Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

otik2

Mnohem lepší než Force Awakens. Příběh funguje, postavy se chovají racionálně. Stín Impéria je cítit všude. Můžu říct, že tohle mě bavilo. Nejsem si jistý kvalitou Darth Vadera. Čekal bych že všechny protivníky prostě rozseká mečem, místo házení s nimi o stěny. Jenže to by se asi rating dostal někam jinam. Digitální Lea byla o něco lepší než generál. Celkově stojí za shlédnutí. ()

Verdolin

Takže, nechápu tak vysoké hodnocení. Dobrý bylo prvních pět minut, kdy se od toho dalo něco čekat, pak se celý fiml čeká, na co že se to mělo čekat a docela dobrý je konec, posledních patnáct minut, nejlepší je posledních pár minutek, když jsou plány ukradeny a na scénu přijde Darth Vader a hodí se na tehdy netušíce vlastní dcerou a konec je minutově ihned před začátkem Star Wars Episoda IV, to je podle mě na filmu to nejlepší, celý čerpá hodnocení z toho, že hlavní sága Star Wars je tak suprová, škoda, mělo to potenciál, co nebyl využit. ()

Kr4ck3N

Zajímavý SW příběh. Ne špatný, zajímavý. Zatimco první polovina filmu je téměř bez děje, s plochými postavami a mdlými výkony herců (především Diego Luna) a samým hip hop z planety na planetu, druhá mě pohltila. Božský (ne)slepý Donnie Yen aka IP man, který mě totálně odrovnal svou modlitbou k božstvu Síle a který vůbec zapadl do SW světa jako nic, nádherné prostředí tropického atolu, krásná Felicity (byť v první půli lehce arogantní), solidní záporák Ben Mendelsohn nebo postrach řadových vojáků Darth Vader. "I'm one with the Force, the Force is with me." ()

Adam1408

Po prvom zhliadnutí v kine som nebol vôbec nadšený. To nadšenie prišlo až po opätovnom, doma na BD a pri každom nasledujúcom som si viac a viac všímal detaily a najmä úžasnú hudbu. Finále s absolútne OP Vaderom je už len čerešničkou na torte. Dôkazom je aj to, že moja vtedy šesť ročná dcéra mi v kine zaspala a doma to so mnou videla už snád desať krát (bez nútenia samozrejme). ()

baronGrga

Pro fanouška původní trilogie nastaly sladké časy. Ačkoli musel čekat dlouhých 33 let a přetrpět tři ďábelské prequely, skupina bojovníků za lepší přírůstky do galaktické ságy vedená Garethem Edwardsem přichází s Rogue One, který může zachránit upadající reputaci Star Wars a obnovit jejich skvělost v celé galaxii. Rogue one sice vypráví příběh, jehož konec si stačí přečíst v úvodních titulkách Nové naděje, přesto jde o naprosto svébytný film, který, na rozdíl od The Force Awakens, nabízí něco víc než jen nostalgické vzpomínání bez záchvěvu novátorství. I tady se samozřejmě najdou očividné narážky na původní epizody (zejména na IV,což je ovšem z části logické vzhledem k tomu, že popisuje události těsně předcházející), ty jsou ale spíše milým bonusem k jinak originálnímu ději, jenž nešetří napětím a jenž se v duchu původních epizod nebrání ani lehkému parodování. Kladné body získává i vynikající Felicity Jones v roli Jyn, jejíž postava je lidštější, opravdovější a o poznání sympatičtější než uměle superhrdinská a téměř stále zarputile se mračící Rey z nové trilogie. Naopak krokem vedle je bohužel oku nelahodící počítačový Peter Cushing a zbytečně komplikovaná, až rozumu odporující závěrečná akce povstalců na Scarifu, po níž si naštěstí lze spravit chuť strhujícím a navzdory všemu překvapivým finále. Celkově je Rogue one jako splněný sen fanouška starých Star Wars, v nějž už nedoufal, a zaslouží 90 %. ()

