Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Ivoman

Ale jo, ve 3D pěkná podívaná. Potěšil Forest Whitaker a Donnie Yen. Potěšila souhra se starou gardou, když tento díl patří mezi 3 a 4. Ale pokud by se na to chtěl dívat někdo bez znalosti Hvězdných válek, tak by nepochodil. ***** Tvář guvernéra Tarkina vytvořená počítačem připomíná stále digitálně kreslenou tvář spíše Jima Carreyho z Vánoční koledy, asi byl na plátně moc vteřin a stálo by to majlant, udělat ho špičkově jako princeznu Leiu, která byla na plátně 3 vteřiny. ()

kotasbk

Nádhera! Opět se ukázalo, jak je neshopná armáda imperia proti těm žebrákům rebelům. To už tak bývá, že ta horší strana vždy je slabší a nakonec prohraje. To vidíme i zde, kdy týpek na konci unikne tak tak osudu. Je to sranec. Stejně jako vítězství JEDI a vítězství Gondoru jsou dvě velké filmové sračky. Nespravedlivé a udělané pro duševně nemocné diváky, kteří mají rádi vítězství dobra. 90% filmu by mělo hodnocení ODPAD! Nějaký Číňan se spolčil s Mongolcem a oba dva vyznávají sílů,i když ten první jmenovaný nikdy neviděl svýho šulína, natož světelný meč. Takže ten první tam kolem sebe máchá rukama, nohama a tyčkou a ten druhej má samopal s bezedným zásobníkem. Dále, herecký výkon Jones, to bylo jako před smrtí. Nikdy se nezasmála a na konci nebrečela, bodejd, vždyt se málem vyspala s týpkem co jí chtěl odstřelit otce. JE TOTO NORMÁLNÍ? Ne vole není. JO JASNĚ, nejaká malá lod něco jako beeranidlo posune celej křižník na ten pod ním a vypijí štít. NO DO PRDELE, jasný náhoda. OKA beru to, ale co ten týpek, co na konci chcípl spadl pár pater a pak se probral??? A nebo když někdo samopalem sejme klon je dead za 1 sekund nebo stačí ho žduchnout proti sobě a je mrtvej na to tata. Ale nedej bože, když sejmou týpka od rebelů ten vydrží 10 ran a ještě dokáže nachcat do petflašky. MÁM DOST UŽ Z TAKOVÝCH FILMŮ. Díky bohu za GOT, kde vyhrávají silnější, tak jako to ve skutečnosti je. Filmy, kde vyhraje dobrá strana je pro sračky a idealisty. Hodnocení 1 hvězda. Protože je jedna hvězda smrti. Ámen. V dalším díle vám rozpálí planetu na cucky. ()

Zadri

Bravo. Konečně jeden z filmů ságy Star Wars, který dospívá i s divákem. Filmu prospívá nejednoznačnost charakterů postav, ušpiněnost a špinavost boje, minimum světelných mečů a konečnost i sebehrdinějšího chrakteru. Já se skvěle bavil a přimlouval bych se k remaku všech předchozích dílů do podobného kabátku:-). ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM:Velice zdařilá "odnož" Star Wars. Občas se zablesklo na hluchotu, ale to je skoro všude, takže u mne zatím jednoznačně 90%. ()

darthvader77

Víte, proč vetřelci lezou podpalubním potrubím? Aby se schovali před Darthem Vaderem. Šel jsem na Rogue One s velice rozporouplnými pocity, očekavající stejnou katastrofu, jako v případě TFA. A dostal jsem praktickvy víc, než v co jsem mohl doufat. Konečně někdo pořádně zabředl do detailů Star Wars univerza a začalo se vysvětlovat spoustu věcí. Jako vášnivý čtenář knih SW jsem se tetelil nad první, pro mnohé nudnou polovinou, protože to odhalilo tolik věcí, mohli jsme vidět strůjce DS a odvrácenou tvář Rebélie (konečně úspěšný pokus o trochu černobílosti do tohohle doposud schématicky rozděleného světa) Měli jsme možnost vidět takové planety jako Corsucant a Mustafar a spousty nových jako Scariff. A cyber crystaly oni kanonizovali cyber crystaly a řekli, že napájejí světelné meče jediů. Teď už snad jen doufat, že v TLJ uvidíme, jak se takový světelný meč vyrábí ;) A druhá polovina ta byla absolutně kulervoucí, ne TFA ale právě bitva o Scariff mi přivedla skutečný nával nostalgie. A celá sebevražedný oddíl Jyn, Casillian, Chirrut, Baze a samozřejmě K-2SO a jeho hlášky. A navíc SW fanoušci konečně dostali svou mantru: Já jsem se Sílou a Síla je se mnout. Já jsem se Sílou a Síla je se mnou. Já jsem se Sílou a Sílou a Síla je se mnou. A co se týče ředitele Krennica, tak to byl naprosto úžasný záporák přípomínající mne Goebbelse nebo Bormanna, karieristické prase, které je ale ve skutečnosti pěkný poseroutka. Abych jenom netetelil blahem Tarkin vypadá příšerně (a to je ještě slabý výraz doufám, že do budoucna se bude pouze přeobsazovat) a je škodda, že jsme neviděli Donnieho se světelným mečem proti Vaderovi. Na druhou stranu tohle plně vynahrazuje první Vaderova scéna (já miluju když to dělá s tím škrcením) a pak samozřejmě poslední scéna, která je naprosto kulevoucí. Jistě najde se spoustu důvodů, proč ten film shodit? Ale já se ptám, proč to dělat? Ten film obohatil Star Wars univerzum více než celá hexalogie dohromady, konečně jsme se dozvěděli něco nového a dostali odpověď na nějaké otázky. Tak proč to hejtovat? Možná je hůř technický zvládnutý než TFA, ale má něco, co sedmička nikdy mít nebude a to je velké srdce. Je vidět, že ve spoustě věcí se shodnu s duchovním otcem SW Georgem Lucasem ()

