Pečovatel

Předloha:

Mo Hayder (kniha)

Kostýmy:

Nathalie Leborgne

Když masturbujete před čůrajícím chlapečkem, tak: a) jste v Belgii, b) jste Dutroux, c) obdivujete historické kašny a fontány, d) potřebujete léčbu. Vše je správně.. Hnusný námět, depresivní atmosféra a kamerové filtry barvy requiem dlouho drželi trumfy v ruce, nicméně přehrávající Van Rampelberg, zbytečně předimenzovaná stopáž a konec plný ohraných klišé kriminálních snímků je jaksi zapomněli vyložit. Pochopitelně se nabízí srovnání s Prisoners a tam je z filmařského hlediska De Behandeling o půl parníku a osobu kapitána Herbotse zpět.. Zůstává upozornění pro rodiče malých dívek - dejte si pozor, když vám u dveří zazvoní neznámý muž s prosbou, jestli si u vás může skočit na malou..(1.10.2014)

Hodně temná kriminálka podobného ražení, jako všechny ty zámořské fláky o únosech dětí. Hlavní hrdina je dobrej a detektiva jsem mu věřil. Drhla mi ale ta mytologie okolo hlavního úchyla. Trol mu naprosto náhodně říkalo pár dětí a policie najednou najde info v nějaké deset let staré složce, wtf? Taky nechápu, jak mohl takovej bachor šplhat po barácích a že si toho nikdo nevšiml. Prostě mi ta záporná postava přišla totálně přitažená za vlasy. Bylo to ale velmi napínavé a dost depresivní.(8.11.2014)

• PetrPan

Smutné, jak odporné téma dokáže zvednout rating na všechny způsoby vykonstruovanému příběhu. Nutno přiznat, že tah na branku má Pečovatel ale opravdu zmáknutý a pokud vás obsah nesrazí na kolena, není s váma patrně něco v pořádku. Bohužel se však ve všem tom hnusu a opájení se temnými stránkami (ne)lidskosti tak trochu místy vytrácí elementární logika. Ale chápu, měl jsem být zdrcený a nepřemýšlet nad takovými detaily jako je třeba modus operandi pachatele. Dál se nevyhnu SPOILERU JAKO KRÁVA, čili kdo neviděl, ať nečte, ale nedokážu si představit, jak se stopadesátikilové prase slaňuje po zdech obytných budov hlavou dolů, aby mlsně nahlíželo do oken dětských pokojů, nebo jak šplhá jako Tarzan po větvích stromů, chce-li si svou oběť někam schovat. Ale to je asi jen ten detail, šlo přeci o něco jiného. Postavu detektiva, léta bydlícího poblíž pedofila a možného únosce jeho bratra, který si z něj dělá, rovněž léta, nemístné šoufky , jsem pak trochu nepochopil. To je skutečně velmi autentické, případně jen detail a šlo přeci o něco jiného. A když už mu bouchnou saze a toho svého démona nechá klidně chcípnout jako psa a projde si dalším peklem v podobě sledování dětského porna, tak pak a opět velmi autenticky couvne před výslechem staré štětky pomocí metody žhavení lebky zvané budík a místo toho jí za důležité informace nabídne úplatek. Ale to je patrně opět jen detail, šlo přeci o něco jiného. Ano, šlo o temnotu, a ta je skutečně autentická, bohužel. V Pečovateli je však jen a jen hysterická. A to až moc a láme jí to vaz.(31.12.2016)

• korbitch22

Další důkaz toho, že tady na ČSFD je to samej hloupej Trol.Co na tom, že námět a jeho syrovost budí opravdu obrovské znepokojení, samotný průběh násilností je extrémě zvrhlý a opravdu odporný, když scénář psal vymaštěný kokot.Hlavní hrdina se tady celý film chová jako naprostý idiot, který se nechá seřvat od každý hajzl báby a od každýho slizkýho starečka.Jedná neustále imbecilně a nerozhodně, nevolá posily, nechá dítě ležet a běží dál, ztrácí pistole, neumí žádný bojový chvat (hoši, i dopraváci v Hlinsku umí takový chvaty, že byste leželi na zemi během pěti vteřin a tady vole detektiv se pere jako ženská) a prostě celkově je těch sraček ve scénáři takové množství, že zdejších 80% mluví prostě o jediném, že máte sračky i ve vašem mozku.Logiku nehledejte, v ději se ztratíte po pár minutách.Hlavně nepochopíte, jak může bydlet celou dobu naproti pedofiloj, co mu zabil bratra a celkově vše kolem téhle dějové linky nedává žádný smysl, jedině ten, že hlavní hrdina je opět idiot.Režisér je takový looser, že si všechny ty tupé pičačiny v ději musí vynahradit rádoby drsnýma scénama, aby se všichni diváci kousli do prstíčku, řekli si ježiš to je hlozný a zapoměli na ten scénáristickej bordel.Jinak si zbytečnou scénu s ohledáním děckého tělíčka vysvětlit nelze, takový chabý a ubohý útok na slabomyslné diváky.Pár scén bylo faj, celkově je z toho cítit i dobré řemeslo...místy, kamera ušla.Jinak mi blegická filmová tvorba přimomíná hromadu hoven a jasný důkaz toho, že i Van Damme v šou Jaye Lena říkal, že se u nich doma natočí jeden špatný film za deset let a pak zase nic.Námět chvályhodný, ale jinak zmatená kriminálka, s jedním z nejhloupějších scénářů za posledních 20 let.Hlavní hrdina je imbecil a já nejsem natolik jednoduchý, aby mi stačilo to téma, ve filmu plném hoven.Navíc ten mega depresivní konec tomu nepřidá ani ťuk.Americký film Prisoners na podobné téma asi tak o 200% kvalitnější.Verbal a jemu podobní 5*, giboni s inteligencí larvy opět v akci, 40%.(31.8.2014)

V dnešnom svete plnom zvrátenosti mi nezostáva napísať len smutné konštatovanie, že tento film je len špičkou ľadovca. O to smutnejšie a desivejšie je jeho sledovanie. Téma asi nesadne každému, ale treba poznamenať, že Belgičania si servítku pred ústa naozaj nebrali, tento temný a surový príbeh má neskutočnú moc šokovať, ale zároveň podnietiť diváka k zamysleniu. Herecky na úrovni, možno by som to trošku skrátil a vypäté situácie umocnil lepších, temnejším výberom hudby. 80%.(18.10.2015)

• - Mo Hayder, autorka knižní předlohy, souhlasila, že se děj filmu nebude odehrávat v Londýně, jako v její knize, ale v Antverpách. Souhlasila i s přejmenováním hlavního hrdiny z Jacka Caffreye na Nicka Cafmeyera (Geert Van Rampelberg). (TheDon)

• - Nick Cafmeyer (Geert Van Rampelberg) jazdí autom Saab 9000. (hanakonochi)

• - Film byl natáčen v belgických Antverpách. (TheDon)