SoloHan

Režisérovi Edwardsovi sa podarilo to čo pred 36 rokmi Irvinovi Kershnerovi (Star Wars: Empire Strikes Back), podľa mňa osobne natočil svoj najlepší film. U mňa funguje nostalgia na Novú nádej, a určite tento film ocenia všetci diváci, ktorý prv videli staršie diely ako tie novšie. Vo filme cítiť dobu temna, Impérium je úplne všade a vládne celej Galaxii, malá skupinka rebelov v podaní Felicity Jones, Diega Lunu a ďalších, chcú aspoň čiastočne zachrániť Galaxiu pred: "They call it the Death Star". Všetko funguje tak ako má, postavy neopozerané, správne vybraté...oživenie Tarkina niečo neuveriteľné. Scény s Vaderom boli úchvatné a bol som niekde v siedmom nebi, toľko agresie nedal asi ani v jednej epizóde starej trilógie. Záverečný boj hodný Bitky o Endor - AT-AT, X-Wingy, R2D2, C3PO, dokonca aj Leia s ušankami na hlave, toto všetko Vám spraví husiu kožu ak ste správnym fanúšikom Star Warsu. Ak ale nie ste ani troška oboznámený so svetom SW, budete mať problém a z filmu budete mať zmiešané pocity. Hudba podľa mňa zaostáva za štandardom. Kamera vynikajúca, nové pohľady z X-Wingu, fantázia. Je to proste ten starý dobrý Star Wars ako ho poznáme... "Rebellions are built on Hope!" ()

Lishkenzi

Konečně. Tohle jsou nejlepší Star Wars. Všechno do sebe zapadá, nemám potřebu se chytat za hlavu. A vůbec, tohle je prostě našláplý od začátku do konce. Nejsou tam Světelné meče a mě to nevadí! Prostě to řeknu ještě jednou: Nejlepší Star Wars. ()

LEFTFLANK

Tie Stars ... kde-čo ma nikdy nebrali aj keď im napr. Lucas dokázal dať dušu, teda aspoň tej pôvodnej trojici. Po minuloročnom reštarte a tej vlne ohromenia - tú som fakt nepochopil - prišiel snímok, ktorý možno omnoho viac napĺňa prívlastok Star Wars a predsa je tu väčšina nespokojná. Toto už nechápem lebo mne sa ako témou ne-fanúšika naopak snímok páčil práve kvôli náväznosti na minulosť. Tu sa zdá, že fanúšikom stačí naklonovať(to je ale paradox čo?) veci dávno minulé a hlavne nech je ich veľa! a bude krochtať blahom... smutné . Garetha začínam mať rád pre jeho neuveriteľný prístup k látke a síce tiež servíruje kdejaké cameá ale vždy len tak na okamih aby to nebolo vyslovene ako facka. Giacchino síce copypaste ale celkom podarené; 80% ()

JoshSparks

Rogue One: Star Wars Story jsem se po uvedeni epizody 7 vyhybal, protoze ta byla pro me zklamanim. Po jeste horsi 8 jsem ale tomuto filmu dal sanci; preci jen horsi nez 8 uz to snad ani byt nemuze. Toto jsou ale uplne jine Star Wars; dejove film spada mezi epizody 3 a 4. Zapomente na svetelne mece, silu, klasicke charaktery. Rogue One je 'side story' plna 'neznamych' hercu a postav (= neznamych pokud jste nevideli serialy anebo necetli knizky), ktere vybojovaly velmi dulezitou informaci pro povstani. Film provazely pri vzniku nejruznejsi potize (jako uz ale asi cokoli, na co sahne Disney), jako zmena rezisera, pretacky jiz hotoveho filmu (udajne az 40%), na vysledku to ale nastesti neni znat. A vysledek je to velmi slusny! Abych nespoileroval: dej Vam asi bude v kostce jasny (je zmineny v uvodnich titulcich k epizode 4), ale jak se dobrali ke kyzenemu 'vitezstvi' je hodne zajimave a zabavne sledovat. Za me jasnych 5. ()