DominikCZ

Esteticky a efektově pěkné, ale docela blbé, především kvůli spoustě postav a dialogů, které pro děj nemají žádný smysl a jsou tam zřejmě jen aby zapadly do dalších dílů. Tedy ***, +* za to, že všichni umřou. ()

MarsVl

Nezajimavy herci. Akce 0 jen spousta povidani. 1* za Yena, ktery je jako slepy "Jedi" zajimavejsi nez cele obsazeni Force Awakens. ()

jayman

Áno! Tisíckrát áno! Hej, má to svoje muchy, scenár poslabší a CGI je smiešne ale snáď rok som nemal pri filme toľko emócií ako tu. Áno. ()

anyonecek

Pro velké milovníky Star Wars je toto zajisté dobrý film, přihodil zase něco navíc k ději a k různým otázkám tipu "jaktože zničili hvězdu smrti jedinou střelou". Dle mého názoru na původní díly Star Wars nedosáhne prostě nic. Naprosto nadčasové efekty, výborné herecké obsazení a celkově ten požitek z filmu, který člověka vtáhne do děje. Neřekl bych že je toto zbytečný film, ale není ani nijak přínosný, celý film byl o jediném disku, který se ve Star Wars jen mihne na kameře, možná trošku slabší námět. I tak byl film zábavný a docela to uteklo, naopak žádný velký zvrat se nekonal, jen zezačátku jsem měl chuť to vypnout, protože zaznělo tolik jmen že jsem se ztratil a těžce mě to nebavilo, nakonec jsem dokoukal a "dobrý". ()

ACDCKL

Popravdě tak temný příběh SW jsem asi nečekal. Film o krádeži plánů Hvězdy Smrti je naprostá paráda. To zoufalství, beznaděj v boji s Impériem, Hvězda Smrti v akci a logicky návrat Darth Vadera. Poslední dvě jmenované věci jsou naprostý top, hlavně Hvězda a Vader v akci, to je filmařská paráda. Prosím, více takovýhle příběhů mimo trilogie. Po konci filmu jsem šel naprosto zkleslý, nečekal jsem tak temný konec. 5*. ()

knihovna

Pokud mě paměť neklame, tak někde na začátku SW IV kdosi, tuším princezna řekne, že plány Hvězdy smrti získali povstalci, kteří přitom ztratili své životy - tak přesně o tomhle film je. Ale to všichni vědí, a podat to takto nudným a nezáživným způsobem mi přijde nešťastné. Bez nápadu, bez vtipu. ()

helrohir

Príbehovo odvážnejší film, než "remaková" epizóda VII, ale na druhej strane má relatívne nevýrazné postavy a scenáristicky slabšiu a nudnejšiu prvú polovicu filmu. Po technickej stránke ale film valcuje a na vizuálne efekty a prácu kameramana či strihača je radosť hľadieť. Výnimku tvoria slabšie spracovania tvárí hercov, ktorí sa objavili už v epizóde IV. Pritom s dnešnou technológiu sa to dá spraviť v podstate bez chybičky, o čom nás presvedčili omladení Arnie v T5 a M. Douglas v Ant-Manovi. Mne osobne na filme učarovalo najmä to, že sa vybral vážnejšou a temnejšou cestou, a až na pár výnimiek sa vyhýba humoru alebo hlúpej infantilnosti. Predsa len, osud hlavných postáv je na podobný typ filmu až nezvykle krutý a smutný. Nuž a posledná tretina filmu doslova zabíja - dych berúca akcia na atole, Vaderov výstup a to nostalgické prepojenie na epizódu IV mojimi emóciami dosť zamávali, takže o žiadnom sklamaní tu nemôže byť reč. 80%. ()

ostravak30

Já jsem fanoušek původní série Star Wars. Tohle je podle mě jen velkofilm, který je mišmaš všeho a vyzná se v něm jen odborník na Star Wars. Jinak je to zmatené běhání a bojování, ve kterém se na konci objeví princezna z původní série. Je to bezpochyby kvalitně provedený sci-fi snímek, s kvalitními triky, napětím až do konce a akčními scénami. Ale...má to jedno velké ale. Příběh je slabounký jako toaletní papír a lze jej velmi rychle zapomenout. S původní sérií to sice má něco společného, ale jen velmi málo. Pro mě je tohle jen naprosto zbytečný začátek nějaké další série, která nikdy nedosáhne podobného úspěchu jako Hvězdné války. Je to jen a pouze pokus vytřískat ze Star Wars co nejvíc peněz. A filmy, které se vytvářejí za tímto účelem, jsou vždycky minimálně silně průměrné. Což tenhle je. ()

iN

Rogue One jsem zkouknul až teď, rok po premiéře a 2 týdny po výletu do kina na osmičku, a musím přiznat, že lituju, že jsem na to taky nešel do kina. Příběh je sice jasný, ale to provedení! Dvě hodinky utekly tak rychle, že si to brzo musím zase dát znovu. Nádherné vesmírné i pozemní bitvy, uvěřitelní hrdinové - a hlavně když člověk vidí, co všechno se muselo stát a kdo všechno musel zemřít, aby se plány Hvězdy smrti dostali do správných rukou, tak to už zároveň i konečně chápu osmičku a vyhoření Lukea... On dobře ví, jak vysoké byly oběti, aby Impérium padlo.. a přesto to vše začíná znova. Takže ve zkratce: Rogue One je pro mě nejlepší film po původní trilogii. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 77,7% | Vzhledem k tomu jaké to mělo slabé recenze a jak moc bylo prázdné kino, tak nás nové Star Wars překvapilo. Napadlo je, že úplně odbočí z hlavní série a natočí něco úplně odvázaného. Nápad určitě solidní, ale ne až tak moc využitý. Film se hodně vyzdvihl na tom, že tak trochu vrátil Dartha Vadera zpět. Jinak si stejně myslíme, že to bylo vcelku zbytečné a že mohli natočit přímo epizodu VIII. 75% ()

MartinTerran

Je to Star Wars a není to Star Wars, první půlka ne a druhá pak ano. Nic světoborného to není, ale špatně rozhodně také ne. Je to akčňák s drobným špionským nádechem jak už to u povstalců bývá. Roboti mají s celé sáze nezastupitelnou a důležitou roli a ani zde tomu není jinak. Konec byl dost dobrý masakr, takže celkem 4*. Hodnocení: 73/100. ()

donnovann

Já se ptám proč...za mě úplně zbytečná vsuvka a to se pokládám za fanouška SW. Takových filmových klišé v jednom filmu jsem už hodně dlouho neviděl. Jak herecký výkony tak scénář na mě působily až komicky a když vezmu, že jsem film shlédl asi na 4x, a to jsem se snažil tak nemůžu jít s hodnocením výš btw. CGI efekty film určitě nezachrání. ** dávám za vcelku přijatelný konec tím myslím návaznost na episodu IV, ale to je opravdu málo. ()

horor2

Výborné! Excelentní! Tak tahle odbočka mě chytla za koule a udělala mi moooc dobře! Od Garetha Edwardse to nejspíš čekal málokdo a on nás tak PŘEKRÁSNĚ potěšil!!! Lepší než sedmý díl. Takhle podobně měl vypadat sedmý díl. Byla to jízda, která ani na vteřinu nenudí a krásně naváže na 1 - teda 4 díl, kdo se už v tom má vyznat... sakra :-) ()

DarweyD

Vizuálně hezky natočeno, stejně tak byla silná hudební stránka. Bohužel ostatní mě nijak extrémně neoslovilo, a jedna naprosto legendární scéna těžko zachrání celý film ()

Pete

Přišlo mi jako fajn koncept vytvořit vedlejší příběhy z důvěrně známých vesmírů. Takové odbočky mimo hlavní trasu skoro až tam, kde končí kulisy, kam fanoušci vždycky chtěli nahlédnout. Spoustu by se toho dalo vytvořit například z Pána prstenů, nebo bychom se mohli třeba dozvědět, co dělal Sallah mezi jedničkou a trojkou Indyho. Třeba... pokud by to někoho zajímalo. A jsme zase na začátku u notorického problému vymyslet originální poutavý scénář. Tady mě hlavní postavy nezajímaly, příběh nechytil, ale provedení se mi líbilo, a na ty další dobrodružství na nových planetách jsem se nakonec docela rád vypravil. Není malých rolí, malých hrdinů a bitev. Přes všechny výtky mám z toho dobrý pocit, že Rogue One vesmír Star Wars obohacuje, nikoliv zapleveluje. Každopádně za mě lepší směr vyprávění, než se donekonečna zabývat syny a vnuky Skywalkera a tlačit to příliš na Sílu. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord