Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Cooller

to jako VÁŽNĚ? 81%? TOHLE? Nehledě na fakt že postavy nemají vůbec ale vůbec žádnou osobnost tak že na ně 10 minut po filmu uplně zapomenete tak ani ten děj neni nic extra k žážitku musím uznat že sem pár sekund měl ty nostalgické "starWars feelings" a to v momentu kdy darth vader otevřel hubu a z ní vyšel hlas jamese earla jonese to byl fakt brutální moment na kterej se rád podívám znovu nicméně už ne na zbytek snímku... slátanina nejsem člověk co zásadně lpí na minulosti a není schopen se oprostit směrem k moderně ale jestli tohle má být moderna starwars kde troopeři jsou 4barvený rebelové nemají čest, han solo je mrtví a sithové jsou agresivní Snape wannabe puberťáci tak kurva ne... zabijte mě! 1* pro starýho jamese earla a zbytek ani hovno... jo a protože to je taková sračka tak vám naspoiluju že všichni stejně zhebnou tak se na to už ani nemusite koukat děkovat nemusite.... ()

JohnZ87

Zajímavé doplnění děje hlavní ságy a současně vydařený prequel k Nové naději, který je o třídu (možná o dvě) lepší než nepovedená Síla se probouzí, která je pro mě nejslabším filmem série. Casting se vydařil na jedničku, největší dojem ve mě ovšem zanechaly spíše vedlejší postavy a to hlavně Mads Mikkelsen a Donnie Yen, přičemž oba zůstali tak trochu nevyužiti. Ačkoli tento příběh tentokrát nenesli na svých bedrech Jediové, vůbec to nebylo na škodu. Návrat digitálního Tarkina sice potěšil, na mě ale působily počítačové animace jeho tváře velmi nepřirozeně a bylo bohužel dost často velmi poznat, že se jedná o CGI (s výjimkou snad jednoho, možná dvou záběrů). Naproti tomu digitální princezna Leia se povedla na jedničku, ale ta má také ve filmu jen jednu krátkou scénu. Darth Vader je skvělý, navzdory tomu, že mluví hlasem Marka Vašuta, kterého jinak plně respektuji. Zejména scéna se světelným mečem na lodi povstalců je prostě boží, stejně jako vesmírné bitvy i finální řežba na pláži. Na můj vkus se ovšem v Rogue One až nezdravě často umírá, což se ale dalo čekat. 80% ()

Maniik88

Star Wars, ktorý keby nevznikol, nič sa nestane. No som rád, že vznikol. Proste medzi diel, ktorý nás udržuje v nadšení a premosťuje rok, kým víde osmička. Herecká banda ušla, nepáčil sa mi len povstalecký pilot - hodne nesympatický herec. A mihol sa tu môj obľúbený Mads. Príbeh mal spád, stále sa čosi dialo, bojovalo sa a umieralo sa. V tomto ohľade ide o ojedinelý Star Wars. No ten koniec bol predsa len trochu staromódny. Nahrávali sa diskety, nastavovali satelity...no proste troch sajuzna technológia na to, že poletujú po galaxii. Dobrý diel, 133min ušlo ako voda. ()

Mufuck

No vida, tak tenhle filmek mi v universu Star Wars vlastně doteď chyběl. Sem velký fanda prakticky každého dobrého sci-fi, tudíž většiny dosavadních epizod nevyjímaje. Ale i když má tato sága celou dobu v názvu " války ", tak tady to tak poprvé opravdu vypadá. Teprve zde jsou scény, kdy tomu věříte. To, že nějaká válka je, bylo ve většině dílů zvýrazněno barevnými přestřelkami ve vesmíru a nebo komornějším šermováním světelnými meči. Zde je konflikt mnohem více civilní, uvěřitelný. A je víc syrový, víc než kdy byl. A to prosím ve filmu, který vlastně ani není pravou 8ičkou, ale jde si svou vlastní cestou, mimo hlavní dějovou linii. Hmmm, nebo spíš právě proto. Protože není přímou součástí ságy, tak je jiný než ostatní očíslované epizody. V nadsázce řečeno, vlastně stačilo vynechat to hlavní z jiných epizod, jako je trénování na Jediho, sáhodlouhé debaty u " kulatého stolu" a vlastně celé to politikaření. Desetiminutová porada i tak stačila až až. Myslím tím takové to: Odhalili nás! Budem bojovat? Ne,nebudem! No tak nebudem,balíme to. No, nakonec pár lidí bude bojovat. Jo oni bojujou? No tak se teda nakonec přidáme taky, né? No tak jó... atd. Jenže právě ta absence sladké vaty okolo, všech těch srandovních chlupatejch medvídků v pytlích od brambor, a různobarevnejch ufounů co hrajou na UFOsaxofon, nebo šišlaní hlavního Jóda a podobné záležitosti, asi spoustu pravověrných fans odradí, a nebo to skouknou a odsoudí. Však si stačí přečíst některé komentáře : je to zbytečnej film, nic podstatnýho se tu neděje. .. To se sice asi tolik neděje v kontextu vývoje celé ságy, ale že by se v Rogue One nic zajímavého nestalo? Tak to rozhodně ne. Death Star se ukáže v plné parádě, ty demolice měst jsou prostě impozantní. Jinak absence více zvučných jmen (vyjma štěku Foresta) není vůbec naškodu. Právě tím obsazením méně známých tváří se tomu všemu dodal takový ten punc uvěřitelnosti. Bojové scény jsou perfektně zmáknuté, výbuchy a přestřelky jsou více reálné, celkově je to prostě takové drsnější. No prostě né uplná slaďůra a pohádka. A má slova potvrdil i konec, však uvidíte sami. ... A hostuje i sám pan Lord Vader osobně, ve své nej kondici. ()

Azrail

Pro mě o chlup lepší než Epizoda VII. Sympatické postavy, i když jich bylo moc a nedal se příliš rozvinout jejich potenciál. Hudba výborná, Giacchino umí. O grafické stránce filmu se nemusíme bavit, byla samozřejmě výborná. Příběh jednoduchý, ale přímý a plný akce, i když by filmu možná slušela o chlup kratší stopáž. A závěrečná scéna s Vaderem snad musela způsobit mokré sny každému zarytému fanouškovi. Ve výsledku moc sympatický film, který velmi příjemně doplňuje SW ságu. 80% ()

mimozakon

..utekal som do videopozicovne a priniesol doma VHSku a potom som si to doma pustil na 60 palcovom kine. Dalos a to pozerat na tie efekty. ()

GameboyNES odpad!

Naprosto zbytečný film. Nemá to tu kouzelnou Star Wars atmosféru. Pokud si odmyslíme krátké vložky známých postav, které vydají tak na 2. minuty, jedná se o podprůměrný sci-fi akční film, kterých se v současnosti točí mraky a kdejaká marvelovka má víc "SW" atmosféru, než tento paskvil. Pan Edwards opět nezklamal, udělal přesně to co jsem čekal. Darth Vadera nám ukázal na 15. vteřin, aby se neřeklo. Pro jistotu ještě dokurvený dabingem marka Vašuta. Film je nudná, utahaná capina, s extremně nesympatickým obsazením, fakt hnusnější sestavu jsem neviděl ani v německým fekal pornu. Tak dávám jednu symbolickou hvězdu za digitální oživení Pana Cushinga. Zajímavý komentář: Wacoslav1 měním na odpad, tahle slátanina si červený čísla nezaslouží!!!! Kdo má vážně rád Star Wars dá taky odpad. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Povedené akční "scifíčko" s výbornýma efektama, které mělo hlavu a patu, pokud přivřu oko a opominu, že je to "pouze doplňujicí" film. ()

Godhaj

,,Truth goes both ways.“ První spinoff rozjíždí příběh, jehož konec již fanoušci ságy znají. V tom ale není problém, problém je v tom, že je do děje vloženo příliš mnoho postav. Těm vedlejším se věnuje poměrně dost prostoru (např. zcela zbytečná postava Whitakera), takže na hlavní dějovou linku nezbývá moc času a film tím působí trochu uspěchaně. Motivace postav nelze logicky vyložit, proto se nám uskupí tým klaďasů za asi 5 minut, při čemž divák nechápe, proč taková nesourodá banda najednou zničehonič chce získat plány Hvězdy smrti. Felicity Jones se moc nenadře a celou dobu si vystačí s jedním nasraným výrazem alá Steven Seagal. Jinak je celý děj doslova zamořen odkazy na původní trilogii, ale přišlo mi, že trochu na úkor hlavního děje. Vizuální stránka je hezká, možná až moc, většina lokací vypadá až přespříliš epicky a extrémně. Filmu by prospělo držet se trochu při zemi a netlačit tolik na pilu co se akce týče. Takhle to působí jako obyčejný velkofilm, a to je trochu škoda. ()

fridge

Jelikož všichni víme, že je děj napasován mezi třetí a čtvrtou epizodu, je celkem jasné, jak celý děj dopadne už od samotného začátku. Přesto se podařilo natočit film, který jako malý střípek dobře dokresluje hlavní dějovou linii, a zároveň je dostatečně samonosný, abyste ho chtěli vidět jen tak. Souhlasím s Malarkeym, že hlavní role se vůbec nepovedla, ale ostatní dojem udržely až do konce. Solidních 70%. ()