Pavik22

To, že Disney bude značku Star Wars ždímat jako dojnou krávu, bylo všem jasné. Ale Star Wars více jako válečné drama než jako pohádka pro dospělé ? To si nechám líbit, tento nápad se mi líbí. A jak to tedy celé dopadlo ? První půlku filmu jsem byl mírně řečeno lehce rozladěn. Z planety na planetu se skáče velice rychle a když jenom na moment přestanete dávat pozor, tak se přesunete hned o tři planety dále a netušíte která bije. Noví hrdinové sice nejsou špatní, ale za tu krátkou chvíli si k nim vztah opravdu nevybudujete. Že to zatím nevypadá moc dobře ? Ale kdepak. V druhé půlce se film nakopne a ukáže tu nejlepší bitvu která kdy ve Star Wars byla. Tomu já říkám pořádná "Suicide Squad". Na chvíli se objeví i Darth Vader a návrat je to opravdu skvělý. Kylo Ren by se z něj pos*al strachy. A když už o něm mluvíme, musím zmínit, že tato odbočka od Star Wars dopadla v mých očích lépe než start nové trilogie. Pro milovníka Star Wars povinnost a pro všechny ostatní doporučeníhodný snímek. 4* ()

Tomas129

Naprosto perfektní! Bál jsem se, že to bude nějaká směska plná nesmyslných a zbytečných postav. Mýlil jsem se. Na rozdíl od Síla se probouzí a Poslední z Jediů mě tento díl velmi příjemně překvapil. Mezi III a IV dílem je velký skok, proto nevidím problém v tom, mezi ně něco dotočit a tohle se podle mě povedlo. Sice během filmu moc síly nevidíme, ale konec tomu parádně osolí! Konečně něco kde může umřít i významnější postava. Sice mi trochu vadí, že se tu zase ze Stormtrooperů dělají nejhorší střelci v galaxii, když jednou starý Ben řekl, že tak dobrou mušku mají jen oni, ale na to už jsme zvyklí paradoxně ze stejného dílu, ve kterém to řekl viz (doporučuji odkaz pobaví) https://www.youtube.com/watch?v=EFeJUfHu0GM Tento film dal IV dílu vážnost a především vážnost a důležitost tomu, co dává princezna Leia robotu R2-D2, když se pro to obětuje tolik snahy a i lidí. S Vaderem to možná mohlo být ještě delší, ale je to naprosto epické. To už bychom asi byli rozmlsaní moc :-D Konec mě dojal tím, že se to rebelům i přes všechny ty problémy fakt povedlo (i když jsme to věděli, že se to povést musí, kvůli následujícímu dílu) a také Vaderův pochod smrti, který byl vážně děsivý až mně bylo jeho protivníků líto a v kině jsem při této scéně poznal pocit naprosté bezmoci. 5 hvězd! :-) ()

m.kucharr

Po dlouhé době film ze světa Star Wars který není naivní pohádka končící happy endem. Krasně zobrazené rebélie po pádu Republiky a ukázka vlády císaře. Gareth Edwards je velice skalním fanouškem této ságy a je to cítít z celého filmu jak ho vymazlil do posledního detailu. Jediné mínus tohoto filmu je předvídatelnost ale pro mě to na hodnocení nemá vliv. Někdo může namítat že to není obyčejný Star Wars titul končící slunně na Tattuinu ale za mě povedená digitalní vizualizace prvních Star Wars titulků. ()

Lucianus

Po 6 díle je pro mě tento nejlepším pokračováním. 1-3 se mohou jít klouzat .. o nových ani nemluvě. Krásný návrat ke klasice. ()

UnCool

Film nebyl nic extra, ale propojení s epizodou IV funguje parádně. Navíc jsem nečekal, že někdy ve Star Wars uvidím "Ghost Doga" Foresta Whitakera. :) Jelikož sbírám Hvězdné války, tak toto v mé sbírce má své čestné místo. :) ()

P3rcy

Nic ve zlém, jsem velký fanda ságy, ale tohle je PŘÍŠERNÁ NUDA!!!!! Naštěstí jsem si našel ihned toho, kdo za tu nudu může ... a kdo tedy může za to, že film, který má spoustu akce, výborné efekty, slušné herce a celkem zajímavý scénář, je takový vopruz? Odpověď je režisér, který by se měl starat o to, abych v kině neusínal, ale minimálně v mém případě naprosto selhal. Ta jedna hvězda je za scény s Darth Vaderem, které mě aspoň trochu bavily. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord