Pečovatel

Předloha:

Mo Hayder (kniha)

Kostýmy:

Nathalie Leborgne

Strašně zvrácený film o spoustě zvrácených lidí. Ponurá atmosféra prostředí a skvělý kameraman neskutečně táhnou film nahoru. Naopak chování ústřední postavy a vůbec celého policejního sboru mi přišlo přinejmenším nestandartní. Co mě ale ještě víc štvalo bylo, jak každý svědek furt tutlal nějaké podstatné informace, takže detektiv přiběhl k jednomu svědkovi, z něho dostal polovičatou informaci, pak přejel na druhou stranu města, kde zjistil, že je to všechno divný, pak jel za druhým svědkem, ten mu zas řekl něco jinýho a tak to bylo až do konce. Celá ta prapodivná a poměrně složitá skládačka prostě místy nezapadala, jak bych si přál. I délka filmu měla být aspoň o 15 minut kratší. S hodnocením jsem někde na rozhraní 3 a 4 hvězd, v tomto případě asi zůstanu spíš při zemi, ale za tu neskutečně depresivní atmosféru dávám obrovský palec nahoru. To klobouk dolů před belgičanama. 69%(19.10.2014)

Výborným spôsobom natočený krimi thriller zabalený do temnej neo-noir ťaživej atmosféry, ktorá vydrží po celý čas. Dejová linka sleduje pátranie po jednom zvrhlom úchylákovi, ktorý verí v niečo tak neskutočne bizarné a nechutné, že niečo také by normálneho človeka nenapadlo ani vo sne. Mňa ako otca to neskutočne dožralo. Zároveň si detektív, ktorý vedie pátranie, musí prejsť aj svojim osobným peklom a zviesť tak tuhý boj s vlastnými démonmi minulosti. Takýchto krimi sa v súčasnej dobe točí málo, a preto rozhodne stojí za pozretie.(19.10.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,454,682▐ zvrhlíkov a úchylákov až nad únosnú mieru tento psycho thriller ponúka, temná ponurá atmosféra, vyšetrovanie nechutných zverstiev, ktoré mohlo mať silnejší dosah ak by sa to doladilo v určitých malých detailoch, ináč dosť nechutný thriller /75%/(3.5.2015)

Tenhle film je zvrácenost, temnota a hnus sám o sobě. Ublížení dítěti je zlo v té nejhorší podobě a tady je bohužel vyobrazeno daleko znepokojivěji, než by se z popisku dalo odvodit. Hodně mi to každopádně připadalo jako belgická verze Prisoners - temná atmosféra, detektiv bojující s vlastními démony, otevřený konec a tak dále a tak dále. Řekla bych, že nějaká inspirace tam určitě byla, každopádně přestože je De Behandeling krutější a drsnější, postrádá takovou dávku emocí. Což je velká škoda, vzhledem k tématu. Ale přesto dávám slabších 5*, na tenhle film opravdu jen tak nezapomenu - i když bych ráda.(28.6.2014)

Nevím, jestli si vůbec dokážu představit odpornější a zvrácenější trestnou činnost, než tu, kterou provádí zdejší pedofilní úchyl. Vlastně se o to ani pro vlastní duševní klid nebudu pokoušet. Režisér "to" nikdy neukáže vyloženě explicitně, buď se o tom jenom mluví, anebo vidíme znepokojující výjevy skrz škvíru ve zdi atp., takže představivost může pracovat na plný obrátky ... a je to fakt hnus. Temnota sama, a navíc je film PERFEKTNĚ natočený i zahraný. Pro mě s přehledem nejlepší čistý psychothriller s nejodpornějším záporákem za poslední léta. Zapůsobilo to na mě silněji než loňské (tematicky poměrně blízké) Zmizení a ani přirovnání ke kultům jako Seven není zdaleka tak přestřelené, jak by člověk mohl čekat. Pokud máte tento žánr v oblibě, tak neváhejte ani minutu. Belgie překvapila.(21.6.2014)

• - Nick Cafmeyer (Geert Van Rampelberg) jazdí autom Saab 9000. (hanakonochi)

• - Mo Hayder, autor knižní předlohy, souhlasil, že se děj filmu nebude odehrávat v Londýně, jako v jeho knize, ale v Antverpách. Souhlasil i s přejmenováním hlavního hrdiny z Jacka Caffreye na Nicka Cafmeyera (Geert Van Rampelberg). (TheDon)

• - Film byl natáčen v belgických Antverpách. (TheDon)