Scraffy

Po VII časti prichádza film, ktorý nie je žiadnou časťou, len je z toho vesmíru. Film sa od ostatných veľmi líši a to hlavne viac temnejšou atmosférou. Sú tu parádne zábery a originálne prostredie. Hudba tiež veľmi dobrá, ako už na Star Wars filmoch býva. Má ju na svedomí Michael Giacchino, ktorý je typický a je preto super. Povedal by som, že tento film je viac dobrodružnejší ako všetky ostatné, čo je vlastne dobré, že "starworsáci" skúšajú niečo nové. Pridali nám tu aj nejaké nové postavy z ktorých je asi najzaujímavejší ten veľký sivý robot (rád by som povedal meno, ale nepamätám si ho). Toľko k pozitívam a teraz prejdime k negatívam. Príbeh tu je menej prepracovanejší a nemusíte nad ním toľko premýšľať ako pri ostatných filmoch zo Star Warsu. Tu je viac akčných scén, kde ide takmer o to isté a to sa rýchlo od niekiaľ prestrieľať. Stormtrooperi tu sú strašne blbý ako nikdy predtým. Predstavte si, že oni sa pri konečnéj bitke už vlastne sami strieľali. A to nekecám, to je fakt. Len sa na to lepšie pozrite. Som veľkým fanúšikom Garetha Edwardsa, ktorý toto režíroval, lebo jeho dávnejšie filmové počiny boli vždy na nadpriemer a páčili sa mi, ale toto je akosi z jeho strany odfláknuté. Jednoducho mu tento žáner vôbec nesedí a mal by sa radšej zameriavať na to čo mu ide najlepšie - horory. Ešte aj veľká minutáž tohto filmu je neznesiteľná a po chvíľke sa v kine už nudíte. Stačilo by kľudne takých max 100 minút a nie 133 ako to má. Avšak aj cez toto všetko je tento film stále v priemere a tie 3 hviezdičky čo som tomu dal sú také lepšie, že MOŽNO keď si to pozriem druhý, tretí, štvrtý krát, tak tomu o tu jednu hviezdičku naviac dám. Ale to by museli asi krompáče z neba padať. ()

MasterMagic

K čemu jsem fakt nekompromisní, tak to jsou Star Wars filmy. Všechny díly totiž nesou takové hroudy ambicí a potenciálu na rozdávání, ale vždycky se něco v produkci posere, film je to špatný, ale přesto, že to je Star Wars, tak to masivní % fanoušků beztak miluje. Jak nemám rád prequely (vyjma Pomsty Sithů), kvůli špatnýmu dialogu, Lucasový režii a jeho fetiši na špatný efekty, tak nemám rád Rogue One, kvůli špatným a zbytečným postavám, podivné režii a snaze všechno zachraňovat v posledních minutách. Prolog filmu je naprostá paráda. Na plátně vyskočí logo Rogue One, film se posune několik let do budoucnosti a už to dře. Skáče se z místa na místo, představuje to obrovské množství postav, jejichž veškerá charakteristika se rovná: "Ahoj, já jsem Pepa. Znal jsem tvého otce." Má to své chvilkové světlé momenty, ale je jich zatraceně málo. To všechno se snaží zachránit třetí akt a ano nabízí poměrně zajímavou akci, ale napětí je v bodě mrazu. Nebudu lhát, při prvním zhlédnutí v kině jsem si to docela užil, ale s dalším zhlédnutím je film akorát pěknou skořápkou, která nemá, co nabídnout, kromě té fantastické scény s Vaderem na konci. ()

departed

Zas netřeba z toho dělat skoro až filozofické dílo jen proto, že to má nášivku Star Wars. Správně vykreslené a hluboké postavy, příběh, který má silné poselství, audiovizuální skvost se správně gradovanou a natočenou akcí? Dívali jsme se všichni na to samé, nebo jen fandové SW ustříkávali při každém zaznění směšně znějícího jména nebo výstřelu ze zbraně, pohledu na Hvězdu smrti nebo na Darth Vadera, který si tu dokonce ukousl celé dvě (!) minuty pro sebe? Ano, na tohle lákal marketing. Na to, že se ve filmu objeví Vader. Ovce to samozřejmě sežrali a bezmyšlenkovitě na to kvůli tomu šli. Slíbený old school retro feeling je tu jenom v rámci kostýmů a designu interiéru jednotlivých lodí či stanic. Máme tu hlavní postavy v rozložení - britka, mexikánec, asiat, arab, dán, australan a černoch, což je skvělý, protože žádný národ či rasa se nemůže urazit, že byla v dnešní tolerantní době vynechána. A navrch s hlavní dívčí postavou schovaly feministky celého světa své transparenty zpátky pod postel. Tohle je SW jako kterýkoliv jiný, jenom vás balamutili tím, že vám naservírují hlavní chod alá kachna na víně a přitom jste dostali koprovou omáčku s chlupama z šéfkuchařovo nosu místo kopru. ()

Ondr0n

I přes všechny kvality Rogue One (zajímavé postavy, děj i perfektní vizuál) jsem se při jeho sledování nudil. Něco tomu chybělo... ()

lepik

Měním hodnocení na 2*... Zapůsobilo to na mě takovým způsobem, že si už ani nevzpomínám o čem vlastně film byl. To o původních 6 říct nemůžu. ()

wolverine

Wow !!! Nejlepší STAR WARS od Disneye. Super příběh s překvapivým koncem !!! Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci !!! Sedmičku to porazilo na plné čáře. 👌👌👌👌👌👌 ()

ardno5

Nejpříjemnější počin z nových SW. První část utahaná až nudná, ale druhá část vám vše vynahradí, hlavně posledních 20 min jsem v kině prožíval orgasmus.. zasloužených 78% ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord