě pomiluje a zandělíčkuje pár dětí a hodnotně umučí nějakou tu famílii, vše hezky syrově surově tak, jak to mají citlivé ženy v domácnosti a rozněžnělé matky tolik rády. A spolu s nimi i já sám jásám. Předloha se dostala opravdu do povolaných rukou a ti nekorunovaní králové internetového pedofilního porna tomu zkušeně vtiskli autenticitu a láska k látce čiší z každého záběru. ()

Reklama

RedAK 

všechny recenze uživatele

Primárním poselstvím tohoto sugestivního snímku, jenž jako prostředek jeho prezentace volí syrové, neostrouhané a emočně reduktivní scény, je jednoznačně to, že šukat děti je špatné. Sice nevím, kdo tyhle pravidla určuje, já třeba taky nemám nic proti veganům, když jim ty mrkve chutnají, je to jejich volba, ale budiž. Jako celek to klapalo a ty dvě hodinky mi utekly jako Tomášek Novákojc z ostnaté klícky. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli si vůbec dokážu představit odpornější a zvrácenější trestnou činnost, než tu, kterou provádí zdejší pedofilní úchyl. Vlastně se o to ani pro vlastní duševní klid nebudu pokoušet. Režisér "to" nikdy neukáže vyloženě explicitně, buď se o tom jenom mluví, anebo vidíme znepokojující výjevy skrz škvíru ve zdi atp., takže představivost může pracovat na plný obrátky ... a je to fakt hnus. Temnota sama, a navíc je film PERFEKTNĚ natočený i zahraný. Pro mě s přehledem nejlepší čistý psychothriller s nejodpornějším záporákem za poslední léta. Zapůsobilo to na mě silněji než loňské (tematicky poměrně blízké) Zmizení a ani přirovnání ke kultům jako Seven není zdaleka tak přestřelené, jak by člověk mohl čekat. Pokud máte tento žánr v oblibě, tak neváhejte ani minutu. Belgie překvapila. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zdejší nadšení z tohoto filmu po jeho shlédnutí sice chápu, ale její brutální ponurost, neupřímnost a neosobnost spojená s nulovými emocemi vůči hlavní postavě vyšetřovatele způsobila, že jsem měl co dělat, abych ji vůbec dokoukal. Velice drsný, až lidsky hnusný, příběh, se odehrává v temně šedivém prostředí, kde nic není pozitivní a ani být nemůže. Co naplat, nadšený jsem z toho zrovna nebyl. Nicméně uznávám, že Belgie mě s takovým filmem dost překvapila. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Mo Hayder, autorka knižní předlohy, souhlasila, že se děj filmu nebude odehrávat v Londýně, jako v její knize, ale v Antverpách. Souhlasila i s přejmenováním hlavního hrdiny z Jacka Caffreye na Nicka Cafmeyera (Geert Van Rampelberg). (TheDon)
  • Film byl natáčen v belgických Antverpách. (TheDon)

Reklama

Reklama