Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

wege

Nejsem žádný totální nadšenec do Star Wars, ale mám je docela nakoukané, snažit jsem se chodit na premiéry do kina. Teď dávají postupně filmy v televizi, tak jsem to viděl znova. A předpokládám, že mě všichni nadšenci budou kamenovat, ale pro mě je Rogue One nejlepší Star Wars film ever. A to protože 1) má to atmosféru starých dílů, 2) má to vizuální stránku těch nových dílů, za 3) zase povstalci něco dokážou na poslední chvíli, řečeno slovy Míry Bosáka o prsa korejské ženy a hlavně za 4) ukazuje to nejvíce realisticky povstalce, tzn., že to pouze nejsou kladní hrdinové, kteří vždy jednají morálně správně a nikdy se neušpiní. ()

BFG2000

Jak Star Wars obecně moc nemusím, tak tohle je ultimátní nářez silně vybočující z jinak dost nízko nastavené laťky ostatními filmy tohoto univerza. Je to osudové, epické, geniálně zrežírované,  skvele obsazené a ještě lépe zahrané, dostatečně špinavé, surové,  temné,  bez zbytečného tupého humoru a toho málo humoru, který zde je, si člověk o to více užije (PS. Tohle byla óda na jednoho z nejlepších filmových robotů). Edwardse jsem si zamiloval už díky Monsters,  nezklamal Godzillou a teď všem vytřel zrak nejlepším filmem ze světa Star Wars - jeden z nejlepších režisérů dneška, který má navíc úžasný cit pro kompozici záběru. Zvláštní pochvala pak patří krásné a ne příliš okoukané Felicity a neskutečně slizskému řediteli Krenickovi. Pokud nemusíte Star Wars a počinům z tohoto univerza se vyhýbáte,  pak s tímto skvostem udělejte výjimku! ()

honeja

Perfektní film! Obsahuje emoce, dechberoucí akční scény, zajímavé postavy, nádherné lokace a hlavně vypráví velmi silný příběh ze Star Wars světa, který velmi dobře pasuje do konceptu celé ságy. Velice umně navíc překládá některé známé postavy a rekvizity ze Star Wars světa, které potěší nejedno fanouškovské srdce. To vše z filmu dělá jeden z nejlepších Star Wars počinů vůbec. Čistých 5 hvězdiček! ()

plo koon

Je to vata. Efektně natočená, místy zábavná a příjemně akční. Ale pořád jen vata. Bohužel není na nic čas, takže postavy se moc nestihnou rozehrát a je konec. Nic naplat. Málo síly, málo atmosféry. Ale poslední pětiminutovka je bezva. (Pokud by někdo chtěl na 3D, tak je to naprosto zbytečné. Jsou tam asi tak 3 3D efekty.) ()

Murysek

Kvalitně zpracované vyplnění mezery mezi epizodami III a IV. Opravdu super byl konec, sice trochu překvapivý, ale logický. Rozhodně bych bral více takových dílů, období klonových válek, něco podrobnějšího o Sithech, nebo o Mace Windu by mi udělalo velkou radost. ()

Lkn

Jsem upřímně šťastný, že se natáčejí nové díly SW. Uz jako kluk jsem hledal odpovědi na určitě věci a dnes jsem konečně zjistil odpovědi. Za me je tento dil obrovsky uspokojení a uz ted se nemůžu dočkat dalších dílů! ()

heisy

V podstatě neuvěřitelně nudný film, ohromné zklamání. Po asi 80 minutách to vypadlo, že to skončí, ale pak se rebelové rozhodli, že mě budou dalších 50 minut mučit. Všechno, co by na tom filmu mohlo být zajímavé nebo zábavné, bylo použito už někde jinde (počínaje hlavní hrdinkoui, které je stejná jako ta z Force Awakening), snad kromě upřímného robota a scény, kde nový Darth Vader (který jinak nestojí za nic) probodne rebela i se dveřma za ním. Potvrdilo se, že Star Wars, kde spolu nebojují Jedi a Sithové prostě nemůže být ono. Nejlepší herecký výkon podává počítačově animovaný robot.. Viděno 2D s bohužel dabingem. ()

Joedas

V mých očích nucený až běda. A to na všech úrovních. Od celého konceptu až po dílčí motivy je to všechno tak těžkopádně zkonstruovaný, že k tomu nejde přilnout. Postavy nevyjímaje. Jejich motivy se mění pro potřeby jednotlivých scén a tím pádem k srdci i přes fajn casting nepřiroste pomalu ani jedna. Samozřejmě, ke špatnému filmu to má daleko, ale zhruba stejně tak daleko jako k výbornému. A u značky Star Wars by měl ten průměr mrzet dvakrát tolik. ()

MaxForValue

Začnem pozitívami. Film obsahuje viac silných momentov než siedma epizóda. Vaderove scény sú nabité energiou, postavy sú napísané vierohodne a hoci mnohé majú minimum priestoru, majú hĺbku. Film obsahuje množstvo alúzii, odkazov či už slovných alebo hudobných (nedokončené motívy), čo bezpochyby ocenia fanúšikovia. Veľakrát som mal na tvári úsmev, ale Wow moment sa opäť nedostavil. Príbeh je dosť umelý, veľakrát málo uveritelny, príliš priamočiary, kde sa neustále niečo deje. To, čo som videl bol skôr akčný film než Star Wars. O nejakej Sile a Temnej Strane sa skoro vôbec nehovorí. Mytológia je utlačená akciou. Šarm sa vytratil. Lepšie než sedmička, ale stále ďaleko za staršími filmami. Keď vyjde DVD, kúpim si ho, ale stále si radšej pozriem šestku a jedničku, než Tuláka. ()

hepi_

No neviem či to bolo tým vínom, alebo tou polnočnou projekciou, ale v polke som normálne zaspal. Síce na krátko, ale predsa len zaspal. Ale inak tomu niet čo vytknúť_ dychberúca hudba, epické zábery striedajúce ešte epickejšie zábery, priamy príbeh s veľkolepím finále_80% ()

Sidarius

Musím přiznat, že jsem (na rozdíl od Epizody VII) spokojený již po první projekci! A to jsem měl po trailerech poměrně velká očekávání, a to předtím způsobilo mé velké rozčarování nad sedmičkou. Jasně, jako filmu se tomu dá vytknout spousta věcí, ale valná většina prostě vychází z toho, že je to jen doplňující příběh k prvním Star Wars, díky čemuž je dost věcí jasně dáno dopředu. Ono to prostě nemohlo dopadnout jinak ;-). Ale tady přece nejde o to, co se stalo, ale spíše, jak přesně se to stalo. A rozhodně to není nudný příběh a spousta fanoušků si přijde na své, protože se mnoho věcí více než uspokojivě vysvětlí a také doplní. Je zde dokonce i několik pěkných odkazů na kreslené série (Clone Wars a Rebels). Někomu přijde, že budování postav není věnován náležitý prostor, ale upřímně si myslím, že to o moc lépe za daných okolností nešlo a herci mi naopak přišli velmi dobře vybraní a jejich pozadí bylo věnována u těch důležitých poměrně dost prostoru. Stejně tak mi vůbec nepřišlo špatné "oživení" dvou postav, které hodně lidí kritizuje, přitom bych se vsadil, že kdyby to dotyční nevěděli, tak to ani nepoznají (viděno v 3D a přišlo mi to udělané skvěle). Jediné, co bych opravdu vytkl, tak to je hudba. Je strašně znát, že to nedělal John Williams a hudba byla dobrá jen v momentech, kdy hrají původní nebo jen lehce upravené motivy. Proč je dobré Rogue One vidět: 1) Vždycky mi přišlo hloupé, že šla Hvězda Smrti zničit jedním (byť netrefitelným) zásahem přes (rovnou) větrací šachtu. 2) Chci vědět o čem jsou první dva odstavce v úvodu Epizody IV a co se vlastně přesně stalo (:-D). 3) (drobný SPOILER) Přeji si znovu vidět Darth Vadera, pokud možno v nějaké (byť krátké) akci. Pokud vám tohle stačí, budete spokojeni, jako jsem byl já. Pokud od toho chcete samostatný film se standardním "Hollywooodským" koncem nebo si nepamatujete nazpaměť začátek Epizody IV, tak na to radši vůbec nechoďte ;-). PS.: Po druhém zhlédnutí (tentokrát ve 2D) musím konstatovat, že je to opravdu skvělé a že se tato část SW ságy může rozhodně zařadit hned za starou dobrou trilogii! Poslední třetina filmu je plná emocí (často pramenících z nostalgie a znalosti Epizody IV, ale je to tam), což jsem v Epizodě VII dost postrádal (hlavně v závěrečné bitvě). No a pak máte po zhlédnutí chuť se podívat na úvodní scénu z Epizody IV a když už zhlédnete úvod... Není to hlavní účel prequelu? Rozšířit informace a nabudit chuť se podívat na původní film? Za mne je to z tohoto pohledu zvládnuto mistrně a vzdávám velký hold všem, co se na tom podíleli (a jsem jen strašně moc zvědavý, jaký ten konec byl původně). PSS.: Asi definitivně končím s 3D, jen to ruší (a s 4DX tuplem, místama je to fajn, ale spíše to ruší šíleně). ()

RafaKrakal

Po sedmém dílu, který pro mě osobně byl obrovským zklamáním, přichází Star Wars: Rogue 1, jež je temnější, napínavější, akčnější a hlavně mnohem lepší. Ano filmu se dá vytknout značně pomalejší tempo v první třetině filmu a celkem nezajímavý rozjezd a nelogické chování celé řady postav, avšak další 2/3 to plně vynahrazují. Takřka všem hlavním postavám jsem přišel na chuť, akční scény byly velkolepé a hlavně se režisér nebál celou řadu hlavních postav zabít, což v předchozích Star Wars filmech chybělo. Fanoušky ságy potěší i scény s Darth Vaderem, který bohužel nedostává tolik prostoru kolik by si zasloužil, avšak i v těch málo pasážích, kde se objevuje, doslova exceluje. Nebýt poněkud rozpačitého začátku, dávám plný počet hvězd, avšak takto je adekvátnější jednu hvězdu ubrat. Film rozhodně stojí za zhlédnutí a kariéru režiséra Edwardse se dle mého soudu vyplatí do budoucna sledovat. ()

tartan

Možno budem za nekritického fanúšika, ale u mňa plná paľba a veľká, veľká spokojnosť. Dať takúto osudovú hĺbku jednej vete povedanej v štyridsať rokov starom filme, to je niečo čo dokáže fungovať iba pri fenoméne typu SW. A funguje tu všetko: odkazy i napojenia na starú trilógiu, postavy (vrátane nového skvelého robota), ich motivácia a celá osudovosť príbehu, podtrhnutá epickou záverečnou bitkou v kulisách dokonalého dovolenkového raja a v priľahlom vesmíre. No a je tam Darth Vader v plnej paráde. Nemá síce veľa priestoru, ale zato ho využije drvivým spôsobom. Za najlepší SW príbeh sa považuje Impérium vracia úder. Rogue One sa mu svojou temnou osudovosťou minimálne vyrovná, napriek tomu, že ponúka hlavne NÁDEJ. ()

george82

Na plný počet to není, ale film obstál velmi dobře netrpělivá očekávání. Největší problém všech Haterů je podle mě srovnávání se ságou Star Wars. Ne nejsou tu Jediové, ani mistr Joda. Musíte si vystačit s chvilkou Darth Vadera...a že za to tu chvilku umí pořádně vzít. Vizuélně výborně zpracované a komická figurka ve formě Imperiálního robota taktéž. Dějově je to od začátku trochu táhlé, ale v poslední třetině filmu se to pořádně rozjede. I změna hudebního aranžmá je znát, ale přátelé, tohle není klasické Star Wars. Za mě super počin. ()

Kucino

Ja už neviem strašne dlhé s vytváranymi vzťahmi, ktoré ma vôbec nezaujímajú...druhá polka zachránila ako tak no nič to nemení na dalšej nudnej vyše 2 hodinovke...po Arrival další uspavak.. ()

Janek777

Velmi příjemné překvapení! Film umí upoutat atmosférou původních SW, která z Rouge One jen prýští. Hlavní devízou filmu je však jeho vtip a schopnost udělat si srandu z klasických SW klišé a ze sebe samého. Shrnuto a podtrženo, na fim jsem nešel z žádným očekáváním a z kina jsem se rozhodně vracel nadšen. ()

Demonn

Do kina jsem na Star Wars Story jel absolutně bez očekávání a předpokládal jsem spíše zklamání. Ve skrytu duše jsem ale doufal, že budu příjemně překvapen a mé obavy budou v mžiku rozmetány. Bohužel se tak nestalo a jednalo se o zklamání na celé čáře. Toto nebyly hvězdné války, tak jak je já (a doufám, že i většina fanoušků Star Wars) chci. Hvězdné války byly vždy spíš takovou milou pohádkou pro dospělé (ano, možná i pro děti), kde temná strana síly svádí souboj s dobrou stranou síly. Gareth Edwards a spol se pokusili udělat ze Star Wars něco, čím Star Wars nejsou a neměly by být. Temný a vážný háv jim prostě nesluší. Chyběla tomu lehkost a občasný vtip, který vždy k SW patřil a patřit by měl. Víte, co dál mám na SW rád? Mám rád řád Jedi, mám rád souboje se světelnými meči, mám rád záporné i kladné postavy z původní hexalogie. Ale ničeho z toho, co mám na SW rád, jsem se bohužel nedočkal. Dostal jsem jen nezáživný příběh, u kterého každý věděl, jak dopadne a když hlavní postavy zařvaly, bylo mi to v podstatě uplně jedno. Děj mě nevtáhnul a se svými kumpány jsem se hned po konci shodnul, že to bylo to nejslabší, co nám dosud svět SW nabídl. Z mého pohledu šlo zkrátka o tuctové Sci-Fi, které se pokouší vytežit maximum z popularity SW. Na zbylé dva díly SW ságy se mimořádně těším ale na další dva volné filmy z prostředí SW už mě do kina nikdo nedostane. Pět procent přidám za Darth Vadera, který konec pěkně rozčísl svým světelným mečem a ukázal nám to, co od SW chceme. 60% ()

DassemUltor

Z těch nových filmů jasně nejlepší. Když člověk překoná to totálně tlačené multikulti SJW obsazení, tak je to solidní film. Stejně ale nedosahuje kvality "STAR WARS". Pouze jediná scéna, ta na konci s Darth Vaderem, je skutečně epická a bechderoucí, jakože vám prostě projde mráz po kůži a lehce vás zašimrá v šourku... To ale na Star Wars nestačí. Dnes už je jisté, že Rian Johnson epizodu VIII totálně dojebal a celá nová série je na dně. Jsem naprosto přesvědčen, že další nové filmy budou rády, pokud si na sebe vůbec vydělají. Solo Story je toho důkazem. Je to hrozně smutné, protože sérii Star Wars opravdu miluji a považuju se za hardcore fanouška, smutné je to, jak málo stačí ke zničení takového klenotu. Myslím, že ale zákazníci promluví svojí peněženkou a Disney si ještě bude trhat vlasy. Vzhledem k tomu, že sebereflexe tvůrců je ale minimální a označují kritiky za neofašisty a šovinisty co se bojí žen, tak cesta za nápravou bude dlouhá a bolestivá. Ale zpět k tomuto filmu, je to fajn podívaná a rád se na to někdy podívám znova a určitě stojí za vidění. To se o epizodě VII a VIII opravdu říct nedá a to je prostě špatně. :) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord